kada početi sa sexualnim odgojom kod djece?? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


ZVRK -> kada početi sa sexualnim odgojom kod djece?? (22.5.2009 11:08:41)

-kada je po vama vrijeme za to???
prošlu sedmicu je bio tjedan obitelji i kod zvrkića u vrtićiu su učili o obitelji
kako nastaje beba i .,...........
tu sam ja ostala šokirana.zašto????
zato jer su tete govorile sve kako je(šta mi paše)ali oni su govorili o pišonji i pipici u pravim izvornim imenima,šta djeca (p o meni)još ne shvačaju(3-4g).
barem moj je bio zbunjeni.
a na pitanje kako naspaje beba....u knjizi je opisano da kada se tatin PENIS ukruti i uđe u maminu VAGINU on izbaci vodu o onda nastzaje beba.
zvrkić je bio zbunjen sa ''stručnim ''nazivima,
inače smo već pričali o ''pravljenju''beba ali ne tako konkretno.


sada me zanima vaše mišljenje o tome
kada početi o sex i na koji način?
(molim tete iz vrtića posebno za odgovor)

hvala




ejmama -> RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece?? (22.5.2009 11:11:37)

Joj ne znam šta reći.




ZVRK -> RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece?? (22.5.2009 11:14:41)

zaboravila napisati da su tete čitale knjigu i teks je bio popračen sa slikicama




ivanaa -> RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece?? (22.5.2009 11:36:48)

imas divnih slikovnica,ja sam starijem citala dok sam nosila mladeg,a kad ovisi o djetetu.mislim da cim klinac pokaze interes




ZVRK -> RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece?? (22.5.2009 11:38:14)

u zvrkovoj grupi su djeca od 3i 4 godine???
po meni bi predškolski uzrast bio za konkretne nazive a do onda ''nešto blaže''?




ivanaa -> RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece?? (22.5.2009 11:42:28)

as-za mlade-andeo u tebi,a za malo starije-mrvica raste u maminom trbuhu i imas-dosta je price o rodama za prijelaz,a kad sto je najbolje procjeniti po dijetetu




tikica_69 -> RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece?? (22.5.2009 11:42:59)

Mene sto su moji pitali, ja sam odgovorila na nacin da to razumiju, znaci u skladu sa godinama. Nikad nisam nista forsirala jer smatram da djeca uvijek sama pitaju sto ih zanima....i dan danas je tako. Ne ustrucavaju se pitati, samo im danas objasnjam onako kako jest. Bez uljepsavanja ili izvrdavanja.....Neki dan sam im pokazivala kako izgleda fetus koji zena pobaci jer su me pitali, pa onda pretpostavljam da su spremni to vidjeti. Uzasnuli su se i nakon toga je slijedila i kratka obuka o kontracepciji.Valjda ce im nesto ostati u sivoj mozdanoj kori od svega toga s obzirom na pubertet.....




dikac -> RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece?? (22.5.2009 11:45:11)

čini mi se previše rano, pogotovo iz razloga što su djeca ostala zbunjena nakon toga, pa ne mogu oni to shvatiti

valjda tete znaju što rade i nisu to čitale na svoju ruku, nadam se

sigurno će ti se javiti neka tete, i mene zanima što o tome misli




ivanaa -> RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece?? (22.5.2009 11:53:55)

ja sam protiv toga da im to u vrticu objasnjavaju.mislim da to moraju roditelji dijeci objasiti,oni najbolje poznaju svoju dijecu.




novamama -> RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece?? (22.5.2009 12:46:04)

i meni pomalo ovo zvuči šokantno - ja dan danas govorim mojoj nećakinji od 10 godina da su se mama i tata jako voljeli i ljubili i da je od te silne ljubavi došla ona....

a ovo sa ukrućenim penisom i vaginom i vodom.....to njima bit će zvuči ko neki šmrk i bunar...mogu mislit koji upitnici su to bili iznad glave, huh[sm=smiley25.gif][sm=smiley22.gif][sm=smiley22.gif]




Zvonki -> RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece?? (22.5.2009 13:17:10)

Tu istu knjigicu je nama dala susjeda kad su moje cure bile tako 4/6 godina. Ostala sam bez teksta. Malo neukusno po meni, i slažem se da bi seksualni odgoj trebao početi u domu a ne po takvim ustanovama kao što je vrtić. Ja isto kao i tikica. Kad dođe vrijeme, oni pitaju, ja odgovorim, onako kako je. Djeca kad su spremna, pitaju. Barem moja.




Lady3 -> RE: kada početi sa sexualnim odgojom kod djece?? (22.5.2009 17:22:59)

Mislim da je to stvarno rano,moja ima 5 godina i tek sada ponešto pita i ja joj kažem sve u skladu s njezinim godinama.Mislim da bi prvi razgovor trebali obaviti roditelji i kako su mogli to napraviti bez da pitaju roditelje?!Svaki roditelj poznaje svoje dijete i prema tome se ravna kako i kada će mu reći.Ovako dječica su zbunjena i vjerovatno i preplašena..[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image]Meni se to nimalo ne sviđa..kuda se žure,kod nas u vrtiću se o tome ne razgovara,tete su super a L.ima 5 godina..Ja bih bila ljuta..i jesam..Kud ovaj svijet ide,nek djeca budu još djeca tek im je 3-4 godine zaboga miloga...




Stranica: [1]