|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vrtić-čistoća-pažnja
27.5.2010 17:19:28   
Njofra
Zanima me zašto tete u vrtiću ne opomenu roditelje da djeci donesu šeširiće jer je vani upeklo sunce dok se oni igraju u dvorištu vrtića?
Kada je dan za pranje igračaka za pjesak?
Zašto si tete daju slobodu kretanja pa tako za vrijeme dok čuvaju jasličare izađu ispred dvorišta vrtića i sjednu na klupu u hladovinu na trač partiju? Zašto nema kontrole i nitko to ne vidi, doživljava?

Ova pitanja ispala su mi zato što smo nakon 3godine čekanja i mi dobili mjesto u vrtiću. Pisala sam poludnevni boravak jer sam si mislila da ćemo tako lakše upasti. I vidi čuda. Jesmo. Istina da sam dolazila tri puta u tajništvo i negodovala, navela da neću više šutit i da ću se žalit i tomu slično.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
27.5.2010 17:28:38   
ejmama
Mislim da za šeširiće ne treba ni govoriti pa valjda to svaki roditelj zna. Što se tiče igračaka, znam kad smo mi išli u jaslice, a dolazila sam prva i svaki dan bi vidjela tete da dezinficiraju igračke.
Kod nas nikad nisu tete posebno sjedile i uživale, uvijek su bile uz dijecu.

I čestitam da ste napokon uspijeliuser posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio ejmama -- 27.5.2010 17:29:05 >


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
27.5.2010 17:31:02   
Njofra
Bogme kod vas izgleda vlada red i disciplina. Eto ja sam slučajno to primjetila kod nas obzirom da često dolazim na svoju ruku i igramo se u vrtićima.

_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
27.5.2010 19:54:27   
dominik
ja sam jedan od roditelja koji djeci ne nabija sesirice, ali eto tete mi rekle da im donesem i ja ih donijela...kod nas tete kad zapece jaslicke klince pustaju samo prije rucka vani a popodnevno igranje je u sobi pod klimom...igracke dezinficiraju cistacice iako ja osobno nikada nisam dezinficirala vec sam samo koji puta oprala neke igracke...nisam zaludjena bakterijama...evo dora mi se danas nazderala pjeska slucajno i kaj sad...sad se moze zaraziti a ja ko ludjak da godinama perem igrackeuser posted image ... nekada smo malo preosjetljivi na djecu bespotrebno...nase tete piju kavu ujutro kada je dezurstvo i svaka uredno jedno djete ima u kriluuser posted image

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
27.5.2010 23:14:23   
Gogule
potpisujem dominik.

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
28.5.2010 7:54:03   
Viky
to sve ovisi kakva su pravila i organizacija u vrtiću...ne treba generalizirati.
Što se tiće šeširića,mi stalno govorimo roditeljima,ali rijetko tko donese...ja prva kao roditelj zaboravim.
Na dvorištu su mlađa djeca uglavnom u hladu,tako da iskreno ni ne trebaju šeširiće.A imamo i suncobrane.

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
28.5.2010 7:55:02   
Viky
IZVORNA PORUKA: dominik

ja sam jedan od roditelja koji djeci ne nabija sesirice, ali eto tete mi rekle da im donesem i ja ih donijela...kod nas tete kad zapece jaslicke klince pustaju samo prije rucka vani a popodnevno igranje je u sobi pod klimom...igracke dezinficiraju cistacice iako ja osobno nikada nisam dezinficirala vec sam samo koji puta oprala neke igracke...nisam zaludjena bakterijama...evo dora mi se danas nazderala pjeska slucajno i kaj sad...sad se moze zaraziti a ja ko ludjak da godinama perem igrackeuser posted image ... nekada smo malo preosjetljivi na djecu bespotrebno...nase tete piju kavu ujutro kada je dezurstvo i svaka uredno jedno djete ima u kriluuser posted image


potpuno se slažem,upravo tako je i kod nas

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
28.5.2010 8:33:05   
Njofra
A imamo i suncobrane.

Viky svaka čast vašem vrtiću trebao bi ovaj način zaštite od sunca biti primjer drugim vrtićima. user posted image


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
28.5.2010 8:35:16   
Njofra
A dok ste na poslu i ne vidite kaj rade? - odnosi se pitanje na vrtićke tete (možda vidite glumačke sposobnosti pojedinih teta čuvalica?)

_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
28.5.2010 9:04:11   
danery
ja kao teta (vrtićka) ne sjedim na klupi u hladu,nego patroliram po dvorištu jer me zanima gdje su djeca i nastojim paziti da se izbjegnu moguće nezgode...

što se hladovine tiče,nama je pješčanik pod stablima pa preko ljeta djecu usmjeravamo da se igraju u hladu...imamo i natkrivenu terasu gdje djeci iznesemo stolice i stolove i likovni materijal...

stavimo i  deke na kojima se mogu igrati u hladovini...a uz sve to,uvijek je vani nekoliko bokala sa vodom i paket čaša da djeca mogu piti i osvježiti se...

šeširiće i kapice roditelji sami donesu i djeca ih nose van...a jasličari izlaze van prije podne (oko 9 h ujutro) kada sunce nije prejako i kada su ostala djeca još u sobama tako da imaju više slobode za šetnjicu ili igrice na terasi...



_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
28.5.2010 9:07:44   
Točkica28
u dubravi priv.vrtić = frendica i ja nasle klinku na sred jebene cesteeeeeeeeee
i pretpostavimo da je iz vrtica i vratimo je, a ove nisu nis kuzile da je nemaaaaaaaaaaaaa


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
28.5.2010 9:35:32   
Njofra
i djeca ih nose van...
a kaj s onima koji ne nose, mislim, ipak su to samo mala djeca, pa netko ih mora opomenut a tko će negoli onaj tko ih pazi.... samo sam željela napomenut da bi trebalo biti jedno pravilo da tete prije izlaska obavezno djeci stavljaju na glavu šešire kapice kaj god, pa to je zdravlja radi...

_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
28.5.2010 9:36:49   
Njofra
IZVORNA PORUKA: Točkica28

u dubravi priv.vrtić = frendica i ja nasle klinku na sred jebene cesteeeeeeeeee
i pretpostavimo da je iz vrtica i vratimo je, a ove nisu nis kuzile da je nemaaaaaaaaaaaaa



e eto to se dešava, upravo to, i pitaš se pa gdje je tome kraj.... dobro da ste ju našle i vratile....


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
28.5.2010 9:39:07   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: Njofra

.... samo sam željela napomenut da bi trebalo biti jedno pravilo da tete prije izlaska obavezno djeci stavljaju na glavu šešire kapice kaj god, pa to je zdravlja radi...

slažem se ali šta sa djecom KOJA NE ŽELE da nose šeširiće???????
tu teta ne može da urgira nego ipak roditelj

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
28.5.2010 9:42:33   
danery
pa to se svakako radi....bar ja...iako nisam napisala user posted image user posted image

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
28.5.2010 11:48:36   
dominik
pretjerujete cure...

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
28.5.2010 19:36:54   
Viky
ja ne znam kako druge tete,ali meni je u interesu da mi je dijete sigurno i zaštičeno.Takvo dijete i želim vratiti roditelju.Nije mi u interesu da mi djeca patroliraju po dvorištu bez nadzora i da mu se nešto dogodi.Cure,mi odgovaramo za tu djecu...polazimo od stajališta da su naša.Mislim da je velika hajka na te tete,ali vjerujte...loše tete su ipak pojedinačni slučajevi.Ja u svojem vrtiću mogu na prste jedne ruke  nabrojati one kojima ne bi dala svoje dijete.A znate kaj je najžalosnije od svega????Takve roditelji obožavaju...Nedaj Bože da se nešto loše kaže roditelju...odmah su takve tete prasice.A sve rade u interesu njihovog djeteta.Danas sam doživjela jednu situaciju i ostala skamenjena.Jednoj mami su sugerirali da dolazi ranije po dijete jer joj dijete doslovce boravi 11 sati u vrtiću.Zar je to normalno?Znate kaj je rekla?Da je naš posao da čuvamo njeno dijete.To me je jako razljutilo.Rekli su joj jer joj je dijete žalosno,dočekuje svoje prijatelje i ispračuje ih doslovce svaki dan...pa zar to nije tužno?A što je najvažnije,boli nju briga da li joj dijete ima kapicu.Nemate pojma kakvi znaju biti roditelji...zašto se o tome malo ne raspravlja?
Sorry,malo sam se raspisala...i otišla od teme skroz.

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
29.5.2010 11:20:20   
Njofra
A što je najvažnije,boli nju briga da li joj dijete ima kapicu.Nemate pojma kakvi znaju biti roditelji...zašto se o tome malo ne raspravlja?
Sorry,malo sam se raspisala...i otišla od teme skroz.


Vicky ne sumnjam u tvoju stručnost i da svoj posao obavljaš kvalitetno. user posted image . Vjerujem ti da nažalost ima i takvih roditelja za koje nemam lijepu riječ, i sasvim si u pravu kad kažeš zašto se o tome ne raspravlja. Trebalo bi i o tome. Nisi otišla OT.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
29.5.2010 19:14:50   
danery
IZVORNA PORUKA: Viky

ja ne znam kako druge tete,ali meni je u interesu da mi je dijete sigurno i zaštičeno.Takvo dijete i želim vratiti roditelju.Nije mi u interesu da mi djeca patroliraju po dvorištu bez nadzora i da mu se nešto dogodi.Cure,mi odgovaramo za tu djecu...polazimo od stajališta da su naša.Mislim da je velika hajka na te tete,ali vjerujte...loše tete su ipak pojedinačni slučajevi.Ja u svojem vrtiću mogu na prste jedne ruke  nabrojati one kojima ne bi dala svoje dijete.A znate kaj je najžalosnije od svega????Takve roditelji obožavaju...Nedaj Bože da se nešto loše kaže roditelju...odmah su takve tete prasice.A sve rade u interesu njihovog djeteta.Danas sam doživjela jednu situaciju i ostala skamenjena.Jednoj mami su sugerirali da dolazi ranije po dijete jer joj dijete doslovce boravi 11 sati u vrtiću.Zar je to normalno?Znate kaj je rekla?Da je naš posao da čuvamo njeno dijete.To me je jako razljutilo.Rekli su joj jer joj je dijete žalosno,dočekuje svoje prijatelje i ispračuje ih doslovce svaki dan...pa zar to nije tužno?A što je najvažnije,boli nju briga da li joj dijete ima kapicu.Nemate pojma kakvi znaju biti roditelji...zašto se o tome malo ne raspravlja?
Sorry,malo sam se raspisala...i otišla od teme skroz.


potpisujem potpuno


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vrtić-čistoća-pažnja
30.5.2010 6:24:07   
Puli
njofra a da pričekaš da ti mališan krene u vrtić pa onda s tetama rješavaj loše stvari ako ih bude
i probleme prijavljuj kome treba(ravnatelju)

ne ljuti se jer moram iznjeti svoje mišljenje a ovakve teme vrijeđaju i mene i moju struku

jer bi i ja mogla svašta o drugoj strani(roditeljima) napisati iz kuta tete

a sad ću ti odgovoriti:
1.za šešire-molimo,vučemo za rukav,pišemo-i kad napokon donesu ,veći dio manjih klinaca skine šešire nakon 10 minuta boravka na zraku
2. mene bi više kao majku brinula higijena igračaka u sobi-ove za pijesak su i tako non stop prljave-ali da ne brineš sve se pere i dezinficira plivaseptom bar jednom mjesečno,kod nas zadnji petak u mjesecu
3.jesi li sigurna da su to bile tete a ne spremačice,kuharice i sl.





< Poruku je uredio Puli -- 30.5.2010 6:25:14 >


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!