|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Epilepsija i trudnoća
27.2.2010 9:52:04   
Nika 24052006
Ovako,moja seka i njezin dečko bi htjeli bebicu.Ali,ona boluje od epilepsije.Imala je samo 2 napadaja,ali lijekove mora piti još 3 godine sigurno.Njoj je sada 25.Ima li netko ikustva s time? Jeli bolje da pričeka još 3 godine da prestane piti lijekove i da se vidi pravo stanje,ili?Slušala sam jednu liječnicu na tv-u,kaže da takve trudnoće najčešće završe u najboljem redu,terapija se prilagođava,ali svaki napadaj ostavlja trudnicu bez kisika,a samim time i bebu,pa se uvijek može nešto iskomplicirati.Ne znam što bih joj savjetovala

< Poruku je uredio Nika 24052006 -- 27.2.2010 9:53:31 >


_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.
Neposredna veza do poruke: 1
   [Obrisani korisnik]
27.2.2010 9:54:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Nika 24052006)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Epilepsija i trudnoća
27.2.2010 9:57:13   
tikica_69
Ni ja ne znam nista o tome, osim da mi je susjeda epilepticar a ima dvoje djece....no, bed mi ju je ispitivati o tome jer smo si sam na dobar dan.....
Potpisujem cvrcak!


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Epilepsija i trudnoća
27.2.2010 10:01:00   
Nika 24052006
Hvala cure.Ma ići će ona kod neurokirurga,samo sam prije htjela vidjeti možda neka od vas zna ponešto o tome.Prvi je napad imala prije 2 godine,i nakon par mjeseci je uslijedio drugi,i nikada više,za sada,hvala Bogu.No,liječnik je rekao da bez obzira na učestalost napada,lijekmora piti 5 godina.Vidjet ćemo što će on reći na to sve.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Epilepsija i trudnoća
27.2.2010 10:03:22   
CallamityJane
a je li njoj dijagnosticirana epilepsija?
u kojim situacijama je doslo do ta dva napada?
mada opet ako su joj dali lijekove sumnjam da bi dali bezveze user posted image

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Epilepsija i trudnoća
27.2.2010 10:07:55   
Nika 24052006
Da,da,je,dijagnosticirana je.Išla je na sve preglede,uključujući magnetsku rezonancu.Prvi napad je bio doslovce ničim izazvan,ujutro ustala i kuhala kavu,samo se odjedom srušila,a drugi je ipak bio "isprovociran",bila je neispavana i umorna,što epileptičari nikako ne smiju biti.Od terapije pije tegretol.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Epilepsija i trudnoća
27.2.2010 10:12:37   
CallamityJane
onda bi se stvarno morala posavjetovati sa neurokirurgom i dobro razmislliti sta i kako
Ja sam imala samo jedan napad u zivotu i to kada sam u skoli lupila sa metar na betonsku plocu glavom i tako dobila potres mozga i usled toga imala i epi napad. Isla sam mjesec dana na silu nekakavih kontrola i snimanja ali su ustanovili da sam ok......istina bila sam u bolnici bas podugo vremena valjda da to sve dobro iskontrolisu user posted image































(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Epilepsija i trudnoća
27.2.2010 10:17:32   
ket
moja kolegica je imala 34 godine i epilepsiju i rodila je zdravog dečka filipa već 3 god star.....terapija joj je prilagođena...imala je češće preglede od ostalih trudnica i morala se kontrolirati u zg u petrovoj i na rebru kod neurokirurga....u petrovoj je i rodila...
ne znam šta bi ti rekla pošto ti je seka još mlada pa da čeka ili nek se dobro raspita....
moja irena je bila normalno aktivna i sve ali se morala pridržavati svih pravila..puno spavanja,izbjegavati buku itd...nikada ne ostajati sama...ako želiš ispitat ću je šta te zanima


_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Epilepsija i trudnoća
27.2.2010 10:18:48   
Nika 24052006
Ma da,svakako će ići k liječniku,prije njegovog odobrenja i savjeta,ništa neće poduzimati.Njoj je ta epilepsija ustvari posljedica preuranjenog poroda,samo što se ispoljila tek 23 godine poslije.Meni je to zvučalo nevjerovatno kad je dr to rekao.Rođena je u 7.mj trudnoće,na jedvite jade preživjela,i nakon te borbe za život je bila savršeno zdrava,valjda ni gripu nikada nije imala,i onda nakon toliko godina oboli od epilepsije.Nadam se da će moći imati bebu,da ju neće ništa spriječiti.Mislim,doživljavam to sve kao da se meni događa.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Epilepsija i trudnoća
27.2.2010 10:19:53   
Nika 24052006

IZVORNA PORUKA: ket

moja kolegica je imala 34 godine i epilepsiju i rodila je zdravog dečka filipa već 3 god star.....terapija joj je prilagođena...imala je češće preglede od ostalih trudnica i morala se kontrolirati u zg u petrovoj i na rebru kod neurokirurga....u petrovoj je i rodila...
ne znam šta bi ti rekla pošto ti je seka još mlada pa da čeka ili nek se dobro raspita....
moja irena je bila normalno aktivna i sve ali se morala pridržavati svih pravila..puno spavanja,izbjegavati buku itd...nikada ne ostajati sama...ako želiš ispitat ću je šta te zanima




Hvala ti ket,pitaju ju,ako ti nije teško,čisto da okvirno znam kako to sve funkcionira.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Epilepsija i trudnoća
27.2.2010 10:22:31   
ket
nije mi teškouser posted image ...javim ti čim se čujem s njom....javit ću ti ovdje ili na mob...pusa

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Epilepsija i trudnoća
27.2.2010 10:25:21   
Nika 24052006
Ma dobro,nemoj si to uzeti kao obavezu,nije hitno,kad bude.user posted image user posted image

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Epilepsija i trudnoća
27.2.2010 11:12:20   
natalijax
baš mi je žao,neznam ni ja što bi savjetovala,nadam se da će biti sve ok i da če doćekati bebu u najboljem reduuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Epilepsija i trudnoća
27.2.2010 11:34:27   
lueman
moja mama ima epilepsiju cjeli život...ja sam rođena prirodnom i nemam epilepsiju, tak da mislim ako se drži liječničkih uputa sve bude dobro. s tim da je moja mama pila svakodnevno po 2-3 tableteuser posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Epilepsija i trudnoća
27.2.2010 14:53:44   
evanda
Mislim da se u Brodu dr Lojen Gordana bavi tim područjem
A žena je pristupačna i da se razgovarati s njom
Ako tko zna sigurno, ona znauser posted image

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!