|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 8:34:39   
Bebys
Kosor najavila reformu Hoće li se konačno ubrzati postupak posvajanja djece? user posted image Tisuće djece diljem Hrvatske gubi šansu za normalnim životom u obiteljskoj ljubavi jer sustav ide na ruku roditelja koji djecu napuštaju, odnosno na teret najmanjih koji se sa sustavom ne mogu boriti."Dan danas čekam šansu da posvojim dijete, ali mogućnosti su jedno, a želje nešto drugo", rekao je za Novu TV udomitelj Ivan Gotovac, koji već pet godina čeka posvajanje. U međuvremenu je udomio dva dječaka, no i dalje se bori s birokracijom.

Naime, da bi se dijete moglo posvojiti, biološkom roditelju treba biti oduzeto roditeljstvo.

"Jedan roditelj koji se liječi, ako je ovisnik, to predugo traje. Dok čekate da se roditelj izliječi to traje, dijete čeka i naraste, a kasnije su ti postupci jednostavno nemogući jer ili dijete ne želi na posvajanje ili jednostavno dijete nitko neće", objasnio je Gotovac.

Godišnje se posvoji svega 130 djece. Interesa ima, ali zbog dugog trajanja postupka mnogi odustaju.

Treba napraviti registar posvajatelja
"Treba napraviti reda u čekanju, treba napraviti ono što zemlje oko nas imaju, a to je registar posvajatelja", stav je Jasne Ćurković Kelava, ravnateljice doma u Nazorovoj. Misli da je zakon dobar, ali posvajanje zapinje na centrima za socijalnu skrb i sudovima.

Naime, centri za socijalnu skrb ili sudovi samo jedan telefonski poziv bioloških roditelja mjesečno tretiraju kao brigu, te djeci tako blokiraju posvojenje.

"Dijete u tom periodu, dok traje davanje šansi roditeljima, propada, i sve su mu manje šanse za posvojenje. Djetetu je onda teško jer vidi da postoje roditelji i nije mu jasno zašto ne ide s njima kad oni dođu", ispričala je Kelava.

'Svaki roditeljski dom je neusporedivo bolji od doma'
Premijerka Jadranka Kosor je u ekskluzivnoj izjavi za Novu TV obećala reformu.

"Da se u centrima ljudi još žešće posvete tom poslu, da se manje gledaju papiri a više živi ljudi, djeca s jedne strane i roditelji s druge. Treba vidjeti i da sudovi bolje rade u kontekstu oduzimanja roditeljstva onima koji se za djecu ne brinu", kazala je premijerka.

"Svaki roditeljski dom je neusporedivo bolji od doma ma kako god tamo more ljubavi bilo", dodala je Kosor.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 8:35:43   
Bebys
jako jako vazno...

evo rijesenja za mnogo djecice...
ajd da i ova nasa premijerka napravi nesta pozitivno...falim te boze...user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 8:38:21   
novamama
samo se nadam da će zakon popraviti kako treba, a ne napola kao po običaju.....

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 9:01:48   
Bebys
mislim IZBORI..ce pa zato luduje..da KAO NESTA NAPRAVI...hajd bar neka je pozitivno...user posted image

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 9:06:22   
ninolina
Kaj mislite da je to istina...ma dajte...sad kad joj gori pod guzicom ona se hvata za ono na kaj su ljudi slabi....
Ja ne vjerujem da će se išta promjeniti u tom pogledu jer kako i ko radi na tim mjestima treba prvo srediti onda dalje...


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 9:32:18   
Bebys
ja isto tako mislim...ali IPAK SE NADAM..DA CE NESTA BAR UCINITI..bas zato jer joj GORI POD NOGAMA..

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 9:32:23   
ciba
IZVORNA PORUKA: ninolina

Kaj mislite da je to istina...ma dajte...sad kad joj gori pod guzicom ona se hvata za ono na kaj su ljudi slabi....
Ja ne vjerujem da će se išta promjeniti u tom pogledu jer kako i ko radi na tim mjestima treba prvo srediti onda dalje...


potpisujem...


_____________________________

Lorena 12.03.2009. 3850g i 51 cm
Matej 8.03.2012. 4290g i 52 cm

http://www.youtube.com/watch?v=B7r5yaSq1-k

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 9:42:51   
ninolina
IZVORNA PORUKA: Bebys

ja isto tako mislim...ali IPAK SE NADAM..DA CE NESTA BAR UCINITI..bas zato jer joj GORI POD NOGAMA..

a dragamoja koliko se oni bore za takve stvari pokazuju već godinama...daj bože da naprave nekaj jer ovaj naš sustav je u banani po tom pitanju ali sve mi se čini da su to puste priče..



_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 9:58:36   
malatajna
Mislim da ovdje nije problem kome gori pod nogama....mislite da bi netko drugi učinio bolje? Prije svega problem je najčešće u najnižim instancama...uredima za soc. skrb, domovima...najčešće tamo sjede osobe (čast izuzecima) koje su navikle raditi jednako 20 godina i čemu da se potrude do kraja, čemu se mijenjati kad tako rade godinama...najčešće, nažalost, nedovoljno odgovorno i angažirano, ili je najlakše pravdati svoju neangažiranost riječima: 'takva je procedura' ili tako je to...kao i uostalom i u svakom poslu. Sve dok svatko od nas ne bude radio svoj posao do kraja odgovorno i efikasno...nema nam boljitka...

_____________________________

Dvije princezice... 28.10.2009. i 16.4.2011.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 10:00:46   
ninolina
IZVORNA PORUKA: malatajna

Mislim da ovdje nije problem kome gori pod nogama....mislite da bi netko drugi učinio bolje? Prije svega problem je najčešće u najnižim instancama...uredima za soc. skrb, domovima...najčešće tamo sjede osobe (čast izuzecima) koje su navikle raditi jednako 20 godina i čemu da se potrude do kraja, čemu se mijenjati kad tako rade godinama...najčešće, nažalost, nedovoljno odgovorno i angažirano, ili je najlakše pravdati svoju neangažiranost riječima: 'takva je procedura' ili tako je to...kao i uostalom i u svakom poslu. Sve dok svatko od nas ne bude radio svoj posao do kraja odgovorno i efikasno...nema nam boljitka...


to sam i ja rekla ti koji rade tamo trebaju mrdnut...ali da se ona sad po televiziji šepuri kako će napraviti bolje a gdi je do sada bila user posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu malatajna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 10:14:54   
malatajna
Ma joj... toliko sam razočarana ovima ''dolje'' da ne vidim loše u ovima ''gore''... Njihov je posao da se nabacuju novim projektima, obećanjima... kako desni, tako i lijevi... i za njih vrijrdi ono kad se odgovorno prihvate posla, a zaborave na to da blate jedan drugog...umjesto da združe glave u teškim trenucima, oni pljuju jedni po drugima...ma, baš me to žalosti...

A što se tiče razočaranja... meni bliska osoba je posvojila 2 djece nedavno...o nebrizi institucija da ne govorim...od toga da ih nisu pripremili na probleme...do neadekvatnog reagiranja kad su problemi nastupili...jednostavno nemaju pojma... Uh!

_____________________________

Dvije princezice... 28.10.2009. i 16.4.2011.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 10:22:37   
ninolina
Moja sestra posvaja već eto 4 godine i ništa....razovori, razgovori....testiranje...i ništa...ma kome...samo me razljute ovakve teme...jer nepravda je u samim domovima, socijalnim službama...kosoricu da ne spominjemuser posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu malatajna)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 10:24:37   
Bebys
zao mije...MISLILA SAM SAMO POZITNVNO...oprouser posted image stite..

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 10:26:58   
ninolina
IZVORNA PORUKA: Bebys

zao mije...MISLILA SAM SAMO POZITNVNO...oprouser posted image stite..

ma daj bebys...pusti mene i kaj ja pričam...user posted image

< Poruku je uredio ninolina -- 2.11.2010 10:27:13 >


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Lakse posvajanje djece!
2.11.2010 22:05:11   
natalijax
čula sam,sramota kakvi zakon imamo a ta kosorica sam zna mrdat guzicom i obečavat pred izbore,a ti roditelji ak se nemogu brinit za djecu i ostavljat ih po domovima onda nek ih se i odreknu

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 15
   [Obrisani korisnik]
3.11.2010 7:59:10   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Bebys)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Lakse posvajanje djece!
3.11.2010 9:39:45   
Bebys
ajme...valjda ce bar nesa napraviti od svega..user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!