|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   koliko je vaše dijete naraslo između prve i d...
26.2.2014 10:02:02   
keyt
Drage mame,

zanima me koliko su vaši klinci narasli između prve i druge godine života, a osobito između 12 i 18 mjeseci. Naime, internet je pun podataka i foruma o rastu dojenčeta i o rastu predškolske djece, o rastu stopala..., a jako je malo informacija o tome koliko rastu u drugoj godini života. Samo na dva do tri mjesta sam našla podatak da u drugoj godini rastu cca. jedan centimetar mjesečno, i to od istog autora, dakle cca. 12 cm godišnje, te da najviše rastu u proljeće. Moja mala baš ne prati taj ritamuser posted image :

Sa 13 mjeseci 76 cm
Sa 19 mjeseci 79 cm

Baš me zanima što će biti sa 24 mjeseca i nadam se da se ne trebam zabrinjavati i da će sada u proljeće krenuti intenzivniji rast.
Ako imate podatke visine s godinom, godinom i pol i s dvije godine (tko je napunio, naravno), bilo bi super da ih napišete user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: koliko je vaše dijete naraslo između prve...
26.2.2014 10:33:02   
mamo
Draga Keyt,

moj sin je s 11.5 mjeseci imao 74,5cm, s 18 mjeseci 84cm, a s 25 mjeseci 88cm. Dakle ukupno je u drugoj godini narastao za 13,5 cm, ali iskreno ne čini mi se baš da je najviše narastao u proljeće, jer ovaj nagli skok od 9,5cm dogodio se između srpnja i veljače, dakle ljeto, jesen i zima user posted image

Kćerkica mi je s 12 mjeseci imala 73cm, sad joj je 15 mjeseci i nisam ju mjerila u zadnje vrijeme.

< Poruku je uredio mamo -- 26.2.2014 10:35:19 >

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: koliko je vaše dijete naraslo između prve...
26.2.2014 10:35:03   
troubled
ne brini se...pa na rast ne možeš nikako utjecati, jednako kao ni na broj noge...
neću ti stavljati podatke svoje djece, jer ni oni nisu po p.s-u :)
ali ovaj link ti može biti od pomoći, ja ih tu "pratim"...

upiši sve podatke, ali pazi...datum rođenja ide dan.mjesec.godina (bez razmaka i nakon godine nema točke)

http://warp.continuum.hr/pendi/test/mainform.aspx

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: koliko je vaše dijete naraslo između prve...
26.2.2014 10:35:54   
troubled
:)

< Poruku je uredio troubled -- 26.2.2014 10:37:41 >


_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: koliko je vaše dijete naraslo između prve...
26.2.2014 12:10:57   
ruwenzor
Slažem se, to je jako individualno a ne možeš ni utjecati na to, plus klinci rastu u skokovima, moja ti je rasla ovak:
12 mj: 78 cm, 8,900g
20 mj: 89,5 cm, 11,800g
24 mj: 90 cm (ne znam kilažu, ali tu je u 4 mj dobila samo pola cm!)
27 mj: 97 cm (pa za 3 mj narasla 7 cm i broj nogice je narasao od 23 na 26)

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: koliko je vaše dijete naraslo između prve...
26.2.2014 12:27:19   
keyt
Hvala cure,

nije mi ni namjera utjecati na rast user posted image , ali ruwenzor, ovo mi je vrijedan podatak o rastu u skokovima, zapravo me to i zanimalo. Odnosno, moja je pretpostavka da to što je u šest mjeseci narasla samo tri centimetra ne znači da u drugih šest mjeseci neće narasti, npr. 6 cm. Zato me i zanimaju vaša iskustva, isključivo u namjeri da isključim eventualne, ne daj Bože, abnormalnosti u rastu.
Troubled, baš me osobito zanimaju oni koji nisu po P.S-u user posted image

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: koliko je vaše dijete naraslo između prve...
26.2.2014 18:22:29   
troubled
keyt...

franko
1. rođendan 82 cm obuća br. 25
2. rođendan 93 cm obuća br. 27
3. rođendan 105 cm obuća br. 29

sad ima 3 i po i obuću 30 :D

mali moj guliver...ni magda ne odskače previše od toga...

gledajući ove krivulje na linku iznad, magda je oduvijek točno na gornjoj crti, a franko je redovno iznad gornje crte :)

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!