|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nakon kiretaže
15.5.2010 13:12:56   
princess
Pozdrav svima!!!!
Nova sam na ovoj stranici...ovako,02.02.2010.sam imala spontani pobačaj bez ikakvih simptoma u 18.tom tjednu trudnoće i radili su mi kiretažu...
Sada se jako bojim novog pokušaja trudnoce,pa ako mi možete reći kakva su vaša iskustva i nakon koliko me savjetujete da probam ponovno???user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nakon kiretaže
15.5.2010 13:54:55   
mani
draga prvo da ti kažem da mi je jako žao...ja sam imala spontani u 8tj i rekli su mi da nakon 6mj mogu ostati trudna.ali eto ja sam zatrudnila nakon 4mj.pusti malo tijelo i dušu da se odmore pa ponovno u akciju!sve najbolje ti želim! i dobrodošla na rr!user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu princess)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nakon kiretaže
15.5.2010 14:07:53   
novamama
princess, dobrodošlauser posted image

žao mi je zbog tvoje kiretažeuser posted image , nadam se da ćeš uskoro opet biti user posted image user posted image

pisale su cure o tome već ovdje, evo ti linkuser posted image :

http://www.ringeraja.hr/forum/m_449020/mpage_13/key_/tm.htm

naša pepi je nažalost morala sve to proćiuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu princess)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nakon kiretaže
15.5.2010 14:10:42   
princess
Ej hvala vam puno,
pa da treba se sve to malo oporaviti...ikao pretpostavljam da se ni neče primiti ako tijelo nije spremno...

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nakon kiretaže
15.5.2010 14:23:00   
jagodica
 dobrodošla
moja prijateljica dvaputa je imala spontani i nije odustajala
prošlu nedilju je rodila malu lucijetu


_____________________________

anđel 16,02,95
princeza 12,09,09

(Odgovor članu princess)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nakon kiretaže
15.5.2010 14:35:01   
ZVRK
ja sam imala 2 kiretaže radi prekida razvoja ploda ali u 6-7tjedan user posted image
sada sam opet trudna ali tek napočetku i za sada sve 5.
prvi put smo pokušali poslije 4-5mjeseci,a sada nakon 2kiretaže nakon 14mjeseci.sa time da su mi dopustili puno prije ali sam imala ''frku''oko bolesne mame pa nisam htijela onda ostati trudna.

moja ginička je rekla da barem 2 ciklusa da prođe ali i isto tako mi rekli da bude pauza koliko si bila trudna....
žsvaki dr govori svoje

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu jagodica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nakon kiretaže
15.5.2010 15:15:11   
Zubica
Draga, jako mi je žao za tvoju bebicu. Ja sam imala kiretažu u 8 tjednu trudnoće, i to u rujnu prošle godine. Rekli su mi da trebam čekati 4 do 6 mjeseca, ALI bebu koju sada nosim začeli smo krajem prosinca (od prve user posted image ) jer sam jedva čekala zaboravit bolno i tužno iskustvo previše željene bebice... Kao što ti i ostale cure kažu, slušaj sebe i svoje tijelo. Pretpostavljam da to ima i veze s tjednom trudnoće u kojoj se radi kiretaža... moja je bila dosta rano pa... U svakom slučaju sretno i samo hrabro...

_____________________________

Naš mali mišić R. dolazi 18. 9. 2010.


(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nakon kiretaže
15.5.2010 17:44:25   
mare i gogo
ja sam imala spontani sa 8 tj. ali mi nisu radili kiretažu i čim je prošlo 6mj ja sam ostala trudna htjela sam i prije al sam se bojala.ali kažu kad se ti osjećaš spremnom,da pokušaš ponovno.

čak su mojoj kolegici rekli,nakon vanmaternične trudnoće da nakon 2 mj. može pokušati jer na taj način žena nastavlja dalje ne vraća se na nešto što nije mogla promjeniti.

znam kako ti je i žao mi je zbog tvoje bebice

(Odgovor članu princess)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nakon kiretaže
15.5.2010 19:42:05   
natalijax
user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mare i gogo)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nakon kiretaže
15.5.2010 19:44:59   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu natalijax)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nakon kiretaže
5.6.2010 13:05:25   
inna
draga, dobordošla. Čim se osjećaš spremnom, fizički i psihički. Fizički će ti trebati barem 6 mjeseci. Meni je druga trudnoća bila koma. Cijelo vrijeme sam bila u strahu i osluškivala jel sve u redu. Strahovala sam od svakog pregleda i ultrazvuka da mi opet ne kažu da bebi ne kuca srce. Uz sve u drugoj trudnoći sam dobila i upalu slijepog crijeva i završila na operaciji. Mislila sam da ću izluditi od straha i neizvjesnosti. Na kraju je sve super prošlo i rodila sam prekrasnog fakina user posted image user posted image

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nakon kiretaže
5.6.2010 14:56:31   
tiny
i ja sam imala 2 kiretaze,meni su rekli 6 mjeseci da cekam,i evo cekam ja jos,nikako da se primiuser posted image ,ali bit ce ako bog da,nista se ne brini sve ce doci na svoje,i sve ce biti u redu i imat ces svoju user posted image ubrzo.

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Nakon kiretaže
21.6.2010 9:59:35   
tiny
evo jedno pitanje za sve cure koje su imale kiretazu ili nesto znaju o tome.jeste li radile neke pretrage zbog ponavljajucih spontanih i koje.?

_____________________________

mjenjam potpis....

(Odgovor članu tiny)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nakon kiretaže
23.8.2010 9:59:23   
semperdrito

tiny, evo info koje sam ja uspjela saznati...

nakon prvog ili drugog spontanog ne rade se nikakve pretrage što se tiče same bolnice koja kiretažu obavlja osim što bolnica daje uzorak tkiva na PHD (patohistološka analiza) gdje se mikroskopski pregledava tkivo i gdje su eventualno mogući nalazi degenerativnih promjena na tkivu. iz PHD-a je moguće samo utvrditi da li je promjena bilo, ali i ne koji je uzrok njima.

tek nakon trećeg spontanog se prema uputnici bolnice tkivo šalje na citogenetiku gdje mogu utvrditi sa sigurnošću da li je spontanom bila uzrok genetika.

svaki gin bi trebao (po mojem mišljenju) nakon svakog spontanog dati napraviti briseve na aerobe, anaerobe, ureaplasmu, trihomonas itd. kako bi se isključila mikrobiologija kao uzrok. za ostalo ne znam.

to je što sam ja saznala od svoje gin. možda netko ima drugačija saznanja...

(Odgovor članu tiny)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nakon kiretaže
23.8.2010 10:06:44   
tiny
hvala ti na info,ali ja sam vec i obavila sve pretrage i nasli smo i uzrok spontanim,tako da sam ja sve obavila,samo jos da se primi i ja sam mirna,ali ipak hvala puno.

_____________________________

mjenjam potpis....

(Odgovor članu semperdrito)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Nakon kiretaže
23.8.2010 12:12:40   
želimživot
Pozdrav cure...
zanima me da li netko može dati savjet oko nove trudnoće.
bila san trudna 11 tjedana kada mi doktorica rekla da mi se beba ne miče i da ne čuje otkucaje srca, još jedan ultrazvuk i potvrda te grozne vijesti.. sutra dan san već bila na odjelu za kiretažu. nisan imala nikakvo krvarenje već me samo bubrig bolio dan prije saznanja te vijesti tako da su povezali to s tim. kiretažu sa radila 30.07. (petak) i kako san stalno imala temperaturu (oko 37,2) bila san u srijedu na pregledu dgje mi je doktor rekao da ima nešto unutra i ako ne stanem krvariti do subote da moram napraviti još jednu kiretažu... kako se to obilno krvarenje malo zaustavilo nisan išla na kiretažu ali mi je bilo sve do 18.08. na dnevnom ulošku tamno smeđe (kao zadnji dan mjesečnice). radila san sve briseve - ok, mokraća je u redu (imala san leukocita povećanih 8-10 ali mi je doktorica objasnila da je to radi krvi jer kad mi je radila papu užasno me bolilo i prokrvarila san) i na tom zadnjem pregledu 20.08. mi je doktorica rekla da ima još nešto unutra ali kako je propli put bilo veće da je to ugrušak koji se čisti.
nakon ove iscrpne povijesti bolesti zanima me nakon koliko je najbolje da planiram sljedeću trudnoću?

(Odgovor članu tiny)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Nakon kiretaže
23.8.2010 12:53:47   
uspavana
ja sam 21.05. išla na kiretažu...počela sam krvariti, i na kraju je ispao biokemijski pobačaj.
moj ginekolog je rekao da pričekam barem 3 ciklusa...tako da sam čekam početkom 9.još jednu user posted image i onda možemo u akciju.
Ali sam bila na pregledu...i sve je ok...još sutra moram zvati za nalaz papa test...i ako je to ok, onda imam potpuno zeleno svjetlo

kako god bilo - dobro nam došla na raju!!
i SRETNO!!!

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu želimživot)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Nakon kiretaže
10.9.2010 10:01:42   
želimživot
molim vas za savjet. kao što dva posta prije prije objavila svoju priču sada se susrećem s novim problemom. ne znam da li se uopće može tu svrstati ali mislin da je to povezano s tim.
naime nakon kiretaže 30.07. dobila san menstruaciju 26.08 koja je trajala 7 dana krvarenja i još 5 dana iscjedaka. i kada više nije bilo ništa na ulošku imala san odnos i užasno peče.. nakon odnosa. ali to mi se jednom dogodilo i bez spolnog odnosa, užaš... moran se ići oprati i namazati kremom i onda mi prođe. i prije me peklo ako bi imala odnos prije konačnog završetka menstruacije ili tik pred nju.
15.08 sam radila papu i briseve i sve je bilo u redu. u mokrači mi je pisalo da iman nešto bakterija ali m je doktorica rekla da nije to ništa za brigu.
što da radim??

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Nakon kiretaže
10.9.2010 10:13:08   
pincirotvajler
neznam ti savjetovati,budu cure koje su prošle slično

user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu želimživot)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Nakon kiretaže
10.9.2010 10:33:46   
ZVRK
želim život -vjerovatno si se ''dole''prehladila pa ti zatio smeta.
odi kod ginića pa da ti on nešto da i do onda sex samo sa zaštitom.,
možda ti je dragi nešto prenio

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu želimživot)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Nakon kiretaže
10.9.2010 12:42:05   
želimživot
hmmm... hvala na savjetu. taman san mislila da san se pozdravila s njom (svojom doktoricom) do sljedeće, nadam se uspješne,  trudnoće user posted image

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Nakon kiretaže
21.9.2010 10:56:11   
breskvica22
draga dobro doslauser posted image !!! i ja sam nova ovdje.  proslo je dovoljno vremena da probas ponovo.ja sam 3 bebe izgubila.imala sam 2 kiretaze i 1 porod.bitno da ti se unormali menstruacija  da je naravno sve u redu.ali mora proc barem 3mjeseca. jako mi je zao zbog tvog gubitka i suosjecam s tobom.probaj opet i glavu gore

(Odgovor članu želimživot)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Nakon kiretaže
10.10.2010 21:37:39   
Lana.....
draga moja ja sam nova ali ja sam imala spontani prije 6muser posted image user posted image user posted image i upravo sad planiram novu user posted image ..........Nadam se uskoru da ce biti svima koje zeleuser posted image .Nada zadnja umireuser posted image

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!