|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prednosti i mane vrtica
2.9.2011 11:32:00   
anaxx
IZVORNA PORUKA: Krky

Meni je to vrlo jednostavno. Prednost je u tome što ti je dijete zbrinuto dok ti moraš zarađivati i usput uči živjeti u društvu, a mane što je malcima ta odvojenost teška, jer je prirodno da bi željeli biti s mamom i tatom i što u ovako velikim grupama, neki put, njegove individualne potrebe, ne mogu biti zadovoljene. A sad, ako se to uspoređuje s tetama čuvalicama i "baka servisom", tu već i financije igraju veliku ulogu, ali i druge stvari. Neki put je bolje da je dijete u vrtiću nego da ga čuva i odgajabaka koja za to nije sposobna i primjerena. Nemojte se zavarati time da bake samo čuvaju, a mi odgajamo, jer veći dio dana radimo, i ostaje nam vrijeme za parkić i pred spavanje i vikend.



user posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: prednosti i mane vrtica
2.9.2011 11:51:35   
lilia
S time se ni ja ne slažem. Ali ako je dijete doma i svakodnevno izlazi u parkić, druži se sa djecom od kućnih prijatelja, ne bi trebalo imati problem sa socijalizacijom.
IZVORNA PORUKA: Zvonki



Evo ovako i ja mislim, ako je dijete svaki dan u parkiću sa drugom djecom ne treba ići u vrtić da bi bio socijaliziran.
S tim da bi ja bez obzira na parkić i društvo druge djece svoje dijete sa tri godine stavila u vrtić.  Obavezno.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: prednosti i mane vrtica
4.9.2011 17:51:12   
Ann
 Jaslice samo u nuždi,morala sam ići radit,bake za čuvanje nemam a tete čuvarica skuplja od jaslica.Vrtić obavezno-sve +5

_____________________________

Imam 2 anđela!
Velika M i mala M.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: prednosti i mane vrtica
19.9.2011 15:37:11   
MKata
IZVORNA PORUKA: Krky

Meni je to vrlo jednostavno. Prednost je u tome što ti je dijete zbrinuto dok ti moraš zarađivati i usput uči živjeti u društvu, a mane što je malcima ta odvojenost teška, jer je prirodno da bi željeli biti s mamom i tatom i što u ovako velikim grupama, neki put, njegove individualne potrebe, ne mogu biti zadovoljene. A sad, ako se to uspoređuje s tetama čuvalicama i "baka servisom", tu već i financije igraju veliku ulogu, ali i druge stvari. Neki put je bolje da je dijete u vrtiću nego da ga čuva i odgajabaka koja za to nije sposobna i primjerena. Nemojte se zavarati time da bake samo čuvaju, a mi odgajamo, jer veći dio dana radimo, i ostaje nam vrijeme za parkić i pred spavanje i vikend.



Potpisujem!!
Iako bih ja radije da moja mama može čuvati moje dijete do tri godine, a onda bih ga dala u vrtić, ali...nama su jaslice bile jedina prihvatljiva opcija.


_____________________________

On ne voit bien qu''''avec le cœur ; l''''essentiel est invisible pour les yeux.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: prednosti i mane vrtica
15.6.2012 23:34:08   
malena 35

IZVORNA PORUKA: lidac0605

Jaslice sam pokušala čim duže izbjegavat tak ga mi je dijete koje je najmlađe išlo u vrtić imalo 2g i 10mj,dečki su išli sa 3 god,L će ić isto sa 3.U vrtiću ne vidim nikakvih mana,vidim ih u ne pohađanju vrtića!
Najveći plus je socijalizacija,socijalizacija i opet socijalizacija,dijete nauči funkcionirati u grupi,jako bitno za mene-nauči da nije centar svijeta i da se Zemlja ne vrti oko njega,ima edukaciju primjenjenu dobi-moji su konkretno od 4.god učili svakodnevno engleski,i meni jako bitno-kao što mi veliki idemo na posao,smatram da je ovo posao za djecu,jer im je mjesto među vršnjacima a ne doma sa babom,tetom il ne znam kim.
Istina da prvih par mj budu boležljivi,al to je proces imunizacije koje dijete mora proć čim se nađe u kolektivu,pa bio to vrtić,škola il nekaj treće,moraju i to proć kad-tad...
Uvijek sam ZA vrtić(i sama sam ga pohađala)!


slažem se sa svim navedenim moji dečki imaju 2 i 4 g i stariji mali će mi najesen u vrtić bez obzira što ima svu moguću užu i širu familiju, i to ne zato što je meni problem čuvat ga već upravo zato da shvati da nije centar svita i da se pripremi za nadolazeći razvoj. i iako mi je vrtić udaljen uru vrimena nije mi problem ža mi je samo šta to nisam još lani napravila.


_____________________________

23.06.2008.
28.05.2010. moji anđeli

život je prekratak da bismo se okretali i pitali zašto



(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: prednosti i mane vrtica
19.6.2012 7:41:31   
niina
Uvijek za vrtić.Mi smo krenuli već s godinu dana i jedan i drugi,istina rano je to,ali ako nemaš izbora.......no u svakom slučaju mislim da dijete najkasnije do 3 godine treba krenuti u vrtić.Moj nećak će napuniti 3 god. za mj. dana ne ide u vrtić i vjerojatno ne će još godinu dana.Ne petljam im se, ali je to prestrašno kak je razmažen,kak cvili po cijele dane.Niti ima kakav dodir s ostalom djecom osim s mojima,fali mu igre,samostalnosti,samostalnog pijenja i jedenja..........

_____________________________

Moji anđeli;

M 13.03.2000.
J 28.11.2007.

(Odgovor članu malena 35)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: prednosti i mane vrtica
12.3.2013 8:56:14   
snowwhite
prednost: druženje s djecom svoje dobne skupine
mana: česte bolesti

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: prednosti i mane vrtica
12.3.2013 8:57:45   
vandax
Slažem se s tobom.
I mi ćemo uskoro u vrtić.

IZVORNA PORUKA: snowwhite

prednost: druženje s djecom svoje dobne skupine
mana: česte bolesti


(Odgovor članu snowwhite)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: prednosti i mane vrtica
12.3.2013 9:01:47   
seraphyme
među vršnjacima je, uči se redu, imam vremena za sve. mana: boleštine

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu vandax)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: prednosti i mane vrtica
12.3.2013 9:02:44   
Tanjica Tanja
učenje, razvijanje mašte, druženje s vršnjacima, usvajanje socijalnih vještina su prednosti, a kao mane samo vidim boležljivostuser posted image

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu vandax)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: prednosti i mane vrtica
12.3.2013 9:04:49   
snowwhite
ja sam doma,na proguženom porodiljnom ali smo curicu upisali u vrtića,amališa će druge god isto

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: prednosti i mane vrtica
12.3.2013 9:12:05   
troubled
sve same prednosti....nema nedostataka....to što budu boležljivi prve godine im jako pomaže u izgradnji imuniteta za u buduće....prema tome ni to ne smatram nedostatkom...

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu snowwhite)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: prednosti i mane vrtica
12.3.2013 9:12:14   
snowwhite
boležljivost je najgora,mi u tri tj na drugom antibiotiku user posted image

(Odgovor članu snowwhite)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: prednosti i mane vrtica
12.3.2013 9:13:23   
BUMBI
Ja potpisuje troubled u potpunostiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu snowwhite)
Neposredna veza do poruke: 39
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!