|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   čarolija
14.9.2008 10:16:31   
troubled
zubić vile, mišići, djed božičnjak, mali isus....
nije li ono što nam najviše nedostaje kad odrastemo upravo čarolija?
user posted image
moja osobna misija radi toga je učiniti sve da čarolija traje što dulje...
taktika je razrađena do u detalje....i funkcionira....već devet godina user posted image user posted image user posted image

naravno, svatko ima pravo na svoj stav...
ali me uvijek rastuži kad mi dijete od 4-5 godina hladnokrvno kaže - djed božićnjak? ma ne, meni to sve mama i tata kupe....

a što vi o tome mislite?
user posted image user posted image user posted image

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: čarolija
14.9.2008 11:23:19   
Puli
zubić vile, mišići, djed božičnjak, mali isus....


a sveti nikola,uskrsni zec i sl.

i ja obožavam sve te čarolije
još uvijek sam malo dijete u duši
i nastojat ću i da moje djetešce uživa u tim čarolijama što je duže mogućeuser posted image


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: čarolija
14.9.2008 11:25:00   
troubled
vidiš da sam ostavila točkice.....
user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: čarolija
14.9.2008 15:27:11   
božica
tako je troubled ovo o zubić vili jedva ćekam...a o ostalima  auuuuuuuuuuser posted image user posted image

nastojati ću im tu ćaroliju ćaroliziriati koliko bude išlo....


< Poruku je uredio božica -- 14.9.2008 15:29:12 >


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: čarolija
14.9.2008 16:42:29   
mlada mama
troubled,jeli to potakla nasa tema iz birca jutros??? mislim da ja to ne moram ni govoriti to mi je jako vazno i nastojat cu da moj mali u tome sto duze uziva, kad je ove godine za uskrs ugledao gnjezdo koje smo skupa radili i ostavili navece praznog,a ujutro nasli puno,jadnicak nije znao sto bi od srece sto bi prije uzeo u ruku glasno se smijao i gledao u to nije znao sto da ucini bio je premeden i sad da mu ja to uskratim tako sto cu mu s 4g reci da je sve to laz,samo da moje djete nebi bilo u zabludi???? nema sanseuser posted image

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: čarolija
14.9.2008 16:48:02   
troubled
mlada mama....da, božićne sličice su me asocirale user posted image
što su stariji sve je teže čaroliju održati živom....sve više djece oko njih dolazi s raznim informacijama....
ali ja uspijevam još uvijek biti "glasnija" user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: čarolija
14.9.2008 17:50:28   
FIONA
Meni se svjet srušio kada sam u prvom razredu OŠ saznala u sput da djed mraz ne postoji...nisam društvu to priznala nego sam potvrdila da ne postoji ali za mene taj dan još danas ima mjesto u glavi i ne bljedi!!!

Ja ću se truditi da moja Katarina što dulje živi u svjetu mašte i čarolije jer je meni to bilo najljepše razdoblje u životu...jako rano sam se počela brinuti sama o nekim stvarima i razočarala u život i ljude...jako rano sam izgubila povjerenje...
Smatram da je taj svjet zaštičen i da u njemu nema takvog zla!!! Mnoga djeca nemaju priliku maštati a znate kako se kaže MAŠTA MOŽE SVAŠTA!!!

Svako ima pravo da misli drugačije ali za mene je čar bajki nešto preljepo...user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: čarolija
14.9.2008 19:37:41   
Mrvna
Mojoj tada 5god sestri je 7god sestrična rekla da poklone kupe mama i tata, a ne Sv. Nikola. Kad je plačući došla mami, ova joj je rekla "Gle, mišu, Marini možda poklone zbilja moraju kupiti mama i tata jer ih inače ne bi dobila, ali mi tebi nismo - mora da je to ipak bio Nikola" user posted image Utješila dijete koje se mudro smješkalo svaki put kad bi netko pametan izjavio kako Nikola/mali Isus/tko god... ne postoji.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: čarolija
14.9.2008 20:25:29   
Krky
Moji su počeli sumnjat u takve pričice (oko 5. god), pa su se igrali detektiva. Bilo im zabavno, nisu bili razočarani jer smo im ispričali zbog čega se to radi. Zabavno im je bilo što su nas onda nastojali uhvatit na djelu: u pakiranju ili stavljanju poklona pod bor. Jedne godine su sami birali poklone, tjedan dana prije Božića, ali je dogovor bio da nema otvaranja. Dina je tjedan dana grlila veliku kutiju s bebom koju je mogla vidjeti kroz celofan ali ne i dotaknuti. Nisam primijetila da su baš nešto "oštećeni", a pravu čaroliju doživjeli su gledajući "Pepeljugu", "Trnoružicu" (balet), lutkarske predstave i sl. Dinu nisam nikad vidjela toliko zaprepaštenu i "očaranu" (u  dobi od 7. g. pa nadalje).


_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: čarolija
15.9.2008 13:18:51   
Anoniman
Fiona, ja sam tek s 11 godina doznala da sveti Nikola ne stavlja darove u prozor, nego baka. I nisam mogla vjerovat-bila sam sokirana!

(Odgovor članu Krky)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: čarolija
15.9.2008 13:40:02   
MILLA
ponovo bih se vratila u vrijeme kada sam vjerovala u bajke,djeda mraza... iako sam znala da je to nemoguče da postoji jako me sve to veselilo... pokloni su bili neizbježni,jer-koji djed mraz je švorc?! ja se več pripremam da svom klincu priredim sve te događaje i priče-kada če prestati vjerovati u to i da li če uopče... ne znam-ja i danas zalutam u neku bajku i sječam se najljepših godina dok mi j sve to izgledalo "živo". 

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: čarolija
15.9.2008 17:40:41   
FIONA
IZVORNA PORUKA: 3curke

Fiona, ja sam tek s 11 godina doznala da sveti Nikola ne stavlja darove u prozor, nego baka. I nisam mogla vjerovat-bila sam sokirana!



zato ti djeca danas vjeruju u SPUŽVA BOBA I SL. "JUNAKE" i moram priznati naši su mi bili puno lijepši, toplijih izraza lica i pozitivniji...današnji likovi iz bajki su izopačeni neki čak i ružni...a tek tko im daje glasove, Bože sačuvaj...
Mislim da više nikada neće biti isto i da svaka generacija ima svoju viziju čarolije...to je lijepo kaj su tebe uspjeli uvjeravati do 11-te sada mi je žao što i ja nisam tako duga bila dijete!!!!user posted image user posted image user posted image ...

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: čarolija
15.9.2008 18:28:45   
koka
Ja sam još uvijek dijeteuser posted image , i možda ne vjerujem u djeda božičnjaka( koji u moje vrijeme je bio Djed Mraz, i bio mi je dražiuser posted image ), al verujem u dobre vile i anđele, mislim da su svugdje oko nas........ Moja dijeca će živjeti u svijetu bajke i tim nekim čarolijama što duže. Imat će vremena u životu za druge stvari i probleme pa onda neka im barem djetinstvo bude šareno, radosno, veselo i bajno....

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: čarolija
15.9.2008 22:09:34   
njanja
IZVORNA PORUKA: koka

Ja sam još uvijek dijeteuser posted image , i možda ne vjerujem u djeda božičnjaka( koji u moje vrijeme je bio Djed Mraz, i bio mi je dražiuser posted image ), al verujem u dobre vile i anđele, mislim da su svugdje oko nas........ Moja dijeca će živjeti u svijetu bajke i tim nekim čarolijama što duže. Imat će vremena u životu za druge stvari i probleme pa onda neka im barem djetinstvo bude šareno, radosno, veselo i bajno....
user posted image  potpisujem

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: čarolija
15.9.2008 22:13:37   
troubled
IZVORNA PORUKA: koka

Ja sam još uvijek dijeteuser posted image , i možda ne vjerujem u djeda božičnjaka( koji u moje vrijeme je bio Djed Mraz, i bio mi je dražiuser posted image ), al verujem u dobre vile i anđele, mislim da su svugdje oko nas........ Moja dijeca će živjeti u svijetu bajke i tim nekim čarolijama što duže. Imat će vremena u životu za druge stvari i probleme pa onda neka im barem djetinstvo bude šareno, radosno, veselo i bajno....


znam da jesu user posted image user posted image user posted image

offtopic
uči moje dijete u školi o pričanju zamišljenih događaja...
i istakne je učiteljica kao primjer - evo, na primjer, paula jako voli anđele i piše pjesme i priče o anđelima - to su zamišljeni događaji....
a moja će paula mrtva hladna na to - to nisu zamišljeni događaji, ja ih zaista vidim!!!
user posted image user posted image user posted image

i da čujem ja sad tko je može, bez ikakve sumnje, demantirati user posted image

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: čarolija
16.9.2008 10:18:33   
Anoniman
Trobled, divna je mala Paula! Divno je da je jos uvijek u svijetu duha, neka i ostane, to je golemo blago. Dijete je cista srca.
Moja Paulina je bila takva dok nije krenula u vrtic, znala je cijelu misu, sve odgovore, jos ispod dude je molila "moj gijeh, moj gijeh"...sad je sva u Spuzva Bobu i Jagodici Bobici sto kaze Fiona. Ali ipak voli slusati price i ima tisucu pitanja.
Sad je Elly u duhovnoj fazi i tako ju zelim u njoj zadrzati. Ona jako voli kipice Gospe, svete obitelji, andjelcice, a imamo doma i figuricu nerodjene bebe od 10 tj. pa molimo za nerodjene. Ona ju drzi u rucicama mazi i pjeva joj "nina nana, beba paji"...

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 16
   [Obrisani korisnik]
16.9.2008 11:25:46   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: čarolija
17.9.2008 10:30:40   
lenny
Meni so to najljepše uspomene - moja je baka sve zečiče, vile, mišiče, .... zaista pretvorila u čaroliju, tako da se samo nadam, da mi uspjeva isto sa mom decom. Za sada još oboje vjeruju u sva ta čarobna biča, a čini mi se, da sine od 6 godina pomalu sumnja u mišiča user posted image  .
Ali kada se približe praznici i on se potpuno uživi u sve. Samo neka vjeruju u bajke i uživaju dok mogu.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: čarolija
17.9.2008 11:05:01   
MILLA

IZVORNA PORUKA: koka

Ja sam još uvijek dijeteuser posted image , i možda ne vjerujem u djeda božičnjaka( koji u moje vrijeme je bio Djed Mraz, i bio mi je dražiuser posted image ), al verujem u dobre vile i anđele, mislim da su svugdje oko nas........ Moja dijeca će živjeti u svijetu bajke i tim nekim čarolijama što duže. Imat će vremena u životu za druge stvari i probleme pa onda neka im barem djetinstvo bude šareno, radosno, veselo i bajno....


znam da jesu user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: čarolija
17.9.2008 11:12:11   
tikica_69
Ne znam da li mi vjerujete, ali moja djeca su tek prije 4 godine od druge djece saznala da ne postoji djed Bozicnjak i Zubic Vila user posted image Danas imaju 12 i 13 godina. Sjecam se kako sam ja ostala nesretna kad sam to saznala, pa im nikad to nisam rekla...naprosto sam cekala da me netko drugi otkrije user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: čarolija
10.11.2008 22:10:47   
angel
A onda u vrtiću ovaj scenarij:  prvo dođe neki sveti Nikola pa dijeli darove, pa onda djed Božičnjak i on dijeli darove, oba bradonjeuser posted image , pa negdje darove podijeli još i mali Isus, a da ne spominjem Tri kralja...djetetu je mala zbrka u glavi user posted image i čini mi se da te darove prima bez radosti i ozarenosti lica, već ono, daj vreću i adio... zar nije bolje da se darovi podijele među sobom kao obitelj jer se volimo,a ne tamo neki stari mora donijet darove?! i još poslije slijedi razočaranje kad dijete shvati da je sve samo izmišljeno..
unatoč svemu, i ja volim te razne pričice i čarolije, ali ovako kad razumno pogledate...

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!