|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Odnositi se na isti način...
14.12.2010 18:24:48   
Krky
...prema svoj djeci u obitelji. Mislite li da je to moguće/nemoguće, kako vi, mame s dvoje i više malaca. Članak sam pročitala pa me zanimaju vaša iskustva

_____________________________

MAMA SA 6 ******
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Odnositi se na isti način...
14.12.2010 21:43:35   
mamacita
Manje vise se odnosimo jednako. Jedino gdje se razlikuje odgoj, je u dobi djeteta. Ono najstarije razumije vise i od njega se vise ocekuje, nego od onog najmladjeg. Dakle, svako dijete ima individualan pristup, no sto se tice ljubavi, sve ih isto volimo.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Odnositi se na isti način...
14.12.2010 21:50:13   
sanjalica
trudimo se naravno postupati prema svima isto.... ali nije uvijek ni jednostavno, ni moguće, jer su i oni svatko osoba za sebe... potpuno različiti.....

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Odnositi se na isti način...
14.12.2010 22:23:00   
božica
Teško, drugačije su mi skrozuser posted image
AA opet se trudim nekako pravedno odnositi prema njima dvjema

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Odnositi se na isti način...
14.12.2010 22:36:54   
Nika 24052006
Da,i ja se trudim da budem podjednaka,premda je I još malena,pa ne kuži,ali zato N kuži sve po redu...Sad smo u fazi,recimo to tako,da je I postala jako mazna,i samo se priljubi uz mene i uživa,onda nekako moram i N utrpati u taj zagrljaj,da ih ne dijelim.Nema veze sa odgojom,ali,to je moj primjer pokušaja biti jednaka prema obadvjema.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Odnositi se na isti način...
15.12.2010 11:52:31   
Bebys
ja osobno nemam iskustva ali SAM VIDILA I OSJETILA NA SVOJOJ KOZI..druge ljude..pa ti mogu reci jednu VELIKU STVAR...

jako jako je vazno odnositi se JEDNAKO PREMA SVAKOME...DJETETU...BEZ OBZIRA BILI ONI LOSIJI ILI BOLJI..DRUGACIJI...NEMA VEZE...zasto je to tako vazno...JER ONO DJETE KOJE NE DOBIVA JEDNAKI ODNOS RODITELJA...KAO PREMA BRATU ILI SESTRI TO VIDI I OSJETI..I NOSI CIJELI ZIVOT..

zato je jako jako vazno...odnositii se koliko god je moguce JEDNAKO...

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Odnositi se na isti način...
15.12.2010 12:03:35   
Zvonki
Svakoj pristupam individualno, jer nisu sve jednake.Naravno, kako mislim da je najbolje. Ali načela kojima ih učim usvajaju svi jednako.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Odnositi se na isti način...
15.12.2010 13:09:50   
Krky
Kod mene je bilo ovako: ja sam 1.rođena, izamene 2 brata, jedan mlađi 4 drugi 14 godina. Uvijek sam mislila da naša mama više voli brata, uvijek su se zafrkavali, ja sam bila više slična tati, ne baš onakva kakvu je željela...i danas je tako odnos nam je skroz drugačiji, ali ja danas shvaćam da je to tako jer smo toliko različiti, različiti interesi, razmišljanja, brat sličan mami, drugi meni, tj. tati...ali kao dijete sam bila poslušnija, nije mi trebalo puno, dok bi braco znao isprovocirat mamu...tako postupci prema nama nisu ni mogli biti jednaki...

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Odnositi se na isti način...
15.12.2010 13:26:14   
Krky
...a što se mojih malaca tiče volim ih zaista sve jednako, mazim najviše najmanjeg, vičem najviše na srednje (blizance), razgovaram najviše s najstarijima. Nikome od nisu dopušteni fizički obračuni, pa tako ni najmanjem. I znam da nisam ista prema svima, ne zato što ne želim nego zato što sam ih imala u rasponu od 15 godina...ni ja nisam ista kao što sam bila, niti životne situacije nisu iste, a i oni su male individue. Ali nisam baš sigurna da toleriram nekome što drugome ne, da nekome više popuštam...ali i trudim se dobro vagati i preispitivati i korigirati...a najgore mi kad skužim da sam negdje zeznula, a zaista nisam htjela...nije lako

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Odnositi se na isti način...
15.12.2010 23:35:56   
novamama
različite su dobi pa imaju različite potrebe koje se trudim zadovoljavati....

ali, naravno da ću im jednako pristupati u nekim važnim, životnim, odgojnim stvarima...pa neću valjda neku glupost jednom dozvoliti, a drugome neuser posted image

ja sam se zaklela da će moji dobiti jednako mene...i da ću kod svakoga veličati, cijeniti i razvijati ono u čemu su najbolji..tj. naglašavat ću vrline koje imaju, a mane nikad neću isticati nauštrb dugoga...jer, naravno da su različiti!!! i predivni različiti!!!



_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Odnositi se na isti način...
16.12.2010 8:07:12   
Vjeverica ST
ja sam negdje čula da djecu ne treba odgajati "jednako" jer su svi individue, ali svakako pravedno! I toga ću se držati kad dobijem drugo dijete i ostale....:-)... Jako je bitno, kao da se ne osijećaju neki podcijenjeni nekiprivilegirani, kao što je Krky opisala....

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!