|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zadarsko rodiliste 2014
22.7.2014 11:23:34   
leot
ZADARSKO RODILISTE:

prije nego sam isla roditi trazila sam nove info o rodilistu Zadar,nisam pronasla pa pisem svoje dojmove i stanje u rodilistu
Rodila sam u 6.mjesecu 2014.

Primljena san u rodiliste jer me doktor posla na inducirani (bila sam otvorena 4cm)
Prvo su me stavili na CTG u ambulantu. ugodno u me primili,dali mi vode svakih 10 minuta da popijem,otvorili prozor da imam zraka,dali muzu da bude samnom da nebudem sama.
Nakon CTG su me u ambulanti pregledali i uzeli podatke najvaznije vezane samo za trudnocu.
*ambulanta nije nesto uredena novo,stari je stol za pregleda ali nije nista potrgano ili slicno.
Nakon pregleda sam poslana u radaonu. Primili su me u prostoriju za pregled,klistiranje,presvlacenje u pidzamu..
Tamo su uzeli amneziju, klistirali me i tamo sam setala da mi krenu trudovi.
Nakon sat i pola od upisa su me smjestili u box.
Prostorija sa boxovima je ogromna gdje se nalaze neke prostorije za osoblje i stolovi i za bebe.
Boxovi su pregradeni zidovima i imaju zastore sa kojima te odvoje od glavne prostorije, u boxu gdje sam ja bila bio je i prozor koji gleda na zelenu stranu pa je bilo zraka.
Stol za porod,odnosno krevet je. Dok traju trudovi krevet je ravan i sa mogucnosti podesenja naslona daljinskim.
Pored reveta je viskoki stolic za stvari - na njega sam stavila vodu, labelo,maramice i torbu- na vrh torbe stavite jednokratne gacice i 2 vatena uloska jer nakon poroda ce va oprati i obuci vam to.
kad krene porod stol na nekako rastvore,spuste(?) i pretvorie ga u ginekoloski stol, koji opet nakon sta porod zavrsi i kad dobijete dijete na ruke stave u polozaj ravnog kreveta da mozete lako dojiti i maziti se.
Muz moze biti sa vama od trena kada dodete u box ako imate potvrdu (ja sam tecaj zavrsila u zagrebu i priznali su mi ga)
nakon poroda sa kolicima vas voze u sobu,u predvorju(hodniku odmah na ulazu u odjel) mozete pozdraviti i malo popricati sa svojima i na njihov zahtev ako zele vidjeti bebu donesu im.
Soba u kojoj sam ja bila je bila dvokrevetna i imala je kupaonu (kaze cimerica da nije jedina tava soba).
Sobe imaju ormar za presvlacenje bebe i stol za jelo za vas.
Ciste sobe 2 ili vise puta dnevno.
Plahte mjenjaju jednom svaki dan ilina vas zahtjev.
Pidzame koritite svoje - u njihovima samo radate.
za bebu robicu imaju oni, a trebalo mi je sve ovo: Gaze bar 2 kom, pelene,vlazne maramice
Za vas vam treba: pidzame bar 3 kom, 2 rucnika, jednokratne gacice (najbolje su mi bile od konzuma mrezaste), ulosci vateni (6 pak), pribor za higijenu, grickalice i vode.
Posjete su od 15-17h, starijoj djeci zabranjeno,a u sobu vam moze uci samo jedna posjeta.

Kad vas nakon poroda smjeste u sobu pratnja vam dode donjeti stvari (ako ste sami onda sestri date kofer sa stvarima za odjel pa vam ga ona donese poslije) i stvari vammoraju biti slozene u ormaric do kreveta,nesmije nista biti po podu.

Mjerenje temperature je u 22h i u 5h
Vizita je oko 8h
Bebace uzmu na kupanje oko 6h i oko 22h dodu sestre vagati i premotati u sobu
Vizita za bebace dode oko 10h ujutro u sobu, doktor pregleda pred vama u sobi dijete i cijepi ga takoder pred vama i da sestri vama upute i objasjenje za bebu ako treba pred vama.

**ja sam bila jako zadovoljna i stvarno imam amo rijeci pohvale i hvale za sve u rodilistu i na cijelom odijelu.
Svi se jako trude biti ljubazni i strpljivi i ugoditi vam i pomoci.

To je uglavnom to. Ako sam nesto zaboravila pisite,pitajte. Nadam se da cete se nadovezati sa jos svjezijim dojmovima i savjetima.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zadarsko rodiliste 2014
22.7.2014 16:22:59   
elina
Ja sam svoje tri curke rodila u Zd rodiloštu i imam same pohvale!!! Ovu zadnju curku G sam rodila 23.12.13. i preeeeee.....zadovoljna sam bila babicama i dr. Rukavinom koji je super!Ugl.sve 5user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu leot)
Neposredna veza do poruke: 2
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!