U kojoj valuti štedjeti (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Financijske dileme roditeljstva



Poruka


Ruža -> U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 11:56:20)

Koja valuta je po vama najstabilnija? U kojoj se isplati štedjeti?
Tata ima nešto kunske ušteđevine koju bi pretvorio u deviznu, ali nije siguran u koju valutu? Euro dosta varira, franak isto?Kako stoji funta ili australski dolar? Zna li netko?




Anoniman -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 11:59:18)

mi krenuli štedjetu u US $ jer će, po nama, sigurno rasti....niže ionako ne može:-)




tikica_69 -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 12:04:12)

Mi skupljamo eure od honoraraca za IVF u Mariboru




ivanaa -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 12:40:22)

sad ulazimo u privatni posao pa ne stedimo,dosada u eurima..




Anoniman -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 12:56:28)

i ja bi...kako ste se odlučili za to?

jeste ti i mm zajedno ili?

jel te frka?

uff....i ja bi isto najrađe,...




Ninaa -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 13:00:36)

Mi smo nešto novca stavili na stambenu štednju, a nešto malo kaj nam je ostalo od svadbe smo u euririma oročili.




cokolada -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 13:08:05)

mi smo sve pretvorili u Eure, mislim da su ipak najsigurniji.




Anoniman -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 13:41:08)

uglavnom, izgleda da je sve bolje od kune....




zaba -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 14:05:06)

ovo bi trebao biti moj teren.Ja najviše volim gbp,funtu,ali za funte nemremo kupiti kruh.Stambena štednja se pokazala dobrom varijantom,jer je kta fiksna,plus poticaj države.Na oročenja kta je promjenljiva,još ako prije isteka zatreba lova platiš naknadu na prijevremeni raskid.Tako da skupljamo kune,pa kupujemo eure,jer to ćemo imati danas sutra kao našu valutu.




ejmama -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 15:47:17)

Dobra tema i mi smo razmišljali o tome.




Dajana -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 16:07:35)

Mi štedimo u EURima, funta i dolar, američki su jako pali. Ali to je sve relativno, danas je teško bilo što predvidjeti. Govorilo se da će i Euro propasti. Tko zna.

Zaba, nije istina da je na oročenju kamata promjenjiva, ovisi da li dogovoriš fiksnu ili promjenjivu, isto tako nije istina da platiš naknadu ako prije isteka raskineš ugovor, dobiješ nešto manju kamatu nego da je ugovor išao do isteka roka. Znam to pouzdano jer sam pred mjesec dana raskinula oročenje.




koka -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 16:50:24)

Prije smo štedjeli u lirama i markama a sad od kad su euri štedimo u eurima...ili kunama.. bitno da se ima šta štedit [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




zaba -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 18:53:55)

IZVORNA PORUKA: Dajana

Mi štedimo u EURima, funta i dolar, američki su jako pali. Ali to je sve relativno, danas je teško bilo što predvidjeti. Govorilo se da će i Euro propasti. Tko zna.

Zaba, nije istina da je na oročenju kamata promjenjiva, ovisi da li dogovoriš fiksnu ili promjenjivu, isto tako nije istina da platiš naknadu ako prije isteka raskineš ugovor, dobiješ nešto manju kamatu nego da je ugovor išao do isteka roka. Znam to pouzdano jer sam pred mjesec dana raskinula oročenje.
  dajana,radim u banci pa najpouzdanije znam,ali isto tako ovisi i o pravilniku banke.Fiksna kta je isplativa na duži vremenski period i naravno veći iznos,ima tu puno caka,a ja već 15 god svaki dan radim upravo to.




tikica_69 -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 18:59:51)

Moji eurici stoje doma u carapici [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




zaba -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 19:04:58)

pametno,(pssst,nisam ti to ja rekla)




Marta j -> RE: U kojoj valuti štedjeti (12.3.2009 20:49:41)

IZVORNA PORUKA: tikica_69

Moji eurici stoje doma u carapici [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Moji isto[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image],neka njih blizu mene.

A ovo sto imamo ustedevine  ja i mm zajedno je nesto je u kunama a nesto u eurima.




Stranica: [1]