|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako da joj objasnim da ne smije odlaziti od...
28.7.2011 11:30:48   
buduća mamica
Imam problem. Mihaela je dobra djevojčica, zaista, nikakvih poteškoća s njom nema osim jednog problema. Naime sklona je odlaziti/odlutati od nas. Ne stidi se nepoznatih osoba i svima ide i to me iskreno plaši. Više bih voljela da se drži mami za suknju barem u ovom periodu dok ne poraste. Uvijek kad smo u javnosti Mihaela je meni ili mužu na rukama jer nam je jednom ''odšetala'' i skratila nam život za 10 god. Osjećam se ko retardirani idiot kad u parku hodam za njom jer znam da će otići na cestu. Ništa ona ne mari što mi vičemo za njom da se vrati, ko mali konjo gdje je naumila tamo ide. Inače je poslušna i mazna ali ovo je strašno.
Unazad par dana je naučila otvoriti kapiju na dvorištu, sad više ni u dvorištu ne smije biti bez nadzora, užas cure moje, umara me psihički ta briga, stalno me pere da će negdje otići i da će je netko ukrasti. Kad je nosamo po rukama jako plače i hoće šetati.
Kako da joj objasnim da mora biti uz mamu i tatu ili tko je već čuva?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako da joj objasnim da ne smije odlazit...
28.7.2011 11:42:31   
mala99
I mi imamo isti problem. Ne znam koliko je mala stara, moj ima skoro 2 godine, i sa svakim bi za ruku otišao. U 6 mj. smo bili na godišnjem na Hvaru i večere u restoranu su postale njegov zabavni šou. Obilazio je od stola do stola, smješkao se ljudima i želio čak i kod njih sjesti za stol. Ni meni nije drago što odlazi kod svakog i ko god mu da ruku on ode. Da ne kažem da bi otišalo od nas, recimo kad smo u nekom šoping centru, daleko da nas uopće ne vidi. On ima neki svoj put i svoje namjere i ode....
U društvu s djecom uopće se ne srami, odmah započinje komunikaciju i privlači pažnju.. E šta da ti kažem...

Da mi je dijete bar malo sramežljivo......

(Odgovor članu buduća mamica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako da joj objasnim da ne smije odlazit...
28.7.2011 11:53:34   
buduća mamica
Mimi ima 18 mj i isto samo tako ode, bez da se okrene gdje su mama i tata, isto obožava švrljati po šoping centrima, komunicirati s nepoznatim ljudima, svima šalje puse i maše pa pa, ma i ja kažem da se bar malo srami

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako da joj objasnim da ne smije odlazit...
28.7.2011 12:01:10   
anaxx
buduća mamica, to ti je sasvim normalno za tu dob, sramiti se počinju kasnije (ako da),
i nama je G nestao u sekundi u šoping centru i uzeo nam 10 godina života (srećom je imao balone iz cicibana u rukama pa smo ga brzo skužili kako trči :)...
nema lijeka nego ih stalno imati na oku ili držati za ruku... i moji su obojica "hodači" stalno bi sami hodali i bili slobodni... a mama i tata trče za njima... svaki za svojim :)

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu buduća mamica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako da joj objasnim da ne smije odlazit...
28.7.2011 14:59:05   
Bebys
jako je mala i to je normalno MORATE IMATI STO POSTO nadzor svaki tren netko mora biti s njom...sretno

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako da joj objasnim da ne smije odlazit...
28.7.2011 15:27:53   
Indy
znam kako ti je. i ja istu mučim brigu za mog Patrika, što su cure napisale,to je vjerovatno normalno. jdkad moj Patrik može sam otvoriti vrata, ja ih moram zaključavati, isto i s kapijom. isto samo izleti van na cestu i juriš, ide gdje hoće, pa čak i ako ga držim za ruku, on se otima i vuče na svoju stranu. tako kad idemo negdje, ja ga još uvijek zavežem u kolica, jer trenutačno se ja nemogu s njim natezati. a uskoro će biti 3g. neznam do kad tako, do škole?user posted image


_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako da joj objasnim da ne smije odlazit...
28.7.2011 15:44:10   
ama
I ja imam taj problem ali vec ga suzbijamo polako neznam zasto al i moj je poceo jos odavno da radi to vidi da ja trcim za njim onda se jos pocne smijat i vidim da mu je zabavno sto god mu rekla zvala ga nista...tako par puta je pobjego u parku drzala sam ga na vidiku al nisam isla za njim i sklonula se u stranu kad je shvatio da me nema uplasio se i brzo me trazio...imala sam jos dosta takvih situacija sve sam probala al nije islo..pricala i pricala al za dzabe...sad je drugacije vidim da me vec razumije i ako neslusa kad izadjemo van nema vise izlaska za njega,nema da mu kupim nesto sto mi potrazi jer neslusa...i tako da je poceo da obecava unaprijed kako ce da slusa nece da bjezi mami...zna pomalo par metara da ode ispred mene al ga opomenem i smiri se.... ....mislim da je pricanje sa djecom najbitnije upocetku neshvacaju al svremenom ukapiraju o cemu mi trubimouser posted image

_____________________________

...Osobe koje vas mrze su samo zbunjeni ljudi koji nemogu da razumiju zasto vas svi ostali vole ;)))).....

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako da joj objasnim da ne smije odlazit...
28.7.2011 15:47:34   
ama
posto imam jos jedno manje isto zna da krene svojim putem i nereagira dok ga neuzmem u ruke i ponesem u svom pravcu...tako da neznam lijek sem da se dobro pazi i otvore cetvore oci i ima strpljenja do neke 3godine dok mogne koliko toliko da razumije.

_____________________________

...Osobe koje vas mrze su samo zbunjeni ljudi koji nemogu da razumiju zasto vas svi ostali vole ;)))).....

(Odgovor članu ama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako da joj objasnim da ne smije odlazit...
28.7.2011 16:29:52   
danery
kod kuće na dvorištu ključ u kapiju,živčeke na maximum i gledaj kuda će i što....
a vani za ruku,ipak je ona premala da bi sama puštena šetkala okolo,pogotovo po trgovinama i sl....ili kako indy veli,vezati u kolica,pa si mirna...


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu ama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako da joj objasnim da ne smije odlazit...
28.7.2011 17:58:39   
tyna
moj je još maleni pa nemam tih briga trenutno, ali sam čuvala dvije curice za vrijeme studiranja i točno znam kako se osjećaš. još dan danas nisam niti svjesna u što sam se tada upustila kad sam pristala čuvati obje, ali se sjećam sa kolikim strahom sam svaki put išla van i držala ih toliko čvrsto za rukice da mi se ne istrgnu.

nema druge, za rukicu i biti na oprezu svaku sekundu jer su brzi ko strijeleuser posted image

(Odgovor članu buduća mamica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako da joj objasnim da ne smije odlazit...
28.7.2011 21:58:11   
mamacita
Ja sam to u tom periodu rjesila djecjom vodilicom. To je nesto slicno psecoj vodilici, samo ova ne ide oko vrata, nego ju dijete obuce i sa velcro materijalom se zakopca. Ja ili muz stavimo saku kroz vodilicu i vodimo ih na uzici. Bilo je izbezumljenih pogleda drugih roditelja, no barem nas klinac nije odlutao od nas niti nije istrcavao u shopping centru, niti na parkiralistu. Mi smo puno putovali u tom periodu, pa nam je dobro doslo za aerodrome kada dijete zaista ne mogu drzati u narucju. Ne znam da li se to kod nas moze kupii, ali vrijedi pokusati. No, kljuc na kapiju za dvoriste, i svak nek nosi kljuc uza se, da dijete ne izadje van.

(Odgovor članu tyna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako da joj objasnim da ne smije odlazit...
29.7.2011 9:44:24   
novamama
uh...
sa O nisam imala takvih problema, ali sa R sada da...namjerno mi bježi kad je zovem, trebaš vidjeti koji trk uloviuser posted image
i to najčešće prema cesti, ili prema moruuser posted image
onda to Oli vidi pa krene i on za njom i cere se, kao, smiješno im je da ih mama loviuser posted image ...a meni srce u petama i adrenalin na maximumu, živci titrajuuser posted image
uglavnom, kad se zaderem Oli stane, ali Rozi nastavi još brže...
i nema druge nego je uloviti....i loviti i loviti...tako da mi je jedno oko usmjereno prema O, drugo prema R i nekako uspijem iskontrolirati situaciju.
ponekad mi daju ruku oboje, a naučila sam da O da ruku Rozi pa je on kao vodi se jedne strane, ja sa druge pa trčimo. to traje sekundu ipouser posted image  i onda opet ispočetka.
kad vidim da je situacija blizu da izmakne kontroli dignem ju ma koliko se derala, njega za ruku i u auto/kolica ili što već imam pri ruci...
uglavnom, to je tako, proći će...
ni R meni baš ne da ruku i voli sama lutati...treba biti max oprezan, zato me i strah ostaviti je bilo kome, jer znam da je sa njom teško...

uglavnom, mislim da su cure gore rekle neke pametne savjete i nemam što dodati osim možda da nisi sama i da nas ima još koji mahnito jurimo za djecomuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!