|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   prestanak dojenja s djetetom koje je mali ovi...
20.2.2014 9:07:04   
evanoi
cure, pomozite svojim savjetima i iskustvima!
malo smješan možda naziv teme, ali.... spavanje mi prestaje biti smješno. taman smo stigli do 1 buđenja/cicanja noću kad se zadnjih dana to opet promijenilo. poanta je u tome da ga nakon prvog buđenja uzmem k sebi u krevet (jer mi je tako lakše, brže...) i onda on pocica svoju turu , a nakon toga svako malo traži cicu rukicom, a i ustima. praktički, ostatak noći provedem s njim na sebi. počelo mi je to jaaaako smetati, opterećivati. ako mu ne dam cicu, onda dreka... btw, klinac ima ravno godinu dana!
mame s iskustvom, kako ste/kada vi takvu situaciju riješile?
za 20 dana se vraćam na posao i željela bih ga do tada odviknuti od noćnih dojenja. a uvijek mi prođe glavom ono"a štoa kao je gladan"? razgovarala sam i s mm, možda bismo pokušali da ga on ode tješiti noću kad se probudi....
uglavnom, danas, tj. noćas počinje akcija spašavanja maminih živaca user posted image i odvikavanja od cice! već me frkaaaauser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: prestanak dojenja s djetetom koje je mali...
20.2.2014 10:43:02   
ruwenzor
N je prestala s noćim podojima s 2 mj, a H je cicaroš, više jede u snu neg budna, tak da ti savjet iz prve ruke nemam. Susjeda je imala takav problem, mali se navikao cicati u noći a ona se morala vratiti na posao, i jednostavno mu nisu više dali ciku. Malo ga je smirivao tata, malo mama, klinac je plakao 3 noći i tražio ciku, 4. noć je prospavao i od tada spava bez cike. Možda je zgodnije da ga tm češće smiruje jer mu ti mirišiš na mlijeko pa mu je teže odustati od cicanja.
Jedna curka je zaljepila flaster prek cika i rekla maloj da su se potrgale i da nema mlijeka, al je bila veća, ne vjerujem da bi 1- godišnjaku to išta značilo.
Što god da probaš- sretno i javi user posted image

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: prestanak dojenja s djetetom koje je mali...
20.2.2014 13:51:00   
evanoi
hvala, ruwenzor, baš fora ovo s flasterom user posted image sad sam se sjetila da mi je patronažna avjetovala i senfom namazati cice i da pali uvijek, navodno. ali nekako mi je u 2 ujutro mazati senfom malo user posted image
morat će mm uskočiti na debelo, vidim ja. imaš pravo što se tiče mirisa. samo me strah da mali ne bude gladan? user posted image jučer mi je i ginica rekla da beba/dijete s godinu dana (ako normalno jede danju) ne bi trebala biti gladna i noću. user posted image
ostale mame, kako ste vi to rješavale? otkrijte tajnu prestanka dojenja s vaše strane i konačno normalnog user posted image ...

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: prestanak dojenja s djetetom koje je mali...
20.2.2014 14:31:47   
keyt
Mi nemamo savjet nego samo dajemo podršku i jako nas zanima kako ćete se riješiti noćnog dojenja. Naime moja El će uskoro 19 mjeseci, još dojimo, po noći obavezno, spavamo nas troje zajedno, a ja radim od kada je ona napunila godinu dana. S obzirom da ona spava s nama, meni njezino noćno dojenje ne predstavlja problem i općenito mi dojenje i zajedničko spavanje ne predstavljaju nikakav problem.
E sad, nadam se da ćeš to uspješno izvesti prije nego što počneš raditi jer jako ćeš mu u početku nedostajati i cicanje će mu biti utjeha, pa tako i noćno. Savjetujem ti da ako ne uspiješ do tada prestati s dojenjem da odgodiš odvikavanje te da ideš rano navečer spavati. Jedino ćeš se tako uspjeti odmoriti. Inače, i ja sam čula za senf, papar, flastere i brdo različitih metoda, ali mi se čini da bez suza nije prošla ni jedna. Ima sretnica čija su djeca samo odjednom samoinicijativno prestala dojiti. Tako nešto sebi želim user posted image , a tebi puno sreće user posted image

(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: prestanak dojenja s djetetom koje je mali...
20.2.2014 15:16:31   
andydea
Ja sam naravno protiv ukidanja dojenja,ako je razlog spavanje.Pogotovo ne mazanje bradavica sa senfom i ne znam ni ja sa čime ne. Dijete traži u toj dobi blizinu,nije gladno...ali i da prekineš dojenje i dalje neće spavati! Možeš probati ukinuti noćne podoje tako da par noći spava sa tatom,a ti negdje drugdje..u nekoj drugoj prostoriji ! Za par dana ,po noći te neće više tražiti.Tako je većina mojih prijateljica napravila,ali nisu zato prestale dojiti. Pogotovo sada kad kreneš raditi,falit češ mu preko dana,još ako krene u jaslice neka ima barem zaštitu preko tebe dojenjem..Eto to je moje mišljenje..znaći ako baš želiš ukini mu noćne podoje,a preko dana i dalje doji koliko je to moguće i koliko on to želi. Moj Di doji i  po noći nekad 2-3x,nekad 1x..preko dana kad god hoće..Evo upravo idu zubići i to nam je uvijek koma kad izbijaju i nikako ne želi tada jesti i sada samo sisa već 5 dana. Ima 18mj. Zamisli da ne sisa?! Uglavnom ja ću dojiti dokle god će to moje dijete željeti,pa makar to bilo i do školeuser posted image user posted image ..Ako želiš javi mi se u grupu -Moja podrška dojenju-Zagreb na Fb ,tamo ima puno mama koje su uspjele izbaciti noćne podoje i dalje normalno doje i rade,bez problema! lp

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: prestanak dojenja s djetetom koje je mali...
20.2.2014 16:08:02   
evanoi
ne, ne, ne želim prestati potpuno dojiti, već samo noću jer mi se čini da se više mazi i ne znam šta nego da je gladan. nije mi problem ni spavanje s nama. uglavnom to izgleda ovako: on ode spavati u svoju sobicu i nakon prvog buđenja, uzmem ga k nama u krevet, tamo ga podojim i nastavimo svi troje zajedno spavati. ali posljednje vrijeme to više nije tako. micek bi nakon cicanja stalno imao cicu uza sebe, ako je maknem, eto dreke. evo, sinoć mu je bilo bitno samo držati cicu u ustima, a nije cicao. i sad tako sam provela satima.... položaj jedan jedini, sve me boljelo, sva mi leđa pate.... e, to želim ukinuti. a naravno da bih ostavila prvo jutarnje dojenje i dnevna kad se sjeti on.

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: prestanak dojenja s djetetom koje je mali...
20.2.2014 17:07:16   
keyt
Evanoi, potpisujem Andydeu, a to što opisuješ je samo faza koja će ga proći. Svi smo se s time suočili i znam dobro o čemu govoriš. I El je znala noćima držati cicu u ustima, ali zbilja ih prođe, pa se onda opet malo vrati i mislim da je dosta povezano s izbijanjem zubića. Isto tako znam da se pokočiš sva i da te tijelo boli, ali pokušaj mijenjati strane dok spavaš. bit će ti lakše.

(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: prestanak dojenja s djetetom koje je mali...
20.2.2014 22:10:40   
ines_os
Ivan još uvijek cica napunio je 19 mjeseci,ja radim dobije cicu kad želi ako sam ja kod kuće i po noći ista stvar kad traži dam mu cicu nekad 1-2 puta nekad češće
to što drži cicu i ja mislim da ima veze sa zubićima jer je to prolazno,svi smo to valjda prošli koji dojimo
ja se u noći premještam s jedne strane na drugu kad me probudi za cicu i tako smanjim ukočenost i bolove
i mi smo pokušali prekinuti noćno dojenje ali isto vika dreka i nisam imala živaca jer se ujutro trebalo dići i ići raditi,uvalila ciku i on nastavio spavati
nisam još ništa pokušavala sa mazanjem
uglavnom javi ako ti uspije i kako!user posted image

_____________________________

18.7. 2012 u 19.27 h došlo je mamino zlato IVAN
3900 g 50 cm

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: prestanak dojenja s djetetom koje je mali...
20.2.2014 22:49:39   
Jana1208
Mi smo se ostavili dojenja s 18 mj. i mogu ti reći da jako dobro znam kako je grozno histeriziranje zbog cica...samo nama nisu bili problem noćni podoji, njih smo skoro izbacili u potpunosti s godinu dana, i to kad smo preselili L u svoju sobu...ali u zadnje vrijeme bi radila scene po danu ako nebi u sekundi dobila cicu kad bi poželila...user posted image ...uglavnom je to bilo vikanje, povlačenje moje majice dolje
I opet to nebi bilo strašno kad bi ja bila doma, ali kad bi ja bila na poslu, mm ju je jako teško smirio...ona je znala zagnjuriti glavu u jastuk, plakati, vikati, zvati mamu...grozno...
I eto, kod nas je senf upalio, zapravo to i nije bio senf, već samo njegov miris...bez ijedne suze, samo se namrštila, probala još jednaput i otišla se dalje igrati...user posted image ...taj dan nije više tražila do navečer i onda smo ponovili i to je bilo to...
Moram reći da mi je bilo žao, ali eto kod nas je ispalo super...ona je sad skroz drugačija, nema više ispada i galame...jedino se jakooo puno mazimo i grlimo...user posted image ...i puno bolje jede...user posted image
Dobro, neću da sad ispadne da promoviram nedojenje, definitivno je nešto najbolje i najljepše, ali eto kod nas je završilo i to bez stresa...
Vama svakako sretno....user posted image

_____________________________

12.08.2012. & 08.01.2015.

(Odgovor članu ines_os)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!