|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zasto nesmijemo jesti salatu,zelje....
7.3.2011 9:02:34   
mariola
I ja znam samo za tunu, zbog olova. I nisam je uopće jela u trudnoći. Druge ribe sam par puta pojela ali i povraćala pa sam i druge ribe skroz izbacila.
A za ni jedan organizam nije zdravo pretjerivati s nekim namirnicama ali nije ni zdravo potpuno izbaciti neke. Umjerenost u svemu je najzdravija.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zasto nesmijemo jesti salatu,zelje....
7.3.2011 9:13:21   
Krky
Ja sam jele sve i klinci mi izgledaju prilično normalnouser posted image . Nisam jela pečeno meso koje mi nije odgovaralo cijelu trudnoću, ali salatu, zelje, pršut...jesam! Tunu iovak rijetko jedem...ginekolog mi nije davao takve savjete, ali možda je mislio da sve znam nakon toliko beba...mislim znam za neke stvari, ali ne vjerujem da zelena salata ili pršut mogu uzrokovat neku štetu...nema straha, nisu to antibiotici...

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zasto nesmijemo jesti salatu,zelje....
7.3.2011 11:07:17   
Točkica28
ma gluposti... to ne smiješ kad rodiš... a tunu pak ne buš jela svaki dan...user posted image

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zasto nesmijemo jesti salatu,zelje....
7.3.2011 11:14:37   
ana*
Baš tak. Mislim da je kod tune u pitanju živa a ne olovo. Smiješ ju jesti ali ne više od 180 gr. tjedno. To ti je jedna konzerva. Salatu i zelje je meni čak preporučio dr. tako da dobivam što više željeza iz hrane. Ne znam kaj je taj tvoj zabrijao.
A suhomesnato, kao što ti je već netko naprisao, opterečuje bubrege ali doktori zapravo "brane" u trudnoči svu hranu koja nije termički obrađena. Sušene kobasice, pršut, kulen, svježi kravlji sir (domači - onaj iz dučana je pasteriziran), domaće vrhnje i takve stvari su opasne zbog listerije...

Ali...ja sam sada 35 + 3 i sve je ok, a mlatim po svemu. Čak i domaćem siru.

_____________________________

Ljubav se zove Luka- 01. 04. 2011

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zasto nesmijemo jesti salatu,zelje....
7.3.2011 16:55:10   
U nadi je spas
user posted image
Pozdrav svima !!!
Nova sam na forumu iako čitam i previše o trudnoći user posted image
Trudna sam 12 tjedana, inače sam malo jače konstitucije, meni nikad nije pasala zelena salata ali sad se davim u njoj, čokoladu sam obožavala a sad je ne mogu smisliti..vodim se za onom izrekom da slušam svoje tijelo, kad mi se nešto jede to i pojedem..ne pušim, ne pijem kavu (ne odgovara mi) a sve lijekove koje sam koristila za artritis ne koristim od kad sam osjetila da sam trudna, tako da se trudim paziti i mislim da ne griješim ako se "nakrkam"  zelene salate user posted image
U budućnosti nastojat ću skratiti postove, pozdrav svima, puse!!


_____________________________

Od kada te znam ja vjerujem u anđele...

(Odgovor članu ana*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zasto nesmijemo jesti salatu,zelje....
7.3.2011 16:55:45   
pincirotvajler
user posted image user posted image user posted image dobrodošla

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu U nadi je spas)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zasto nesmijemo jesti salatu,zelje....
7.3.2011 16:59:37   
U nadi je spas
user posted image
Hvala, lijepo je biti ovdje user posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zasto nesmijemo jesti salatu,zelje....
7.3.2011 17:09:21   
tina0310
ja mislim da je to sve zbog viška soli jer većina trudnica zadržava vodu pa nateknu(ija sam bila ka bumbar)user posted image

_____________________________

-mamin miš-
Alen 19.05.2010.

(Odgovor članu U nadi je spas)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zasto nesmijemo jesti salatu,zelje....
8.3.2011 17:09:21   
U nadi je spas
user posted image
Danas mi se neodoljivo jedu lignje i zelena salata pa ću ih smazatiiiiiuser posted image
Žene, curke, sretan Vam Dan ženauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Od kada te znam ja vjerujem u anđele...

(Odgovor članu tina0310)
Neposredna veza do poruke: 34
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!