|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Male vezilje!!!
23.9.2011 0:08:18   
mamacita
Pazi sad ovo, uciteljica kod mojeg sina (2. razred) izjavila je jucer na roditeljskom da umjesto proslogodisnjeg sata (jednom tjedno) kada su imali igraonicu, sada uvodi Male Vezilje!!user posted image Ja sam automatski upitala a sta je s deckima?! Na sto se cijeli razred roditelja nasmijao, a uciteljica mi dala zbunjeni odgovor, pa zar i decki ne trebaju nauciti zasiti sami svoje dugme. Ja opet, pa cek malo?! Ona ce na to, da njezin tetak koji je inace kirurg, u slobodno vrijeme siva goblene!! Jer mu treba precizni rad s prstima?! Ok, ako moj mali odluci biti kirurg onda cemo uciti kirurski sivati na medicini, a dugme cu ga ja nauciti sivati kod kuce kada odlucim da je doslo vrijeme. Dakle, za decke nema opcije da donesu neku dasku u skolu, odvijac i saraf pa da pokusaju izraditi neku igracku od nekog materijala, dok djevojcice sjede na drugom kraju razreda sa svojim iglicama, koncem i goblenima. BOZE MOJ, ili sam ja totalno prolupala kada mislim da decki i cure trebaju prvo nauciti pronaci sebe, prije nego li im se nametne nesto cisto zensko. Ili, je cijeli svije prolupao, jer sada navodno vise nije u modiu djecake toliko odvajati od djevojcica?! Kada sam to reka muzu i svome tati, oni su obadvojica to shvatili kao nesto totalno feministicki, i popratili su to komentarom da se takvo sto ne smjelo grupirati na cijeli razred. Slazem se!!! Najzalosnija stvar u cijelom tom procesu je ta sto je u tom razredu vise djecaka nego djevojcica, i sto se niti jedna majka od iti jednog drugog djecaka nije pobunila osim mene! Npr. moj 11 godisnji sin je dosao kuci sa letkom za ples, pitala sam ga da li zeli ici na taj ples u skoli, on me je blijedo pogledao i rekao naravno da ne. Ok, necu ga niti slati. Izbor, odabir, rezmisljanje na relaciji musko-zensko! To nam jako puno nedostaje u skolovanju nasih malenih. Jedva cekam procitati komentare.user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 0:48:01   
mala pcelica
o bože sta jos nece izmisliti user posted image user posted image jel postoji mogucnost za ti djete ne ide na taj sat? mislim ,meni je to posve bezveze,kako god to neko shvatio ali ja svom sinu nebi dala da ide na touser posted image možda uciteljica misli da nam fali dizajnera u hrv pa veli nek se dečki uhvate igle i konca user posted image

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 7:53:42   
Nika 24052006
O Bože....Sjećam se kad am ja išla u osnovnu da smo imali sat tehničke kulture gdje smo pilili šperploče i od njih koješta pravili.Isto nije bilo izbora,morala sam iću na taj sat.Meni je to,kao djevojčici,bilo užasno dosadno i ništa pametno nisam iz toga izvukla.Tako mislim da če i te vezilje dječacima biti dosadno i gubljenje vremena.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 8:21:04   
Mašaaa
Suma svega da su uzaludne bile moje nade da se u školstvu nešto promijenilo. Male vezilje!? Znaci, moja baka s 5 raz osnovne je umjetnik u heklanju zaista,i sad je ona svojim znanjem i preciznošću rada s iglom prešišala kirurga?! Mislim sve me to podsjeca na doba kad je ona(stara baka) išla u školu. Mislim...bez veze

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 8:22:52   
danery
user posted image vezilje?!? jel ta žena normalna?? user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Mašaaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 8:25:25   
mamino zlateko
a svasta dragi boze,sta jos nece izmislit...stvarno,svaka im cast....

_____________________________

T & H
03.01. & 12.02

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 8:45:05   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: mala pcelica

o bože sta jos nece izmisliti user posted image user posted image jel postoji mogucnost za ti djete ne ide na taj sat? mislim ,meni je to posve bezveze,kako god to neko shvatio ali ja svom sinu nebi dala da ide na touser posted image možda uciteljica misli da nam fali dizajnera u hrv pa veli nek se dečki uhvate igle i konca user posted image


pa dizajneri su vecinom gay..
mislim da djete treba da ima izbor pa ako hoce neki djecak da to radi ok...
pitaj uciteljicu da nisu i u vas zenske ugrozene pa ji mora uciti tako ravnopravnmosti spolova?user posted image

ali predmet kao predmet je bezveze..
ja zamisljam mene kako vezem,sijem sa svojim tankim prstima a moj muz sa njegovim debelim...pa normalno da bi meni islo bolje jer sam tako konstruirana..user posted image

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 23.9.2011 8:49:45 >

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 8:59:18   
pincirotvajler
nebi bila protiv toga da npr jedan sat vezu a drugi šarafe ..svi

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 9:07:50   
CallamityJane
Potpisujem pinci, u zivotu nista nije na odmet znati...Pa neka jedan cas uce pikati goblene, drugi cas neka mijenjaju ulje na motoru, pile daske, cetvrti neka uce praviti sapun od luksije i super za sve user posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 9:11:04   
Cvijetka
Danas živimo u drugačijem svijetu od onoga u kojem su živjele generacije koje su nas odgajale. Po osobnoj procjeni živimo u boljem svijetu, u kojem su nam dostupnije informacije, i  svijetu u kojem je, između ostalog, tolerancija i međusobno poštovanje poželjna kvaliteta. Poželjna je i kvaliteta da ljudi posjeduju što više vještina, samim tim su konkurentniji i sposobniji. Danas je potpuno nebitna, a i smiješna podjela na muško ženske poslove.

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 18:38:48   
mamacita

IZVORNA PORUKA: Cvijetka

Danas živimo u drugačijem svijetu od onoga u kojem su živjele generacije koje su nas odgajale. Po osobnoj procjeni živimo u boljem svijetu, u kojem su nam dostupnije informacije, i  svijetu u kojem je, između ostalog, tolerancija i međusobno poštovanje poželjna kvaliteta. Poželjna je i kvaliteta da ljudi posjeduju što više vještina, samim tim su konkurentniji i sposobniji. Danas je potpuno nebitna, a i smiješna podjela na muško ženske poslove.


Ma da, ajde recimo ti bi samostalno isla promijeniti ulje u motoru automobila, ocistiti dimnjak na svojoj kuci, promijeniti ljetne u zimske gume na autu??? Eto ja ne bi, ja bi zvala nekog muskog. Ne kazem da nema zena koje su vjeste u takvim stvarima. Kazem da ako je vjeronauk izborni predmet, zasto i takvo sto ne bi bio izbor izmedju dvije zanimacije, a nematnuti jednu (tipicno zensku zanimaciju) svima.

(Odgovor članu Cvijetka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 18:41:35   
mamacita

IZVORNA PORUKA: danery

user posted image vezilje?!? jel ta žena normalna?? user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image






Nijeuser posted image .

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 19:24:10   
jagodicabobica
ja mislim ipak da je bitna podjela spolova u nekim poslovima poput gradzevine jer je gradzevina vecinom fizicki tezak posao..
jer mislim da je malo nemoguce za zenu da drzi jednu masinu od 70 kila u rukama citav dan..sta vi misliteuser posted image



< Poruku je uredio jagodicabobica -- 23.9.2011 19:30:32 >

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 20:51:56   
inesica

IZVORNA PORUKA: jagodicabobica

ja mislim ipak da je bitna podjela spolova u nekim poslovima poput gradzevine jer je gradzevina vecinom fizicki tezak posao..
jer mislim da je malo nemoguce za zenu da drzi jednu masinu od 70 kila u rukama citav dan..sta vi misliteuser posted image



Nije nemoguce zeni od 150 kg user posted image

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 20:54:28   
inesica
A ovo za vezilje, ma nije mi jasno sto bi oni tamo uopce radili? Mi smo imali predmet Domacinstvo, i to smo kod kuce morali SVI napraviti neke stvari iglom i koncem, izmedju ostalog i prisiti dugme. To mi je bilo OK, jer je bilo jednokratno i nije davila muske jesu to radili oni ili ne, znaci mogli su odluciti i dati babi...ako je ciljala na razvoj fine motorike (ne znam koji ste razred) mogla je smisliti sat nekakvih zabavnih igara na tu foru, ovo joj nije fora user posted image

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 20:57:00   
mamacita

IZVORNA PORUKA: inesica

A ovo za vezilje, ma nije mi jasno sto bi oni tamo uopce radili? Mi smo imali predmet Domacinstvo, i to smo kod kuce morali SVI napraviti neke stvari iglom i koncem, izmedju ostalog i prisiti dugme. To mi je bilo OK, jer je bilo jednokratno i nije davila muske jesu to radili oni ili ne, znaci mogli su odluciti i dati babi...ako je ciljala na razvoj fine motorike (ne znam koji ste razred) mogla je smisliti sat nekakvih zabavnih igara na tu foru, ovo joj nije fora user posted image


Upravo tako. Fina motorika se moze razvijati na razne nacine, i da se pritom djecaci ne osjecaju "ugrozenima".

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 21:01:21   
inesica
Sad vidim da ste 2. razred... uvijek zurim...

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 22:27:44   
mala99
IZVORNA PORUKA: Nika 24052006

O Bože....Sjećam se kad am ja išla u osnovnu da smo imali sat tehničke kulture gdje smo pilili šperploče i od njih koješta pravili.Isto nije bilo izbora,morala sam iću na taj sat.Meni je to,kao djevojčici,bilo užasno dosadno i ništa pametno nisam iz toga izvukla.Tako mislim da če i te vezilje dječacima biti dosadno i gubljenje vremena.


E da i ja se sjećam tih dana, totalno bezveze. Sva sreća da se uvijek našao neki dobri dečko da pomogneuser posted image user posted image

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Male vezilje!!!
23.9.2011 22:42:02   
lilia
I meni je tehnička kultura bio bez veze predmet kao i što je dečkima bilo dosadno peći palačinke ili šivati gumbiće na domaćinstvu.

Ali da svi skupa vezu je totalno bez veze.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Male vezilje!!!
2.1.2012 16:53:05   
berny
ta žena JE normalna. slobodne aktivnosti organizira učitelj po svojim afinitetima. nisu za cijeli razred nego za djecu koja imaju želju više vremena provoditi u toj aktivnosti. mogu prisustvovati i djeca iz drugih razreda.
možeš se raspitati koje se slobodne aktivnosti nude u školi tvoga djeteta i upisti ga na ono što on želi.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Male vezilje!!!
2.1.2012 18:44:49   
kanader
nisam baš metuzalem ali u moje vrijeme ,80-tih, u osnovnoj školi smo imali i tehnički gdje su cure pilile i bojale , i domaćinstvo gdi smo mi muški vezli i šivali gumbe, i pekli palačinke.nisam zbog toga manje muškouser posted image user posted image user posted image a moja žena bez problema zamijeni gumu...eto nije zato manje ženstvene, čak što više ne poznajem ženstveniju osobu....ništa neće bit djeci da se malo "zalete " u neke druge sfere..drage mame, ne bojte se za muškost svojih sinovauser posted image

_____________________________

letio sam nekad, letio i ja...imao sam krila ,krila leptira

(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Male vezilje!!!
2.1.2012 18:59:18   
bubaMaja

IZVORNA PORUKA: kanader

nisam baš metuzalem ali u moje vrijeme ,80-tih, u osnovnoj školi smo imali i tehnički gdje su cure pilile i bojale , i domaćinstvo gdi smo mi muški vezli i šivali gumbe, i pekli palačinke.nisam zbog toga manje muškouser posted image user posted image user posted image a moja žena bez problema zamijeni gumu...eto nije zato manje ženstvene, čak što više ne poznajem ženstveniju osobu....ništa neće bit djeci da se malo "zalete " u neke druge sfere..drage mame, ne bojte se za muškost svojih sinovauser posted image


apsolutno se slažem s ovim...
ja znam raditi većinu "muških" poslova kao što i moj muž zna većinu "ženskih" poslova.. meni je zatucano raditi uopće podjelu, a sad da je ona možda mogla izabrati neku sretniju aktivnost mogla je, ali šta ste graknuli kao da je rekla da svi dečki moraju doć obučeni u haljinice i čipku i malo heklati ))))
tko je muško muško je, tko je gay - bit će gay i ako ga cijeli život guraš u najgrublje i najmuškije poslove, kao i obratno...
a u ostalom što ne bi znali i dečki zašiti neke stvari ili nešto iskreirati? kad im dosadi i ona će morati promijeniti aktivnost jer joj djeca neće dobro reagirati na to - i to je to

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu kanader)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Male vezilje!!!
2.1.2012 22:16:18   
malizia
moj muž zna šiti, kada meni ispadne botun on ga zašije jer je fakat spretniji od mene tristo puta, on medevija od 190 cm i preko 90 kg i uopće nije ženskast dapače meni je tada još više sexy, nadam se da će i moj sin znati ušiti mami botun user posted image , to su moje spretne muškarčine pa sa i iglom u ruci user posted image

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Male vezilje!!!
2.1.2012 23:13:42   
mamacita
Ma sve ovo gore stoji... i mm zna uziti gumbe, ispeglati, skuhati, oprati, ocistiti... Ja sam mijenjala gume, zabijala cavle u zidove, prala aute, kosila travu itd. No, govorim za djecu u 2. razredu, trebaju imati barem veci izbor, to je sve... No to bi tada bila utopija, zar ne?!

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Male vezilje!!!
3.1.2012 13:01:55   
malizia
ma naravno draga moja, nama je ovdje već neko vrijeme sve utopija, al ne za dugo, bit će bolje user posted image ......a ovo gori sam falila moj muž ne ko medevijauser posted image nego bedevija user posted image , kao od brda odvaljen.....živla user posted image ..........

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!