|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zakašnjeli razvoj
11.2.2009 12:58:16   
anne
Čitala sam da je bebin pravi rođendan na termin. Znači ako su rođeni mjesec dana ranije toliko i kasne u razvoju u odnosu na prosijek.
Petra je rođena više od 2 tjedna ranije. Nije puno, ali se primjetilo malo kašnjenje u motorici u prvih par mjeseci.
Jeste li primjetili to na svojim ranije rođenim bebama?

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zakašnjeli razvoj
11.2.2009 13:01:58   
ejmama
Moja je rođena na termin, ali nekad imam osjećaj da ide puno unaprijed. Ja mislim da ti tako mala razlika od 2tj ne igra ulogu.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zakašnjeli razvoj
11.2.2009 13:19:50   
tikica_69
Moj stariji je rodjen 2 tjedna iza termina a takav je tupson ponekad da me zna tak istiltati vlastitom gluposcu user posted image
Mladji je pak rodjen dan prije termina a skroz mi je jos bebast za svoju uzrast.
Moji se bas ne uklapaju u tu teoriju user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zakašnjeli razvoj
11.2.2009 13:29:15   
Florijan Jakov
rođen poslije termina, nekako mi je bio velik i čvrst od samog početka... moja seka rođena ranije, a evo je sad pravi lumen user posted image

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zakašnjeli razvoj
11.2.2009 14:17:08   
Ruža
Moj je rođen par dana ranije, po giniću i više, ali ništa za sad ne primjećujem.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zakašnjeli razvoj
11.2.2009 17:38:32   
božica
mislim da to nema veze

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zakašnjeli razvoj
11.2.2009 17:45:10   
dikac
dora je rođena 17 dana prije termina i bila je po motoričkom razvoju u prosjeku, mislim da to nema veze. Frendica mi je rodila 6 dana prije mene i njezina je sa 3 mjeseca sjedila, a moja tek sa 6, ali ja sam se i bojala ju staviti u neki sjedeći položaj. Najvjerojatnije taj motorički razvoj ovisi o genetskim predispozicijama.

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zakašnjeli razvoj
11.2.2009 21:36:43   
njanja
mislim da to nema veze....termini se ionako ne računaju po danu začeća (rijetko tko zna kada se to desilo), nego po danu zadnje menstroacije...dakle temin je od 37-42. tjedna.... slažem se da je to genetska predispozicija...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zakašnjeli razvoj
6.10.2009 16:41:57   
mia02
Mi smo rođeni u 36 tjednu...i čitala sam o tome što pišeš...

Ja kod nje primjećujem sada neko kašnjenje u motorici user posted image ...ali eto kažu da to nije ništa strašno...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zakašnjeli razvoj
6.10.2009 17:41:20   
ninolina
moj je rođen sa 36 tj nema nikakvih motoričkih smetnji. Prohodao s 11mj, počeo pričati s 2 god onako čisto...
Mislim da je to ipek od djeteta do djeteta


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu mia02)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zakašnjeli razvoj
6.10.2009 22:54:16   
mia02
Ninolina, mila, pogrešno si nas shvatila...ne mislimo na neke ozbiljne motoričke smetnje...već se kod prijevremeno rođenih beba u nekim stvarima može, a i ne mora, gledati datum kada su trebale biti rođene, znači takve bebe nemaju neki potpuni zastoj u motorici i s njima ne treba raditi ništa posebno već se kod njih može desiti da one stvari koje se javljaju u prvim mjesecima (smijanje, gugutanje, okretanje itd) kasni za tu razliku u tjednima...a do perioda kad oni već samostalno prohodaju ta razlika se više uopće ne primijeti...

Uostalom, znaš koliko kod malih bebica starosti nekoliko mjeseci i 2 tjedna zna biti velika razlika, upravo zato što oni svakodnevno uče i savladavaju nove stvari...



(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 15:14:23   
bebica1986
tikica_69 ti si sveopći glupson ako mislis da ti je dijete glupo zato sto se rodilo 2 tjedna nakon termina...

dat cu ti primjer.. vidi, ja imam dijete koje se rodilo u 24 tjednu što znači da se rodilo 16 tjedana prije termina.. sa 700 grama... a sad je sasvim normalno jednogodišnje dijete...

moje misljenje zasto ti je mali glup vjerojatno lezi u tebi... nasljedna osobina

a svi vi ostali kojima su se klinci rodili sa 36 tjedana pa s tim spadaju u skupinu nedonoscadi... saberite se... jer niste u bolnici proveli 6 mjeseci, prošli nekoliko operacija, nekoliko kriticnih situacija, strepili svaki dan i prosli cijeli taj pakao kao ja i mm

nemojte se pretjerano zaliti sto vam je dijete rodeno i do mjesec dana prije termina... bolje 4 tjedna nego 16 tjedana...

(Odgovor članu mia02)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 15:20:47   
pepeljuga
Pa nije ti nitko od nas kriv sto je tvoja beba rođena toliko ranije da nas na takav nacin vrijeđasuser posted image user posted image user posted image
Meni je iskreno zao sto ti se to desilo user posted image user posted image
Bitno da je sve sad u redu i da ti uzivas sa svojom bebicom...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu bebica1986)
Neposredna veza do poruke: 13
   [Obrisani korisnik]
7.11.2009 15:21:11   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu bebica1986)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 15:32:33   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Pa nije ti nitko od nas kriv sto je tvoja beba rođena toliko ranije da nas na takav nacin vrijeđasuser posted image user posted image user posted image



Slazem se.
Izvini, ali ovo je bilo jako ruzno od tebeuser posted image
U svakom slucaju dobro dosla na forum, zao mi je sto si to prozivela sa svojom bebicom, i drago mi je da sve na kraju lepo zavrsilo.

A sto se teme tice, Sara je rodjena 10 dana nakon termina, kako sam ja i izracunala jer sam tacno znala kad sam zatrudnela (prednost veze na daljinu user posted image user posted image ) i nisam primetila nikakva odstupanja preterana. U sedenju je npr. "pozurila", sa puzanjem je "zakasnila". Govorim u odnosu na tablice...

(Odgovor članu pepeljuga)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 15:49:50   
Thea
IZVORNA PORUKA: bebica1986

tikica_69 ti si sveopći glupson ako mislis da ti je dijete glupo zato sto se rodilo 2 tjedna nakon termina...

dat cu ti primjer.. vidi, ja imam dijete koje se rodilo u 24 tjednu što znači da se rodilo 16 tjedana prije termina.. sa 700 grama... a sad je sasvim normalno jednogodišnje dijete...

moje misljenje zasto ti je mali glup vjerojatno lezi u tebi... nasljedna osobina

a svi vi ostali kojima su se klinci rodili sa 36 tjedana pa s tim spadaju u skupinu nedonoscadi... saberite se... jer niste u bolnici proveli 6 mjeseci, prošli nekoliko operacija, nekoliko kriticnih situacija, strepili svaki dan i prosli cijeli taj pakao kao ja i mm

nemojte se pretjerano zaliti sto vam je dijete rodeno i do mjesec dana prije termina... bolje 4 tjedna nego 16 tjedana...



Htjela sam ti poželjeti dobrodošlicu ali vidjevši da si odmah počela napadati forumašiced neću.Pa nismo ti mi krive  što si sve to morala proći sa svojim djetetom.Žao mi je što ti se to dogodilo,ali drago mi je da je sve u redu i da je dijete dobro. Anne je samo navela da je čitala o tome i pitala šta mi mislimo i svaka je iznijela svoje mišljenje o tome kako se naša djeca tu uklapaju.Mislim da nije uredu napasti tako nekog o kome nemaš pojma niti ne poznaš tu osobu i trebala bi se ispričati...


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu bebica1986)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 15:55:12   
Ninaa
Meni je isto žao zbog svega što si prošla, ali ovo je bilo krajnje bezobrazno i neukusno od tebe. Nemaš pojma kroz što su neke od ovih žena prošle u svom životu i nije u redu da tako napadaš. Ovaj forum je za razmjenu iskustva a ne za takvo napadanje i ne možeš odmah po nečijem postu zaključiti da je glup!

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 16:01:23   
anne
bebice svakome su njegovi problemi najveći i najvažniji.
Žao mi je što si prošla, ali ovo nije način na koji komuniciramo ovdje.
Da znaš tiki shvatila bi da se šali.
Vidim da ti je ovo tek prva objava. Molim te da pročitaš pravila foruma pa dam se pridružiš na temama.
http://www.ringeraja.hr/forum/Pravila_kori%C5%A1tenja_foruma/m_57160/tm.htm

< Poruku je uredio anne -- 7.11.2009 16:03:35 >


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 16:04:23   
bebica1986
kažete da se vaša djeca uklapaju u skupinu nedonošćadi slažem se.. a di se moje dijete uklapa...
-krvarenje u mozak
-konvulzije
-disanje uz pomoć respiratora 4 mjeseca
-operacija srca
-retinopatija 4. stupnja
-operacija ociju
-hipotonija
-kronična plucna bolest

Bogu hvala sad je sve uredu

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 16:08:39   
anne
Istina, Bogu hvala.
Nije vam bilo lako.
Ali sve ti je prošlo u redu, a moj maleni još uvijek malo kasni.
Ima ovdje mama koje imaju kronični bolesnu djecu, kojima djeca idu na motoričke vježbe, često su u bolnici.
Svatko ima svoje probleme i križ.
Zato i jesmo tu, da dobimo potporu i da je damo.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu bebica1986)
Neposredna veza do poruke: 20
   [Obrisani korisnik]
7.11.2009 16:16:48   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu anne)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 16:20:33   
Thea
IZVORNA PORUKA: bebica1986

kažete da se vaša djeca uklapaju u skupinu nedonošćadi slažem se.. a di se moje dijete uklapa...
-krvarenje u mozak
-konvulzije
-disanje uz pomoć respiratora 4 mjeseca
-operacija srca
-retinopatija 4. stupnja
-operacija ociju
-hipotonija
-kronična plucna bolest

Bogu hvala sad je sve uredu




Da Bogu hvala da je dobro  i zato bi trebala biti sretna i poželjeti da se nitko ne mora prolaziti kroz to što si ti prošla.Ovdje ima divnih žena koje imaju svaka svoje probleme ali to ne znači da možeš vrijeđati ih.Kao što sam rekla drago mi je da je sve u redu s tvojim djetetom i bilo bi mi drago da podijeliš s nama svoje iskustvo i da pomogneš ostalim mamama s svojim savjetima što i kako treba...


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu bebica1986)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 16:29:40   
bebica1986
sigurana sam da ima gorih situacija od moje to sam vidjela na JIL-u KBC Kantrida.. nisam ja htjela nikog vrijedati nego sam vam htjela poručiti da ne kukate.. od kukanja vam nema ništa treba se borit i ic dalje djetetu koja  su neurorizicna skupina teba pružit puno više pažnje i ljubavi..

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 16:33:16   
anne
A gdje ćeš kukati nego ovdje?!user posted image
Pitaš, daš savjet i nadaš se da ćeš nekome time pomoći.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu bebica1986)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 16:43:17   
Thea
IZVORNA PORUKA: anne

A gdje ćeš kukati nego ovdje?!user posted image
Pitaš, daš savjet i nadaš se da ćeš nekome time pomoći.


Pa ovdje će te svi saslušati, probati pomoći ,ti ćeš pomoći drugima i zato se dobro osjećati....user posted image user posted image
Mi smo jedna velika obitelj koja voli pomoći drugima ako može...


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!