|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko ste društveni?
12.8.2014 18:50:19   
Telomera
Nova sam na ovom forumu i trenutno poprilično zauzeta pa nisam (priznajem) detaljno pretražila forum da vidim jeste li već raspravljali o nečemu sličnome.

Čini mi se da sam poprilično nedruštvena pa bih voljela čuti jesam li u tome usamljena. Meni se moja nedruštvenost uglavnom sviđa i nemam je potrebu mijenjati, no čini se da svima drugima to na neki način smeta...
O čemu zapravo govorim? Sve su moje prijateljice, a i moja sestra, uvijek trebale društvo za sve - otići na WC, kupiti kruh, platiti račun... Ponekad čak znam reći da moja sestra ima svitu koja je posvud prati. Ja ne. Najviše sam i najčešće bila sama. U školi, na faksu, poslije toga. Ne da nisam imala prijatelje, ali sam naprosto smatrala da mi ne treba društvo za otići u knjižnicu. Nekima treba.

Danas najviše volim biti doma. Moj muž i ja smo prije djeteta vrlo često bili doma. Najčešće sami. Ako nismo bili doma, onda smo bili u šetnji ili kupovini. Opet samo mi. Sad imamo dijete i opet smo najradije doma. Za razliku od nas, čini se da nam je dijete društveno... To me malo plaši user posted image OK, naravno da vodimo kćer u šetnju, u park, naravno da se igra s drugom djecom itd., ali mene to sve tako jako umara. Mrzim te parkiće. Živciraju me druge mame koje bi ćaskale. Živciraju me susjedi koji ćaskaju u liftu... user posted image Htjedoh također reći da mi je bitno vrijeme provedeno s mojim djetetom, nasamo. Zar mora sve svoje budne minute provoditi u nekakvom društvu?

Zapravo, ova moja nedruštvenost ima još dalji doseg. Recimo, imamo neke prijatelje i rodbinu koji su nam dragi i s kojima se rado vidimo. No, ni njih ne mogu prečesto viđati. Na kraju se dogodi da se sa svakim od parova s kojima se družimo vidimo dva-tri puta godišnje. Nama je to sasvim OK. Ispada da drugi ljudi nisu takvi, nego da se viđaju stalno, npr. jednom tjedno. user posted image Pomisao da mi netko iznenada dođe kad se sjeti, svaki dan... čini me... jako nervoznom. Kod mene se uvijek mora najaviti. Ne zbog spremanja i čišćenja, nego zato što se moram psihički pripremiti na društvo u stanu. Također, gdje god idem, najavim se.

Joj, i ta druženja... Proslave rođendana, svadbe, okupljanja ovakva onakva... Nikad to ne organiziram, a tuđe izbjegavam kad god mogu. I ne znam zašto je kod nas normalno da moraš dati jesti svakom tko ti dođe. Ja ne očekujem hranu kad negdje idem, niti je nudim kad netko meni dođe. I tu sam čudna, očito.

Ima li još ovako izgubljenih slučajeva ili sam stvarno primjer za udžbenik? user posted image

_____________________________

Jedna mala živahna, siječanj 2013.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko ste društveni?
13.8.2014 10:06:47   
Sunshine28
nemoj se ljutiti ali bas si me nasmijala...

nisam bas ekstremni slucaj kao ti, ali nisam ni daleko....i ja volim biti sama, od uviijek...pogotovo obavljati te sve sitne poslove o kojima pricas, volim i popiti kavicu sama....iako, paradoksalno od uvijek imam i jako puno prijatelja....
ta prica sa parkovima mi je ok skroz dok me drugi ljudi ne umaraju (i ja mrzim te koji ti samo dođu sa leđa i pocnu caskati user posted image )...a kada mi je bilo u tijeku babinje mislila sam da cu dobiti nervni slom od svih ti ljudi...bilo je i onih koji su se hladno najavljivali da ce doci na rucak i vdijeti bebu, wtf!!!user posted image
jedino sto mi "smeta" sada kada imam dijete je to sto ja nisam vas vanjski tip, jednom kada dodem kuci sa posla ne izlazi mi se van u 90 posto slucajeva....a sada moram...naravno da mi nije tlaka biti sa svojim djetetom, ali eto, radije bi da se igramo unutra....ali sta cu, znam da onamora van, da se mora druziti s drugom djecom...bla, bla, bla,....
i naravno, ni kod mene se ne moze bez najave (u tu svrhu nemam ni zvono, namjerno), meni se i roditelji najavljuju...


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu Telomera)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko ste društveni?
13.8.2014 16:16:43   
ucitelj
pa nije da sam toliko nedrustvena al volim biti sama cak i bez djeteta sad i njeg nekad negdi posaljemuser posted image imam jednu frendicu koja zna sve o meni i ja oo njoj i to ej to ostali su svi prolazni,ne volim bas ta caskanajpravise al su ok zivim u manjoj sredini pa se svi znamo nekako.....a najave za dolazak tog kod mene nema jer sam na selu pa je stalno prometo sa ili bez najave osim kad njemci dojdu tada uvik se najave :D

_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko ste društveni?
13.8.2014 17:32:44   
leot
volimo biti sami i volimo se druziti,nekako pokusavamo raditi vagu.
MM je vise drustven nego ja,ali me potice na drustveni zivot pa se socijaliziram vise nego bi sama to radila.
Kad sam sada rodila nisam htjela uopce van pa se zabrinuo user posted image
Sad mi se zna desiti da udem u neke faze da ne izlazim iz kuce uopce po 5 do 7 dana,ne namjerno jer ne zelim se druziti nego zato sta mi da proleti-doslovno!


_____________________________

Volim sto postojis <3
18.1. L
21.06. L.

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko ste društveni?
10.9.2014 9:53:38   
Zvonki
Telomera, kao da sam ja pisala tekst user posted image
Volim ljude, volim društvo ali nemam potrebu svaki tjedan imati prijatelje na kavi. Voljela bih da su i drugi malo tolerantniji user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Telomera)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko ste društveni?
10.9.2014 10:16:48   
elina
Slažem se!!!U svemu umjerenost....

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko ste društveni?
10.9.2014 10:32:46   
mamo
Telomera, svaka čast, odlična tema user posted image

Ja sam isto mislila da sam jedna od rijetkih koja voli biti sama, ali eto, izgleda da nas ipak ima user posted image

Ni ja nisam baš tako ekstremni vuk samotnjak, više nešto kao Sunshine28. Volim ja društvo, ali recimo u shopping najviše volim otić sama, volim sama i lunjat po gradu, ali to mi je sad trenutno znanstvena fantastika user posted image . Volim biti i sama doma i samo pustit mozak na pašu ili pospremat u miru.

Druženja volim, ali s određenim ljudima i u određeno vrijeme, ali isto mi nitko ne može doći nenajavljen, a ni ja to ne prakticiram. Ako nikog ne očekujem, uglavnom ni ne reagiram na zvono user posted image

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko ste društveni?
10.9.2014 10:57:24   
perlica55
Super tema, MRZIM nenajavljene posjete, znam ponekad glumiti da
nema nikog doma user posted image
S curama izadem obvezno jednom/dvaput mjesečno na večeru i trač partiju,
jer one imaju djecu, pa se preko tjedna ne vidimo...

Domeka volimo MM i ja biti sami, ak je nekom rodendan, ik nam je godišnjica
onda pozovemo frendove, al kad mi upadaju nenajavljeni zbilja podivljam..
Ni ja nisam nikom ne dolazim kad ja hoću, pa nek i drugi poštivaju to kod mene user posted image
Za hodanje u kupovinu, i sl isto volim ići sama, niti ne volim da je MM tu,
jer me stalno požuruje... Kad sam sama, ak hoću dva sata hodati po placu,
hodam! user posted image

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu mamo)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko ste društveni?
25.11.2014 13:54:53   
daxy
Super tema.

Ja sam društvena osoba. Poznajem puno ljudi,imam dovoljno (neću reći puno jer bi to bilo krivo) prijatelja.
Volim večere u svom i tuđim domovima. Al to se uvijek odgovara i planira.
Nikad nikom nisam došla tek tako na večeru.
Ako se organiziramo i dogovorimo onda se podrazumijeva da ta osoba želi ugostit prijatelje (nas koliko već).
Isto tako i ja volim kuhat i često zovem prijatelje da dođu.

Kad sam blizu ili znam da ću biti u blizini mjesta stanovanja (kako da se bolje izrazim?) svojih prijatelja onda ih nazovem i pitam imaju li vremena i volje za kavu.
Ako nemaju-ja se ne ljutim,ako imaju-popijemo kavu (kod njih doma ili u kafiću,kako kad),bacimo koju besidu i svak svojim putem.

Ne volim ni ja da mi netko samo dođe na vrata. Nikad ne znaš kakve tko ima planove. Red je da se javiš i pitaš: Imaš li vremena,volje za kavu? Došli bi tad i tad. Onda odgovaram hoću li biti doma i hoću li imat vremena.

Vrlo jednostavno,nemam problem nekome reći da nemam vremena ili da imam druge planove.



_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko ste društveni?
25.11.2014 18:13:37   
hipo
Od 14. g. do neke 28. godine sam živila po stanovima i domovima sa čoporima raznih ljudi i uživala u druženjima i različitosti ljudskih karikatura.
Onda me umorilo.
Sad se moram izdogovarat, planirat, trebam samoću za napunit baterije, ne idem nigdje bez najave i ne primam nikog bez najave. sreća da mi je MM isto takav.
Jedina spontanost u druzenju dolazi u obzir s njim, u bilo kojem obliku.
Za druge se moram pripremit tj. Moramo se dogovarat za kave, vecere, izlaske...
Da netko ne shvati krivo, ne osudjujem ljude drugacijih navika.


< Poruku je uredio hipo -- 25.11.2014 18:14:52 >


_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko ste društveni?
3.12.2014 23:52:30   
FIGICA FIFINANKICA
asocijalna sam i to priznajem

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko ste društveni?
5.12.2014 16:48:35   
Ela28
Kako kada ali većinom jesam ,volim kad nam prijatelji dođu na ručak ili večeru ,često nešto spremam volim kad se družimo a onda se i naša djeca druže. Ali isto tako moram primjetiti da ta druženja budu većinom kod nas hehe meni ne smeta iako i ja volim ponekad otići kod nekoga na ručak ili večeru user posted image .

(Odgovor članu FIGICA FIFINANKICA)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko ste društveni?
10.12.2014 17:35:30   
sorina

IZVORNA PORUKA: FIGICA FIFINANKICA

asocijalna sam i to priznajem


user posted image user posted image Jesi me nasmijala sada!!!
Podsjetila si me na moju sestruuser posted image

_____________________________

Moja dobrica - 07.08.2010
Mamin smješko -02.05.2013

(Odgovor članu FIGICA FIFINANKICA)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!