|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Neurorizično dijete
2.12.2008 10:13:31   
Florijan Jakov
Danas se smatra da 10% živorođene djece pripada grupi neurorizičnih.

U Hrvatskoj se svake godine rodi oko 6000, a u Zagrebu oko 1300 neurorizične djece. Ozljeda nezrelog mozga može dovesti do lakših ili težih poremećaja razvoja djeteta. U novorođenčadi i dojenčadi se odstupanje od normalog razvoja pokazuje kao poremećaj napetosti mišića (krutost ili mlitavost mišića cijelog tijela, jedne strane tijela ili dijela tijela), uz znatno smanjenu prirodnu raznolikost pokreta koja je zamijenjena oskudnim, istovrsnim pokretima ili pak pretjeranim pokretima izazvanim bilo kakvim podražajem. Uz to se može javiti pretjerana razdražljivost, poremećaj ritma budnosti i spavanja, prekomjerni plač, poteškoće hranjenja, a katkada uz povišenu temperaturu i grčevi - konvulzije.

Kolegica u firmi ima blizance, rođene nešto prije termina i oni spadaju u grupu neurorizične djece. Prilikom poroda imali su mala krvarenja u mozak, no sve je u glavnom u redu. Morali su na vježbe motorike, djeca imaju poremećaj spavanja, ali sve su to lakše posljedice.

Imate li kakvih iskustava?


< Poruku je uredio Florijan Jakov -- 2.12.2008 10:39:24 >


_____________________________

FJ JE FRAJER
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Neurorizično dijete
7.12.2008 2:48:11   
Krky
Imala 3 neurorizičara i svi su bez ikakvih odstupanja danas. Daniel je na porodu zaradio hipoksiju (mislim da je to zato što nisam imala epiz. a on je bio 4300 g / 52 cm, a blizanci su - blizanci pa su već samim tim bili neurorizici. <<<<<<<<<<<<s danielom smo išli na vježbe na Rebro, s blizancima na Goljak

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Neurorizično dijete
11.1.2009 11:20:35   
Sandra01
Imam blizance koji su stari 15.mj. rođeni u 27.tj. Idemo na vježbe na Goljak i nemaju nikakvih velikih posljedica osim što se svakodnevno mora vježbati. Ukoliko se sa djetetom što više vježba ono će bolje napredovati.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Neurorizično dijete
14.1.2009 16:00:04   
Frida81
moj malisa je zabacivao glavicu dok je bio beba u nazad dok je isao spavati.
sada ima 16mj i sve je ok

(Odgovor članu Sandra01)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Neurorizično dijete
14.1.2009 16:03:39   
tikica_69
Poznanica koja ima IVF trojke ima neurorizicnu djecu, srecom imaju samo strabizam.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Frida81)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Neurorizično dijete
14.1.2009 16:04:42   
ninolina
Moj je rođen 23 dana prije termina i nikada nije bilo problema. Izašli iz bolnice treći dan, nikakve vježbe, napredovao super, prohodao sa 11 mj. Malo kasnije progovorio sa 2 god za razliku od ovo dvoje ali sasvim sve u redu. Doktorica znala puno puta reći da kakav bi bio da je normalno u terminu rođen

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Frida81)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Neurorizično dijete
17.1.2009 21:26:44   
mamika
Moj sin rođen je 10 dana prije termina. Pri porodu pali otkucaji i smanjio se dotok kisika pa smo išli na hitan carski. Kasnije su mi rekli da je on potencijalno neurorizično dijete jer neznaju je li mozak ostao bez kisika i ako je, koliko dugo.Hvala Bogu danas imam zdravog i vrlo bistrog dečka od 5.5 godina.

_____________________________

ROBERT 13.07.2003
STELA 06.05.2006
KATJA 22.10.2009
http://www.youtube.com/watch?v=jJNVoqYxNmY
http://www.youtube.com/watch?v=PxXjMV64OFI&feature=related
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1358914890312&ref=mf

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Neurorizično dijete
17.1.2009 21:36:22   
Puli
ja sad u grupi imam malog lumena od dvije godine-govori čisto bez tepanja,cijele rečenice,koristi glagole i padeže,nadovezuje se na priču

a imao je krvarenje u mozgu i bio je neurorizično dijete


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu mamika)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Neurorizično dijete
20.1.2009 22:14:03   
Ruža
A mrvice male, samo da bude sve o.k.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Neurorizično dijete
25.2.2009 22:17:12   
tikica_69
Frendica koja je rodila prije 3 mjeseca ima isto neurorizicno dijete jer je rodila mjesec dana ranije.......za sada samo vjezbaju reflekse za sestrom koja svaki dan dolazi k njoj

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Neurorizično dijete
30.3.2009 21:43:23   
tikica_69
Eto, bas mi je danas javila da joj mala strasno napreduje....bravo za malu Niku user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisani korisnik]
16.5.2009 17:23:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Neurorizično dijete
16.5.2009 21:28:59   
novamama
joj bože, kad ovo čitam......zahvaljujem Bogu da je sa malenim sve u redu.....

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Neurorizično dijete
16.5.2009 21:37:07   
inna
mi smo malo na iglama do sljedeće kontrole kod pedijatra 28.5. jer je prošli put rekla da malo prečvrsto drži šake pa ako bude tako i sad na kontroli ići ćemo kod fizijatra. Ja već sad s njim vježbam da otvori šaku i malo se opusti. Nadam se da nije ništa strašno user posted image

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Neurorizično dijete
29.5.2009 21:41:41   
vjerae
Moja Petra je bila neurorizična beba,imala je krvarenje u mozgu zahvaljujuči  15satnom porodu,a najgore je to što sam to tek saznala kad je imala mjesec dana,nisu mi rekli u bolnici,nego su napisali u otpusnom da treba napraviti uzv glave radi kontrole,uglavnom 3 god smo posječivali Goljak a danas?Petra je cura u pubertetu kao i svaka drugauser posted image

_____________________________

Rijetki su trenuci kad je čovjek ravan sebi!

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Neurorizično dijete
17.2.2010 19:05:38   
ponos
s drugim djetetom sam ležala na održavanju trudnoće,bila sam prpremljena za carski rez sutrdan ujutro,no navečer sam dobila trudove.doktorica me nije htjela porađati,bila sam oriključena na tokolizu(infuzija za sprječavanje trudova),primila sam 2 puta apaurin od 5mg i injekciju normabel od 10mg.kako sam bila podvezana i imala jake trudove nakon 3 sata su me ipak porodili carskim rezom,porod je bio hitan.rodila sam prekrasnog dječaka koji je zaradio ciste na mozgu.jedna je bila na području za govor,pa sad suska kad priča,adruga je bila na dijelu mozga za koncentraciju.zaradio je i neonatalnu hipoksiju što zanači da mu je mozak ostao bez kisika,bio je oživljavan,ima pojačan tonus muskulature,tremor desne ručice,zaostajao je u razvoju,nije spavao 16 mjeseci UOPĆE ni danju ni noću,grčeve je imao 11.5 mjeseci,hperaktivan je.strašno je zahtijevno i agresivno dijete.bilo je sumnji i na autizam,ali hvala dragom Bogu tu smo sumnju otklonili

_____________________________

ponos...

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Neurorizično dijete
22.2.2010 16:46:27   
keka25
moja bebica je takoder neurorizicno djete jer su joj kod poroda padali otkucaji i par puta stalo srce,isla sam na hitan carski ona bila bez kisika 3min.sad je beba od skoro 3mj.dosta se izvija,ima oslabljen tonus misica.sad u 3mj idemo kod fizijatra pa cemo cuti sta jos kaze.

(Odgovor članu ponos)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Neurorizično dijete
22.2.2010 19:36:47   
tikica_69
keka25, nadam se najboljem ishodu za tvoju bebicu user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu keka25)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Neurorizično dijete
22.2.2010 19:40:11   
keka25
tikice nadam se i ja da nece biti nikakvih posljedica i da ce moj andjeo biti dobro

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Neurorizično dijete
22.2.2010 19:46:41   
curice
Moja Klara se vodi kao neurorizično dijete.Rodila se sa asimetrijom lica(meni su  rekli da ima zaležano lice),glavica je stalno padala unazad,kasno je propuzala,prohodala i progovorila.Išli smo na vježbe do godine dana(za lice i mišiće vrata).Kasnije se pojavio problem sa motorikom kod pisanja i izgovorom pojedinih glasova(č,ć,ž,š,lj,nj,dž),pa smo dugo išli kod logopeda.Danas je đak prvak,piše lijevom rukom,strašno je uredna kod pisanja,lice u potpunosti jednako.Jedino pada,kotrlja se,razbija-da me nekad to pošteno zabrinjavauser posted image

< Poruku je uredio curice -- 22.2.2010 19:47:27 >

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Neurorizično dijete
18.7.2010 10:52:53   
kisica
Pozdrav svim mamama i tatama (ako ih ima).

Ja sam mama malog neurorizičara. Adrijan je rođen u 35om tjednu trudnoće, te već samim time spada u tu grupu. Plus to smo imali krvarenje I.st.
Vježbamo od kada je napunio 3 mjeseca i danas sa svojih 13 mj je sasvim normalno dijete-. Svako izvijanje, svak krivi napredak u razvoju riješili smo vježbama.
Sada čekamo hodanje.

Neznam jel nam mama kika tu jer me zanima baš kako su oni napredovali.

(Odgovor članu curice)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!