|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Poremećaji učenja
6.3.2009 19:06:12   
tikica_69
Disleksija, dislalija, disgrafija, diskalkulija, poremecaj paznje, hiperaktivnost.Sve su to dijagnoze koje se tesko dijagnosticiraju, slicne, zahtjevaju izuzetnu angaziranost logopeda, defektologa i psihologa, a odrazava se najcesce u pormecaju ucenja i usvajanju znanja i potrebni su mjeseci da bi strucnjaci prepoznali o kojem poremecaju se tocno kod djeteta radi. Imaju li vasi klinci takvih problema i sto ste poduzeli po tom pitanju?

< Poruku je uredio Florijan Jakov -- 6.3.2009 19:34:25 >


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Poremećaji učenja
6.3.2009 19:26:03   
lilas
Moja je M prvi razred srednje skole,
odlican je ucenik, mislim da ima nesto
od ovih problema sto si navela. Ponekad
uci 3 predmeta po 4-5h. Na kraju mi se obrati
sa zakljuckom JA NISTA NE ZNAM. Stvarno uci,
a dobije 2.user posted image
Razgovarala sam sa razrednicom i ona je to
objasnila ovako: "Moguce je da je to veliko
opterecenje za njenu glavu i da je previse
informacija za kratko vreme, dok druga informacija
stize prva se brise. U tom slucaju bolje je samo
jedan predmet procitati uvece nekoliko puta,
drugipredmet samo dva puta ujutro pre skole,
a za treci predmet doci nespreman"
Upisala je tesku gimnaziju i ima po tri provere znanja
na dan. Imala je i glavobolje od ucenjauser posted image
Sada uci (vremenski) manje i mnogo je boljeuser posted image

A kako tvoji djaci? user posted image


< Poruku je uredio Florijan Jakov -- 6.3.2009 19:34:41 >


_____________________________


http://www.youtube.com/watch?v=3ErpUEbjMNM&feature=related

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Poremećaji učenja
6.3.2009 19:30:35   
tikica_69
Moj stariji ima dijagnosticiranu dislaliju, disgrafiju i poremecaj paznje, za disleksiju nisu sigurni, pa je upisano "blazi oblik". Ne moram ti ni pricati kojih krvnickih problema imam s njime i jos je k tome i ljevak user posted image

< Poruku je uredio Florijan Jakov -- 6.3.2009 19:34:58 >


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu lilas)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Poremećaji učenja
6.3.2009 19:32:17   
tomi
Imam učenicu koja je hiperaktivna, na početku mi je bilo jako teško jer te niko ne uputi u način rada s takvom djecom,pogotovo što u školi nemamo adekvatnu osobu za razgovor (ja radim u glazbenoj školi pa nemamo ni pedagoga ni psihologa, mislim imamo ga na papiru ali ništ koristi). Curica je jako pametna i inteligentna , no kao i kod svakog hip. djeteta sve joj brzo dosadi i izgubi volju te samo pouzdanje, no ja sam onda  prekopala internet i knjižnicu, ošla na par predavanja, popričala sa ljudima i nekako smo nadošle.
Moram priznati da mi je sada lijepo raditi s njom  te mi hiperaktivnost više mi nije bauk.
No sada se spravom ljutim na ljude koji kažu da su ta djeca zločesta , ljena i neodgojena,  ta djeca su sasvim normalni mladi ljudi kojima jednostavno ne pašu standardne metode rada i to je to. Smatram da svaki nastavnik , učitelj i profesor treba naći vremena i upoznati djete te na taj način učiniti da i ta djeca budu posebna a ne "posebna".

< Poruku je uredio Florijan Jakov -- 6.3.2009 19:35:13 >


_____________________________

samo je jedna......................mama

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Poremećaji učenja
6.3.2009 19:38:15   
Florijan Jakov
tomi, vrlo zanimljivo iskustvo, sličan problem ima moja prijateljica koja radi kao knjižničarka i sama prirpema materijale i knjige za djecu s disleksijom. i sama kaže da se na fakultetu tom ene posveti ništa vremena, a puno je djece s araznim poteškoćama u učenju i svakome treba individualno pristupiti.


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu tomi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Poremećaji učenja
7.3.2009 7:59:55   
ivanaa
moj ima nesto slicno disleksiji,kad su dva suglasnika skupa jednoga ne vidi.ima defektologa u skoli prosli smo i logopeda i svega i svacega a mali je uz to zivo zlato.no zadovoljna sam s njegovim ocjenama4-5,tu i tam mu se zaletiuser posted image

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Poremećaji učenja
7.3.2009 8:16:19   
huanita
Nažalost, u našim školama su djeca s bilo kojim od ovih problema jako zapostavljena, gurnuta pod tepih. Ne postoji prava edukacija rada s takvom djecom, osim ako se učitelji ne trude sami u slobodno vrijeme informirati i smišljati zadatke.
Poznato je da djeca s disleksijom ne mogu s razumijevanjem pročitati tekst koji je slikom podijeljen na dva dijela, a u čitankama ih ima jer lijepo izgleda grafički.
Razredi su nam pretrpani učenicima, a trebalo bi biti manje đaka da bi se kvalitetno moglo posvetiti takvom djetetu.
I ja sam majka prvašića i cijelo vrijeme podsvjesno proučavam svog sina hoće li pokazati neki od simptoma poremećaja čitanja i pisanja. Nismo ni svjesni koliko je takve djece.

Često ta djeca dođu do 5. razreda, a da ih nitko ne prepozna kao djecu s poremećajem u čitanju i pisanju. Kada mi, učitelji predmetne nastave, prepoznamo probleme, počne proces testiranja. Već je kraj 5. razreda, onda se u 6. razredu testiraju, u 7. dobiju "papir", a tada je već kasno da steknu nove navike. Oni su u svojim glavama obilježeni kao nepažljivi, "glupi". Česte su rečenice: "Ja to ne mogu. Nisam ja za školu. Nikada to neću znati." Jednosatvno odustanu. Prekasno je.

Žao mi je svakog djeteta i roditelja djeteta koji ima takvih problema. Naše Ministarstvo kao da nije čulo za te poremećaje. Nemojte misliti da u mojoj školi nema defektologa koji radi s tom djecom. Radi, svaki tjedan jedan dan u A smjeni i jedan u B smjeni, a škola broji 800 učenika (najveća u Karlovačkoj županiji). Ostale dane defektologica radi na još dvije škole u županiji. A svi znamo da defektolozi rade i s djecom koja imaju i sve druge probleme u radu i učenju (članak 58 ZOŠ).


(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Poremećaji učenja
7.3.2009 11:49:17   
tikica_69
Meni je zao svih tih defektologa i logopeda jer su zatrpani poslom, a sto se tice naseg Ministarstva, u gro slucajeva se pokazalo da je to hrpa neukih nesposobnjakovica user posted image
Pohvalila bi cijelu ekipu koja radi u Suvagu, jer se izuzetno trude oko takve djece.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu huanita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Poremećaji učenja
7.3.2009 14:47:17   
ivanaa
a joj ja sam sama isla s malim jer sam odma nesto skuzila na pocetku 1 razreda.sada je mali 2 razred i niko nije u skoli nista poduzeo a imam od ministarstva potvrdu za individualan pristup samo sam djete bezveze vukla okolo.logopeda smo sami placali!sad nakon godinu i pol je dobio u skoli defektologa,1 st tjedno(uzme ga s nastave,pa tam izostaje)a o individualnom pristupu sam dobila jedino to da mi je uciteljica rekla da sam si bezveze obiljezila djete!vristal bi od muke i jada kad pomislim nato.

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Poremećaji učenja
7.3.2009 14:48:03   
ivanaa
user posted image user posted image  zaa Suvaguser posted image user posted image

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Poremećaji učenja
7.3.2009 22:19:35   
dikac
IZVORNA PORUKA: ivanaa

a joj ja sam sama isla s malim jer sam odma nesto skuzila na pocetku 1 razreda.sada je mali 2 razred i niko nije u skoli nista poduzeo a imam od ministarstva potvrdu za individualan pristup samo sam djete bezveze vukla okolo.logopeda smo sami placali!sad nakon godinu i pol je dobio u skoli defektologa,1 st tjedno(uzme ga s nastave,pa tam izostaje)a o individualnom pristupu sam dobila jedino to da mi je uciteljica rekla da sam si bezveze obiljezila djete!vristal bi od muke i jada kad pomislim nato.


kad jedna učiteljica tako nešto provali, to je stvarno za poluditi
brineš se za svoje dijete i želiš mu pomoći i onda još dobiješ po nosu, i što je najbolje od svega kod nas institucije po tom ptanju stvarno zakazuju,
djeca s problemima prepuštena su roditeljima ili rijetkim profesorima koji se žele potruditi oko njih, kao što se tomi potrudila oko hiperaktivne djevojčice

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Poremećaji učenja
7.3.2009 22:23:19   
tikica_69
Meni je jedino pomogla logopedica u DZ Siget i psihologica u Suvagu...ovo sve ostalo je isao tek toliko da ne bude sam kod kuce i da nesto radi po tom pitanju.....A sto da vam velim, kad mi je trebala cijela skolska godina da objasnim njegovoj uciteljici zasto je konstantno molim da ga ne stavlja na desnu stranu klupe jer ona "pardon mama, ali uvijek zaboravim da je lijevak" user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Poremećaji učenja
8.3.2009 7:55:32   
ivanaa
user posted image user posted image

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!