|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dali ste bili vježbači?
13.3.2013 12:07:44   
kisica
Moj sin je kao posljedicu ranijeg rođenja imao Distoni sy i Asimetriju, pa smo gotovo godinu i pol bili vježbači po Bobathu u Sisku.
Bogme smo se i navježbali, ali evo hvala bogu sve je u redu sada.
Moram ga pohvaliti da kao vježbač nikada nije imao izlijeve plača ili da nije htio vježbali, dok smo znali čuti i kako mnoga djeca jednostavno ne podnose vježbice i zbog toga se bune.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dali ste bili vježbači?
21.3.2013 14:59:13   
ivanicapeca
Sva nedonoščad u pravilu moraju pohađati vježbice dok barem ne propužu.
Ispadi gnjeva su posve normalna pojava, i treba tempirati vježbe prema raspoloženju djeteta, ali nikako ne odustati i više stvari vježbati kroz igru.
Što se distonije, hipertonije ili hipotonije tiče, danas je teško naći u terminu rođeno dijete koje nema jedno od tri dijagnoze, no bitno je da se stvar korigira u procesu rasta i napredovanja.

< Poruku je uredio ivanicapeca -- 21.3.2013 15:00:23 >

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dali ste bili vježbači?
21.3.2013 22:04:02   
bella 1
evo i naše iskustvo, L je rođen u terminu 39+4 , sad tek sa 7.mj smo skužili tj ja sam tražila uputnicu za fizijatra i ima blagi hipertonus, vježbamo 2 tjedna , danas baš bili kod fizijatra oduševljen je napredkom, gmižemo kroz 2 tjedna misli da će propuzat, leđa su mu zrela za sjediti veli, još mu malo fali da se sam posjedne...ma ja sam prezadovoljna , a jako sam se uplašila kad sam čula dijagnozu jer nisam naravno bila upućena...ma bilo je i borbi sa vježbanjem ali ja sam ga ''hvatala'' kad je bio raspoložen...i evo skoro riješeno sve user posted image

_____________________________

04.08.2012. stigao nam Lo naš

(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dali ste bili vježbači?
21.3.2013 22:05:20   
bella 1
pardon, sad sam tek vidjela da je tema pod nedonoščadi....ali dobro...vježbači smo user posted image

_____________________________

04.08.2012. stigao nam Lo naš

(Odgovor članu bella 1)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dali ste bili vježbači?
21.3.2013 22:12:33   
tina0310
user posted image user posted image user posted image za male vježbače i mame koje im pomažu

mi smo hvala Bogu zdravi.... samo sam tila napisati par riči mamama: uistinu vam se divim kako svoje vrime posvećujete dici i njihovom napretku,velika je to borba i mnogi je nemogu ni zamisliti bez obzira jel to samo privremeno il stalno

svima jedan veliki user posted image user posted image user posted image

_____________________________

-mamin miš-
Alen 19.05.2010.

(Odgovor članu bella 1)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dali ste bili vježbači?
21.3.2013 22:34:51   
Kony
Po cemu se prepoznaje hipertonus????

_____________________________

2.12.2007 seka Lu
1.05.2012 braco Lu

(Odgovor članu tina0310)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dali ste bili vježbači?
21.3.2013 22:51:23   
ivanicapeca
Hipertonija se može lako osjetiti ako je dijete u nekom dijelu tijela tvrđe, ukočenije, žilavije, da se tak izrazim, tj, nema onu prirodnu opuštenost dok izvodi neke motričke radnje.

(Odgovor članu Kony)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dali ste bili vježbači?
22.3.2013 10:52:34   
bella 1
kada je bio na trbuhu išao je u ''avion'' s rukicama (iza ih je držao), kada podigneš dijete ispod pazuha križa nogice u zglobovima...to su bili naši simptomi i da jako rano je počeo glavicu dizat što nije bio znak da je dijete napredno već hipertonus, ali još jedanput nije strašno naravno ovisi o stupnju kojem je, mi smo kroz 2 tjedna vježbanja prestali ići u ''avion'' i ''olabavio'' je user posted image

_____________________________

04.08.2012. stigao nam Lo naš

(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dali ste bili vježbači?
10.6.2013 12:23:16   
Ela28
Moji blizanci su rođeni u 36+2 i oni idu na vježbice kažu da su malo hipotoni i evo već 2.mj smo na vježbicama ...

(Odgovor članu bella 1)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dali ste bili vježbači?
10.6.2013 22:52:05   
uspavana
i naša princeza je nedonošće, napunila je danas 2.godine i još uvijek vježbamo... po Vojti i po Bobathu.
Al onda je isto super što se tiče vježbi, prihvatila je to kao nešto što se mora pa se vrlo vrlo rijetko dogodi da plače ili protestira...ali sve što možemo radimo kroz igru a ne kao u vojsci pod moraš

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu Ela28)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dali ste bili vježbači?
11.6.2013 12:51:56   
kisica
Samo naprijed i ne odustajte. Svaka vježbica ima svoj napredak. Moj je sada 4godišnjak.

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dali ste bili vježbači?
4.12.2014 13:39:55   
Ela28
Eto i mi smo završili sa vježbicama kada su dečki prohodali a to je bilo sa 17.mj .Nisu te vježbice uopće loše dobro dođu a i djeca su se tamo i izigrala user posted image

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!