|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cjepivo protiv HPV
22.12.2013 18:29:07   
troubled
prošli tjedan smo imali roditeljski sastanak (8. razred) o cijepljenju protiv HPV...
doktorica je na vrlo razumljiv način objasnila prednosti...
iznenadilo me koliko roditelja zazire i odbija cijepiti svoje curice tim cjepivom koje dokazano reducira rak grlića maternice za 75%.

Moja cura će se cijepiti...
što bi vi napravili i zašto?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Cjepivo protiv HPV
22.12.2013 19:30:16   
mišica 666
nebi cijepila definitivno. puno negativnosti je vezano za to cjepivo, čak i neki smrtni slučajevi tako da bi ja osobno preskočila.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Cjepivo protiv HPV
22.12.2013 20:01:02   
inesica
Nemam kceri, ali ne bih cjepila, ne cjepim nista sto se ne mora jer cjepiva koja su obvezna smatram nuznim zlom. Inace, uspjesnost cjepiva vrijedi samo za odredjene tipove virusa, sto nikako ne pokriva velik dio onoga sto moze pokupiti spolnim odnosom, svakako ne 75% pa smatram da je opet veca steta nego korist, jer bilo je svakakvih nuspojava.


_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Cjepivo protiv HPV
23.12.2013 8:19:16   
troubled
čula sam i ja za negativnosti, ali uglavnom preko usmene predaje ili po forumima, sve neke rekla-kazala priče...
od liječnika nisam...
kažu da u hrvatskoj nije bilo nikakvih nuspojava od kad se curice cijepe, već 9 godina...

što se postotka tiče....istina je da je više tipova virusa, ali dokazano je da 2 tipa izazivaju 90% slučajeva oboljenja, a ti su uključeni u cjepivo...
meni se to čini dobro ulaganje u budućnost...

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Cjepivo protiv HPV
23.12.2013 14:55:11   
andydea
Ja nebi i neću više nikada...jer od kad sam čula za sastav cjepiva i što sam više čitala i educirala se...dolazila sam do šokantnih saznanja...prestrašno je da nam djecu truju radi svog profita. Imam i puno prijateljica koje su nakon cjepljenja dijeca zaostala u razvoju,prestala pričati,konvulzije,dermatitisi,autizam,čak i 2 smrtna slučajevauser posted image user posted image
https://www.facebook.com/#!/groups/183655991667224/ -ovo je grupa koja se bori za pravo odlučivanja roditeljima koji ne žele cjepiti djecu i imaju itekako iza sebe dokaze,stručnjake,doktore,znanstvenike koji su otkrivanjem istine o cjepivima sankcionirani,dobili otkaze i tužbe. Tko želi neka se učlani i čita...jer ovome treba stati na kraj. Naša dijeca nisu pokusni kunići...i o njihovom zdravlju bi trebali odlučivati mi a ne doktori. Neke bolesti su odavno iskorjenjene a mi se još uvijek cjepimo protiv istih. Dijeca nam i oboljevaju unatoč cjepivu koje su primili i to baš od tog cjepiva i te bolesti. Ne razmišljajte joj što ako oboli ,a nisam cjepila ?, već razmišljajte što ako cjepim pa oboli ?!

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Cjepivo protiv HPV
23.12.2013 15:56:37   
troubled
čula sam za neke loše nuspojave nekih drugih cjepiva...ali u pravilu su to iznimke koje potvrđuju pravilo...
uvijek sam oprezna i volim se informirati, ali nisam baš toliki skeptik kao vi

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Cjepivo protiv HPV
23.12.2013 22:48:33   
Manda Mare
Ja sam također čula puno dobrih ali i loših komentara u vezi cjepiva. Isto tako nisam se nikad detaljno raspitala o nuspojavama cjepiva i koje sve vrste HPV-a pokriva. Za svoju curicu, jednog dana ću sigurno sve to dobro proučiti i definitivno biti otvorena za sve opcije... Inače sam veliki zagovornik prevencije i liječenja muškaraca od iste boleštine-dijagnosticira se pregledom koji se zove peniskopija-puno manje komplicirano, gotovo bezbolno za njih i što je najbitnije-brzo i učinkovkovito se liječi. Tako da bih ja peniskopiju uvela u sklopu sistematskog pregleda kod muškaraca-to bi onda bila potpuna prevencija i ogromno olakšanje ženama..... Sretno s vašim odlukama u vezi cjepiva! Ako je dokazana zaštita od bolesti i do 75% uz pomoć cjepiva, ja bih curke savjetovala na cijepljenje.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Cjepivo protiv HPV
30.12.2013 19:22:11   
mirna
Sigurno ju neću dati cjepiti. Drugi razlog osim mogućih nuspojava od cjepiva je i činjenica da 90 posto svih zaraženih HPV-om spontanim putem izliječi svoj organizam u roku od dvije godine - znači bez posljedica.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Cjepivo protiv HPV
30.12.2013 19:59:42   
mamacita
HPV je seksualno prenosiva bolest. Dakle, najbolja prevencija te bolesti i tog virusa je apstinencija od seksualnog odnosa bez zastite kondoma. Prenosi se oralnim seksom i vaginalnim seksom, dakle, dijete je najbolje educirati po tom pitanju, i poticati apstinenciju. No, u istom trenu kada bi djevojka koja je vec cjepljena protiv HPV-a stupila u nezasticen spolni odnos, mogla bi biti zarazena virusom HIV-a koji je kud i kamo opasniji. Cjepivo nema logike.
Cjepiva protiv tetanusa, vodenih kozica (ja sam se tim cjepivom cijepila), djecje paralize, hepatitisa itd. su sasvim nesto drugo. Dijete ih moze zaraditi ne svojom "krivnjom".

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Cjepivo protiv HPV
30.12.2013 21:21:06   
mala pcelica

IZVORNA PORUKA: inesica

Nemam kceri, ali ne bih cjepila, ne cjepim nista sto se ne mora jer cjepiva koja su obvezna smatram nuznim zlom. Inace, uspjesnost cjepiva vrijedi samo za odredjene tipove virusa, sto nikako ne pokriva velik dio onoga sto moze pokupiti spolnim odnosom, svakako ne 75% pa smatram da je opet veca steta nego korist, jer bilo je svakakvih nuspojava.


slazem se...ja imam kćer i nebi ju cjepila...ja sam bila pozitivna na hpv i to visokog i niskog rizika i da je to cjepivo nekad davno postojalo i da sam cjepljena sa njim svejedno bi ga imala jer on je tu u tjelu koji god tip bio i to je činjenica

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!