|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Upis u školu i godine
12.11.2011 12:58:37   
Nika 24052006
Počela sam u zadnje vrijeme razmišljati o upisu N u školu.Ona sljedeću šk godinu nije obveznik,imat će tada 6 g i 4 mj.Nešto sam si mislila da ju pustim u školu,obzirom da je zaista velika(veća i od nekih sadašnjih prvašića),prepoznaje gotovo sva slova,lijepo piše riječi i kratke rečenice,zna dane u tjednu,boje,oblike,geometrijska tijela,broji do 20 i "normalno" i u nazad,strašno pamti,čak i "kilometarske" pjesmice,u zadnje vrijeme ju zanimaju matematičke operacije.Teta u maloj školi mi je rekla da nepreduje jednako kao i obveznici,i naglasila mi to za pamćenje,da je jako iznenađena koliko informacija ostane u njezinoj glavi.I da,ako bi išla u školu sa punih 7 g,bila bi jedini prvašić,nikoga nema osim nje...Nisam pametna šta da radim,ne bi ju zakinula za godinu dana bezbrižnog djetinjstva,a opet ne bi niti da joj bude dosadno u školi,jer ako nastavi ovako rapidno napredovati,dok krene u 1. razred,znat će i tablicu mn oženjauser posted image ...Ima li koja mama malih školaraca kakav savjet za mene?

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Upis u školu i godine
12.11.2011 13:19:09   
modesty blaise
Ja sam ti nekako za kasniju varijantu ,uvijek....čak i kad su curke u pitanju.
Ima vremena. Pa cijeli život bu nekaj morale učit. Ovo razdoblje do škole, im je jedino, baš skroz slobodno vrijeme njihovog djetinjstva i ja sam za to da im se taj period produlji što je god više moguće....
Ne brigaj dal bu joj dosadno u školi....

< Poruku je uredio modesty blaise -- 12.11.2011 13:20:37 >


_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Upis u školu i godine
12.11.2011 13:23:01   
Nika 24052006
Kod mene isto prevaguje da ju upišem kad ju i spada,ali,eto,tako sam malo razmišljala...Najviše mi je žao što će tada biti sama,a baš bi voljela da ima bar jednog prijatelja/prijateljicu iz naše okoline da idu skupa u školu...Baš sam našla kad ću ju roditiuser posted image

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Upis u školu i godine
12.11.2011 21:28:41   
mišica 666
ja nisam za forsiranje ranijeg polaska u školu. ta godina ditetu puno znaći bez obzira kolko je ona spremna za školu.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Upis u školu i godine
12.11.2011 22:24:21   
maryann01
ja sam kao i modesty za kasniju varijantu tako je npr moj J krenuo u školu sa skoro sedam i pol godina i nije mi ni najmanje žao zbog toga jer im godina puno znači da emocionalno bolje sazriju, i ne brini zbog društva upoznat će nove prijatelje u razredu

_____________________________

moj quatro
Josip 20.04.2002. 3350gr 50cm
Viktorija 24.07.2003. 3330gr 50cm
Andrej 27.01.2011.3500gr 52cm
Fran 17.02.2015.3200gr 50cm

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Upis u školu i godine
12.11.2011 23:08:43   
inesica
Ja sam za da krene, kao sto sam rekla i na FB-u, ona jedva ceka ici u skolu. A na godinu ce biti sama u razredu. I ja sam isla sa toliko god. u skolu, i bilo mi je super, nikad nisam pozalila.

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu maryann01)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Upis u školu i godine
12.11.2011 23:44:22   
pticica
IZVORNA PORUKA: modesty blaise

Ja sam ti nekako za kasniju varijantu ,uvijek....čak i kad su curke u pitanju.
Ima vremena. Pa cijeli život bu nekaj morale učit. Ovo razdoblje do škole, im je jedino, baš skroz slobodno vrijeme njihovog djetinjstva i ja sam za to da im se taj period produlji što je god više moguće....
Ne brigaj dal bu joj dosadno u školi....


slazem se

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Upis u školu i godine
13.11.2011 8:34:30   
tiny
moja M. je krenula sa nepunih 6 godina,jer je to kod nas obavezno,sa 6 g,a eto nju zakacilo da ih nije ni napunila bila.i mogu ti reci da se tako djeci oduzima godina,jer su oni jos mali,bez obzira koliko su napredni,i moja je napredna i ide joj skola,ali se vidi da im bas fali ta jedna godina igre.djeca su individualna,neki u M. razredu su stariji skoro citavu godinu,pa nisu dobri kao ona,eto ona je sad napunila tek 7,a vec je drugi razred.ja sam definitivno protiv ranijeg polaska u skolu,i da sam imala izbora da je ostavim jos jednu godinu,to bih i uradila.

_____________________________

mjenjam potpis....

(Odgovor članu pticica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Upis u školu i godine
13.11.2011 10:38:35   
kanader
ne treba izjednačavati intelektualnu i emocionalnu zrelost.velika većina današnje djece je vrlo bistro i pametno i vrlo često roditelji pogriješe jer smatraju da je to znak da su zreli za školu i školske obaveze. uzmite u obzir da kad dijete jednom krene u školu do kraja fakuteta nema stajanja.dakle, ja sam pristalica da im se da mogućnost bezbrižnosti i igre još jednu godinu.user posted image user posted image naravno, sve je to individualna roditeljska procjenauser posted image

_____________________________

letio sam nekad, letio i ja...imao sam krila ,krila leptira

(Odgovor članu tiny)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Upis u školu i godine
13.11.2011 15:18:14   
Nika 24052006
Hvala svima na odgovorima...Slažem se sa ovim za emocionalnu zrelost,također smatram bitnim sposobnost koncentracije i svega ostaloga što se očekuje od djeteta kad je u školi...Moram priznati da je moja N dosta zrelija od nekih svojih vršnjaka(priča mi mama da sam ja takva bila),zanimaju ju neke stvari koje pet i polgodišnjake baš i ne bi trebale zanimati,ima svoj neki stav,sva je kao velika...Ne znam,imamo još skoro godinu dana,pa ćemo vidjeti...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu kanader)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Upis u školu i godine
2.1.2012 16:38:13   
berny
Nika, ona je spremna. no, nek se dijete igra. godina dana u kojoj će se igrati puno će joj značiti i ne može se kasnije nikako nadoknaditi. učit će cijeli život i biti u nekim režimima.
no, svaka majka najbolje pozna svoje dijete i sama će odlučiti ono što je za nju najbolje. sretno!

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!