|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Osnovne informacije o našim trudilicama.
20.5.2014 14:47:52   
daxy
Trudilice,molim odgovorite na pitanja kako bi se bolje upoznali i lakše dopisivali na drugim temama.
Molim samo odgovore na postavljena pitanja (ako želite,dodajte i vi svoje pitanje),a za dopisivanje i komentiranje koristite odbrojavanja.
Hvala svima koji će dati svoj doprinos kvalitetnijem druženju na forumu.

Od kada pokušavate zanijeti?
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
Jeste li radili pratrage,kada i koje?
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
Ostale napomene i problemi vezani uz ostvarivanje trudnoće (sve što vi smatrate bitnim).



< Poruku je uredio daxy -- 1.12.2014 10:20:06 >


_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
20.5.2014 15:12:05   
teazg
Pocnimo user posted image

1) Poceli smo raditi na bebacu u 3.mjesecu ove godine. Dakle, ovo nam je drugi pokusaj.
2) Dragi ima 26 godina, ja 23.
3) Ciklusi su mi prije bili poprilicno neredoviti, a sada su 30-33 dana. Menstruacija traje 5 dana, s tim da prva 3 dana imam jake bolove i obilno krvarenje, a zadnja 2 dana svega par kapljica dnevno.
4) Za otkrivanje ovulacije nista ne koristim nego za sad samo pratim iscjedak.
5) Radila sam sve spolne hormone prije 2 godine i svi su bili u redu. Morala bi ih ponoviti na savjet ginekologice.
6) Sa 16 godina su mi dijagnosticirali policisticke jajnike. Svake godine je sve vise tih "bisera" pa mi je receno da bi mi to moglo stvarati probleme kad cu zeljeti bebu. Inace, nalazi hormona ne upucuju na policisticke jajnike ali je to i vise nego ocito prilikom ultrazvuka. Isto tako receno mi je da imam kasniju ovulaciju, tako da na bebi radimo tek nakon 20.dana ciklusa. Predzadnji ciklus je ovulacija bila 24. dan, a ovaj mjesec 27.dan ciklusa.
7) Do sada nisam koristila nikakvu terapiju.
8) Ne koristim nikakve preparate za lakse ostvarivanje trudnoce.
9) Prosli mjesec sam imala biokemijsku trudnocu. To je ujedno bila i prva trudnoca.
10) Nemam iskustva sa MPO.


Nepoznat ishod...

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:20:52 >


_____________________________

*policisticki jajnici
*13.4. biokemijska trudnoca

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
20.5.2014 15:12:10   
eternity
Od kada pokušavate zanijeti?
od lipnja 2010. god. imamo nezaštićene odnose ali nismo odmah od početka se trudili, zvanično bi rekla da se trudimo neke 2 ipo godine

Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
ja 1984., MM 1976.

Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
ciklus od 29 do 32 dana, user posted image traje 4 dana

Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
ovisi od ciklusa do ciklusa što mi se da raditi - praćenje plodne sluzi,temperatura jutarnja, lh trakice, do sad 5 puta folikulometrija

Jeste li radili pratrage,kada i koje?
klasični UZV ne znam ni sama koliko puta, pretrage spolnih hormona punooo puta, hormona štitnjače mislim 3 puta, brisevi 2 puta, HSG u listopadu 2012.
MM spermiogram mislim 4 puta, nalazi spolnih hormona i štitnjače, UZV prostate

Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
ja hiperprolaktinemija do prije 2 godine, od tad uzimam dostinex 1 tabletu tjedno i prolaktin držim u normali
radi 3 biokemijske trudnoće sad sam dobila uputnicu i čekam da odradim nalaze na trombofiliju
MM smanjen volumen ejakulata prije 3 godine, zadnje 2 godine nalazi uredni, popravio se značajno volumen

Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
dostinex- radi prolaktina
dabroston - ovo je 3 ciklus, od 2dpo do 16dpo
aspirin100- radi biokemijskih trudnoća
klomifen-prvi ciklus
MM- koristio fertil plus i odustao nakon par mjesec jer mu stvarno ništa nije pomogao u odnosu na prirodne preparate

Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
sad jer pijem klomifen+dabroston ne pijem ništa od čajeva, a prije konopljika( radi prolaktina ), vrkuta, marulja, neki čaj što sam recept dobila od žene koja se isto borila sa neplodnošću ( mislim da na nekom odbrojavanju sam i vama pisala recept)
MM, čaj zdravca,koprive, jede ujutro i navečer po žlicu smjese orasi+med+hren, vitamin e cucla, tablete cinka pije

Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
3 biokemijske trudnoće- studeni 2012., travanj 2013., rujan 2013., testovi pozitivni, odljevi nakon par dana od pozitivnog testa, svaki put beta preko 100

Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
nismo još bili na nikakvom postupku al ako klomifen u narednih 5 ciklusa ne pomogne definitivno na jesen idemo u cito



Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:21:47 >

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
20.5.2014 16:39:57   
hipo
Od kada pokušavate zanijeti? Prvi pokušaji jesen 2012. onda prekid radi rastućeg mioma koji deformira cavum i prijeti pobačajem, nakon oporavka od operacije trudimo se od 8. mjeseca 2013.user posted image
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi? MM 1976., ja 1977.
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija? 26-29, 5-7, prije operacije mioma izuzetno obilne, bolne do vrištanja, sada je jedan dan malo jača, ostalo je bezveze, prije M imam spotting: zadnjih mjeseci roza, prijašnjih godina smeđe boje
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana? LH trakice, BT, plodna sluz
Jeste li radili pratrage,kada i koje? UZV bezbroj puta, laparoskopija radi uklanjanja subserozne miomčine (9 cm) i „razgledavanja“, Papa uvijek uredan, jajnici ok, svi spolni hormoni 2009. – ok,progesteron u veljači 2014-ok, TSH, TPO, t3 i t4 često jer imam Hashimota ; muž radio spermiogram-nalaz uredan
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su? uklonjeni miom od 9 cm je navodno smetao trudnoći jer je deformirao cavum i mogao izazvati pobačaj, uklonjen je u svibnju 2013.; imam još jednog od 1 cm i drugog od 2 cm, navodno ne smetaju; zatim Hashimoto-hipotireoza , TSH je pod kontrolom pa ne bi trebao stvarati probleme; ne previše izraženi uterus arcuatus koji zato jer nije jako izražen ne bi trebao smetati; spotting???user posted image kojeg možda uzrokuju oni mali miomi
Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto? prije Euthyrox, sada Tyrac (Pliva) za hipotireozu; Duphastone pred nekoliko godina radi spottinga – bez ikakvog učinka i rezultata;
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)? marulja od M do O, vrkuta od M do M, kapsule noćurka od M do O; stolisnik od O do M; prije Folic Acid od Twinlaba, sada B kompleks s folnom iz DM-a
Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća? ništa od navedenog
Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno? ništa od navedenog
Ostale napomene i problemi: od ovog ciklusa (svibanj 2015) idemo u obradu: spolni hormoni, uzv, papa, bris, u narednom (nadam se lipanj ili srpanj) vjerojatno HSG

Ostvarila trudnoću u ožujku 2015. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:24:26 >


_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu eternity)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
20.5.2014 17:59:32   
perlica55
Pišem s mob-a pa ne mogu redom odgovarati
na pitanja, al ukratko...
Trudimo se godinu i pol.. Redoviti ciklusi 23-25/4.
Pratim O pomoću LH trakica, mjerim BT i išla sam na
F-metriju (O bude nekad 12dc, nekad 16dc)
MM 34, ja 32. Kod mene sve uredu,
brisevi, PAPA, hormoni.. Kod MM prva dg oligoastenozoospermija,
sada astenozoispermija..
Redovito uzimam Folacin 1x1, ponekad Marulju,
Vrkutu, Konopljiku.. MM naizmjenično Bioastin,
Proxeed, Profertil, čaj Zdravac, med+celer+orah..
Na MPO krećemo na jesen, vjerojatno poliklinika Cito..

Savjet za nove cure: aplikacija il kalkulator za utvrditi O,
NE postoji.. Mjerite BT, koristite LH Trakice ili
odite na f-metriju!! Ako 5/6 mjeseci ciljanih odnosa
nema user posted image odite na pretrage..

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
20.5.2014 22:30:40   
LourdessPadme
Od kada pokušavate zanijeti?
-prosle godine smo krenuli prije tocno godinu dana. Nakon par mjeseci bez uspjeha bila sam na vaginalnom UVZ i dr. mi je otkrila pregradu na maternici koja je ometala zacece,a kad bi slucajno doslo do zaceca sanse za pobacaj su bile 95%.
Dogovorila sam HSG i LAPARO.
16.12.13 u Zadru me operirao Dr.Šarac,i uklonio pregradu,takodjer su mi jajnici propuhani.
Preporuka za raditi na bebi su bili 2-4mjeseca.
Strpili smo se do 3 mjeseca ove godine kad nam je ujedno bio prvi pokusaj. Treci mjesec nista ,cekamo sljedeci ciklus.


Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
-Ja 1987 MM 1984


Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
-31 dan ciklus M 7dana


Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
-Za sada sluz i pikanje u jajnicima


Jeste li radili pratrage,kada i koje?
-Za sad nista,nadamo se.


Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
-Jedino pregradu koju sam uklonila,ali gore sam vec pisala o tome.


Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
-Nista


Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
-Krecem s Vrkutom nakon M.


Koliko trudnoća ste imali do sada?
-Nijednu

Koliko uspješnih?
-Nijednu

Koliko pobačaja i u kojem tjednu?
-Nijedan.

Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
-Nijednu


Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje?
U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
-Ne


Ostale napomene i problemi vezani uz ostvarivanje trudnoće (sve što vi smatrate bitnim).
-Imala sam dijagnosticiran Cin2 koji sam rjesila vitaminima. Nakon M idem na kontrolu i nadam se da se nije vratio pa lose utjece na moje zacece.


Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:25:46 >

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
20.5.2014 23:36:13   
anamiha
Od kada pokušavate zanijeti?
Od 3 mjeseca 2013. Unazad 4 mj mjerim BT;LH trakice, tj intenzivno pratim sve, i imamo cijane odnose.

Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
on 1992, ja 88...

Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
26-29 dana, traje po 5 do 7 dana, uglavnom bolna i obilna.
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
Pračenje sluzi, BT, LH trakice.

Jeste li radili pratrage,kada i koje?
svaka 4 mj na UZV, hormone, svi su nalazi u redu.
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su? Endometrioza, odstranjen desni jajnik laparoskopski, u 6 mj 2012.

Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto? Koristila sam cerazete 8 mj, jer nismo još bili spremni za dijete, te smo u 3 mj prošle god odlučili da želimo dijete, i prestala sam pit tablete.

Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)? Pijem prenatalne vitamnine, za sada...

Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća? Ništa od ovoga..
Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
Za sada ništa.


Ostvarila trudnoću u listopadu 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:26:30 >

(Odgovor članu LourdessPadme)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
21.5.2014 7:49:00   
syringa
hajde da se i tu upišem. user posted image
Od kada pokušavate zanijeti?
pa ovako; recimo da smo nešto kao krenuli od 6.mj.2013. ali ništa ozbiljno.
u 7.2013. smo promašili o jer je bila ranije. u 8.2013. smo ostali t i to je bio 1. ciljani odnos.
drugi pokušaj- od 1.2014. ali ciklus mi je bio skroz poremećen kao posljedica missed ab u 10.2013.
u biti prošli ciklus smatram 1.neuspjehom jer se tek tad sve "poklopilo", ciljani odnosi, terapija, ovulacija.
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
mm i ja 1978. on je malo stariji od mene.
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
nikada uredan. jedino uredan bio uz kontracepciju i 6mj. nakon.
varira 22.-40.dc obično između 30 i 32 dc.
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
lh trakice (sa kojima nisam zadovoljna i mislim da ne valjaju) imam one one test kineske.
folikulometrija, zadnja dva ciklusa.
Jeste li radili pratrage,kada i koje?
uzv, bezbroj puta. folikulometrija, iza spontanog radila briseve i vadila beta hcg, bilo sve uredu.
namjeravam vaditi spolne hormone i štitnjaču.
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
do sada jedino PCO i neuredan ciklus te problemi sa utvrđivanjem dana o.
Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
obično me šopa duphastonom kad mi kasni pa da dobijem.
zadnja tri ciklusa pijem klomid jer klomifena nema, a iza duphaston.
prošli ciklus sam pila od 3.-8. dc, a ovaj od 5.-10.dc.
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
možda bi bilo lakše da napišem šta ne pijem?! user posted image
uglavnom, pila sam centravit prenatal od 4.2013. do 11.2013. od tad pijem folic + ili folic acid od twinlaba.
sa kraćim prekidima pijem folnu stalno. od negdje 12.2013. pijem vrkutu. trenutno je miješam sa maruljom.
vrkutu pijem cijeli ciklus jer mi pomaže protiv bolova kod m, a marulju od kraja krvarenja do o.
jedno vrijeme sam pila peruansku macu. prije dva tjedna sam počela piti magnezij 400 iz dm-a.
isto tako nekad pijem evin čaj od subana i multivitamine šumeće iz dm-a.
Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
do sad sam imala samo jednu t. u 9.2013. ali na žalost u 5.tt kad je trebalo zakucati srce, nije. user posted image
u 7.tt sam prokrvarila. vjerojatno bi prokrvarila i prije ali sam pila duphastone pa su mi oni odgodili krvarenje.
nakon toga, muke sa ciklusom. prvu m iza spontanog sam dobila 63.dc, pa 52.dc, pa 43.dc. pila duphastone za regulaciju i pred 2 mjeseca dobila 22.dc. i onda sad zadnju 38.dc. sad sam opet na klomifenu pa ćemo vidjeti.
Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
ništa od navedenog.

nadam se da sam bar nekom pomogla sa mojom pričom. user posted image


Ostvarila trudnoću u prosincu 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:27:02 >


_____________________________

17.10.2013. user posted image
18.07.2014. user posted image
***********************************
18.08.2015. stigao naš Lavozmaj!!!user posted image



(Odgovor članu anamiha)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
21.5.2014 8:26:14   
lili22
Da krenem, znaci pokusavamo 11 mjeseci (u kojima san imala 1 spontani)

Muz je 1986 godiste, a ja san 1988.

Poslje kiretaze ciklusi su se malo skratili, ali moguce je i jer vec 7-8 mjeseci pijen vrkutu. Znaci ciklusi od 28-31 dan, a menstruacija 5-6dana.

Za otkrivanje ovulacije koristim LH trakice, bazalnu temp i pracenje sluzi, sve ovo potvrdi i probadanje u jajnicima.

Od pretraga samo klasicni pregledi, papa, brisevi, urin i do sad je uvik sve bilo ok.

Za lakse ostvarivanje trudnoce pijem svaki dan vec 7-8m 6dcl caja od vrkute, i menstruacije su mi postale potpuno bezbolne a sluz se povecala. isto tako vec 4m pijen folnu kiselinu.

Do sada sam bila 2 puta trudna i ovo je treca i ja se nadan uspjesna trudnoca. Iz prve trudnoce iman predivnu curicu od 2ipo godine koja je centar moga svita, druga trudnoca nije bila uspjesna. sa 2m pocelo je krvarenje da bi mi ustanovili da san imala blighted ovum ili ti ga mucko-vjesticje jaje. trudnoca se razvijala ali bez ploda, plod je u nekoj fazi sta u razvoju zbog genetske deformacije od gena koji nije nasljedan. eto 6 m posli u kojima smo 2m pauzirali doslo je i do 3 trudnoce, koja ce ja se nadan mojoj curi donjeti bracota ili seku!!! user posted image


Ostvarila trudnoću u svibnju 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:27:41 >


_____________________________

Mamina princeza 30.09.2011.
Blighted ovum :( 19.11.2013.
Nas princ 25.01.2015.

My Ovulation Chart

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
21.5.2014 9:08:44   
Snjeguljica_83
Od kada pokušavate zanijeti?

1. dijete: zanijela sam u drugom pokušaju
2. dijete: trudimo se zanijeti ga 15 mjeseci (čekamo ishod zadnjeg pokušaja)

Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?

Ja: 1983, MM: 1980.

Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?

Menstruacije prije bile 33-34 dana, promjena nastupila otkako radimo na bebi, 31-32 dana, a zadnja 2-3 ciklusa traje 28-29 dana (dakle još kraće)

Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?

Praćenje sluzi, a zadnja tri ciklusa LH trakice (prilikom 1. rada na bebi samo sluz)

Jeste li radili pratrage,kada i koje?

Ništa, osim redovnog PAPA testa. Zadnji uredan prije 4 mjeseca.

Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su? Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?

Ne.

Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?

Zadnja dva ciklusa sam pila vrkutu cijeli mjesec (osim za vrijeme M), ali sam odustala nakon 2 tjedna. Došao mi je jako smeđi iscjedak koji me uplašio (što se to zbiva sa mnom), ciklus se nešto skratio (2 dana) i mislim da mi je smanjila sluz. Sljedeći ciklus sam prešla na marulju, od završetka M. do ovulacije. Sluzi je bilo dosta, više no inače, duže je trajalo, ali je bila vodenkasta (a ne rastezljiva) Vitamini od Nove godine: folna kiselina, vitamin c, cink, mama A-Z, b komplex. MM: folna kiselina, vitamin c

Koliko trudnoća ste imali do sada?

Samo jednu.

Koliko uspješnih?

Upravo ta jedna.

Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća? Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?

Sve negativno.

Dosta jednostavan scenarij. Nadam se da će ostati tako i da će bebica ipak uskoro doći svima nama trudilicama!!!


_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu lili22)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
21.5.2014 9:28:12   
micikaMala
Sažetak:
Trudimo se od travnja 2014. (2 ciklusa)

Godišta: Ja 1975, dragi 1969. -mladi u srcu-

Cikusi traju 27 dana, M 5 dana. S time da zadnja dva ciklusa (od kad odbrojavam su se skratila, cca 25 dana). To valjda od nestrpljenja. Ha ha!

Menstruacije su prije bile bolne da sam morala gutati ketonale čak tri dana, a nakon trudnoće i poroda su popustile, tako da ima i ciklusa da ne moram piti ništa.

Za otkrivanje ovulacije: pikanje jajnika i nadutost. Nakon tih simptoma za 14 dana dolazi menga.

Pretrage, dijagnoze, terapije: Ništa

Zadnji cikus pijem vrkutu.

Do sada sam imala jednu trudnoću, koja mi je donjela krasnu curku koja sad već ima skoro 6 godina.


E sad ako budem još koji mjesec odbrojavala, počinjem sa malo radikalnijim pristupom zatrudnjivanja.



Ostvarila trudnoću u listopadu 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:28:13 >

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
21.5.2014 10:16:45   
daxy
Od kada pokušavate zanijeti?
Od 8. mjeseca 2012 godine.

Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
MM 1982.,ja1988.

Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
Najmanje 26 dana,najviše 34 dana. U prosjeku 30dana. Menstruacija 5-7 dana,spoting prije i poslije.

Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
Od 6 mjeseca 2013 bazalna temperatura.
Od 3 mjeseca 2013 LH trakice (koje doduše nisu valjale,pa su sve bile negativne. marka One Step).
Pratim cervikalnu sluz.
Od 3 mjeseca 2014 idem na folikulometriju.

Jeste li radili pratrage,kada i koje?
Hormonski status 8 mjesec 2013 - Uredan nalaz.
Cervikalni brisevi 10 mjesec 2013 - Sterilni.
AMH 1 mjesec 2014 - povišen (ukazuje na PCOS).
HSG 1 mjesec 2014 - nalaz uredan,jajovodi prohodni.
CA125 (tumorski biljeg) 1 mjesec 2014 zbog ciste na jajniku koja izgleda kao endometrioza,al nalaz bio uredan.
UZV (više puta): uglavnom uredan nalaz. Imala cistu na lijevom jajnik 3 cm,koja je nestala u ovom ciklusu.
Više puta mi je spominjan policistični izgled desnog jajnika (uglavnom u prvom djelu ciklusa).
PAPA test uredan.
Spermiogram MM- normozoospermia.

Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
Za sada samo PCOS (na temelju povišenog AMH nalaza). Drugh simptomi PCOS sindroma nemam.
Drugo ništa.

Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
Koristila dugo (s pauzama) diane35 zbog turbo bolnih menstruacija. Prestala s njima u 5 mjesecu 2012.
Prošli ciklus (4mjesec 2014) Duphastone 2x1 preventivno
Ovaj ciklus (5mjesec 2014) Clomifen Citrat 1x1 2-7 DC za poticanje ovulacije.
Na svoju ruku pijem Andol pro 75mg 1x1 od 3 mjeseca 2014.

Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
Od 3 mjeseca do 8 mjeseca 2013 pila marulju od M do O,vrkutu od M do M.
Prestala s čajevima jer mi se paralelno s uzimanjem čaja pojavio i spoting.
Već par mjeseci (neznam od kada točno) pijem Magnezij 400 i Folnu.
Povremeno pijem čaj od stolisnika (raste mi u vrtu,inače ne znam da bih ga pila)

Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
Ništa od navedenog.

Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
Ništa od ovog.

Ostale napomene i problemi vezani uz ostvarivanje trudnoće (sve što vi smatrate bitnim).
Spoting (od 3 mjeseca do prošlog ciklusa),mislim da je mogao ometati implantaciju,iako ginekolozi tome nisu davali veliku pozornost.
Od prošlog ciklusa koristim Duphaston koji je izgleda utjecao da spoting nestane. Sumnjam (kao i moja ginekologica) na insuficijenciju žutog tijela koja može smetati da se zametak implantira ili uzrokovati biokemijsku trudnoću ili spontani.

Edit: Jako bolne menstruacije popračene povračanjem,proljevom i nesvjesticom. Doduše nije svaki ciklus tako,al kad me pokosi,onda je odlazak na Hitnu neminovan jer ništa mi ne pomaže i tako bude 2-3 puta gidišnje. To me brine jer možda postoji neki razlog koji uzrokuje i ovako bolne menstruacije i nemogućnost da ostanem trudna.
Svaka menstruacija bolna,rijetko prođe bez tableta.

Također smatram da ne postoji ta aplikacija koja može predvidit ovulaciju,zato toplomjere i/ili LH trakice u ruke.

Eto,to je za sada sve,ako bude promjena nadopisat ću.



< Poruku je uredio daxy -- 21.5.2014 10:27:41 >


_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu micikaMala)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
21.5.2014 11:22:22   
nutella2009
evo i moj prilog :

ovu četvrtu trudnoću pokušavamo 3mjeseca ( mislim da je ovo treći ciklus)
Ja 1979. MM 1980.( je mlađe je slađe user posted image )
Uvijek su bili 30 dana i traju 4 dana ( ovaj ciklus je još nema ... 33.dan)
Ovulacija samo preko sluzi i jakih bolova koje imama kad ovuliram ( što zadnja dva ciklusa nema user posted image )
U prijašnjim trudnoćama imunološke pretrage, genetska analiza, papa i brisevi )
Dijagnoza za problem ostvarivanja trudnoće nemam ali u trudnoći mi se javlja preklamsija - genetika otkrila i tromboza )
Od terapije koristim andol 100 pogotovo u trudnoći radi bolje prohodnosti kroz pupčanu vrpcu, heferol za željezo i matičnu mlječ )
Za lakše ostvarivanje trudnoće ne koristim i nisam koristila nikada ništa (možda bi sad i trebala vidit ćemo )
Tri trudnoće od kojih dvije uspješne , prva trudnoća završila smrti bebe treći dan nakon poroda sumnjaju zbog preklamsije i neuredno vođene trudnoće kod ginekologice koja nije na vrijeme reagirala na visoki tlak već me doma poslala 20 dana prije poroda sa tlakom od 160/110.Mada nikada nisam dobila obdukcijski nalaz jer je beba rođena carski sa apgarom 8/9 što je dobro i sve je bilo super dok joj nisu bez mog znanja dali dozu krvi zbog anemije i tada su svi bebeini organi u roku od 24 sata počeli otkazivati tako da je nad mojim anđelom veliki ?
Evo ako mogu kako pomoć ukoliko se nedaj Bože nađe sa ovim poremećajem preklamsije ( kojeg sam ja doslovno nakon smrti moje K studirala nek se javi )


Ostvarila trudnoću u srpnju 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:28:51 >

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
22.5.2014 10:14:32   
folletto
Od kada pokušavate zanijeti?
službeno sa ciljanim odnosima od 1. 2014, do tada par mjeseci nezaštićenih odnosa.
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
MM 1969, ja1977. (i mi smo mladi u srcu user posted image )
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
Najmanje 25 dana,najviše 33 dana. U prosjeku 29 dana. Menstruacija prilično oskudna od uvijek. Prva dva dana srednje krvarenje, a zadnja tri dana "čišćenje"
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
LH trakice zadnja dva ciklusa
Jeste li radili pratrage,kada i koje?
Za sada samo redovni pregledi.
UZV redovni pregledi uvijek uredan nalaz. na zadnjem pregledu u 1. mjesecu pojavio se subserozni miom 12mm
PAPA test uvijek uredan zadnjih 20 god
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
Za sada nikakve.
Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
Koristila dugo (s kraćim pauzama) cilest pilule samo za kontrecepciju.
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
elevit prenatal prošli mjesec par tableta, ali nisu mi najbolje sjele, pa sada uzmem pola tablete povremeno ako taj dan jedem junk.
Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
Ništa od navedenog.
Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
Ništa od ovog.
Ostale napomene i problemi vezani uz ostvarivanje trudnoće (sve što vi smatrate bitnim).
Prilično stresan život koji vodimo. Oboje radimo bez radnog vremena, od jutra do sutra. Nastojim sve usporiti, ali za sada ne ide...

Vjerujemo u bolje sutra!


Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:29:23 >

(Odgovor članu nutella2009)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
22.5.2014 17:38:57   
ema55
evo ukratko: nismo imali do sada problema. prvo dijete smo bez problema napraili.
tek smo se sad odlučili za drugo. pa od prošlog mjeseca radimo na tome.
ja sam rođena 1983.g, a mm 1979.
nismo nikada koristili nikakve metode, samo se jednostavno ne štitimo.
par mj. cemo pokušavati ako ne uspije otići ću kod gin.


Ostvarila trudnoću u kolovozu 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:29:52 >


_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu folletto)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
24.5.2014 23:04:02   
ribica1
Evo da se i ja priključimuser posted image
Ja sam rođena 1982. a mm 1973
Nakon dvije godine pokušavanja krenuli na pretrage i zbog muževog lošeg spermiograma odmah krenuli na IVF i ostavrili trudnoću od prve, nažalost imala sam prijevremeni porod u 25.t.t. rodila blizance Luku i Eni, Luka je živio 7 dana, a Eni 17 danauser posted image
Nakon tri mjeseca od poroda ostajem sasvim spontano i neplanirano trudna (hmmm možda ne baš planirano jer potajice sam računala plodne dane i akciju namjestila očito u pravo vrijemeuser posted image )
Uglavnom Luku i Eni rodila 2.01.2011. a Doru 12.12.2011. Rodila troje dijece u jednoj godini!
Nakon drugog poroda ne pazimo se al se ništa ne događa, nadamo se da će se desiti kao i sa Dorom al sada sve više razmišljam o ponovnom IVF-u!
Imamo još 8 smrznutih stanica koje nas čekaju do 8.mj.2015.!
Ciklusi su mi na 30 dana a user posted image traje 5 dana
Za sada ne koristimo nikakve vitamine, lijekove i slično!


Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:31:49 >


_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
27.5.2014 18:09:34   
hkajo
1) pokušavamo od 3 mj 2013, s tim da sam odmah ostala trudna tj imala sam biokemijsku, i onda sam se razbolila i nismo smjeli više pokušavati, tako da nam je 5 mj 2014 ponovno prvi pokušaj

2) ja 1985, muž 1986
3) traje 4,5 dana,a ciklusi su mi izmedu 28-31 dan
4) nisam otkrivala pomoću ničega, jer kad ovuliram užasno me boli 1 dan lijevi jajnik, i piškila sam danas prvi put trakicu i pozitivna je
5) nismo bili na nikakvim prettragama
6) jedino što mi se javilo hpv visokog rizika+cin3,sada u 6 mj ču znati da li se šta vratilo
7) išla na 3 koposkopije,bijopsiju, koristila kontracepciju 10 g bez prestanka, svi nalazi bili uredni, prestala piti,i nakon 6 mj javio mi se najveći stad cina i hpv-a
8) folnu kiselinu
9) imala sam samo jednu biokemijsku u 4 mj 2013
10) ne
11) imam problema sa jednim bubregom, jako nizak tlak, i viška 10 kg :)


Ostvarila trudnoću u siječnju 2015. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:06:54 >


_____________________________

03.08.2008.
02.02.2013.
16.08.2015 stigao mali princ

(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
29.5.2014 8:20:47   
mama_3
user posted image Dobro jutro želim!

Trudimo se neka 3 mjeseca sada za novu bebicu.
MM je 1982, ja 1986 godište
Ciklusi su mi i redovni i ne redovni. Ubiti, nisu redovni baš u dan.
Menstruacija mi traje 4 dana cca.
Od metoda za otkrivanje plodnih dana i ovulacija ne koristim ništa, baš ništa... Nisam ni prije nikada.
Do sada sam imala 2 trudnoće koje su prošle u najboljem redu. Nisam imala pobačaja.
eto.... user posted image


Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:33:19 >

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
30.6.2014 12:49:54   
marinazg
Od kada pokušavate zanijeti?
od 5 mjeseca

Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
ja 1990., MM 1988.

Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
menstruacija 5 dana

Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
ne koristimo

Jeste li radili pratrage,kada i koje?
ne osim redovnog papa testa prije 9 mj. dobila samo vaginalete jer mi je ph bio malo niži od uobičajnog

Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
ne

Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
ne

Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
ne

Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
1 trudnoću, sve je bilo u redu, rodila na predviđen termin. Pobačaj i biokemijsku trudnoću ne.

Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
ne


Ostvarila trudnoću u srpnju 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:33:46 >


_____________________________

ribicu smo ocekivali 23.02.2012 i ribica nam je dosla 23.02 u 23.14 :)

(Odgovor članu mama_3)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
17.7.2014 10:33:21   
katy1503
Pozdrav,

evo par info o meni i nama:
Od kada pokušavate zanijeti?
Ne čuvamo se od listopada 2013 ali pokušavamo od travnja 2014
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
1985 oboje
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
prosjek 28 dana sa ponekim skokom na gore i dolja vrlo rijetko (najkraci bio 21, najduzi 35);trajanje 5 dana
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
od lipnja 2014 Fertility friend, ranije nista
Jeste li radili pratrage,kada i koje?
Redovni pregledi ultrazvukom, papa testovi, brisevi
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
Za sada ne
Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
Ne, nikada
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
Pijem folnu kiselinu (Folic) od travnja 2014
Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?

Ništa od navedenog!


Ostvarila trudnoću u siječnju 2015. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:34:17 >

(Odgovor članu marinazg)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
17.7.2014 15:15:41   
pcellica
Od kada pokušavate zanijeti?
oko godinu dana.
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
1983. oboje.
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
26-28 dana, ponekad dodje malo ranije, M traje 6 dana
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
bilingsova
Jeste li radili pratrage,kada i koje?
Radila sam UZV i papa prije nekoliko dana
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
Čekam rezultate PT, a nalaz UZV je uredan
Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
Ne
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
Da, čajeve macinu travu i vrkutu
Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
Ništa od navedenog
Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
Ne

Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:35:28 >

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
1.8.2014 16:36:15   
ucitelj
Od kada pokušavate zanijeti?
Prvo dijete smo pravili 8 godina, sad se trudim skoro 3god.

Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
OD1999.god nemam nikako cikluse osim ako pijem tablete,kad sam rodila imala sam par puta normalno prirodno i onda je opet stalo...znaaci nema ciklusa nemam ovulacije.

Jeste li radili pratrage,kada i koje?
Vadila sam hormone,papa testove,obicne krvne pretrage,stitnjacu,uzv i to je to..nis posebno svi kazu da sam debela pa onda me krkaju baby pilulama,ili dabrostonom i klomifenom.

Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
Muz ima usporene spermmice (davno jednom radili test) ja imam PCOS i nemam cikluse...sve vise manje nagadja se nista ne pise na papiru.

Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
Redovno Cicloprogynova,cilest1,dabroston i klomifen. e da sad sam dobila i siofor 500 za diabetes (al mi nije radjen ogtt test)

Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
Sad trenutno popila dabroston cekam mengu pa cu klomifen uvest popijem ponekad macu ili vrkutu.

Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
Jedna trudnoca i to je to..hb sve ok.

Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
Ne.

Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
Oboje 1983. :D

Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
Nikoje, nemogu ih naci nikako jer nemam cikluse uopce...jednom smo pokusali mjerenjem temp al nista se nije pokazalo...ovo sa sluzi ne kontam kako se radi uopce...meni sve to nekako isto. :D

Jedina mana mi je sad za sad sto imam 110kg na 170cm, kg skidam pomalo ponekad uspjesno ponekad ne ugl nakon trudnoce sam natukla na 125kg sad imam 110 a imala sam 103 imam zelju past bar na 90 ove godine...svi dr (i prije dok nisam bila pretila) kazu da je sve od deblijen a ja nisam imala toliko kg puno 99. god kad mi se pojavio taj problem.Istrazivala sam sama kazu navodno da se moze nesto dogoditi sa hipofizom, e da nekad je neko od dr spomenuo da je moguce da sam stres neki prozivjela a ja nemam pojma da se ista slicno dogodilo sto bi uzrokovalo stres...



Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:36:07 >

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
10.8.2014 19:24:25   
monjikica
Od kada pokušavate zanijeti?
OD 1.8. 2014. :)
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
ja 1990.g , muž 1989.g
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
Menstruacija 6 dana, ciklus 28 dana
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
još uvijek ništa osim računanja ali ako nije problem da mi netko i malo objasni druge metode :)
Jeste li radili pratrage,kada i koje?
ne
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
ne
Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
ne
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
ne, također molim za savjet ;)
Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
ništa od navedenog
Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
ne
Ostale napomene i problemi vezani uz ostvarivanje trudnoće (sve što vi smatrate bitnim).

znači ako bi mi moli pmoći sa savjetima u ezi plodih dana, terapija svega :) hvala unaprijed


Ostvarila trudnoću u listopadu 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:36:43 >

(Odgovor članu teazg)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
25.8.2014 14:05:04   
nina1210
1. Pokušavamo zanijeti od veljače 2014.
2.ja 1989. on 1988.
3.ciklus 28-30 dana menstruacija 7-8 dana
4.imam instaliranu aplikaciju za plodne dane, pratim po tom al sam upravo saznala da to nije dobar izbor user posted image
5. pretrage... ultrazvuk obavezan svako 3mjeseca, i po potrebi ako primijetim da me nešto boli.. zadnje pretrage napravljene prije ljeta, UZV, krvna slika, urin, papa test...
6. problemi vezani za trudnocu... trenutno mislim da nemam još nismo napravili spermiogram, htjeli smo pokušavati prirodnim putem a ako stvarno ne bude sreće na taj način, početi se misliti stvarno malo više... ispadam sebična i glupa, al tek smo tu počeli u veljači..
7.terapija... hm nezz što pod tim reći redovno već zadnje dvije godine pijem folacin 1x1, te svaki dan pijem Depakine Chrono, imam epilepsiju, cijeli život sam na tabletama al od drugog mjeseca sam na samo jednoj dozi, do 10.mjeseca tad kontrola i ukidanje i te doze.
8.ne koristim trenutno ništa za lakše ostvarivanje trudnoće, nisam još toliko upućena, nezz stvarno ni što bih pila?
9.do sada nijedna trudnoća, nijedan pobačaj, ništa koliko ja znam...
10.nisam bila na nijednom od oblika mpo
11.ostale napomene koje mislim da su bitne... epilepsija, nastala od šoka, pod terapijom, ukidanje u 10.mj, folacin sam ja tražila da mi uvede prije dvije godine jer smo tad počeli razmišljati što ako.. tad ju je uveo liječnik, sa napomenom, da ju ja moram piti 6mj, prije začeća, još uvijek ništa, pijem ju redovno svaki dan. obavezno se svako par mjeseci radi cijela krvna slika, ct, eeg, urin, sve moguće kotrole radi epilepsije.. nadam se da ću uskoro ostati user posted image


Ostvarila trudnoću u listopadu 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:37:14 >

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
26.8.2014 19:18:28   
tealitas
Od kada pokušavate zanijeti? od 12mj.2011 godine
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi? ja sam 1988 a MM 1986
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija? Ciklusi su svakih 28 dana a traje po7 dana obilno i bolno prva 3 dana.
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana? mjerila sam BT, ali svaki mjesec osjetil dal je i kada je ovulacija jer imam bolove u desnom jajniku
Jeste li radili pratrage,kada i koje? Nisam osim redovnih papa testa i rješavanja cina3,i naravno bakterijskih nalaza(klamidija itd) Trebala sam sada u 9 mjesecu početi sa svim pretragama i ja i MM.
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)? pitala sam vrkutu do prije ljeta, i naravno vitamine jer sam anemična.
Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
da imala sam spontani pobacaj u 7tt ili biokemisku kako god jer se samo očistilo sve.


Ostavarila trudnoću u kolovozu 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:37:47 >

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!