|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 11:15:52   
ninolina
ti sama možeš najbolje procjeniti dali ti je djete spremno...Iako je na granici ja bi ju dala u školu...ali naravno ti si s njom i najbolje to vidiš...ako češ čekati može joj se dogoditi to da će joj kasnije biti teže, dosadnije...ako je kreativac ko recimo moj ja bi ju dala...sretno

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 13:34:22   
Viky
Cura,puno vam hvala na svim vašim savjetima.
Bebys,problem je u tome što mi je vrtički psiholog rekao da nije spremna,a školski da je.Koga slušati?
Ja sam odgajatelj i smatram da imam iskustva,ali ovog trena sam totalno zbunjena.
Mislim da Tara neće imati problema ako krene što se tiće intelektualnih sposobnosti,ali se bojim da je program preširok za nju i da ona nema tu koncentraciju koja je jako potrebna.Znam da je to individualno kod svakog djeteta i da jednako nekocentrirana može biti i za godinu dana.To što je neodlučna,smatram da je stvar karaktera,jer sam ja neodlučna cijeli životuser posted image .
U svakom slučaju je sad ispred mene kratko vrijeme u kojem moram donjeti odluku koje će biti najbolje za nju.
Još jednom,hvala na svemu!

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 13:56:55   
njanja
IZVORNA PORUKA: Viky

problem je u tome što mi je vrtički psiholog rekao da nije spremna,a školski da je.Koga slušati?
  Gdje ste radili test kod vrtićkog pishologa? U vrtiću?A školskog u školi???? pada mi na pamet da se možda u vrtiću ponašala u skladu sa vrtićkom svakodnevicom pa je zato i bila zaigranija, a u školi je to malo ozbiljnije shvatila...Jel moguće?

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 15:25:12   
novamama
njanja, stvar je u emocionalnoj spremnosti za obaveze i školu, nije ovdje pitanje znanja ili inteligencije...
i ja sam išla sa 6ipo u školu, jedva sam čekala, jer je msestra 2 g starija i kad je ona otišla u školu meni je bilo dosadno! došla bi doma pa bi ja s njom učila (igrala se)...
dakle, bila sam spremna što se znanja tiče, ali emocionalno...ne znam...znam samo da sam pauzirala godinu dana prije faksa, možda sam trebala nadoknaditi tu godinu?

uglavnom, kao što sam vidjela u uvodnom postu, spomenuta je emocionalna spremnost, o tome se zapravo ovdje radi...i naravno da je individualna procjena, a najgore je kad roditelj tjera svoje dijete u školu, a ono za to nije spremno...zato treba dobro procijeniti i odvagnuti...


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 16:07:50   
njanja
IZVORNA PORUKA: novamama

njanja, stvar je u emocionalnoj spremnosti za obaveze i školu, nije ovdje pitanje znanja ili inteligencije...

 mislim da se danas malo previše komplicira o tom emocionalnom..prije 30 god kads mo mi išli u školu nije se ni znao pojam EMOCIJA...Malo previše amerikanizacije.... Mislim da je stvar na mami da odluči da li je dijete spremno za učenje ili će se još 1 godinu igrati i biti najnaprednija u vrtiću.Jer tko zna da ju neće unazaditi to što je još 1 godinu duže u vrtiću??????? Što se emocija tiče, dijete bi se igralo zauvijek, pa eto i ja se sada igram na raji dok brojim sada zadnje minute do završetka radnog vremena....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: škola-da ili ne
10.5.2010 21:57:00   
Viky
Evo,drage moje,kratkog izvještaja.Nakon mnogo vremena provedenog u razgovoru i razmišljanju,mm i ja smo odlučili ostaviti ju još godinu dana u vrtiću.Mislim da je to najbolje za naše dijete.Čak se i kod Tare osjeća malo popuštanje želja za školu.Večina djece iz njene grupe ostaje u vrtiću.Ali,sad se pojavio novi tehnički problem.Škola vam ne dozvoljava odgodu.Uopće se ne obaziru na mišljenje psihologa iz vrtića,a u pravilniku piše da je to jako bitan dokument.Danas sam zamolila njenog pedijatra da mi napiše svoje mišljenje u vezi odgode i vidjet ću koliko će mi to pomoći.
Da li netko ima takvih iskustava i da li mi tko može dati kakav savjet što učiniti da se odgodi škola?

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: škola-da ili ne
11.5.2010 6:26:12   
troubled
gle....osnovna škola je obavezna...samim tim postoji i niz zakonskih odredbi koje sav taj proces "pokrivaju"...
zakonska je obveza roditelja upisati dijete, koje je u tekućoj godini do 1.4. navršilo 6 godina, u školu...
jednako kao za prijevremeni upis, tako i za odgodu treba pisati dodatne molbe...
za prijevremeni upis obično je dovoljna molba...
a za odgodu trebaju konkretni razlozi, potkrijepljeni "papirima"...
nisam sigurna hoće li ti mišljenje pedijatrice biti dovoljno...ali, napiši molbu, priloži i to, pa odnesi u školu, popričaj sa pedagogom i iznesi svoj stav...
"slučaj" se rješava komisijski...najčešće samo papirnato, ali je moguće i da će pozvati Taru na ponovljeno testiranje...
u svakom slučaju, odluku koju oni onda donesu...bilo pozitivnu ili negativnu, treba ispoštovati...
eventualno  se možeš opet žaliti i na moguću negativnu odluku...
sretno user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: škola-da ili ne
11.5.2010 11:33:21   
Amelie
nevazano uz temuuser posted image

lovim troubled ...jedva sam te našla user posted image

nego..čitam 5:0 ili 4:1user posted image

i smješkam se seuser posted image

_____________________________

Živjeli dragi mladenci!

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: škola-da ili ne
11.5.2010 12:48:39   
Bebys
trubi je to jako dobro napisala...user posted image user posted image user posted image
ovdje je obavezno od 6 godina...nazalost...ja ju nebi tako rano dala..ali to je zato jer idu ovdje u osnovnu skolu 9 godina ..tek onda gimnazija ...za svetke je sve gimnazija bilo sta da upises...user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: škola-da ili ne
11.5.2010 12:58:23   
Anoniman
ne kužim se u protokol
al glede "zrelosti"...
mene su ugurali u školu sa 6 god. i 2 mj., 6 mjeseci prije toga mi je umro tata i bila sam totalno izgubljena... mislili su da će riješiti traumu tako da me zaposle i smjeste među vršnjake... krivo. Vršnjaci su me samljeli a učiteljica je bila užasno stroga.

...a moja Paulina će ove jeseni krenuti u školu sa 7 god. i 2 tjedna i totalno je zaigrana i neozbiljna i zbilja ne znam kak će ona to... morat ću sjediti kraj nje dok ne napiše zadnje slovo... user posted image  

ne znam... ja bi Taru ostavila još godinu dana ako uspiješ isposlovati odgodu, na konto toga da je rođena ranije.

(Odgovor članu Bebys)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: škola-da ili ne
18.5.2010 22:01:49   
Viky
Samo da vas izvjestim..Tražili smo njenu pedijatricu da napiše mišljenje da nije za školu i uz našu molbu to predali školskoj doktorici.Rekla je da ćemo dobiti odgovor u 7 mj,ali da će joj najvjerojatnije dati odgodu jer smo se lukavo sjetili pedijatrice.Izgleda da je njihova zadnja riječ,a u to roditelji nisu upućeni.Zato,drage moje...ako se ikad nađete u sličnoj situacij...pravac pedijatru.Moram priznati da sam odahnula.user posted image

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: škola-da ili ne
18.5.2010 22:06:29   
Anoniman
super! user posted image

(Odgovor članu Viky)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: škola-da ili ne
18.5.2010 22:07:12   
BUMBIKA
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: škola-da ili ne
18.5.2010 22:11:55   
leilany
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 39
   [Obrisani korisnik]
19.5.2010 7:48:31   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Viky)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: škola-da ili ne
19.5.2010 7:51:15   
adryosijek
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: škola-da ili ne
19.5.2010 8:08:23   
ninolina
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: škola-da ili ne
19.5.2010 8:37:58   
ZVRK
bolje godina više za igranje nego jedna manje.
user posted image user posted image user posted image neka još malo uživa biti dijete

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: škola-da ili ne
19.5.2010 8:55:43   
tiny
i moja mala ima upis u skolu u petak,kod nas se krece sa 6 godina,a ona ce imati punih 6 u 9 mj.i ja mislim da je to prerano,ali ona kaze da jedva ceka da krene,ali ja mislim da je jos premala da uopce shvati sto je to skola.ja se trudim da joj objasnim da to nije kao vrtic,iako je ona isla u jako strog vrtic(privatno).ja je ne bih dala da nije obavezno.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: škola-da ili ne
19.5.2010 9:01:33   
njanja
drago mi je da si uspijela i da si zadovoljna s odlukom koju si donjela!!! 

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu tiny)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: škola-da ili ne
19.5.2010 9:05:17   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: tiny

a ona ce imati punih 6 u 9 mj.i ja mislim da je to prerano

ali to je prije vremena da ti ideuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu tiny)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: škola-da ili ne
19.5.2010 9:13:03   
tiny
nije prije vremena,obaveznici su oni koji imaju 6 g.i oni koji ce napuniti 6 do 1.12.kod nas je 9-ogodisnja,sa 6 vec krecu u skolu.ma cista glupost ako se mene pita,nekako mi se cini da se tek sad naucila igrati,a vec mora u skolu.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: škola-da ili ne
19.5.2010 11:26:15   
MiniMama
Bravo Viky user posted image user posted image user posted image . Mama ipak zna najbolje. user posted image uz duzno postovanje svim stučnjacima opcenito i tu na raji, ipak smatram da je u ovoj situaciji mama bila najvazniji i najbolji sudac. 

(Odgovor članu tiny)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: škola-da ili ne
22.5.2010 22:21:55   
tiny
evo,i moja se malena upisala jucer u skolu,i kasnije smo setali po gradu i gledali torbe,ne mogu vjerovati da ce ona u skolu,nekako mi je jos mala,ili je to sto imam samo nju pa ne mogu shvatit da ce moja"beba"u skolu,ajme meni...user posted image

(Odgovor članu MiniMama)
Neposredna veza do poruke: 49
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!