|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako nastaje karijes kod djece?
2.6.2009 20:23:18   
Florijan Jakov
Jeste li znali da i dojenje po noći može uzrokovati karijes u najranijoj dobi?!?!

Informacije o tome ali i drugim uzročnicima karijesa možete pročitati u sljedećem članku:
http://www.ringeraja.hr/dijete/karijes-bocice_593.html

_____________________________

FJ JE FRAJER
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako nastaje karijes kod djece?
2.6.2009 23:07:33   
tikica_69
Ajoj....bolje da ne citam

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisani korisnik]
3.6.2009 6:18:48   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Florijan Jakov)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako nastaje karijes kod djece?
3.6.2009 9:28:08   
ejmama
Nisam čitala, ali je zubarica od mma rekla da najviše zube pokvari noćno hranjenje i sokići po noći,i da joj dolaze djeca s 4god. s trulim zubima.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako nastaje karijes kod djece?
3.6.2009 9:31:59   
dominik
mene to ljuti...uostalom danas me sve ljuti...al kaj da nedam djetetu jest po noci jer bi mogla imat trule zube???? gluposti, ni sami e zaju zakaj trule pa onda navedu sve i...ako postoje ljudi koje peru zube non stop pa imaju karijes bez obzira na sve onda postoje i djeca koja imaju krnje zube...ionako sve ovisi o slini

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako nastaje karijes kod djece?
3.6.2009 9:40:28   
mirna
nas malisan jos nema karijes  i od davno ne jede nista nakon pranja zubi prije spavanja.. Drzali smo se preporuka (bez bocice, bez dude namocene u to i ono, bez dojenja nocu) i na srecu ima lijepe zube za razliku od nas dvoje...Znaci nije samo genetika u pitanju, ima i nesto u tome.

Nasa susjeda jednu godinu starija od njega koju su redovno uspavljivali uz bocicu ima naprijed sve zube trule i jako je bole, ne moze izgovoriti ČĆŠŽ..

< Poruku je uredio mirna -- 3.6.2009 9:41:17 >

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako nastaje karijes kod djece?
3.6.2009 9:46:08   
ZVRK
mirna ali ni to nije pravilo.
moj je pio po noći čaja a ima SVE ZDRAVE zubiće i lijepo pričauser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako nastaje karijes kod djece?
3.6.2009 9:51:53   
dominik
znam malu koju nikad nisam vidla sa bocom u ruci a stalno smo bili u parku sa njom i vidim danas nakon 3 godine koliko ju znam ima mala crne zube...moj domi bi mozda i imao par zubi gore da nije pao i polomio ih...al zate kaj sad kad padne bar si nemre jezik pregristuser posted image

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako nastaje karijes kod djece?
3.6.2009 9:53:05   
ZVRK
user posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako nastaje karijes kod djece?
3.6.2009 9:55:29   
Florijan Jakov
al zate kaj sad kad padne bar si nemre jezik pregrist

user posted image user posted image user posted image

mi smo izbjegavali većinu ovoga što je navedeno u tekstu, ajde znao je piti po noći vodu/čaj ako je žedan, ali to je bilo popije i ostavi; nije bilo uspavljivanja uz bocu i sl. Zubiće je počeo "prati" unazad godinu dana, a od endavno i s kaladontom.... za sad je ok, no mene plaši odlazak zubaru s njim, jer jadan je istraumatiziran sa raznoraznim doktorima, pa nisam baš sigurna kako će reagirati na zubara... pričekat ćemo još malo s tim.


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako nastaje karijes kod djece?
3.6.2009 9:58:54   
dominik
vodi ga sa sobom kod zubara ako ti nemas strah od njih...odite kod zubara nek mu izbroji zubice i das mu neku nagradu...djeca imaju traume od doktora i zubara jer ih vodimo nakon sta zaboli...ali te traume prodju ako se cesto ide...mi zbog zubiju vec dva puta bili...drugi puta nije bilo ni cedraja ni nicega iako mu je prvi puta busila proces i mazala zubno meso...zaborave oni to dok su mali, ak nis drugo za kamion bu sve napravio user posted image

< Poruku je uredio dominik -- 3.6.2009 9:59:19 >

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako nastaje karijes kod djece?
3.6.2009 10:00:31   
mirna
IZVORNA PORUKA: ZVRK

mirna ali ni to nije pravilo.
moj je pio po noći čaja a ima SVE ZDRAVE zubiće i lijepo pričauser posted image


naravno da nije pravilo, ali puno toga se može izbjeći u slučaju ako genetika nije tako pozitivna što se tiče zubi...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako nastaje karijes kod djece?
3.6.2009 10:00:43   
ejmama
IZVORNA PORUKA: dominik

al zate kaj sad kad padne bar si nemre jezik pregristuser posted image


Ja nisam imala te srećeuser posted image user posted image


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako nastaje karijes kod djece?
3.6.2009 10:03:21   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: dominik

...zaborave oni to dok su mali, ak nis drugo za kamion bu sve napravio user posted image

baš i ne
moj poslije natezanja pišulinca još uvijek se sječa a prošlo 8 mjeseci,a za zubara išeo samnom i bez problema.samo pregledi jer mu je sve ok

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako nastaje karijes kod djece?
3.6.2009 22:00:02   
Ruža
Ma mislim da je sve stvar genetike, ja sam kod zubara od kad znam za sebe svakih 6 mj. zube prem non stop, nikad nisam lijek nosila a na većini zubi imam plombu, sa druge strane mm do vojske nikad nije bio kod zubara, od kad sam ga ja natjerala da zube pere i ujutro i navečer ( prije je samo jednom dnevno user posted image  ) od tad su mu se zubi krenuli kvariti.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!