|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cocacola i co.
6.10.2008 10:02:51   
mirna
Da li vašoj djeci dajete cocacolu i slična pića? Kada ste počeli s tim?

Mi još malome nismo davali cocacolu niti ostalih gaziranih sokova.. Nema potrebe, jer je zadovoljan  vodom ili prirodnim sokovima. Jednom je probao coktu, pa mu se nije sviđao okus..user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Cocacola i co.
6.10.2008 10:07:06   
tiha
denissa zna trazit guc kole ali nije bas da ce ju pit a i iskreno nedam joj bas! ali zna si nekad malo popit

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Cocacola i co.
6.10.2008 10:12:38   
cokolada
Moj zvrkic je probao guc cole negdje sa godinu i nesto i tako si je zapamtio bocu da kada ju vidi pio bi. Mi doma ne pijemo colu pa je ne pije niti on osim kada je u gostima ili kada netko dodje k nama. Jednostavno trazi i hoce sto mi nije drago ali kako djetetu zabraniti da pije ako drugi piju. Dobro to nije svaki dan.
Inace kupljene sokove ne pije, ja mu sama iscjedim pa popije.
Vecinom pije caj, vodu ili cijeđeni sok.

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Cocacola i co.
6.10.2008 10:20:55   
FIONA

CURKE EVO POPISA SASTOJAKA JEDNE OO VRSTA PA VIDITE DA LI IM JE ZDRAVO DAVATI!!!

 COCA-COLA ZERO !!!

 U svakom slučaju, čitam sa etikete što se sve nalazi u ovom čarobnom
 napitku i pronalazim slijedeće informacije o tim sastojcima na internetu:

 1. FENILALANIN (Phenylalanine) - Utiče na lučenje SEROTONINA (hormon
 zadovoljstva) koji izaziva ovisnost.

 2. FOSFORNA KISELINA (Phosphoric acid) - E338 - Smanjuje gustoću kostiju,
 jer veže kalcij i magnezij i stvara soli koje se ne apsorbiraju. Takođe
 izaziva bolesti bubrega, kao i stvaranje kamenca.

 3. NATRIJUM CIKLAMAT (Sodium cyclamate) - E952 - Umjetni zaslađivač koji
 je 1969. ZABRANJEN, jer je otkriveno da formira kancerogenu tvar u
 organizmu.

 4. ACESULFAM K (Acesulfame potassium) - E950 - Umjetni zaslađivač za koji
 se tvrdi da nije dovoljno testiran prije puštanja u uporabu i za koji se
 sumnja da je kancerogen.

 5. ASPARTAM (Aspartame) - E951 - Sumnja se da je štetan za mozak i da
 izaziva tumor. Na stranama wikipedije možete pročitati o ostalim
 neželjenim posljedicama kao i o sumnjivim okolnostima pod kojim je ovaj
 zaslađivač prihvaćen kao 'siguran'.

 6. KOFEIN (Caffeine) - Ok, ovo svi manje-više znaju, izaziva ovisnost bla
 bla...

 7. NATRIJUM CITRAT (Sodium citrate/Trisodium citrate) - Ovaj 'regulator' o
 kusa je ustvari anestetik (za jezik) i antikoagulant, (mogu misliti kakav
 je ukus kole bez njega).

 8. NATRIJUM BENZOAT (Sodium benzoate) - E211 - Konzervans, koji može
 reagirati sa Vitaminom C i formirati Benzen, čija su kancerogena svojstva
 poznata. Takođe utvrđeno je da ova kemikalija izaziva stanično oštećenje,
 jer utiče na DNK mitohondrija.

 2007. je otkriveno da natrijum benzoat (E211) izaziva hiperaktivnost i
 smanjenje inteligencije kod djece. Prema ovim istraživanjima IQ opada i do
 5.5 posto.

 U Coca-Coli su izjavili da će obustaviti upotrebu E211.

 'Čim se pronađe adekvatna zamjena'.


 Naravno, nije Coca-Cola jedina koja ima ove sastojke u sebi, ali 'Zero' u
 sebi nema - ništa drugo

 Eto, tako, to bi bilo to.

 Ovo bi mogao postati: Chain Letter, it's up to you.
 Naravno, sve ove podatke možete provjeriti na internetu, za to i služi.

 Savjetujem da krenete od 'wikipedie', a popis E brojeva je ovdje:
 http://e-brojevi.udd.hr/


 P.S. Enjoy Coca-Cola!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !!!!!!





(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Cocacola i co.
6.10.2008 10:26:06   
tiha
normalno da nije zdravo i nista nije zdravo a to sto gucne ponekad mislim da joj nemoze nastetiti

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Cocacola i co.
6.10.2008 10:38:48   
troubled
jednako kao na temi o grickalicama...
ne uskraćujem, ali ni ne nudim...
probala je colu valjda s nekih 4-5 godina i nije joj se svidjela...zvala je boc-boc sok... user posted image
kasnije je, tako to valjda biva sa svima, zavoljela...
trenutno joj je, ako je se pita, najdraža fanta...
međutim...
od početka smo imale dogovor da colu ne pije po kafićima...
ako poželi colu, kaže i ja kupim dvije litre cole za doma...
cola stoji na kredenci cijelo vrijeme...
dostupna je i može popiti kad hoće...
obično popije jednu do dvije čaše prva dvadana, a ostalo ishlapi pa nakon nekog vremena prolijem....
a ona mirna i zadovoljna... user posted image

s obzirom da kod moje mame nije tako...tamo se nabrajaju sve ove stavke koje je napisala fiona....
ali se, naravno, za ljubav unuke ipak ponekad kupi cola...mala boca od pola litre, naravno da manje šteti....
tamo paula, osjećajući zakinutost navali svaki put i nije mirna dok ne popije sve...

toliko o pristupu user posted image

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Cocacola i co.
6.10.2008 10:42:08   
tiha
IZVORNA PORUKA: troubled

tamo paula, osjećajući zakinutost navali svaki put i nije mirna dok ne popije sve...

toliko o pristupu user posted image


user posted image


_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Cocacola i co.
6.10.2008 11:40:47   
cokolada
Slazem se sa svime Fiona sto si napisala i uopce ne smatram da je coca cola pozeljna a kamoli zdrava za djecu a kamoli Zero i slicni light proizvodi koje nikako ne konzumiram. Ali, niti ostali vocni sokovi nisu nista zdraviji od coca cole.
Po mome misljenju djetetu ne moze stetiti nista sto je umjereno, pa tako niti casa coca cole na rodendanu.
Vecu stetu mu radimo ako mu branimo nesto sto ostali u odredenom trenutku konzumiraju a on nesmije jer on nemoze shvatiti zasto to nesmije.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Cocacola i co.
6.10.2008 12:57:11   
FIONA
IZVORNA PORUKA: cokolada

Slazem se sa svime Fiona sto si napisala i uopce ne smatram da je coca cola pozeljna a kamoli zdrava za djecu a kamoli Zero i slicni light proizvodi koje nikako ne konzumiram. Ali, niti ostali vocni sokovi nisu nista zdraviji od coca cole.
Po mome misljenju djetetu ne moze stetiti nista sto je umjereno, pa tako niti casa coca cole na rodendanu.
Vecu stetu mu radimo ako mu branimo nesto sto ostali u odredenom trenutku konzumiraju a on nesmije jer on nemoze shvatiti zasto to nesmije.



slažem se sa tobom ali isto tako mislim da je ipak domaća limunada ili cedevita zdravija od coca cole i da ju moje djete isto mora probati i da je bude željno ali ću nastojati ne kupovati sokove u tetrapaku ili na razređivanje od nekih proizvođača koji su isto sranje ko i Coca cola!

Isto mislim i za hranu...što sam skuhaš samo ne začinjeno tak jako bolje nego neka kašica...ništa nije 100% zdravo ili ok ali opet ima pravila i vidi se razlika!!!

kako znamo koje posljedice nosi coca cola ako se pije često u djetinstvu! Ne znamo jer moja mama ju nije pila i mnoge generacije kasnije...prekratko se ispituje učinak da bi se znalo pravo stanje!!! Ovo kaj sam poslal samo su naznake kaj može biti a pravu sliku znali budemo tek nakon još mnogo mnogo godina ispitivaja!!!

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Cocacola i co.
6.10.2008 13:02:33   
cokolada
Ali, niti ostali vocni sokovi nisu nista zdraviji od coca cole. [/quote

mislila sam na kupljene gotove sokove

Inace slazem se Fiona s tobom


(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Cocacola i co.
6.10.2008 13:09:15   
ZVRK
moj zvrkić pije col ako je od volje i kada je ne nkoj fešti.ni je u principu ne kupujemo ali kada je pizza na meniju onda je obavezna,a on popije jednu manju čašu tako da ne mislim da mu je ta doza štetna.kada bi pio svaki dan po litricu......onda bi vjerovatno bila frka po zdravlje.                                      FIONA,ti si napisala
IZVORNA PORUKA: FIONA


ali isto tako mislim da je ipak domaća limunada ili cedevita zdravija od coca cole i ...


ja sa ne slažem sa time.meni su rekli kada sam bila na testiranju za alergije da je cedevita ''živi otrov''jer da je to umijetno!pa žta je onda bolje cola ili cedevita????

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Cocacola i co.
6.10.2008 13:12:29   
mirna
pa žta je onda bolje cola ili cedevita????


obična voda i svježi sok- ako odmislimo pesticide i zagađenje vode...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Cocacola i co.
6.10.2008 13:15:26   
ZVRK
moj zvrk koji ima 3g i 3 mj još uvijek pije one čajeve za bebače od hippa ili bebimila.oni su mu ipak po meni bolji od ''sokova u bocama''.

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Cocacola i co.
6.10.2008 13:31:01   
FIONA
slažem se da cedevita nije isto 100% zdrava ali opet ima vitamina i ako se uzima umjereno kako kažu čašu dvije svježe na dan je ok zbog unosa vitamina za razliku od sokova u tetrapaku...zato sam ju navela...gle od frendice mali ima neurodermitis i njemu rekli da je otrov salama, hrenovka i sl....zato kaj njemu to šteti...po toj logici samo organski uzgoj je ok!!! Pa ko si to može priuštiti svaki dan???

puno nas stvari truje i male klince naše generacije...prije nije bilo pesticida, kiselih kiša u tom omjeru, ispušnih plinova, sintetske hrane i sl. pored toga ljudi imaju posljedice na puno stvari...ponavljam kako će naši organizmi reagirati samo Bog zna  ali činjenica da smo bolesna generacija koja se truje na svakom čošku, jesmo...naše naglabanje to ne bu promjenilo NAŽALOST ali si možemo malo olakšati da si priušimo i ono malo kaj je ostalo a da valja!!!

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 14
   [Obrisani korisnik]
6.10.2008 13:31:46   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ZVRK)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Cocacola i co.
7.10.2008 13:58:06   
božica
Coca cola -šta je to????
zaželim je se jednom u 3mjeseca
naravno da je viki probala sok sa aticama(lopticama) i nije joj se svidjelo..al kako raste tako i želja je sve veća sa drugim sokovima



_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Cocacola i co.
7.10.2008 17:04:53   
Dora04
Mi uopće ne kupujemo gazirane sokove, pa ih Dora i ne pije, osim možda na rođendanima gdje ih svi klinci piju.
Ja i ona uglavnom pijemo vodu, a za mog muža i goste kupim sokove u tetrapaku i ladeni čaj. MM pije puno cedevite iako nije zdrava. Uostalom što je danas zdravo?

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Cocacola i co.
16.10.2008 14:27:12   
lenny
Kod nad kod kuće toga nema. Kupujemo sok od jabuka.  Kadkad mali u restauranu ili kafiču zamoli za Cocktu i to je to.
Nadam se, da če tako i ostati user posted image

(Odgovor članu Dora04)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!