|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Teletubbies
11.6.2012 13:12:15   
ruwenzor
Dobila sam ovo neke dan na mail pa sam odlučila podijeliti, inače autor je psiholog koji je sveučilišnog prof. u mirovini. Dal ima istine u tome il ne- ne znam, ali ionako mi se ne sviđaju i neću dati Niki da ih gleda, mislim da ima puno boljih crtića.



Javljam se posve izvan konteksta! Imam, naime, jednu informaciju, bolje
reć upozorenje, koje je važno za mlađe majke i očeve, a i bake i djedove,
tetke, ujake, stričeve... čija djeca i unuci vole Teletubbise. Naime, pod
Teletubbisima vrlo često se prodaje opasna i gadna "roba"! Sam sam se
uhvatio na udicu ali je precizno Jankovićkino uho čulo neke "šumove" i
onda sam i sam shvatio o čemu se radi! Teletubbisi u nekim sinhroniziranim
epizodama uz dopadljivu glazbu istim takvim glasovima pjevaju o divoti
"opijanja u kafani", "šmrkanja bijelog praha"...i tako za naše mališane
subliminalnim porukama usmjeravaju ih već u ranoj predškolskoj dobi, za
koju su ova slatka bića i programirana, u "pravom smjeru"! priznat ćete da
neki zaista misle na budućnost! Pripremaju svoje mušterije dok su još u
pelenama!!! Genijalno zar ne?! A upišete li u google: Teletubbies Dance
Dječji program - Aksham Emisija Youtube vidjet ćete kako ovi mali
simpatični lutkići plešu, stupaju i uz ljupku koračnicu pjevaju nešto kao:
"...evo ide jurišna brigada da istjera ustaše iz Brčkoga grada...braću da
osveti...itd. itd." referirajući se vjerojatno na nedavni (dali zaista
završeni?!) zadnji "neuspjeli balkanski osvajački pohod" i pripremajući
očito neki novi koji bi današnje bebe trebale međusobno voditi kad malo
odrastu!!! Zanimljivo da je ta "epizoda" teletubbisa prije par dana bila
među one tri koje bivaju obično predložene kada ih idete potražiti na
Googleu! Sada je maknuta. Ne znam jesu li tome zaslužni neki ljudi koje sam
upozorio na ove nestašne "bojovnike" ili su te promjene rutinske (druge
dvije su još uvijek iste!)?!
Pozdrav! J.Janković

< Poruku je uredio ruwenzor -- 11.6.2012 13:15:01 >


_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Teletubbies
11.6.2012 13:23:09   
Indy
strašno. taj crtani ide na hrt2 svako jutro i večer, moj patrik ih voli gledati, zapravo to jedinih pola sata kad mirno sjedi. i meni djeluju malo glupavo i nikd mi nije bilo jasno zašto ih djeca vole

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Teletubbies
11.6.2012 13:24:57   
pincirotvajler
zasad nisu zanimljivi d,al vjerojatno svaki crtić ima nekaj tak user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Teletubbies
11.6.2012 13:47:56   
seraphyme
inače su mi teletabisi očajno zatupljujući za sve uzraste  micek ionako ne gleda tv

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Teletubbies
11.6.2012 13:52:52   
cuba
Mislim da ima puno gorih crtića koji su prepuni nasilja, krvi i scena neprilagođenih najmlađima.
Ovaj tekst nisam shvatila ni najmanje zabrinjavajućim. Moj R voli Teletubbies, pogleda ih svako toliko.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Teletubbies
11.6.2012 13:56:57   
danery
bejb ih pogleda ujutrp prije vrtića ako ulovi,a tako i navečer...
a što se tiče navedenog,jest,meni su glupi i besmisleni,al bolji od kojekakvih mlatilačkih bakugana i yugioha,ili fensy šmensi kenjkavih bretzica i kompanije user posted image

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Teletubbies
11.6.2012 14:53:33   
anaxx
ma svašta!!!!

teletabisi su crtić koji nama možda izgleda glupo, ali za one najmanje je to zanimljiv crtić s jasnim, nasmješenim likovima koji plešu i pjevaju, zečićima i cvijećem, raznih jasnih boja i sve to u nekoliko ponavljanja (što ovi mali vole).... bez nasilja , iskrivljenih faca, i ostalih japanskih gluposti...
na kraju dobio je nekoliko nagrada od strane  BBC-a....

inače svaki crtić se može montirati i iskriviti tekst... ja sam s neta skinula inače odličan crtić PINGU (mama, tata, i dva mala pingvinića, familija), uvijek su neke teme iz života obitelji... ma super je i ja ga volim pogledati, no.... taj kojeg sam skinula bio je čista prostačina... psovka na psovku i to izvrsno namontirano... tata psuje mamu, mama po tati, klinci pričaju o cugi i drogi... užas, srećom nije bio na hrvatskom pa su moji klinci kad su bili manji i to pogledali...

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Teletubbies
11.6.2012 14:58:11   
pincirotvajler
ehhe pingu je super user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Teletubbies
11.6.2012 15:02:00   
anaxx
ma da, i meni i moji klinci ga obojica obožavaju, ali kažem , taj kojeg sam skinula s neta... meni je bilo neugodno kad su "mama i tata" pričali  user posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Teletubbies
11.6.2012 15:51:13   
ucitelj
mi isto gledamo ako ulovimo a vec sam cula za tabise da naginju k pederluku i tako te price a i montaza cuda cini mislim da roditelji nisu glupi i nece pustiti klinca da sam to pali a i nasa tv zasto ne stave cipelice graskograd zvonko bus bus letec medvjedici pipsici i takve crtane a ne ove ubij zakolji zapali unisti pa se pitamo otkud toliko agresije a nisu imali di vidit jesu jesu samo nismo svjesni


_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Teletubbies
11.6.2012 22:03:48   
malena 35
moji dečki isto gledaju teletabise i nikad ali baš nikad nisam primjetila nešto u stilu gore navedenog.
i meni su isto malo glupasti ali njima pašu pa ok. iako se moram složit da je agresivnih crtanih ne puno nego previše. moji srećom to još uvijek ne gledaju nekako ih zavaram sa zvonkom, tomicom, poštarom petom, traktorom tomom i sl, tj onim crtanim koje sam i ja kao dijete gledala i u kojima se ne vidi i ne spominje ni nasilje ni ništa sl.

_____________________________

23.06.2008.
28.05.2010. moji anđeli

život je prekratak da bismo se okretali i pitali zašto



(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Teletubbies
11.6.2012 22:39:40   
mala pcelica
"orginalni " teletabisi su crtani koji je namjenjen djeci sa "posebnim potrebama" tipa slabijeg pamćenja i koncentracije i tako tih stvari,a naravno da ih moze iskopirati ko hoće i isto tako sinkronizovati ...maja inače ne gleda crtane ni tv pa tako ni njih,al zato ih moja mama obožava user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu malena 35)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Teletubbies
12.6.2012 7:49:25   
Zvonki
A čovječe, taj crtić je moja mala gledala sa nekih 1,5 godinu do eventualno treće. Ako je u toj dobi primjetila da Teletubisi pjevaju koračnicu o Ustašama ili pjesmu o šmrkanju koke, e onda joj svaka čast!  user posted image  Svakako ću, ako ne daj Bože bude imala kakvih ozbiljnijih problema u psihi, okriviti Teletubise a možda čak i tužim autora user posted image



_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Teletubbies
12.6.2012 8:15:01   
mišica 666
joj Zvonki ali nisi čula da djeca mahom šmrću bjelo po vrtičima. to je ta generacija koja je bila sustavno izložena tim utjecajima user posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Teletubbies
12.6.2012 10:19:23   
ruwenzor

IZVORNA PORUKA: ucitelj

zasto ne stave cipelice graskograd zvonko bus bus letec medvjedici pipsici i takve crtane a ne ove ubij zakolji zapali unisti pa se pitamo otkud toliko agresije a nisu imali di vidit jesu jesu samo nismo svjesni



slažem se
kad N bude malo veća planiram joj skinuti dobre stare crtiće pa nek uživa user posted image
zasad joj dam da gleda baby einstein, tulli, jammers, gusjenicu tinu i slične
ovo sr... od japanskih neću ni komentiratiuser posted image


_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Teletubbies
12.6.2012 12:48:54   
anaxx
IZVORNA PORUKA: mišica 666

joj Zvonki ali nisi čula da djeca mahom šmrću bjelo po vrtičima. to je ta generacija koja je bila sustavno izložena tim utjecajima user posted image



user posted image user posted image

i moji znaju biti par dana na bijelom kad ih uhvati faza.... griz, medolino......

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Teletubbies
12.6.2012 15:08:35   
troubled
koliko god nama bili stupidni, teletubbiesi su za malu djecu predivni...topli, veseli, edukativni i zabavni...
što se tiče dodatnih komentara, ne znam bi li se smijala, križala ili plakala....pobogu ljudi, što vam je!!!

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Teletubbies
12.6.2012 15:42:50   
anaxx
IZVORNA PORUKA: troubled

koliko god nama bili stupidni, teletubbiesi su za malu djecu predivni...topli, veseli, edukativni i zabavni...
što se tiče dodatnih komentara, ne znam bi li se smijala, križala ili plakala....pobogu ljudi, što vam je!!!


troubled potpisujem!user posted image  

< Poruku je uredio anaxx -- 12.6.2012 15:43:12 >


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Teletubbies
15.6.2012 23:25:04   
malena 35
slažem se sa svim navedenim

_____________________________

23.06.2008.
28.05.2010. moji anđeli

život je prekratak da bismo se okretali i pitali zašto



(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Teletubbies
16.6.2012 15:19:42   
Tanjica Tanja

IZVORNA PORUKA: troubled

koliko god nama bili stupidni, teletubbiesi su za malu djecu predivni...topli, veseli, edukativni i zabavni...
što se tiče dodatnih komentara, ne znam bi li se smijala, križala ili plakala....pobogu ljudi, što vam je!!!



I ja se slažem. Super je crtić, djeca plešu, pjevaju,grle se...ma makar 16 psihologa reklo da ne valja, dok se moja H. njima veseli ja ću joj iih puštati.

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Teletubbies
17.6.2012 22:28:16   
mamacita
Svasta! Taj tko je napisao onaj tekst je pun predrasuda i paranoje. Moji klinci su voljeli pogledati taj crtani u dobi do 2 godine. Kasnije su ga prerasli. Svidjelo mi se da ponavljaju sa pricom u kojoj su mala djeca. Nista mi nije bilo niti pre gay, niti me je asociralo na ustase i ostale gluposti. Ova prica me podsijeca na one abnormalne ljude kojima obicna crna ptica asocira na vraga.

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Teletubbies
18.6.2012 13:17:56   
mare00
u L vrtiću znaju pogledati teletabise i meni su ok, L ih jako voli čak su mi i tete to rekle....
Po meni nema ništa loše u tome, ja sam ih isto gledala...user posted image
a danas se sve da montirati svakakvih gluparija ima po netu, pa neče Bože dragi to djete gledati. Tko zna što je ovaj psiholog pronašao pa se šokiraouser posted image

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Teletubbies
18.6.2012 15:29:46   
JASNA33
IZVORNA PORUKA: troubled

koliko god nama bili stupidni, teletubbiesi su za malu djecu predivni...topli, veseli, edukativni i zabavni...
što se tiče dodatnih komentara, ne znam bi li se smijala, križala ili plakala....pobogu ljudi, što vam je!!!
moj Luka ih obožava..a i starijih troje su ih gledali i zbilja ništa loše ne vidim u tome...


_____________________________

M-16.08.1993.
J-05.05.1997.
A-24.12.2000.
L-27.02.2010.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!