|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta nije u redu s mojim dijetetom :(
25.5.2012 13:57:30   
mladika13
Bojim se, a ujedno i nadam mišica da se kod našega f.
upravo o tome i radi. Srečom, kao šta sam napisao,
krenuo je u jaslice, tamo  uopće ne gleda tv, a kada
je doma,a mama radi, pokušavam mu se više posvetit,
a opet mu umjereno vremena pustiti za babytv.Poslušati ću tvoj
(od logopedice)savjet i pokušati s našim teletabisima.Šta se tiče govora,
odjednom kada se najmanje nadamo počne vikati mama, koji
puta tata,normalno u slogovima, koji puta avav(imamo psiča)no uglavnom
pušta neki zvuk tipa abu i to mu je glavna poštapalica, a meni glavna briga.
Šta se tiče odazivanja koji puta se odazove na prvi poziv, a koji puta ne bi Bogu.
Isto je tako i s pogledima u oči. Ponavljam, svi me uvjeravaju da nema
potrebe odlaska pedijatru nito bilo kome drugome.Valjda je tako.
Lijep pozdrav!


(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Šta nije u redu s mojim dijetetom :(
25.5.2012 14:21:34   
martina33
dragi moji...po ovome ispada da je svako drugo dijete ovdje autistično..ajmo malo gledat s vedrije strane...autizam se javlja na 1 od 1000 djece...
osobno mislim da se malo danas pretjeruje s očekivanjima prema našim bebama..pa kaj bi mi htjeli da djeca od 15 mjeseci racunaju do 1000,čitaju,pišu,slažu puzzle od 1000 komada i ispunjavaju svaku vašu naredbu?!

dajte malo pitajte svoje roditelje kako su se bavili vama...

moja mama je meni rekla ovako:mi smo vas okupali,nahranili i stavili spavat..nismo sigurno s vama sjedili i učili boje,oblike,brojeve itd...pa smo sve naučili...i završili fakultete i nitko nije mislio da smo bedasti...i velika većina nas nije znala ni čitat ni pisat ni računat prije škole...pa smo naučili...i nikad se tete u vrtiću nisu zgražale ako smo crtali sa smeđim flomasterom..a nek vam danas dijete crta s tamnijom bojom,odmah bi vas poslali na obradu jer to kao nešto znači...ma moš si mislit..kod stvarno malog broja djece u populaciji nešto znači,a za većinu je to prolazna faza..pa kad bi svi zbog svih tih stvari krenuli na obrade,pa ne bi nam bilo dosta 800 bolnica i 5000 stručnjaka..

ako ste tako očajni,upišite djecu u jaslice/vrtić i da vidite kako će vam na očigled napredovat...

i moj stalno bulji u crtiće i reagira kako on hoće...pa ne mislim da je autističan...a vidim da nas ovdje ima dosta i svi imamo iste simptome..pa kaj svi imamo autističnu djecu?!dajte malo razmislite...i moj zato sad s 19 mjeseci kreće u jaslice...

jasno da će neko dijete od silne djece biti autistično,ali ponavljam to je stvarno mali broj..pustite djecu da budu djeca..

THINK PINK!opet ja optiistično user posted image

(Odgovor članu mladika13)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Šta nije u redu s mojim dijetetom :(
25.5.2012 21:46:55   
mišica 666
martina dobro je misliti pozitivno i s većinom napisanog se slažem ali treba razlikovat prevelik optimizam i zabijanje glave u pjesak. ja ću radije s mojom L obavit sve žive pretrage di me pošalju i ako bude sve ok jednom se smijat svemu ovome nego mislit ma nije to ništa i gubit dragocjeno vrijeme ako ima neki problem.

mladika osobno smatram da bi trebali pitati pedijatra za savjet čisto da oklonite svaku sumnju. želim vam sreću i da je u pitanju samo mali lenjivac user posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Šta nije u redu s mojim dijetetom :(
25.5.2012 23:22:44   
martina33
naravno mišice...slažem se s tobom..od srca ti želim da sve na kraju ipak bude ok...
a onda ćemo se smijat zajedno user posted image

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Šta nije u redu s mojim dijetetom :(
28.5.2012 12:56:03   
mladika13
Martina, vidim po nekim tvojim porukama da si u jednom periodu i sama bila zabrinuta
za neke "postupke" tvoje bebe, o tome se radi i kod mene. Pripadam generaciji čije
mame su odgajale djecu baš kako si napomenula, i koje se nisu obadirale kako im
djete napreduje znajući da gotovo uvijek sve dođe na svoje. No druga su vremena,
neki drugi kriteriji vladaju u društvu, a uza sve to i sami smo si krivi postavljajući
prevelike ciljeve pred bebe odnosno djecu. Ja samo želim komunikaciju, i savjet
jer vidim da ste jako upućeni(ji) u neke stvar vezane za podizanje beba i djeteta na
noge. I sigurno da mi optimizam, kako tvoj tako i od mišice olakšava život.Želim
samo naći razloge nekih odstupanja kod moje bebe, a koja to možda i nisu.
Ponavljam, moja supruga,rodbina,prijatelji... smatraju da je moj 15-mjesečni f. malo
drugačija beba no da nemam razloga za zabrinutost niti da ga se šalje kako pedijatru
tako i nekoj drugoj stručnoj osobi. Napomenuo sam da ide u jaslice (tamo ima petero djece)
i teta tamo veli da je s njime sve ok.Iz zvega biti će da ću ja morat na neke pretrage.user posted image
No doma me i dalje uglavnom ignorira, ne gleda u oči, ne odaziva se...Babytv smo smanjili,
no ide teško jer kuži i stane se blizu telke i udri u plač kada nije uključena.Da rezoniram, svaka
vaša informacija i savjet mi pomažu kako s bebom i šta mi je radit. Hvala.

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Šta nije u redu s mojim dijetetom :(
28.5.2012 13:19:03   
seraphyme
moj mali ima 14 mj i nikad nije gledao tv dulje od 30 sec iako je kod nas uvijek upaljen. manite se telke. ako plače jer nije uoaljen babytv, nek plače. djeca te dobi ionako imaju koncentraciju kišne gliste i začas ih zanim neš drugo. ebemu, nabavite klincima mačku il zeca i mirna bosna.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu mladika13)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Šta nije u redu s mojim dijetetom :(
28.5.2012 16:05:24   
mišica 666
i L se bunila kad smo gasili telku ali smo je totalno ignorirali par dana pa je odustala. sad je ovisnica o landranju vani user posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Šta nije u redu s mojim dijetetom :(
28.5.2012 16:20:16   
seraphyme
et vidiš. mislim da se djeca zatupljuju tim dječjim programima

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Šta nije u redu s mojim dijetetom :(
28.5.2012 16:38:37   
bubaMaja
maknite tv iz kuće na dva tri tjedna, kako za dijete tako i za sebe i onda promatrajte promjenu.. za toliko kratko vrijeme nikome neće biti loše bez tv-a, a na djetetu ćete vidjeti da li ima potrebe za daljnjom obradom ili ne.
nema smanjivanja - samo maknite skroz! jedan, dva dana će plakat i onda će se morati početi zanimati za druge stvari...

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Šta nije u redu s mojim dijetetom :(
31.5.2012 12:59:36   
mladika13
Mišica, na žalost ja sam ti jedan od onih "papučara" koji radi mira
u kući ne potencira takve stvari.Žena, moji, njezini, teta iz jaslica...
kažu da nema potrebe, da je on jednostavno drugčija beba i da zato ne šljivi
nikoga pet devet. Osobno, radi moga mira ja bi sada otišao s njime pedijatru...
No da ne bi ispao previše patetičan, pokušati ću ubuduće gledati s pozitivne strane,
kao šta kaže Martina. Kao prvo više nema guglanja na tu temu...user posted image

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Šta nije u redu s mojim dijetetom :(
31.5.2012 20:16:01   
mišica 666
mladika nije ovo baš situacija za bit papučar. nemoj me krivo shvatit ali ako dijete ima neki problem vrijeme je jako bitno. nama su svi doktori rekli da je super što smo prepoznali problem ovako rano jer da djeca dođu obićno tek iza treće godine. bolje otići 100 puta bezveze u doktora nego jednom ne otić kad triba.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mladika13)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Šta nije u redu s mojim dijetetom :(
11.6.2013 7:54:17   
mišica 666
evo da malo obavjestim ekipu o mojoj L. Ona i dalje ne priča, sve razumje idemo redovito kod defektologa,logopeda a povremeno kod psihologa i psihijatra. jako puno je napredovala ali činjenica je da ima neke elemente autizma ( mmahanje rukicama, slab kontakt očima i nepričanje). Nažalost ne postoji jasna crta između blagog autizma i lijenog tvrdoglavog dijeteta. Bez obzira na njenu dijagnozu liječnici me uvjeravajju da nema razloga da L ne bude imala normalan život jer i ako ima autizam ima blagi oblik. uza sve ovo L je i jako tvrdoglava (ne znam na koga user posted image ) pa s njom sada izać na kraj je ajme majko ali samo u pogledu spavanja

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Šta nije u redu s mojim dijetetom :(
11.6.2013 8:48:00   
troubled
najvažnije je da ste na vrijeme prepoznali i da ljepotica dobija svu moguću pomoć user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Šta nije u redu s mojim dijetetom :(
11.6.2013 8:52:57   
mišica 666
hvala troubled user posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 89
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!