|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako prepoznati alergiju?
27.5.2009 23:06:44   
tikica_69
Alergija je imunološka reakcija na određenu tvar iz okoliša – alergen. Mnogi simptomi nazalnih alergija (alergijski rinitis) su slični simptomima prehlade – curenje nosa, suzne oči, kašalj, začepljen nos, kihanje. Ovi simptomi mogu biti blaži ili jači, povremeni ili pak stalno prisutni. Mnogi roditelji nisu sigurni pati li njihovo dijete od alergije ili se radi o dugotrajnoj prehladi.
No alergije su ipak drugačije. Evo na što trebate obratiti pozornost:

  • Kiše li vaše dijete često?
  • Ima li suh kašalj, odn. ništa ne iskašljava?
  • Jesu li mu oči crvene, suzne i da li ga svrbe?
  • Postoje li nekakve reakcije na koži, poput iritacije ili crvenog osipa koji svrbi?
  • Da li je nos vašeg djeteta stalno začepljen ili curi?
  • Ima li simptome prehlade? (prehlada obično završi kroz 7-10 dana, a alergija ne)
  • Diše li vaše dijete kroz usta?
  • Da li stalno dira ili trlja nos?
  • Teče li vašem djetetu iz nosa rijetka prozirna sluz (ili se pak radi o zelenoj ili žutoj sluzi)?
  • Je li mu koža tamna i ljubičasta ispod očiju?
Ima li vaše dijete više od jednog od navedenih simptoma, postoji vjerojatnost da je alergično na nešto. Najčešće su alergije na prašinu i grinje, životinjske dlake i plijesan,  no može se raditi i o drugim alergijama. Budući da se neke alergije povezuju s infekcijama ušiju i astme, bilo bi dobro da o svemu popričate s liječnikom, koji može utvrditi radi li se o alergiji.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako prepoznati alergiju?
27.5.2009 23:43:06   
Lady3
Meni Patrick već neko duže vrijeme kašlje suho,nosić mu curio neko vrijeme,vodila ga pedici,kaže sve ok,možda je aalergija na ove trave i šta je već sada za alergiju..user posted image Kaže da ga ne vodim van kada kosimo travu,nek se drži podalje od nje..user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako prepoznati alergiju?
27.5.2009 23:43:58   
tikica_69
Pa ne moze tak na nevidjeno....sto nisi trazila da te posalje na alergo-testove pa da dobije pravovaljanu terapiju a ne da se muci user posted image

< Poruku je uredio tikica_69 -- 27.5.2009 23:44:18 >


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako prepoznati alergiju?
27.5.2009 23:46:27   
Lady3
nije ništa mi rekla,samo mu poslušala pluća,pogledala grlo i to je to..user posted image
temp.nema Hvala Bogu,papa kao inaće,spava i sve to..pa neznam..


_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako prepoznati alergiju?
27.5.2009 23:48:22   
tikica_69
Pa od alergije nece ni imati temperaturu.....mozes provjeriti tako da mu das Claritine sirup...ako ce mu biti bolje, alergija je - ali ja bi radije inzistirala na testovima da bezveze ne eksperimetiras. Ipak su to lijekovi.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako prepoznati alergiju?
27.5.2009 23:49:28   
Lady3
za testove moram ići u dr.grad,ma neznam i sama,sad si mi bacila bubu u uho,a kako se ti testovi rade?bole li?user posted image user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako prepoznati alergiju?
27.5.2009 23:51:00   
tikica_69
a ne...al klinac bu se prepal vjerojatno jer ga s iglicom bocnu 8 puta pod kozu u tu nakapaju alergen da vide na koji ce reagirati

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako prepoznati alergiju?
27.5.2009 23:52:25   
Lady3
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image joooj neeee,moja mazaaaa....

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako prepoznati alergiju?
27.5.2009 23:53:25   
Ninaa
mislim da mlađe od tri godine ne pikaju već im kapaju alergene na rukicu ali to nije pouzdano, nakon tri god. idu na pikanje, moj nećak ima probleme s alergijama pa su ga tako testirali.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako prepoznati alergiju?
27.5.2009 23:53:25   
tikica_69
Ja sam na svakloj ruci imala po 12 uboda i samo na tri nisam reagirala user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako prepoznati alergiju?
27.5.2009 23:55:25   
Lady3
e vidiš martina kad si to sad rekla kao da sam negdje to i pročitala ili je neka od cura to rekla,Mirna moždauser posted image možda zato nije dala da idemo...

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako prepoznati alergiju?
27.5.2009 23:56:02   
tikica_69
Eto vidis.....to nisam znala user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako prepoznati alergiju?
27.5.2009 23:59:15   
Ninaa
Neznam moj Andrija od kad je bio beba ima problema s dermatitisom, pa su ga tak testirali otkrili da je alergičan na jaje i mlijeko.poslije s tri godine je išo na pikice pa su mu otkrili jaje, kak ga nije jeo opet je imao reakcije i zadnje je išao na Srebrenjak (bolnica za djecu u Zagrebu vezana za dišne puteve) i tam je cijeli dan bio podvrgnut jaju u prahu i nije reagirao tak da su sad opet na početku. Testovi pokazuju da je čist a njega nešto smeta najvjerojatnije neka pelud tak da i dalje pije te lijekove za alergiju Singular i ima pumpicu,a ima tek 4 godine.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako prepoznati alergiju?
28.5.2009 12:26:56   
BUMBIKA
Dino ima više od 2 stavke od ovih ponuđenih,a doktorica mi nije još spominjala alergotestove jer se navodno ne može ići prije 3 godine,tj nisu točni.
Početkom mjeseca smo bili kod doktora jer je imao začepljen nosić i kašljao je,a grlo mu nije bilo crveno i pluća čista.Svako veče popoje rinolan sirup,a kad ga ne popije mu bude loše.Vjerovatno je alergičan,kad sam i ja na sve živo.

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako prepoznati alergiju?
28.5.2009 16:17:38   
Ruža
Pa primjetila sam da trlja nosić i oke, ali mislim da je to od umora. Premda ih je u vrijeme kad je većina cvala stalno trljao kad bi došli iz vana.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako prepoznati alergiju?
28.5.2009 16:19:26   
ivanaa
mi smo svi alergicari

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako prepoznati alergiju?
2.6.2009 8:36:22   
inna
Domi u zadnje vrijeme stalno trlja nos. U moje rame, ako se okrene na trbuh onda u pelenu i sl. Već ima dijagnosticiran atopijski dermatitis pa ću baš sad na kontroli pitati dermatologa. Jaooo baš je pekmez user posted image

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   [Obrisani korisnik]
2.6.2009 9:00:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu inna)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako prepoznati alergiju?
20.6.2009 12:32:50   
BUMBIKA
Cvrčak kao je prošlo vađenje krvi za alergije?

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako prepoznati alergiju?
15.10.2009 11:19:41   
lejla mitrovic
moj deni vec tri dana ima malo crvenila na obrazima. petnaest dana ide u jaslice. ima li neko slicno iskustvo 

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako prepoznati alergiju?
15.10.2009 13:39:07   
mirna
Možda mu je koža suha zbog mraza i vjetra, pa vjerojatno zbog toga.. kod nas je svaku zimu taj slučaj. Namaži ga se nekom zaštitnom kremom.

(Odgovor članu lejla mitrovic)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako prepoznati alergiju?
14.2.2010 13:07:52   
silvija018
user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako prepoznati alergiju?
5.8.2010 22:59:19   
mamm
drage moje, mene zanima upravo to pitanje alergije jer ni sama nisam sigurna. naime bebač mi ima 10 mjeseci, prije par dana su mu se počele pojavljivati crvene točkice i flekice po tijelu, nije ih puno i nalaze se na stomaku, leđima, nadlaktici,sad i ne ramenu i vratu..dobio je i temperaturu koja oscilira i ikada nije iznad 38.4...navodim da su se točkice i flekice počele pojavljivati prije temperature koju je dobio tek jučer..uspijevamo je kontrolirati čepićima..jučer sam primjetila i zadah iz usta pa je dobio i sirup..bili kod pedijatrice odmah po pojavi temper., šalje naa na nalaz urina i krvi sutra...bebač je razdražljiv, kenjkav, slabo jede s tim da od danas zna i povratiti dio onoga što pojede (ne uvijek i ne sve)..prije tjedan dana sam mu dala žumanjce od čega mi se bar tada učinilo da je dobio kožnu reakciju,,međutim to je iskakao ali osip ne prolazi..smiri se na jednom mjestu i odmah dobije točkice na drugom mjestu..to me već malo brine..i jiš jedna stvar ima jako puno crvenih pravilnih točkiva na spolovilu..dobili sudrocrem ali mi se čini da ne pomaže..meni ss više čini da su možda gljivice jer su tako pravile..ima li netko neko riješenje...pleaseeeuser posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako prepoznati alergiju?
11.3.2013 9:57:58   
adahrc
malo da podignem temu...
moja malena je alergična na ubode komaraca?? jeste li čuli za one narukvice protiv komaraca? možda isprobali?

(Odgovor članu mamm)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako prepoznati alergiju?
11.3.2013 10:27:27   
monstrum
Naše muke s alergijom su počele sa izrazito crvenom kožom, pogotovo na rukicama uz svrbež toliko intenzivan da mi se malena ponekad znala izgrebati do krvi....Sva sreća alergija joj nije otišla na pluća, i preventivno pije Singular granule iako joj iste dajem svaki drugi dan, zbog cijelog niza nuspojava..

(Odgovor članu adahrc)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!