|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   pomoć oko plaćanja tete čuvalice
18.9.2010 13:14:34   
anuska08
Cure koje imate tetu čuvalicu ili netko vaš bližnji kako ste riješili plaćanje u  vremenu kad vi koristite godišnji ili vaš muž i tada nemate potrebu za tetom.
Naime, mi imamo tetu od 1.7. i čuvala je N nekih mjesec i pol i onda je 3 tjedna čuvao tata i nona.  I tada smo se dogovorile da je neću platati. Ja sam čuvala godišnji  jer je teta rekla da će ići u 9.mj u posjetu sinu u drugu državu. Sada mi kaže da neće ići sve do proljeća. I ja bih sada išla na godišnji ali opet mi je bed reći ženi da joj tjedan dana opet neću platiti ( malo je prošlo vremena od godišnjeg mm) jer znam da joj treba lova.
Kako je to kod vas?


_____________________________

Nika 26.08.2009.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: pomoć oko plaćanja tete čuvalice
18.9.2010 13:20:07   
CallamityJane
Placas ono sto je zena odradila, neces placati ono sto nije, nisi ni ti humanitarna ustanova user posted image
Ako je tebi zao sto njoj treba lova, mozda da joj ponudis da joj das placu unaprijed ili slicno?

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: pomoć oko plaćanja tete čuvalice
18.9.2010 13:21:11   
cuba
Mi smo već dogovorili tetu čuvalicu iako imamo još par mjeseci. Dva mjeseca dok je mm kući će on čuvati R a dva mjeseca kad je na brodu će ga čuvati teta čuvalica. Već smo se dogovorili sa njom ukoliko mm bude duže na brodu ili duže kući da ćemo takve stvari u hodu dogovarati. Njoj to i odgovara jer je u mirovini i nema drugih obaveza pa je slobodna kad god.
Zašto ti je bed to reći ženi, pa ti je plaćaš a uostalom možeš joj reći da si već dogovorila godišnji jer je ona najavila odlazak sinu u inozemstvo i da sad nažalost ne možeš više mijenjati raspored na poslu...

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: pomoć oko plaćanja tete čuvalice
18.9.2010 13:25:08   
anuska08
IZVORNA PORUKA: callanhoe

Placas ono sto je zena odradila, neces placati ono sto nije, nisi ni ti humanitarna ustanova user posted image
Ako je tebi zao sto njoj treba lova, mozda da joj ponudis da joj das placu unaprijed ili slicno?


A već je i plaćam unaprijed. Tražila je odmah što mi je malo bilo glupo,jer sam tada još bila na porodiljnom i sve što sam dobila prvi mjesec dala sam njoj i nisam se još od toga oporavila.
Al i mislim si ako sad kažem da ću je platiti onda će se svaki godišnji očekivati da plaćam što mi je totalno jadno.
Za vrijeme tog god. će mi možda trebati koji dan da mi uskoči pa si mislim da je platim tih par sati.

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: pomoć oko plaćanja tete čuvalice
18.9.2010 13:31:25   
cuba
IZVORNA PORUKA: anuska08
A već je i plaćam unaprijed. Tražila je odmah što mi je malo bilo glupo,jer sam tada još bila na porodiljnom i sve što sam dobila prvi mjesec dala sam njoj i nisam se još od toga oporavila.
Al i mislim si ako sad kažem da ću je platiti onda će se svaki godišnji očekivati da plaćam što mi je totalno jadno.
Za vrijeme tog god. će mi možda trebati koji dan da mi uskoči pa si mislim da je platim tih par sati.

Onda fino porazgovaraj s njom i reci joj da ideš na godišnji i da ćeš u tom periodu eventualno trebati koji sat njene usluge, nemoj se ustručavati. Pa nije se ni ona ustručavala uzeti novce a malu nije ni počela čuvati....

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pomoć oko plaćanja tete čuvalice
18.9.2010 13:33:23   
CallamityJane
bas kao sto cuba rece, ne vidim zasto bi ti morala da ides preko svojih mogucnosti, kao sto moja mama kaze pokrij se koliko si dug user posted image

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pomoć oko plaćanja tete čuvalice
18.9.2010 13:35:36   
cuba
IZVORNA PORUKA: callanhoe

bas kao sto cuba rece, ne vidim zasto bi ti morala da ides preko svojih mogucnosti, kao sto moja mama kaze pokrij se koliko si dug user posted image

user posted image user posted image user posted image  to i moja zna reć

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: pomoć oko plaćanja tete čuvalice
18.9.2010 13:50:20   
CallamityJane
vidis ti te mame, kao da se dogovaraju kako ce nam bukvar citati user posted image

ja sebe znam uhvatiti kako ponavljam neke mamine fraze i kliseje user posted image


i jesi odlucila sta ces sa tetom? po meni je jedino ispravno da joj kazes stanje stvari, na kraju krajeva ti nisi kriva sto ce ona sada biti slobodna i privremeno bez posla. Sama je odredila kada ce ici sinu..

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 8
   [Obrisani korisnik]
18.9.2010 13:53:30   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu cuba)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: pomoć oko plaćanja tete čuvalice
18.9.2010 13:55:28   
anuska08
A vidjet ću još..moramo otvreno razgovarati. Želim da mi iskreno kaže što ona misli i da zajedno donesemo odluku,a ne da posije bude ljuta na mene. Čist račun duga ljubav...evo još jedne mamine frazeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: pomoć oko plaćanja tete čuvalice
18.9.2010 13:58:30   
CallamityJane
i moja isto to kaze i moja isto user posted image

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: pomoć oko plaćanja tete čuvalice
18.9.2010 22:00:18   
jamama
Hej anuška, a koliko plaćaš čuvalici? Plaćaš po satu ili....?

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: pomoć oko plaćanja tete čuvalice
18.9.2010 22:11:29   
inna
ja sam sa svojom imala fiksnu cijenu i kad sam bila na godišnju tih tjedan dana sam joj platila. Tako smo se dogovorile u startu, ali opet s druge strane ona je znala ostati koji put duže i nikad mi to nije dodatno naplaćivala. I zašto plaćaš u naprijed, ja ne znam ni jednog poslodavca koji će ti unaprijed isplatiti plaću. DA se radilo o godišnjem dužem od 2 tjedna vjerojatno bi joj umanjila plaću za taj mjesec. Trebaš sve definirati unaprijed.

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu jamama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: pomoć oko plaćanja tete čuvalice
18.9.2010 23:04:21   
Ruža
Ja svoju plaćam uvijek i kad radi i kad ne radi. Nekako mi nije fer ako joj nebi platila.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: pomoć oko plaćanja tete čuvalice
19.9.2010 0:49:28   
lilia
Kako nije fer ne platit ako ne odradi. Pa to je isto kao da uzmeš ženu koja će ti peglati dva sata određeni dan pa kad završi popijete kavu i sok i onda joj platiš i to što je sjedila i pila kavu.
Moja svekrva je čuvala jednu curicu, dan je koštao ne znam točno koliko, kuhala joj je moja svekrva jer je malena jela što i oni, a mama je tu i tamo donijela štapiće, voće, jogurte i još joj je i davala extra novce jer skuha malenoj. Bile su i jedna i druga korektne. Kad bi išli na godišnji nisu joj plaćali.
Anuška nemoj joj plaćati ako si doma, i nemoj da ti bude neugodno zbog toga.
I šta da ti se Nika razboli pa moraš ostat doma 10 dana, bi ti vratila novce?
Gospođa se lijepo osigurala, ne sviđa mi se to.


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: pomoć oko plaćanja tete čuvalice
19.9.2010 15:05:43   
anuska08
Hvala vam na odgovorima.

Jako sam zadovoljna ženom, ali me to upočetku iznenadilo kad me tražila unaprijed, jer nitko ne dobiva plaću unaprijed. Onda sam mislila da se vrtić plaća unaprijed i kad su mi rekli da ne, baš sam bila iznenađena. No dobro. Sad me više muči to plaćanje godišnjeg, jer nije mi to baš ok da plaćam kad ne radi, a plaćam po danu a ne satu. Ako jednom popustim mislim da će se podrazumijevati da plaćam uvijek.  A lovu mi se ne da razbacivati.

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!