|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta još smije papati?
24.2.2010 13:46:20   
majda
Pozdrav svima.Mi smo ovdje novi.I moj Adrian je alergičan na mlijeko od rodjenja a sad ima 8.5 mjeseci.Ja sam mu danas kupila rižino mlijeko od alnature pa ću mu s njim radit kašice,griz....Jedino me buni što na njemu piše da u sebi ima morske soli malo.Valda mu neće ništa škoditi.Pitam mamu plavku,koje ona rižino mlijeko daje?Inače moj bbac je na ad alernova od novalaca,i dobro bi mi došli savjeti.Zajedno će nam bit lakše.user posted image

_____________________________

EDI 17.01.2002
ADRIAN 10.06.2009

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Šta još smije papati?
26.2.2010 22:24:38   
mamino sunce
pozdrav svima, i mi smo ovdje novi a moj sin Borna ima 15 mj i bio je od 2 mj alergičan na kravlje mlijeko( no sad je alergija prošla) pa možda mogu pomoći .... On je pio sojino mlijeko i rižino i moram priznati da ih je super volio...  a malo soli mu neće škoditi jer nisu to velike količine. mi sad imamo problem jer neće kravlje mlijeko niti proizvode od mlijeka.. mlijeko smo kupovali u dm-u a u mulleru smo bili našli piškote bez mlijeka, pa ako nekome mto može pomoći.
a imamo i alfare mlijeko koje nam je ostalo pa ako netko treba ....user posted image

(Odgovor članu majda)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Šta još smije papati?
26.2.2010 22:30:21   
ejmama
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Plavka ubiješ sve vitamine unutra,ali to ne smeta zbog jednog obroka pudinga. Vidi s dr. A na kašicama ti točno piše da li sadrže mlijeko ili ne. Strogi su propisi što se tiče dječje hrane tako da pročitaj na kutiji. Možeš sve hrane tipa lino koji se rade sa mlijekom(jer uglavnom ne sadrže ad u sebi). Ja mojoj napravim hipp rižu,pošećerim i dodam kakao pa bude kao čokolino. Ili joj možeš napraviti frape od banane.


Jučer sam gledala tu Lino hranu, frutolino ima mlijeka u sebi ,a radi se s vodom, keksolino nema mlijeko,ali ima margarin, keksići(Plasmon,Plazma, Lino, HIpp su svi s mlijekom ili margarinom, sirutkom itd. Plazma keks čak može imati tragove lješnjaka. Po tome svemu ispada da može jedino ovo kako ti Cvrčak praviš.


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 28
   [Obrisani korisnik]
26.2.2010 23:13:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ejmama)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Šta još smije papati?
26.2.2010 23:21:06   
plavka
IZVORNA PORUKA: cvrčak

IZVORNA PORUKA: ejmama

IZVORNA PORUKA: cvrčak

Plavka ubiješ sve vitamine unutra,ali to ne smeta zbog jednog obroka pudinga. Vidi s dr. A na kašicama ti točno piše da li sadrže mlijeko ili ne. Strogi su propisi što se tiče dječje hrane tako da pročitaj na kutiji. Možeš sve hrane tipa lino koji se rade sa mlijekom(jer uglavnom ne sadrže ad u sebi). Ja mojoj napravim hipp rižu,pošećerim i dodam kakao pa bude kao čokolino. Ili joj možeš napraviti frape od banane.


Jučer sam gledala tu Lino hranu, frutolino ima mlijeka u sebi ,a radi se s vodom, keksolino nema mlijeko,ali ima margarin, keksići(Plasmon,Plazma, Lino, HIpp su svi s mlijekom ili margarinom, sirutkom itd. Plazma keks čak može imati tragove lješnjaka. Po tome svemu ispada da može jedino ovo kako ti Cvrčak praviš.



Baš danas sam oči i živce izgubila u dm-u. Nama je problem što ili sadrži mlijeko ili gluten ili oboje.user posted image

Ono što sigurno može(a da nema ništa mliječno a ni glutena i što je 100%provjereno)je:
Hipp riža,kukuruz,kukuruz/riža od lina
Pandea Frondine creckers, mini crackers(soja,gluten,milchfrei)
Scharovi Grissini,Frollini keksi(bez čokolade),piškote,perece,
Hipp krekeri od riže,




to je meni fascinantno nikad nisam mislila da ću morat toliko čitat deklaracije koju su preitne da si oko potrgam a nemoram niti reči da mi kadkad nekaj i promakne te skužim tek doma kad umiru pročitam i ja sam si dala truda i pregledala Linove proizvode te ništa nemože osim riže i kukuruza doduše ja sam joj dala i rižu sa 5 vrsta voća jer nije nigdje pisalo tragova mlijeka !!!


_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 30
   [Obrisani korisnik]
27.2.2010 0:04:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu plavka)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Šta još smije papati?
27.2.2010 23:25:15   
plavka
Ja malo kaskam  jer smo skitali kod bake i djeda!!!
Da, da i ja poklanjam krivo kupnjene proizvode a žabica je na Alfareu od svog 2 mj.....
Btw u keksolinu ima mlijeka jer tak piše na kutiji i ja sam mislila da nema ali šipak!!!

Keksolino - pahuljice od keksa i mlijeka s vitaminima. Namijenjen je djeci od navršenih 6 mjeseci života. Bez kuhanja, za 5 obroka. Kako čuvati: Čuvajte na suhom mjestu pri sobnoj temperaturi! Sadržaj otvorene vrećice upotrijebite..


_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Šta još smije papati?
27.2.2010 23:31:58   
ejmama
Nisam znala da je margarin biljni, grozno toliko te hrane, pa počneš čitati pa ne znaš više ni šta si pročitao.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 33
   [Obrisani korisnik]
28.2.2010 8:17:05   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu plavka)
  Neposredna veza do poruke: 34
   [Obrisani korisnik]
28.2.2010 8:18:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ejmama)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Šta još smije papati?
6.3.2010 16:03:14   
barbii
Cure drage, sorry na upadu u temu,  evo nova sam na forumu baš zbog ove teme vezane za HA mlijeka... Ovih dana sam skužila da mi je bebač alergičan na kravlje mlijeko (na dodir za sada jer ga samo dojim). Ponavlja mi se ista priča kao sa kćerkom prije 7 godina i njoj sam za nadohranu davala Pregomin koji je odvratnog okusa i nije ga baš prihvaćala.
Mene zanima kakvog je okusa ALFARE mlijeko i kako ga vaše bebe prihvaćaju? Unaprijed hvala user posted image



(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Šta još smije papati?
6.3.2010 18:57:37   
majda
Barbi,moj sin od 9 godina je bio na alfare i nije ga htjeo.Sad nema alergije više.Al mladji sin kojem je deveti mjesec pije alernovu od novalaca,i on je alergičan na mlijeko.Ta hrana nije bljutava,bolja je od alfre,....bar nama.

_____________________________

EDI 17.01.2002
ADRIAN 10.06.2009

(Odgovor članu barbii)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Šta još smije papati?
6.3.2010 23:43:44   
plavka
Evo mi smo na alfareu i nama je gastrička rekla da je on užasan i da ga dijeca teško prihvačaju, mi smo na njemu od njenog 2 mjeseca i ako se uvodi rano još ga bebice i prihvate kasnije sve teže ili nikako pa dobivaju alternativu!!!  

_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu majda)
Neposredna veza do poruke: 38
   [Obrisani korisnik]
7.3.2010 8:21:47   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu barbii)
  Neposredna veza do poruke: 39
   [Obrisani korisnik]
14.6.2010 22:21:23   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Šta još smije papati?
15.6.2010 12:24:28   
ninolina
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Za sve mame malih alergičara na mlijeko i gluten dobra vijestuser posted image

Danas sam našla gumene bombone PEZ- gluten i lactose free.(U Billi 14kn)
 
Tako mi je bilo žao što su svi klinci ludi za gumenjacima,a moja mišica ne smije. Tako da nam je ovo otkriće popravilo dan.user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Šta još smije papati?
9.11.2010 23:38:32   
diana565
moja je povratila Alfaru kad sam joj dala.pila pregomin nije joj pasao,sad pije allernovu ili aptamil i super je cak je aptamil boljeg okusa nego allernova nije tako bljutava.

(Odgovor članu barbii)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Šta još smije papati?
5.12.2010 17:33:42   
dalila
Dal ste još na allernovi? ja sam imala vrlo loše iskustvo prije 2 tjedna, mlijeko je bilo čudno i mala mi dobila proljevuser posted image . sad smo na Alfareu. Za sve koji ne znaju što bebama alergičnim na km dati evo par savjeta: ako mora biti kuhano na mlijeku koristite rižino ali mora biti sa Ca, ujedno je slatko pa se ne treba šećeriti. Zamjena za mliječne kašice- grisolino. Prelijte ga vrućom vodom ostaviti malo da odstoji i pretvara se u finu puding masu možete dodati jabuke, banane ili bilo koje voće idealna zamjena za puding. Ako bi htjeli nešto dodati u bocu s antialerg.mlijekom a kesi su vjerujte svi s mlijekom ili maslacem isto grisolino ili rižolino prvo preliti s vrućom vodom, snažno zatvorenu bočicu mučkati i ono će se rastopiti, teka kad se rastopi ohladiti i dodati antialerg.mlijeko (dobije se gustoća a rastopljeno je tako da ne zatvara prolaz na bočici).
Pazite na nestle kašice od kukuruza s bifidusom jer to sadrži mliječne bak. Ako je netko zainteresiran za jelovnike neka se javi.

(Odgovor članu diana565)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Šta još smije papati?
3.3.2011 13:22:04   
diana565
vise nepije allernovu.pije aptamil pregomin koji dobro prihvaca.
ako kome treba imam viska neotvorenu kutiju Alfare.poklanjam jer mojoj curici nepase ta zamjenica.

(Odgovor članu dalila)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Šta još smije papati?
10.6.2013 18:01:36   
monstrum
Mi pijemo rižino/zobeno ili pirovo mlijeko...i sve desertiće na bazi tog mlijeka..u većinm (bolje oprskrbljenim centrima) može se pronaći pudingiće od zobenog mlijeka, vrhnje za kuhanje na bazi istog i sl.pd pahuljica papamo rižolino ili nestle pauhiljice kukuruz/riža pa joj u to dodam malo čistog kakaa..da joj malo promjenim okus..

(Odgovor članu diana565)
Neposredna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!