|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoća s blizancima
19.8.2011 11:43:09   
Ninaa
Kao što znate nosim blizance, sad sam u 11 tjednu. Danas idem na kontrolu pa ćemo vidjeti jel sve ok. Pošto nemamo neke blizance koji su se rodili u skorije vrijeme sve me zanima i molim vaša iskustva, blizanačke trudnoće koliko su teže i kompliciranije od ne blizanačkih (na svim papirima mi piše visokorizična trudnoća) kako ste ih rodili prirodno ili carski? Jel treba neke dodatne pretrage i na kaj bi trebala obratiti pozornost. Ja sam još uvijek sva preplašena i užasno se bojim da će se nešto zakoplicirati.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trudnoća s blizancima
19.8.2011 12:14:12   
ikica84
draga ja ti ne znam nista o trudnoci sa blizancima,samo znam da sam ja blizanka i da nas je mama rodila prirodnim putem prije 27godina user posted image i da smo obe imale po 3100gr i da nije imala nikakvih problema,samo je malo pred kraj trudnoce lezala u bolnici za svaki slucaj jer nas je bilo user posted image user posted image
zelim i tebi da prodje user posted image u najboljem redu i da uzivas.i javljaj nam se sa novostima user posted image

_____________________________

ANDREJ 02.01.2010.
VIKTOR 24.09.2011.
mamine srece najveceeeeeee!!!!

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trudnoća s blizancima
19.8.2011 12:21:24   
Anoniman
ni ja nemam iskustva - šaljem dobre želje da sve bude ok od početka do kraja!user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu ikica84)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trudnoća s blizancima
19.8.2011 12:29:17   
lilia
Ninaa sretno, ma bit će sve ok, vidjet ćeš.user posted image user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Obrisani korisnik]
19.8.2011 13:19:29   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Ninaa)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trudnoća s blizancima
19.8.2011 13:38:47   
cuba
Ninaa draga, nemoj odmah misliti negativno i bedirati se bez razloga. Višeplodna trudnoća je svima rizičnija.
Primjer moje susjede iz zgrade koja je prije 2god rodila 2 prekrasne curice, tjedan dana prije termina, prirodnim putem, svaka curka je imala 3,500kg i 50cm. Trbuh joj je blago rečeno bio do bradeuser posted image
Vjerojatno će biti malo više uzv-a i pregleda ali mislim da su ostale pretrage iste kao i kod trudnoće sa jednom bebicom.
Držim fige da sve prođe u najboljem redu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trudnoća s blizancima
19.8.2011 14:30:12   
BUMBI
Neznam ti ni ja baš nešta o tome
Bit će sve okuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trudnoća s blizancima
19.8.2011 14:36:03   
ZVRK
meni prijateljica rodila dvojčeke user posted image user posted image par dana pred termin i prirodnim putem.
te su se klinci zarotirali zadnji put dok je bila u trudovima.bili su svaki oko 3kng


_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trudnoća s blizancima
19.8.2011 14:39:50   
mariola
Od T kuma žena je rodila blizance curu i dečka prije skoro 7 godina. Sve je bilo normalno do samog kraja.
Ne brini se, bit će sve ok i kod tebe.user posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trudnoća s blizancima
19.8.2011 16:11:26   
mamice
I nasa ELENA35 je rodila 2 prelijepasmotuljka ak se ne varam 2 tjedna prije termina. Susjeda je rodila 2 curke u 39 tj i sve super. imas forum o blizancima,njihova iskustva i strahove. u googlaj si pa ces viditi user posted image


_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trudnoća s blizancima
19.8.2011 16:18:23   
Ninaa
Evo me s pregleda. Jedna bebica je super ima 20 mm i taman je po mjerama čak je mahala i nožicama. Druga je manja ima 17,5 mm i to je kao malo premalo. Za sad nije zabrinjavajuće ali ak nastavi biti manja onda imamo problem. Poslala me u bolnicu na ultrazvuk jel veli da ona to voli da netko još da svoje mišljenje jel ne može vidjeti jel imaju jednu posteljicu ili dvije. Dok dođem na red proći će koji tjedan pa će se više znati. Za sad je to ok. Moram ići na transfuziju izvaditi krvnu grupu mada to imam,ali zbog mogućeg carskog treba nove papire. I trebala bi čim više mirovati, za sad me nije stavila na bolovanje i strogo mirovanje ali je rekla da čim više odmaram. U pon. se vraćam na posao pa ću vidjeti sa šefom da odem čim prije da se nešto ne zakomplicira. Eto nadam se da će sve biti ok. Ići ću u Sestre milosrdnice jel netko zna kak se tamo mogu naručiti u trudničku?

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu mamice)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trudnoća s blizancima
19.8.2011 16:45:41   
Tanjica Tanja
Draga Nina, blizanačka trudnoća nije ništa manje ili više rizičnija od "običnih" trudnoća, naravno pod uvjetom da ne postoji nekakva prijašnja prijetnja....opusti se.user posted image Šogorica mi je rodila blizanke, carskim r., ali je i prvu trudnoću imala carski pa vjerovatno nisu htjeli riskirati....jedna bebica je bila neznatno lakša od druge, ali evo nakom 3 god. ju je prešišala i po visini i po dužiniuser posted image Samo se opusti i uživaj u trudnoći, blizanci su stvarno poseban dar!user posted image

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trudnoća s blizancima
19.8.2011 23:04:00   
Wukovarka
Nazovi 01/3787-111, traži ginekologiju.
Ne sjećam se, ali mislim da prvi put moraš doći baš tamo naručiti se

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Trudnoća s blizancima
19.8.2011 23:13:40   
Ninaa
Hvala draga,već sam zvala ali se nitko ne javlja, navodno može i faksom i internetom, a jel znaš kak oni tamo rade i jel bi se kak mogla naručiti kod dok. Košec navodno je ona za blizance super?

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Trudnoća s blizancima
19.8.2011 23:45:28   
lidac0605
Košecka ti je ponedjeljkom u trudničkoj,naruči se mailom,ja sve tam tak naručujem-napišeš kaj trebaš,kod kojeg dr i napišeš svoje ime,prezime,dat.rođenja,adresu i br.osig.osobe sa zdr.iskaznice. U roku 2-3 dana ti pošalju povratni mail sa terminom pregleda.Adresa je:narucivanje@kbsm.hr-super funkcionira!

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Trudnoća s blizancima
20.8.2011 0:17:59   
tyna

IZVORNA PORUKA: lidac0605

Košecka ti je ponedjeljkom u trudničkoj,naruči se mailom,ja sve tam tak naručujem-napišeš kaj trebaš,kod kojeg dr i napišeš svoje ime,prezime,dat.rođenja,adresu i br.osig.osobe sa zdr.iskaznice. U roku 2-3 dana ti pošalju povratni mail sa terminom pregleda.Adresa je:narucivanje@kbsm.hr-super funkcionira!

tako sam i ja radila i stvarno su brzi sa odgovorom, a vrlo jednostavno za naručiti se.
bratićeva žena je rodila prije 3 god blizance prirodnim putem, trudnoća i porod prošli za 5!
uživaj u trudnoći, sretnouser posted image i javljaj nam kako napreduju bebiceuser posted image user posted image

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Trudnoća s blizancima
20.8.2011 8:19:22   
BUMBI
Ma bit će to sve okuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu tyna)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Trudnoća s blizancima
20.8.2011 12:21:32   
ELISABETH
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Trudnoća s blizancima
20.8.2011 17:42:51   
ninolina
Drži se draga, sve bude okuser posted image user posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Trudnoća s blizancima
21.8.2011 20:52:25   
jasna_
Lijepi pozdrav svima. Ja imam blizance, sad imaju godinu i pol, trudnoća mi je bila savršena, nikakvih mučnina, nikakvih problema, sve idealno. Uzv sam radila svaki mjesec, bila sam i na 3D, klasične pretrage sam radila. Rodila sam u 36 tjednu, jer mi je veći probušio vodenjak pa smo završila na hitnom carskom. Bili su 2600 i 2200 g, dva dana u inkubatoru, 10 dana u bolnici i od tada pravo veselje! Ne brini, uživaj u trudnoći, razmišljaj pozitivno!user posted image
Pitaj ako te nešto posebno zanima, možda mogu pomoći...

_____________________________

Niki i Lino - vragolani koje volim najviše na svijetu

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Trudnoća s blizancima
6.9.2011 11:52:40   
Lji_happy mum
drage mame, eto i mene user posted image ležim na lijevom boku, češkajući trbuščić (user posted image user posted image user posted image , tepat mu u ovom stanju i u toj veličini!) u kojem se zabavljaju moja dva anđela. ušli smo u 28. tjedan, nažalost više ne radim jer zaista ne mogu. ipak, unatoč umoru, grčevima, proširenim venama, ispadanju stvari iz ruku, teškom disanju.... sve je ok. i ja sam sretna!user posted image
htjela sam vam svima reći da, unatoč strahovima, zbunjenosti, povremenoj tuzi... sve je to normalno. opustite se, i uživajte. bit će toliko veselja u vašem životu! user posted image  ljubavi... ok, priznajem, teško je i tako to prihvatiti treba naučiti... i ja tek učim user posted image
amo hrabro!!!

(Odgovor članu jasna_)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Trudnoća s blizancima
6.9.2011 11:58:59   
pincirotvajler
user posted image user posted image
dobrodošle user posted image

< Poruku je uredio pincirotvajler -- 6.9.2011 11:59:22 >


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Lji_happy mum)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Trudnoća s blizancima
6.9.2011 12:16:21   
Krky
Istina je da je višeplodna trudnoća rizičnija i to će svi dr potvrditi i više joj se pažnje posvećuje. Ali to ne znači da je i tvoja takva. Moje 2 jednoplodne su bile rizične, imala sam prijeteći pobačaj, dobila puno kg, a blizanačka je bila normalna i ugodna i dobila sam svega 12 kg, nije bila ni posebno teška. Ipak, rođeni su carskim jer su bili u položaju zatkom i poprečnom. Na porodu su dobili 10-e, mjere su im bile 2750/48 i 2920/49 u 37. tjednu rođenja, niti jedan dan u inkubatoru. Svejedno su ih pratili kao "potencijalne rizike" bez obzira što je sve bilo u redu i to su mi i rekli. Možda je tako samo u Vinogradskoj (Bolnica sesara Milosrdnica) gdje se blizanačkim trudnoćama stvarno pridaje velika pažnja, čak se i češće u 36. tjednu zaprimaju u bolnicu kako bi se pratile do kraja. 

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Trudnoća s blizancima
22.9.2011 11:15:42   
Ninaa
Evo mene na temi s ne baš lijepim vijestima. U utorak sam bila na ultrazvuku u bolnici i jednu bebu smo izgubili. Prestala se razvijati još prije tri tjedna i ne kuca joj srce više. Druga je dobro, velika je taman po mjerama, osjećam da se miče. Odmah su me zaprimili u trudničku ambulantu bili su stvarno sustretljivi doktorica mi je sve objasnila. Uglavnom oni vele da se beba jednostavno razgradi jel je manja od 1 cm i da to za drugu bebu nema neke posljedice, a s obzirom da nisam ni krvarila, imala bolove ni ništa osjetila da smatraju da ne bude nekih problema s daljnjom trudnoćom. Bila sam u komi i tužna,ali jednostavno tak je valjda moralo biti i ak se već to moralo dogoditi bolje da je sad nego kasnije jel bi to onda bilo grozno i za mene i za drugu bebu. Iskreno se nadam da će sve biti ok s ovom bebom i da neće zbog toga imati neke posljedice. Tri doktora su mi rekla isto i da se ne brinem moja ginićka isto, još ću otići privatno čisto radi sebe da budem mirnija. Moram na kontrolu za tjedan dana pa ćemo vidjeti kakva je situacija.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Trudnoća s blizancima
22.9.2011 11:24:57   
njanja
Nina od kolege ženi se isto desilo prije 5 godina, samo ih je bilo 3 (mpo)...
Jedna je odmah otišla, kasnije se 2. nije razvijala i postojala je mogućnost da ugrozi D.
Isto se desilo kao i tebi i rodila se D koja će u 11. mj slaviti 5 godina....

Inače mrzim te klišeje, ali valjda je tako trebalo biti, drži se!!!!

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!