|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi dan u vrtiću
16.9.2010 8:56:48   
Thea
Evo i mene da se javim.Mi smo danas od 8-12 u vrtiću,znači kad ruča probat će ga poleći da spava tek toliko da vide kako će to biti. Svaki dan veselo uđe u vrtić presvućemo papućice,uzme svoju flašicu i dekicu i pravac u sobu,ali kad skuži da ja odlazim počne plač.Kaže teta da to traje 15 minuta i onda se zaigra.Bili su jučer vani i igrao se bez problema..Jasno mi je da to sve mora tako proći,a i da će se naviknuti.Kako druga djeca tako i on.Jedino smo mi mame te koje se moramo naviknuti da ih ostavimo tamo onako uplakane.Ali znamo da je to za njihovo dobro...

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Prvi dan u vrtiću
16.9.2010 9:15:17   
ninolina
evo i nas ...jučer krenuli opet u vrtić...nakon što nije bio dva dana + vikend...stvarno nemamo nikakvih problema...Jučer su ga tete hvalile a i djeca da je bio najbolji i da je sve slušaouser posted image ...Ma stvarno je sretan a i ja kad znam da ide s veseljem...Svima želim čim bržu prilagodbu i čim manje suza

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Prvi dan u vrtiću
16.9.2010 9:49:12   
Bebys
gdje si nina toliko sam za tebe pitala...pusa tebi i svima 5 i onoj u trbi sta nosis decka opet...ili

kad je termin ...znam da sam OT

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Prvi dan u vrtiću
16.9.2010 10:07:10   
ninolina
IZVORNA PORUKA: Bebys

gdje si nina toliko sam za tebe pitala...pusa tebi i svima 5 i onoj u trbi sta nosis decka opet...ili

kad je termin ...znam da sam OT


user posted image user posted image user posted image user posted image
hvala draga svi smo ok...termin 13.1 i da dečko je user posted image
cmokići tebi i R


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Prvi dan u vrtiću
16.9.2010 10:55:28   
Bebys
ajde mozda bude novogodisnja beba...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Prvi dan u vrtiću
16.9.2010 18:00:18   
Thea
IZVORNA PORUKA: ninolina

evo i nas ...jučer krenuli opet u vrtić...nakon što nije bio dva dana + vikend...stvarno nemamo nikakvih problema...Jučer su ga tete hvalile a i djeca da je bio najbolji i da je sve slušaouser posted image ...Ma stvarno je sretan a i ja kad znam da ide s veseljem...Svima želim čim bržu prilagodbu i čim manje suza


Ninolina kako je malom bilo danas u vrtiću?Prolazila sam kraj grupice pa sam vidjela tetu Vesnu da ga smiruje jer je vikao i bacao se po podu.nadam se da je sve u redu ...
Moj je danas isto plakao kad je ostao ali se smirio poslije,ali sutra ostaje spavati pa bi moglo biti dreke...


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Prvi dan u vrtiću
30.9.2010 21:30:55   
Tsmee
Ne znam cure više što da vam pišem, kod nas nikak ne ide user posted image  Nisam vam se javljala jer ne znam što bih rekla. Krenuli smo 6.9. (pon) Bili tri dana u vrtiću pa dva dana bolesni doma. Sljedeći ponedjeljak opet krenuli, izdržali jedva do petka, a malena je bila već u petak koma cendrava još doma tako da sam slutila što će se dogoditi. CIjeli sljedeći tjedan doma bolesna.
Ovaj ponedjeljak krenuli opet, začuđujuće dobro je podnijela to. Jest da je plakala dosta, ali ništa više nego 9 dana prije, a ipak je bila velika pauza. U utorak uopće nije plakala i ja sva sretna pomislila kako prilagodba evo počinje kad mi je po noći zakurila i mi opet doma user posted image
Jel ima netko ovakvih iskustava? Evo mi nikako da sastavimo neko vrijeme za prilagodbu pa se pitam koliko će to imati utjecaja na sve skupa, posebno što ja sad i brojim sitno s drugom bebicom...

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 57
   [Obrisani korisnik]
30.9.2010 21:38:15   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Tsmee)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Prvi dan u vrtiću
30.9.2010 21:44:20   
anuska08
Uf Tsmee, baš mi žao!user posted image Ne znam što ti reći jer nemam iskustva!
Nadam se da će cura skoro ipak vrtić dobro prihvatiti i da neće biti puno bolesna!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Prvi dan u vrtiću
30.9.2010 21:52:08   
njanja
tsmee, ovo je moja i janova prica...isto to....krenuo u jalice (ne sad, prosle godine u ovo vrijeme), do cet sve ok, cet temperatura, cijeli slj tj doma pa onda opet vrtic pa opet 7 dana doma...pidsala sam ti negdsje kako smo mm i ja na smjene radili posao od doma i cuvali jana...i tako cini mi se prvih 6 tjedana... Onda je bilo 6 tj super stanja i onda oko bozica opet. Tad je dobio 1. Antibiotik i bio zdrav opet sljedecih mjesec dana pa opet u 2 mj bolestan pa bolestan oko uskrsa u 4 mj pa opet tek u 7 mj....hocu ti reci da su ta razdoblja bolesti bila sve rijedja i sve je dolazilo na svoje, on je do sada uz sve to u 2 godine popio samo 3 doze antibiotika sto je s obzirom na izlozenost bolestima ok....
U svemu tome najgore je bilo sto je na pocetku nakon svake bolesti, -prolazio nanovo prilagodbu i zapravo mu je trebalo jako puno za stvarnu prilagodbu jaslicama, upravo zbog tih bolesti., mislim da je bas sve na svoje doslo u 2 mj o.g.

Necu ti nista govoriti jer ako ti kazem da ne odustanes, samo ces biti jadna sama na sebe sto ti se mala muci s bolsetima. S druge stane moze i braci donjet viruse.
Opet, ako bude doma, neces se imati vremena posvetiti ni njoj ni njemu kako treba....
Nisam pametna, osim da ti kazem da sam sve to s janom prosla i eto nas sada-zdravi i veseli u 2. Sezoni jaslica....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Prvi dan u vrtiću
30.9.2010 23:21:35   
Tsmee
Uf... Ne zvuči obećavajuće...
A opet s druge strane, ja zaista nisam mislila odustajati jer samo u ovih par dana što je bila tamo vidim kako napreduje. Može se činiti suludo, ali doista vidim na njoj promjene. Vjerojatno je okruženje motivira pa isproba stvari koje joj doma ne padaju na pamet. Npr. sad mi već pokušava sama se obući, naravno šlampavo, češće sama poseže za žlicom i općenito iskazuje više želje za samostalnošću. Vjerojatno vidi drugu djecu pa joj je to fora. Isto tako, vidim da joj je zapravo tamo dobro jer mi stalno priča o nekim stvarima iz vrtića, i lijepim i malo manje lijepim, recitira neke pjesmice (naravno, po par riječi, koliko se sjeti) i često pita za svoju tetu i "dečicu".
Zato ću je svakako ostaviti u vrtiću jer mislim da bi joj sa mnom doma bilo još gore nego s bakom, a već s bakom smatram da jednostavno više nije bilo dovoljno poticajno za nju.
A što se tiče malenog - nadam se da će ga ipak moj imunitet dovoljno zaštititi u periodu dojenja, a nakon toga - valjda će i ona manje pobolijevati. Sigurna sam da on neće tako dugo biti zdrav kao ona koja je u 20 mjeseci imala jednu virozu i dvije jednodnevne temperature koje smo kasnije pripisali zubićima, ali valjda neće biti niti "katastrofa". A onda će i njemu valjda biti lakše.

A niš, držte fige da sklopimo bar dva tjedna u vrtiću user posted image

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.10.2010 9:32:11   
njanja
IZVORNA PORUKA: Tsmee

Može se činiti suludo, ali doista vidim na njoj promjene. Vjerojatno je okruženje motivira pa isproba stvari koje joj doma ne padaju na pamet. Npr. sad mi već pokušava sama se obući, naravno šlampavo, češće sama poseže za žlicom i općenito iskazuje više želje za samostalnošću. Vjerojatno vidi drugu djecu pa joj je to fora. Isto tako, vidim da joj je zapravo tamo dobro jer mi stalno priča o nekim stvarima iz vrtića, i lijepim i malo manje lijepim, recitira neke pjesmice (naravno, po par riječi, koliko se sjeti) i često pita za svoju tetu i "dečicu".
Zato ću je svakako ostaviti u vrtiću jer mislim da bi joj sa mnom doma bilo još gore nego s bakom, a već s bakom smatram da jednostavno više nije bilo dovoljno poticajno za nju.


TO JE STAV, bravo TSMEE!!! user posted image user posted image user posted image
Nisam htjela fosrirati sa svojim mišljenjem, ali jednako tako ja mislim, a dokaz za to je i Jan u jaslicama....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.10.2010 9:48:52   
pepeljuga
Evo da se i ja malo pozalimuser posted image
T je krenuo ima tri dana i to je takvo plakanje da bi ja sila i skupa sa njim plakala...jutro se od straha probudio u 7 i odma poceo vikati da nece ici,pustila sam ga doma do 9 pa smo pricali o sve i svacemu al opet je bilo suza i suza.....Kod njega je bila velika pauza pa se nadam da ce sve uskoro doci na svojeuser posted image

Od ponediljka krecem sa R,mislim da ce to biti jos gore jer je on nekako i vise zalipljen za meneuser posted image


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.10.2010 10:20:47   
ninolina
IZVORNA PORUKA: Thea

IZVORNA PORUKA: ninolina

evo i nas ...jučer krenuli opet u vrtić...nakon što nije bio dva dana + vikend...stvarno nemamo nikakvih problema...Jučer su ga tete hvalile a i djeca da je bio najbolji i da je sve slušaouser posted image ...Ma stvarno je sretan a i ja kad znam da ide s veseljem...Svima želim čim bržu prilagodbu i čim manje suza


Ninolina kako je malom bilo danas u vrtiću?Prolazila sam kraj grupice pa sam vidjela tetu Vesnu da ga smiruje jer je vikao i bacao se po podu.nadam se da je sve u redu ...
Moj je danas isto plakao kad je ostao ali se smirio poslije,ali sutra ostaje spavati pa bi moglo biti dreke...



Je je sve je u redu...ne brini..imao je male napade bijesauser posted image ali  ništa zabrinjavajuče...inače i dalje voli ići u vrtić i više ne mogu reči da se privikavamo...sve je super, dolazak s veseljem, odlazak isto tako...nismo ni jednu suzu pustili...a ni ono ja nebi išao...voli djecu, tete...iako ima svojiš žutih minuta, ipak je novi u toj grupi i još nije pohvatao njiohhov tempo...ja sam zadovoljna


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.10.2010 10:23:49   
BUMBI
Pepe nadam se da će uskoro biti bolje i da neće više plakatiuser posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.10.2010 14:26:00   
Tsmee
Žao mi je Pepe... Nadam se da će se brzo situacija smiriti. Nama su tete u vrtiću savjetovale da što više skratimo rastanak pa čak i ako on počinje doma (jer on očito kuži). Ovako je bolno i za njega i za tebe, a ništa mu lakše nije za dva sata...

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Prvi dan u vrtiću
1.10.2010 18:05:55   
Ninaa
Cure držite se i ljubite dječicu od nas da čim lakše prođe. Od ponedjeljka evo i mene na toj temi!

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Prvi dan u vrtiću
11.10.2010 20:53:42   
Tsmee
Vjerovali ili ne, mi već započeli drugi tjedan u vrtiću bez boleština user posted image  Prošli tjedan je bila cijeli tjedan (jest da je bilo 4 dana, ali ok) i danas smo bili, a izgleda da ćemo i sutra user posted image

Konačno je i prilagodba krenula na bolje. Od prošlog utorka smo krenuli odmah rano ujutro pa je tata počeo voditi u vrtić i to se pokazalo super. SVakim danom teta govori da je sve bolje. Još uvijek je "ovisna" o tetama, ali sve se dulje dade "odljepiti" i igra se s drugom djecom.

Eto, polako, ali sigurno idemo naprijed...

A moram reći da sm oduševljena stvarima koje je "pokupila" u vrtiću. Ženska se počela sama oblačiti, skidati (petljavo, naravno, ali inicijativa i volja je tu), sve češće traži sama papati, a o pjesmicama i pričama s kojima dolazi da i ne govorim. Bravo za naše tete i moju curku user posted image


_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Prvi dan u vrtiću
11.10.2010 21:59:16   
nancy
Tsmee bas mi je drago user posted image user posted image

Pepe draga vjerujem da ti nije lako,tesko je kad dijete krene u vrtic i onda kad ga ostavljas a on place i place....oci mi se odmah napune suzama kad zamislim svog K u takvoj situaciji.
samo se nadam da ga to nece dugo drzat a dotle...izdrziteuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Karlo.03.2009 mamin vragolan
Renato nam stigao-26.01.2011

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Prvi dan u vrtiću
11.10.2010 22:09:16   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: nancy

Tsmee bas mi je drago user posted image user posted image

Pepe draga vjerujem da ti nije lako,tesko je kad dijete krene u vrtic i onda kad ga ostavljas a on place i place....oci mi se odmah napune suzama kad zamislim svog K u takvoj situaciji.
samo se nadam da ga to nece dugo drzat a dotle...izdrziteuser posted image user posted image user posted image



Tsmee bravo za curkuuser posted image user posted image user posted image

Sa T situacija sad super,a i R me iznenadiouser posted image vodim ih oko 9 i kupim u podneuser posted image


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu nancy)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Prvi dan u vrtiću
11.10.2010 22:09:46   
BUMBI
Pepe user posted image user posted image user posted image user posted image za dečke

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Prvi dan u vrtiću
11.10.2010 22:22:50   
nancy
Super Pepe,ne znas kako mi je dragouser posted image user posted image

_____________________________

Karlo.03.2009 mamin vragolan
Renato nam stigao-26.01.2011

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 72
   [Obrisani korisnik]
12.10.2010 7:51:31   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Tsmee)
  Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Prvi dan u vrtiću
12.10.2010 13:44:08   
Tsmee
Pepe, baš mi je drago user posted image

Ja isto skupljam curku iza ručka, bojim se spavanja i mislim da nećemo tako brzo ostajati na spavanju, posebno jer dolazi braco pa moramo biti jako oprezni...

Danas je opet bilo dobro, čak je pjevala putem kući user posted image . Idemo naprijed...

< Poruku je uredio Tsmee -- 12.10.2010 13:45:18 >


_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Prvi dan u vrtiću
12.10.2010 15:43:57   
njanja
bravooo, znala sam (i rekla ti) da će sve to ići na bolje!!!

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!