|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Liker i sok od višnje
16.6.2009 10:24:43   
Thea
Imam puno višnja pa bi radila sok i liker.već sam radila prije dvije godine ,ali sam izgubila recept pa molim pomoć....

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Liker i sok od višnje
16.6.2009 10:26:56   
FIONA
operi staklenku...tavi višnje i zasipaj sa šečerom..poklopi...kada se šečer rastopi nadoliješ rakije...menije najbolje ipak od šljive ili kruške ali domaća i to je to...količina koliko čega ja ne mjerim več odokativno...ako voliš aleđe više šečera ako voliš jako, više rakije...-nadam se da sam ti malo pomogla ako je to kaj trebaš...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Liker i sok od višnje
16.6.2009 10:27:26   
FIONA
IZVORNA PORUKA: FIONA

operi staklenku...tavi višnje i zasipaj sa šečerom..poklopi...kada se šečer rastopi nadoliješ rakije...menije najbolje ipak od šljive ili kruške ali domaća i to je to...količina koliko čega ja ne mjerim več odokativno...ako voliš aleđe više šečera ako voliš jako, više rakije...-nadam se da sam ti malo pomogla ako je to kaj trebaš...user posted image user posted image user posted image
i da mora biti na suncu dok se topi šečer!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Liker i sok od višnje
16.6.2009 10:38:22   
cokolada
Ove godine radim po novom receptu.
Slozis red visnji, red secera, u sredinu stavis vaniliju i zalijes rumom.

Prijasnjih godina sam radila na isti nacin ali s rakijom i bez vanilije.

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Liker i sok od višnje
16.6.2009 10:39:18   
Thea
Tako sam i mislila,ali ima dosta verzija da odmah i zaliješ rakijom pa tako stoji na suncu.Stavit ću samo  šećer i višnje pa kad se rastpoi rakiju...Hvala ti...Znala sam da ćeš ti odmah se javiti.user posted image user posted image user posted image user posted image   A kako sok.Čini mi se da preko noći ostavim da višnje odstoje sa šečerom,zatim ih dobro izgnječim,iscjedim i taj sok sa vodom i šečerom kuham...user posted image user posted image user posted image user posted image Da li je tako???Ja sam senilna pa zaboravljam...

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Liker i sok od višnje
16.6.2009 12:39:54   
cokolada
Za sok ti ne znam jer nisam nikada radila, ali moglo bi biti tako.

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Liker i sok od višnje
16.6.2009 12:55:03   
tikica_69
Ne znam to raditi....nikad nisam....

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Liker i sok od višnje
16.6.2009 13:20:01   
nedijeljka
3 kg očišćenog voća, samljeti na mašinu za meso, kod pogodnog voća odstraniti kožu. Prokuhati 2 l vode, ohladiti i uliti u voće na tu količinu dodati 4 dkg limunove kiseline stoji 12 h. Sutra procijediti te dodati šećer na 1 kg voća 1 kg šećera, stoji 24 h sa dodanim konzervansom povremeno promiješati. Na litru procijeđenog soka 1 kg šećera.
Kod mene se nekuha voće samo voda tako da valjda ostane nešto i kvalitetnoga u tom soku. Ja sam prošle godine imala gotovog soka 10 l. Pili smo ga ,a negdije do 4-5mj ne znam točno, znam samo da se nije kvario. Ovo je recept za sok od svakog voća s tim da višnje ne gulim i ne meljem samo očistim koštice, tako da na kraju kožu upotrijebim za đem. Voće poput breskve, šljive, marelice(kajsije) treba guliti i mljeti.

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Liker i sok od višnje
12.7.2015 22:13:46   
Ela28
Ja sam radila proslo ljeto visnjevac.Tako kao i ostale cure .U sirje staklenke stavila visnje pa secer pa rakiju i 40 dana na sunce .I dobar je malo je jaci jer sam koristila sljivovicu .A mama je isto tako ali prokuhala i njezin je bas ono fin i kremast ma odlican user posted image

(Odgovor članu nedijeljka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Liker i sok od višnje
14.7.2015 11:18:51   
vandax
Ja radim liker ono red višanja, red šećera, ali na kraju stavim rum jer mi je finije. Jedne godine sam i Pepito stavljala. Odlični su.

(Odgovor članu Ela28)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!