|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jesti sam sa žlicom
20.4.2010 9:04:23   
njanja
Kada su vaši počeli jesti sami sa žlicom?Jan još ne jede i prigovara nam teta P u vrtiću da je on jedini koji ne jede sa žlicom.Sada kažem ja njoj da je on nezainteresiran za hranu i da zato nema potrebu sam jesti, a ona kaže da, da da...Naravno da kekse, kinder čololadice i smoki i ono što njemu odgovara jede sam i trpa ko blesavuser posted image , ali ručak ne želi...stavi žlicu u padelicu i daje meni, ali sebi neće...a ni ja ga ne forsiram.... Kada su vaši samostalno počeli jesti?

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jesti sam sa žlicom
20.4.2010 9:06:57   
bubamara787
moja cura je sada navrsila 2 g i vec se neko vrijeme ucimo jesti samostalno... hrane ima svugdje ali je za svaku pohvalu user posted image user posted image user posted image  ide joj to poprilicno dobrouser posted image user posted image

_____________________________

Marta 05.04.2008.
Katarina 12.10.2009.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisani korisnik]
20.4.2010 9:09:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu bubamara787)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jesti sam sa žlicom
20.4.2010 9:17:37   
njanja
IZVORNA PORUKA: cvrčak

I kod nas je bilo kao kod tebeuser posted image
Ne sjećam se točno kada,ali mislim da je već bila 2,5godine kada je pokazala interes da se sama hrani.
 E pa ja sama mislim da će to nekako doći samo od sebe i da ništa ne treba forsirati...Ali teško je kada ti teta u vrtiću stalno drobi da je Jan JEDINI koji NE JEDE SA ŽLICOM.....(doduše, skoro da je i najmlađi, ima samo 3 djece od 14 koji su mlađi od njega, ostali su već prošli 2 ili 2,5 godine).....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Obrisani korisnik]
20.4.2010 9:21:17   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jesti sam sa žlicom
20.4.2010 9:28:59   
maja
Noa jede sam već jedno 4-5mj. i nismo ga forsirali, nego smo uglavnom svi zajedno na ručku pa je on morao dobiti svoju žlicu i vilicu i tako je počelo. Sva sreća pa nema te hrane baš po svuda, ali isto tako taj ručak traje sat vremenauser posted image

Evo upravo sjedi za malim stolom u boravku i jede čokolino dok ja tu piskaramuser posted image  Ako mu slučajno padne van zdjelice odmah me zove da mu to maknem, jer ne voli da je prljavo user posted image

Jel ti jan još u hraniilici? Mi ručamo za velikim stolom, ili nam sjedi u krilu ili sam na stolici, a doručak uglavnom u boravku na svojoj foteljici!

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jesti sam sa žlicom
20.4.2010 9:35:55   
njanja
Je Jan je još u hranilici, ali u vrtiću jede za stolom tako da ga i ja planiram sada preseliti za naš stol...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jesti sam sa žlicom
20.4.2010 13:01:09   
BUMBIKA
Ne sječam se točno kada je počeo jesti sam,ali ima već i nisam g forisrala...samo je tražio.iako nekad ga još i ja hranim

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jesti sam sa žlicom
20.4.2010 13:04:27   
sig
naši prvi pokušaji kod kuće bili su... user posted image više jogurta naokolo nego u ustima a sjedalica - Bože pomozi!!! Ali... u to su vrijeme i u jaslicama učili držati žlicu... pa smo i mi doma počeli to prakticirati... naravno to ide jako polako i treba jako puno strpljenja, ali isplati se!!

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jesti sam sa žlicom
20.4.2010 15:03:23   
CallamityJane
Moja Kike vec zadnjih mjesec dana skoro svaki drugi obrok jede sama i super joj ide. Istini za volju glavu skoro u tanjir spusti ali ne prosipa puno, usta redovno pogodi sve u svemu ja sam prezadovljna njenom koordinacijom pokreta user posted image
ali ja isto tako gledam da hranu koju cu joj dati sama da jede prilagodim da ona lakse grabi, fasirano meso, riza, sitni rezanci uglavnom sve sitnije i da joj je lakse grabiti mada i supicu mi fino jede bez nekog ajme prosipanja
Njoj je sada punih 17mjeseci i ne vidim da smo nesto poranili ili zakasnili sa tim user posted image

(Odgovor članu sig)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jesti sam sa žlicom
20.4.2010 15:17:35   
Tsmee
Moja curka jede sama prstima i nabada vilicom. Kad joj dođe zgrabi žlicu (uvijek imamo dvije) pa jede sama - bude hrane posvuda. Onda joj dosadi da sama jede i da mi do znanja da ja preuzmem. Očito se ženska hoće i najesti user posted image
Niš ne forsiramo, malo po malo...

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jesti sam sa žlicom
20.4.2010 15:51:58   
novamama
oli već neko vrijeme jede sam sa vilicom, ali juhicu mu baš ne dam - mada sam odlučila mu dati jer mislim da je dobro da vježba - bez obzira na nered....

već neko vrijeme to izgleda tako da imamo dvije žlice za juhu, jedna za mene druga za njega, onda on uglavnom prska okolo, tu i tamo pokupi koju pašticu, juhica se slijeva niz lakat, ali ide pomalouser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jesti sam sa žlicom
20.4.2010 15:52:54   
Jack_Tequila
Ništa se ne sekiraj!!

Ja nisam jeo sa priborom dok se nisam oženio. user posted image


_____________________________

23.01.2010. > Zvijezda je rođena!

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jesti sam sa žlicom
20.4.2010 15:58:49   
karoca
Misliš dok te žena nije uhvatila POD KOMANDU?!user posted image
I moja Mara je tek oko 2god. počela samostalno jesti jer je baba čuvala i naravno "pitala"!


_____________________________

Mara: 28.03.2007
Katarina: 08.04.2009

(Odgovor članu Jack_Tequila)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jesti sam sa žlicom
20.4.2010 22:54:56   
dikac
dora je rano počela sama jesti, sa nekih 14 mjeseci. imali smo problema jer je slabo jela a nije dozvoljavala da joj se uzme žlica i da ju se hrani. ona je sama brljala po tanjuru.
ivanu obavezno moram dati žlicu da on lupa po ručku i tu i tamo koja žlica završi u ustima, ali ne jede sam, ja mu s drugom žlicom dajem klopu.

(Odgovor članu karoca)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Jesti sam sa žlicom
21.4.2010 7:43:08   
Njofra
Pa mogu ti reči da je moj M dosta kasno. Kao br. 1 nije bio zainteresiran da bi sam jeo, br. 2 nisam ga forsirala, br. 3 doma sam pa kaj, br. 4 malac je tek sad izrazio želju da bi on sam sebe hranio. I sve 5. Svako djete ima svoje vrijeme kad nešto želi.

_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Jesti sam sa žlicom
21.4.2010 12:45:31   
mirna
Ne sjecam se tocno kada, ali nas mali je oduvijek volio jesti pa predspostavljam da rano...Kada je poceo hodati u vrtic s 2,5 godine je znao jesti sam. Ja sam mu od samog pocetka dohrane dala da brlja sa svojom žlicom, dok sam ga ja hranila s drugom. Jednog lijepog dana sam mu postala dosadna pa je nastavio jesti sam...user posted image Sada ucimo rezati nožem (malim naravno...user posted image ).

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Jesti sam sa žlicom
21.4.2010 13:07:29   
Zvonki
Moje su cure jako rano počele same papati. Ova zadnja prednjači (1,par mj.). Kako ima starije seke, ne može podnijeti da svi sami jedu a nju da se hrani user posted image  Onda mora sama a ja je pored nadohranjujem. Jest da posvuda ima hrane a još k tome se nije odlučila dali je dešnjak ili lijevak pa ne znam ni s kojom ručicom da papa user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Jesti sam sa žlicom
21.4.2010 14:27:18   
Anoniman
I moje su dosta rano krenule. Sve 3 oko godinu i nešto.
S tim da Katu nema šanse da nadohranjuješ sa strane, ona mora sama i kvit!
A Elly se još da - recimo kad joj ostane juhe u tanjuru a ne može ju dohvatit, mogu joj to dati ja žlicom.

(Odgovor članu Zvonki)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Jesti sam sa žlicom
21.4.2010 19:28:32   
dami
Darija se  već neko vrijeme trudi jesti sama ali to traje, traje...pa se jelo već i ohladi. Zato smimo mi tu da joj pripomognemo. Zadovoljna sam kako ide. jedino juhe i maneštre još ne dajemo das jede sama. Mislim da će Jan isto shvatiti kad bude htio sam jesti. Neznam šta ti reći. Već bi možda trebao pomalo.

_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Jesti sam sa žlicom
31.7.2011 19:27:41   
danery
ajoj majčice mila user posted image pa vaši koliko vidim iza godine pokušali sami?
(ne mislim ovo u negativnom smislu user posted image )
naša se bome požurila i sad već mlatara sama žlicom naveliko-od mene neće pa neće jesti,jedino ako dobraaaaaaaano pregladni,pa nema vremena sama muljati....
nema potrebe za opisom kuhinje nakon njenog klopanja,sve vam je jasno user posted image user posted image
ugl.,zasad pale komadi hrane ili nešto zgusnuto s kruhom,pa može sama rukom zgrabiti i pojesti kad ju već žlica pati...


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Jesti sam sa žlicom
31.7.2011 19:36:28   
mariola
Vilicom s 8 mjeseci, žliccom s 1 godinu i tri mjeseca.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Jesti sam sa žlicom
31.7.2011 19:55:42   
cuba
Ne jede sam, hranim ga isključivo ja, niti pokazuje interes da bi sam uzeo žlicu ili vilicu u ruke. Kad mu dođe počet će jesti sam.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Jesti sam sa žlicom
31.7.2011 19:57:05   
pincirotvajler
d jeda sam samo ono za kaj netreba pribor user posted image
s priborom ako mu pomognem jedino-ja držim njegovu rukicu u kojoj je žlica pa skupa idemo prema ustimauser posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Jesti sam sa žlicom
31.7.2011 20:14:09   
adryosijek
mala jos nejede sama,dam joj zlicu ali njoj to sluzi za igru ne za jest,sladoled je balila,manji fisek pa se sva umuljala od cokolade,a sladoleda po podu,ostalo joj sve ja dajem,jer brlja a meni se necisti za njom ako nemoram,bolje sprijeciti ..dam joj cokoladu u ruke ,samo ju izmrcvari i sva se uprlja,igra se umjesto da jede,a pokazem joj u usta da stavlja..

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!