|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   bojite li se poroda
27.10.2008 16:26:53   
Florijan Jakov
Trudnice, je li vas strah poroda???
Bivše trudnice je li vas bilo strah prije poroda?? Kako ste se osjećale??
Slušate li baš sve (babske) priče i iskustva vaših prijateljica, majki i drugih žena??

U posljednje vrijeme često sam okružena trudnicama iz svog društva, mahom prvorotkama i često se nameće pitanje straha od poroda, odnosno onoga što ih čeka. Osobno sam bila stava da se nemam čega bojati, svaki je porod individualan i kao nemam se čega bojati jer ne znam što me čeka. 

< Poruku je uredio Florijan Jakov -- 27.10.2008 16:27:13 >


_____________________________

FJ JE FRAJER
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bojite li se poroda
27.10.2008 16:29:44   
Wukovarka
Ne razmisljam o tome dok me ne stave na stol... kako ce doci, tako ce i proci...
Jer mislim kad bi razmisljala o tome, da bi umirala od straha..

Mislim samo na to kako jedva cekam da ugledam svoju princezicu na ovom svjetu user posted image

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bojite li se poroda
27.10.2008 17:04:38   
tonkica
Ne mogu reč da me bilo strah, nemreš se bojat, kad ne znaš šta te čeka. user posted image
Samo sam jedva čekala da bebolina izađe i da ju napokon upoznam. Srećom, nije bilo tak strašno kak sam si zabrijala da bude. user posted image


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bojite li se poroda
27.10.2008 19:13:35   
ivanaa
ja sam jedva cekala da rodim dok nisaqm legla u box za radanje onda sam htjela doma.

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bojite li se poroda
27.10.2008 19:19:48   
Indy
Ovo mi je prvo dijete i naravno prvi porod i jako me strah, svašta sam čula i pročitala. No kad bolje razmislim svaki porod je individualan i to moramo proći, nema povratka. Netreba razmišljati o boli jer se tada mišiči zgrče i samim time porod bude teži, treba misliti na bebicu.

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bojite li se poroda
27.10.2008 19:26:24   
nadja
kao prvo, pozdrav svima! ja sam jos "zelena" tu. buduća sam mlada mama koja kopa informacije po internetu. na moju veliku žalost, prva sam od svoje ekipe s bebom na putu tako da su mi izvori infromacija mama i buduća svekrvauser posted image . do prije par dana uopće se nisam ni najmanje bojala poroda, ali zadnjih dana su me pregazile mučnine pa skoro cijelo vrijeme visim na internetu i doslovo sam prekrcata informacijama i ne da me strah nego sam prestravljena. malo su me oraspoložile priče o porodu u vodi i mladoj mami koja je unatoc svim komplikacijama rodila prirodnim putem i kaže da "nije tako strašno kao što pričaju".. eto. nadam se i da ce mi ginekologica iduci tjedan reci koju toplu riječ :) i sad.. jeli prirodno da sam ja tako izbezumljena? mislim, sinoć nisam spavala od nervoze.. kako, kako cu ja to sama!

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: bojite li se poroda
27.10.2008 19:34:12   
FIONA
mene ni malo nije strah! Znam da bu jako boljelo...znam da se može desiti da potraje...a bože moj kak sve tak i ja!!!user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bojite li se poroda
27.10.2008 19:43:55   
Ruža
Nisam imala strah od poroda, kad ne znaš što te čeka nema mjesta strahu. Jedino što sam se bojala je bolnica i da ću umrijeti od žeđi ako mi vode ne budu dali.user posted image
Pripremila sam se da će jako boljeti i da neće biti lako, ali i tješila da isto tako mora i završiti i prestati boljeti. Iskreno porod mi nije bio pretraumatičan, a i bol sam očekivala puno goru. A dali su mi i vode piti.user posted image  Sve u svemu nije bilo strašno pogotovo kad znaš zašto si tu gdje jesi i kad ugledaš onu malu zgužvanu lopticu preplavi te neopisiva milina....user posted image
Ali one što su mi govorile da isti tren sve zaboraviš??? user posted image user posted image user posted image
user posted image  sam zaboravila, ali ići ću ja još koji put.user posted image

< Poruku je uredio Ruža -- 27.10.2008 19:45:02 >


_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: bojite li se poroda
27.10.2008 19:46:10   
tonkica
IZVORNA PORUKA: Ruža

Ali one što su mi govorile da isti tren sve zaboraviš??? user posted image user posted image user posted image
user posted image  sam zaboravila, ali ići ću ja još koji put.user posted image


Nasmijala si me Ružice! user posted image PUSA Markiću!


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: bojite li se poroda
27.10.2008 19:49:23   
Ruža
Tonkica šta si ti zaboravila?user posted image user posted image user posted image
Pusu vraćamo ljepotici sa velikim okama....user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: bojite li se poroda
27.10.2008 19:52:41   
tonkica
Nisam, ali o tome ću razmišljati kad drugi put budem user posted imageuser posted image  user posted image  user posted image
Al nije bilo tako strašno.


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: bojite li se poroda
27.10.2008 19:54:40   
mlada mama
mene je to znalo uhvatiti par puta da bih plakala bilo me strah da cu umrijeti... onda mi je kolegica rekla"cuj on mora izaci, ne moze ostati u tebi" to tako i je, mislim da je sve trudnice strah,ali  to je normalna stvar, pogotovo,ako sve prodje u redu...moje misljenje je da se treba opustiti i ne razmisljati o tome, sto bude bit ce, boljeti hoce,a sto je tu je, to je samo trenutna bol,a poslije za cijeli zivot imas jedno divno malo bice kraj sebe,za koje se definitivno da izdrzati tu bol, zato trudnice ne bojte se, mislite pozitivno!!!!

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: bojite li se poroda
27.10.2008 19:59:57   
mlada mama
nadja dobro nam dosla,sve smo mi to prosle i sada imamo prekrasnu djecicu znam da te strah jer ne znas sto te ceka,i mene je bilo,da je to tako strasno puno bi njih ostalo samo na jednom djetetuuser posted image user posted image  drzim ti fige da ti sve dobro prodje. kada trebas roditi??

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: bojite li se poroda
27.10.2008 20:10:07   
koka
nadja dobro nam došla i šta te god zanima samo pitajuser posted image ...mene nije bilo strah samog poroda, nego da se nešto ne zakomplicira, zato sam zahvalna bogu što je sve prošlo lišo....Ali one što su mi govorile da isti tren sve zaboraviš???
 sam zaboravila, ali ići ću ja još koji put.
nasmijala si me Ružo, nije da odmah zaboraviš al vidiš da biš još koji put osjetila tu nevjerojatnu  i nemoguču bol user posted image .

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: bojite li se poroda
27.10.2008 21:58:42   
njanja
Ja sam cijelo vrijeme osjećala kao da se spremam na neko putovanje....I sad znam da sam imala pravo...jer svaki dan sa Janom je putovanjeuser posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: bojite li se poroda
28.10.2008 11:49:44   
Tsmee
Draga Nadja, nisi baš sama, evo nas jako puno ovdje. user posted image  Ja sam bila u vrlo sličnoj situaciji. Prva u društvu ostala trudna i nikog oko mene s bližim iskustvom. U početku sam se isto okrenula internetu i čitala sve i svašta, ali vjeruj ni to nije dobro, posebno ako si u panici. Ja nisam danima spavala razmišljajući što se sve može dogoditi, mislim da mi je to pretjerano informiranje više štetilo nego pomoglo. Naravno, i sad se o svim važnim stvarima nastojim informirati, ali više ne pretjerujem. Bliži mi se porod i raspitala sam se o najvažnijim stvarima (koje bolnice imaju kakvu praksu), ali više ne bih ni u ludilu čitala ružne priče s poroda. To moram obaviti i zapravo se veselim tome. To je samo jedan dan koji će tako sretno završiti user posted image . Mal se pomučim, a onda imam svoju user posted image .
Slušaj doktora, uživaj u trudnoći i ne čitaj ružne priče... Šetaj, proveseli se i misli lijepo o svojoj bebici, tako je i ona najsretnijauser posted image

I naravno, ako te bilo što zanima - piši!

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu nadja)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: bojite li se poroda
28.10.2008 12:09:16   
Dora04
Što manje znaš to ti je bolje.

ja se prvi puta uopće nisam bojala jer nisam znala što me čeka, a  ni sad me nije strah je porod nije tako strašan a ni tako strašno bolan da ga ne  preživiš.

Sve što ti druge žene kasžu moraš uzeti sa dozom rezerve jer nismo sve iste i nememo sve isti prag tolerancije na bol.
Ne razmišljaj o tome nego o lijepim stvarima.

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: bojite li se poroda
28.10.2008 19:13:24   
Tilly
indy, suosjećam s tobom, i ja sam prva u ekipi... ali ja se ne dam prestrašiti... ja razmišljam ovako: ako mogu sve, mogu valjda i ja...

(Odgovor članu Dora04)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: bojite li se poroda
29.10.2008 13:11:18   
uciteljica
Bojim se strašno. Imam nkakvu toleranciju na bol i to je ono kajme zapravo plaši. Trenutno se borim sa bolovima žučnih kamenaca i jednostavno kad imam napadj ne mogu to podnijeti kolikome boli i zato se još i više bojim poroda. Ne znam kako ću ja to. user posted image

_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu Tilly)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: bojite li se poroda
29.10.2008 14:13:38   
Indy
IZVORNA PORUKA: Tilly

indy, suosjećam s tobom, i ja sam prva u ekipi... ali ja se ne dam prestrašiti... ja razmišljam ovako: ako mogu sve, mogu valjda i ja...

Slažem se s tobom Tilly, kak` sve tako valjda i ja user posted image

(Odgovor članu Tilly)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: bojite li se poroda
30.10.2008 16:05:26   
spužvasta
Uh,uh.....bogme sam ja došla jaaaako hrabra i uvjerena da to možda stvarno i nije neki bed,ali  user posted image .... nakon 4h dripa imala sam trudove jedan za drugim,a otvorena 4 prsta + u susjedna 2 boxa žene su se tako derale da sam izgubila i ono malo hrabrosti i samopouzdanja koje sam imala user posted image user posted image tako da sam ih sasvim potiho i skrušeno zamolila ....epiduralnu... 


_____________________________

SVEN - 22.09.2008.
ZUBATI MOJ MALI.....

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: bojite li se poroda
30.10.2008 16:12:19   
FIONA
IZVORNA PORUKA: spužvasta

Uh,uh.....bogme sam ja došla jaaaako hrabra i uvjerena da to možda stvarno i nije neki bed,ali  user posted image .... nakon 4h dripa imala sam trudove jedan za drugim,a otvorena 4 prsta + u susjedna 2 boxa žene su se tako derale da sam izgubila i ono malo hrabrosti i samopouzdanja koje sam imala user posted image user posted image tako da sam ih sasvim potiho i skrušeno zamolila ....epiduralnu... 




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   kaj si me sad nasmijala....ja se samo nadam da me kužiš zakaj ja i kao prvorotkinja mislim tražiti epi.!!!...da ne moram biti skrušena ....hahahhaaaaa.... luda si...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu spužvasta)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: bojite li se poroda
30.10.2008 16:20:48   
spužvasta
user posted image ali oduševljena sam tom epiduralnom i nikaj me nije bolilo tako da sam mu na kraju svega (kad me anesteziolog došao pogledat) rekla da Bog blagoslovi svu tu drogu i anesteziju koju su mi dali user posted image user posted image


_____________________________

SVEN - 22.09.2008.
ZUBATI MOJ MALI.....

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: bojite li se poroda
30.10.2008 23:14:03   
nikolina25
ja sma u bolnici čekala porod i čudila se ženama kako spokojno ulaze u rađaonu. mislil sam da će mene morati vući tamo, ali kada su me uhvatili trudovi i kada je došlo vrijeme da i ja prođem kroz ta  vrata nije me bilo strah jer sam znala da ne mogu nigdej pobjeći i da ću uskoro držati svoga anđela u rukamauser posted image

(Odgovor članu spužvasta)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: bojite li se poroda
30.10.2008 23:16:58   
mrvicak
eh da mi je zatrudniti jer kakva god je bol isplati se podnijeti ju zbog bebe...

(Odgovor članu nikolina25)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!