|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dobivanje na težini
9.3.2009 11:55:20   
Anoniman
Pozdrav svima!

U 12 tjedana sam dobila 3 kg. Je li to ok. Osjećam se super, nemam mučnina, hodam svaki dan po nekoliko km, radim... Zapravo kao da i nisam trudna. Zanima me samo je li to previše. Iskreno.. ja te kile ni ne osjetim, još sam u svojoj odjeći.user posted image
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dobivanje na težini
9.3.2009 12:11:54   
tikica_69
Rast kilograma tokom trudnoće bi trebao biti oko jednog kilograma tjedno i taj rast počinje negdje u drugom tromjesečju. Tijekom prvog tromjesečja ukupan rast kilograma bi trebao biti unutar granica od dva do tri kilograma.
Dakle, nemas brige.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dobivanje na težini
9.3.2009 15:35:49   
Wukovarka
Bez brige...
Nemoj se zamarati kilama, ja sam svaki mjesec dobila po jednu kilu, a zadnja tri mjeseca po dvije ili pak tri user posted image

I sve su kilice otisle 20 dana nakon poroda user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dobivanje na težini
9.3.2009 16:20:35   
Iki_P
Ja sam skoro kilu tjedno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ne brini, sve je normalno!

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dobivanje na težini
9.3.2009 18:39:01   
zlato_tatino
od 12 .tjedna dosad do 15.tjedna imam istu kilažu i to udebljala sam se 2 i pol kile dosad,ali jedem normalno kaže moja mama da je i ona bila takva kad je bila prvi put trudna...

(Odgovor članu Iki_P)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dobivanje na težini
9.3.2009 21:49:05   
Ruža
Sve je to individualno, neki dobiju više i prva dva tromjesečja, a neki u zadnjem. Evo ovdje možeš malo pročitati o iskustvima drugih cura:
http://www.ringeraja.hr/forum/Kilogrami_u_plusu_ili_u_minusu/m_1257/tm.htm
http://www.ringeraja.hr/forum/Pravilno_dobivanje_na_te%C5%BEini/m_144396/tm.htm

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu zlato_tatino)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dobivanje na težini
20.5.2009 9:04:05   
tekica
Pozdrav svima od već sada BIG mame!user posted image   Nakon svih mogućih prijašnjih komplikacija uspijela sam ostati trudna i sada sam u 16tjed. i to već sada sa 9+kg!
Istina nakon udaje, uz malo opušteniji ritam življenja i ja i mm dobili smo 6kg u samo par mjeseca user posted image  
Tako da je i sama trudnoća početa na debljim temeljima. Da li sam zabrinuta za kasnije, kako ću skinuti,... nisam ali sam sama sebi teška i naprosto preeeevelika!! Naime sa mojih 64kg prije udaje sada sam na 80kg! Kako svoju odjeću beć odavno ne mogu nositi,a nikako da nađem nešto u čemu bi si izgledala kolko toko ženstveno... shvatila sam da sam stalno u istim trima hlačama i vrećastim majcama.... neki dan mi je mama ponudila da probam nj hlače i majcu..i ko za user posted image  sve taman moj broj!!
Ma istina je da se ne pazim što se tiče prehrane, kada sam gladna- jedem, kada sam žedna - pijem i to točno ono za što me vuče želja. Nije u velikim količinama ali ...izgleda da sam često gladna user posted image
svaki dan obećajem sama sebi da ću početi paziti ali kada mi nešto zamiriši..... eto sada vama obećajem da ću pripaziti na dodatne kg i svaki tjedan voditi javnu evidenciju... sretno nam!

< Poruku je uredio tekica -- 20.5.2009 9:06:54 >

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dobivanje na težini
20.5.2009 12:14:17   
mali_macic
ja sam u 22.tjednu i vec sam 11kg dobila. Iskreno ne brinem se pretjerano jer stvarno normalno jedem i pogotovo na pocetku trudnoce nisam uopce slatkise jela, tako da i ne znam od cega mi ovih pustih kila. Jedem voce i povrce 2-3 tjedno jedem meso i malo mlijeko i mlijecnih proizvod. Slatkise i dalje ne jedem cesto jer mi se i ne jedu (za cudo) ali sto volim pojest je sladoled ali i to bude event. jedan dnevno. Sad cu se malo pomalo pocet kupat i nadam se da ce se moja kilaza drzat u granicama normale.

_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu tekica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dobivanje na težini
22.5.2009 12:09:18   
zlato_tatino
IZVORNA PORUKA: Ruža

Sve je to individualno, neki dobiju više i prva dva tromjesečja, a neki u zadnjem. Evo ovdje možeš malo pročitati o iskustvima drugih cura:
http://www.ringeraja.hr/forum/Kilogrami_u_plusu_ili_u_minusu/m_1257/tm.htm
http://www.ringeraja.hr/forum/Pravilno_dobivanje_na_te%C5%BEini/m_144396/tm.htm



Kako moze biti individualno ako do treceg tromjesjecja beba ima otprilike kilu i onda u slijedeca dva mjeseca mora nabaciti svu ostalu kilazu,po logici stvari trebali bi se udebljati najvise tada,zar ne?

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dobivanje na težini
22.5.2009 12:18:38   
novamama

IZVORNA PORUKA: tekica
Pozdrav svima od već sada BIG mame!user posted image   Nakon svih mogućih prijašnjih komplikacija uspijela sam ostati trudna i sada sam u 16tjed. i to već sada sa 9+kg!



tekica čestitke i dobrodošlauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu tekica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dobivanje na težini
22.5.2009 12:25:17   
dikac
IZVORNA PORUKA: zlato_tatino

IZVORNA PORUKA: Ruža

Sve je to individualno, neki dobiju više i prva dva tromjesečja, a neki u zadnjem. Evo ovdje možeš malo pročitati o iskustvima drugih cura:
http://www.ringeraja.hr/forum/Kilogrami_u_plusu_ili_u_minusu/m_1257/tm.htm
http://www.ringeraja.hr/forum/Pravilno_dobivanje_na_te%C5%BEini/m_144396/tm.htm



Kako moze biti individualno ako do treceg tromjesjecja beba ima otprilike kilu i onda u slijedeca dva mjeseca mora nabaciti svu ostalu kilazu,po logici stvari trebali bi se udebljati najvise tada,zar ne?


ma nema ti kod tih kila logike, svaka je žena i trudnoća priča za sebe. ja sam 2. trudnoći u prva 4 mjeseca dobila 15 kg i do kraja još 15kg tako da sam bila i više nego van tih tablica, a ginićka mi je rekla da ću valjda u 2. trudnoći voditi računa da ne pretjeram user posted image

(Odgovor članu zlato_tatino)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dobivanje na težini
22.5.2009 12:32:31   
zlato_tatino
ja sam do 25.tjedna imala +7 dalje cemo vidjeti...

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dobivanje na težini
22.5.2009 12:37:01   
novamama
ja sam u jednom mjesecu dobila čak 6 kila, svukupno 15........taj mjesec sam si kao malo dala oduška i bogme me koštalo....

pazite na kilažu jer opravdano je dobiti tek 7 kila.....

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu zlato_tatino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dobivanje na težini
22.5.2009 13:37:07   
natalli
evo da i ja kažem nešto o svojoj kilaži....trudna sam 26 tjedana i u plusu sam samo 2kg, s bebom je sve super,doktorica mi je rekla da nema nikakve primjedbe.user posted image user posted image
ja mislm da su zaslužni kg.koje sam dobila par mj.prije user posted image
bitno je da na kraju rodimo sve žive i zdrave user posted image ,a kilaža je manje bitnauser posted image

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dobivanje na težini
22.5.2009 13:42:49   
zlato_tatino
OPRAVDANO JE DOBITI TEK 7 KILA  user posted image  ako mislis u cijeloj trudnoci gadno si nesto pobrkala,pa i na trudnickoj ti pise da kilaza ispod 9 kg nije o.k. user posted image

(Odgovor članu natalli)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dobivanje na težini
27.5.2009 12:20:27   
anidla

Ja sam nova clanica, pa evo da i ja koju napisem...ja sam se udebljala oko 6 kg a tek sam 16 sedmica user posted image Ali ok, previse se ne brinem, jer mi je prva trudnoca, dotjeracu se vec nekako u red poslije poroda  (I hope so) user posted image
Nego, ja sam pod terapijom i prvih mjesec i po sam morala lezati i primati inekcije a i bila sam strastveni pusac pa sam bacila cigarete pa je valjda to sve doprinijelo mojem dobivanju na kilazi, ali bitnije mi je sto sam prestala pusiti nego dobivenih 6 kg user posted image

(Odgovor članu zlato_tatino)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dobivanje na težini
27.5.2009 12:22:44   
koka
anidla dobro nam došla i uživaj u trudnoći bejbe, kasnije čemo zajedno skidat kileuser posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dobivanje na težini
27.5.2009 21:49:46   
dikac
IZVORNA PORUKA: natalli

evo da i ja kažem nešto o svojoj kilaži....trudna sam 26 tjedana i u plusu sam samo 2kg, s bebom je sve super,doktorica mi je


šogorica mi je u 2.trudnoći dobila samo 4 kg i rodila skroz zdravog dječarca. te kile stvarno nisu mjerilo ničega jer dijete iz majčinog organizma dobiva ono najbitnije. puno je važnije da se majka zdravo hrani, raznovrsna prehrana, a junk food bi trebalo izbjegavati.

(Odgovor članu natalli)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dobivanje na težini
27.5.2009 23:07:39   
mara27
da se pohvalim.....danas sam bila na pregledu i za divno ČUDO od prošlog puta nisam dobila ni pola kile, iako sam bila uvjerena da će me doktorica navikati s obzirom da sam u prvo trudnoći nabacila 20 i kojuuser posted image
čak sam pitala i da li je to ista vagauser posted image

u svakom slučaju, sad sam 19tj+3dana, 5 kg u plusu, i presretna....

moje iskustvo je da itekako triba pripazit i ne dati si oduška sa mišlju "lako ću to skinit posli poroda" jer sam ja tako nabacala kile pa mi je tribalo 2 ipo g da se koliko-toliko vratim u normalu...to je moje tužno iskustvo


_____________________________

odgajati dijete-ljubavlju i povjerenjem!
L-25.08.05.
T-19.10.09.

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dobivanje na težini
28.5.2009 14:43:26   
mali_macic
IZVORNA PORUKA: anidla


Ja sam nova clanica, pa evo da i ja koju napisem...ja sam se udebljala oko 6 kg a tek sam 16 sedmica user posted image Ali ok, previse se ne brinem, jer mi je prva trudnoca, dotjeracu se vec nekako u red poslije poroda  (I hope so) user posted image
Nego, ja sam pod terapijom i prvih mjesec i po sam morala lezati i primati inekcije a i bila sam strastveni pusac pa sam bacila cigarete pa je valjda to sve doprinijelo mojem dobivanju na kilazi, ali bitnije mi je sto sam prestala pusiti nego dobivenih 6 kg user posted image



cestitke i svaka cast na prestanku pusenja user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dobivanje na težini
7.7.2009 8:30:39   
Sabatoria
Kada sam saznala da sam trudna u četvrtoj nedjelji imala sam 64 kg, sada sam ulazim u devetu i imam 68, ja ipak mislim da kao sto je  neko rekao da jedan kg nedeljno je sasvim ok, i nije. Imala sam naviku da idem 2km pjeske ujutro na posao, sada ne mogu zbog jutarnje mucnine :) A nakon posla slabo da imam vremena da priustim sebi setnju.

Konzumiram voce, povrce, kuvanu hranu... 4,5 manjih obroka koji se zavrsavaju u 20h nakon toga pojedem neku vocjku, i zaista ne znam šta nije u redu, ali zaista se trontavo osjecam... Ima li neko neki savjet konkretni ?

(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dobivanje na težini
7.7.2009 9:14:44   
dominik
to se i meni desilo...bila sam ful aktivna prije druge trudnoce...odrzavala liniju jedenjem minimalno i opa 24 i jos sitno kila natukla....tak ti je to, mislim da nemam nikakav pametan savjet...

(Odgovor članu Sabatoria)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dobivanje na težini
7.7.2009 9:24:22   
koka
draga moja ja sam u jednom mjesecu 5 ih natukla a da me pitaš kako neznam, sve se jelo kao uvijek niša ekstra više...i prva i druga su završile sa skoro +20user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dobivanje na težini
7.7.2009 9:38:15   
cuba
Ja sam u 20 tjednu, 3kg sam dobila do sadauser posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dobivanje na težini
17.7.2009 6:31:38   
višnjica2009
pozz trudnice, ja sam u 19 tjednu i plus 4 kile ,inace ovo je druga trudnoća u prvoj dobila samo 9 sve otislo nakon poroda ,zato ne brinite se za kile ode to sve..

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!