|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odbrojavanje - srpanj 2016.
23.7.2016 23:14:19   
papučica
Drage moje, ja sam čitala i tako me je nešto ponijelo da i vama to prenesem , možda ste pročitale ali možda neko nije
Jednostavno sam morala




KAKO POMOCI


NEKO U VASOJ PORODICI ILI NEKO OD PRIJATELJA

IMA PROBLEMA SA SMANJENOM PLODNOSCU ?



Zelite da pomognete , ali ne znate kako ? Sta da kazete ? Sta da ne kazete ? Sta da uradite ?

Ovo pismo nasla sam na jednom Americkom sajtu i toliko me odusevilo da sam ga morala prevesti i staviti na "Rodu" Nakon toga primjetila sam da se i na ostalim Forumima na internetu naslo ovo pismo i da su zene pozitivno reagovale na njega . Zato ga stavljam i ovdje , kao jos jednu kariku u lancu pitanja koje nas cesto muce .



Pismo je napisano od profesionalaca da bi pomogli prijateljima i porodici zena koje se bore sa neplodnoscu



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DA _______ ima problema da zatrudni .

_____ zna da je vi volite i da zelite da bude sretna , da bude opet "ona stara " . Ipak , u zadnje vrijeme ______ se osjeca izolirano , depresivno i potpuno opsjednuta idejom o svojoj bebi . Vi vjerovatno imate problema da shvatite tu svakodnevnu opsjednutost . ________ se nada , da cete Vi , citajuci ovo pismo , napisano od strane psihologa koji su se i licno i profesionalno sreli sa neplodnoscu , bolje razumjeti bol koji ona osjeca . Ovo pismo reci ce vam i kako mozete da joj pomognete .

NEKE CINJENICE O NEPLODNOSTI

Mozda ce Vas iznenaditi da jedna od sest zena ima problem da ostane u drugom stanju .Postoji toliko razloga zbog kojih je zaceti tesko : zacepljeni jajovodi ;hormonalni disbalans ; slab imunitet ; problemi sa spermatozoidima njenog supruga ; deformiteti uterusa ;deformiteti cervixa . To je samo par razloga . Sve ove prepreke su ili fizicke ili fizioloske , ne psiholoske . Jajovodi nisu postali neprohodni samo zato jer se zena "trudila previse da zatrudni " Antitjela nece prestati unistavati spermije samo ako " se opustimo " i spermatozoidi nece plivati brze ako ih posmatramo "pozitivno " .

"SAMO TI MISLIM DOBRO " SAVJETI
Kada neko do koga nam je stalo ima problem , normalno je da zelimo da mu pomognemo . Ako nista specijalno ne mozemo uraditi , bar cemo mu dati savjet .Cesto izvlacimo svoja licna iskustva ili iskustva ljudi koje poznajemo . Mozda se sjetite neke svoje prijateljice koja je imala problem da zacne , a onda su ona i njen suprug otisli na tropsko ostrvo i ona je "magicno zatrudnila " Naravno , predlozicete _________ da ode sa svojim muzem na odmor

"Otidjite na odmor , opustite se, ne razmisljaj o tome i zatrudnices " ________ cijeni sto Vi zelite da joj pomognete, ali ona ne moze iskoristi Vas savjet za problem koji je fizioloski .Ne samo da ne moze iskoristiti vas savjet , sam savjet je veoma uznemiri . Takvim savjetima je

bombarduju na svakom cosku . Zamislite koliko je frustrirajuce za ____ da slusa o drugim parovima koji su "magicno " zatrudnili onda kada su se prestali truditi . Zamislite koliko je frustrirajuce slusati o parovima koji su "magicno" zatrudnili kada su odustali od odlazaka doktoru i odlucili da usvoje . Za ________ sada vodjenje ljubavi i pravljenje djece nemaju puno zajednickog . Ne , nemozete ni da zamislite koliko je tesko truditi se da imas bebu i koliko je razarajuce svaki mjesec shvatiti da ni taj pokusaj nije uspio . To je pravi cirkus emocija kroz koji se prolazi svaki mjesec . Vas " dobronamjerni " savjet je pokusaj da se od ozbiljnog problema napravi "maciji kasalj " Minimizirajuci njen problem Vi u stvari minimizirate vrjednost njenih emocija . Normalno ____ je prilicno ljuta sto se njezini osjecaji i brige tako olako shvataju . Istina je : ne mozete pomoci konkretno . Najbolje sto mozete da uradite je da razumijete i podrzite .

STA MOZETE DA URADITE ZA ________

Mozete joj dati svoju podrsku . Ne kritikujte je za nesto sto jeste ili nije uradila. Mozete reci na primjer : "Stalo mi je do tebe . Nakon citanja ovog pisma bolje razumijem koliko tesko mora da ti je u stvari .Volio bih da mogu da pomognem . Zao mi je sto moras prolaziti kroz sve ovo .Ovdje sam da te slusam ako ti se prica i da placem sa tobom ako ti se place .Ovdje sam da te oraspolozim onda kada budes mislila da nema nade .Mozes pricati sa mnom. Mozes mi vjerovati .Ja te necu osudjivati .Ja ti necu davati nikakav savjet jer i ne znam kroz sta prolazis. Samo cu slusati i zagrliti te .Stalo mi je do tebe ."
Najvaznija stvar koju morate da shvatite je ta da je _________ veoma uznemirena i zabrinuta . Slusajte sta ima da vam kaze , ne zatvarajte oci pred njenim emocijama ,ne potcjenjujte njeno iskustvo . Ne podsjecajte je na price ostalih koji su "jednostavno ostale trudne " nakon sto su odustale . To ______ ne zvuci ohrabrujuce , to zvuci bolno i za nju jos vise porazavajuce . Nemojte se pretvarati da ce sve biti SUPER . Nemojte joj prodavati fraze " BICE STO JE SUDJENO " .Ako je to stvarno istina , cemu medicina uopste ??! Vasa spremnost da slusate , a ne da pomognete ima nevjerovatnu snagu da pomogne ______ . Zene koje se bore sa neplodnoscu osjecaju se odvojeno od ostatka ljudi . Osjecaju se izolirano , osudjivano i usamljeno .Vasa sposobnost da slusate i podrzite ____ na nacin na koji ona zeli da bude podrzana je najveci lijek protiv stresa koji ona sada prolazi .

PROBLEMATICNE SITUACIJE
Kao sto najobicnija prostorija moze predtavljati problem za slijepu osobu , tako je i svakodnevni zivot pun iskusenja za zenu koja ima problema sa plodnoscu . Iskusenja koja ne postoje za osobu koja imaju djecu .Ove situacije je konstantno podsjecaju na nesto za sta se ona boji da mozda nikada nece dozivjeti . ONA ide za praznike kod roditelja svoga supruga . Zena njegovog brata doji . Djeca trce na sve strane . Njena rodjaka ceka djete #3 . Muskarci gledaju nogomet dok zene sjede i pricaju o problemima koje im zadaju njihova djeca . Ona se osjeca izostavljeno , najblaze receno .
Oov je samo primjer svih praznika koji su narocito teski za ____ . Oni predstavljaju vrijeme koje prolazi . ONA se sjeca sta je sebi obecala proslog puta . Sljedece godine , u ovo vrijeme bit ce majka . Hoce li biti sin ili cerka , nije vazno , ali kako ce ih voljeti . I bice najbolja majka na svijetu . I naravno da je zahvalna bogu za sve dobro u njenom zivotu , ali kako da mu bude zahvalna za svu ovu bol kroz koju prolazi .
Najednostavnije aktivnosti , kao sto je na primjer setnja gradom , za NJU su polja puna izazova .Gledanje zene koja gura kolica sa bebom udara pravo u nerve .ONA je ispunjena zaviscu i tugom .

Kada vidi zenu koja je trudna , osjeti se mentalno isprebijana mislju : Zasto to nisam ja ?

Zasto ja to ne zasluzujem ? Sta sa mnom ne valja ?

ONA ne moze cak ni novine da procita ,a da ne vidi savrseno zdravu trudnicu kako reklamira neki djeciji proizvod ili male slatke bebice .
Na nekoj zabavi ili porodicnom okupljanju , neko uvijek upita " A sta vi cekate ? " ONA zeli da pobjegne vristeci odatle , ali ne moze .

Ako pocne otvoreno da govori o svojoj borbi , pocinje da dobija "dobronamjerne " savjete -bas ono sto joj ne treba . " MA opusti seee , ne brini , desice se

prije ili kasnije " Ili ... " Blago tebi , imas srece , sve bih dala da imam tvoju slobodu "

Ili ... ne znas ti kako boli porodjaj .

Ili.. "Bog odlucuje " ..."Nije mozda sudjeno " ... "A da usvojite " Ovo su komentari od kojih ONA pozeli da vristi na sav glas , pocupa svu kosu sa glave , sakrije se u neki cosak i isplace ..sama ..Zar stvarno mislite da se ona ne trudi opustiti ?

Zar stvarno mislite da ona ne misli , ne zeli , ne moli se da se to desi "prije ili kasnije "

Zar stvarno mislite da se ne bi odrekla svoje slobode i svega sto ima -za bebu ?

Zar stvarno mislite da ju je briga za bol pri porodjaju ?

Mislite da nije razmiljala o usvajanju , ali ipak mozda vjeruje da je "mozda sudjeno i da je bog odlucio da bude majka " ............








NA KRAJU
Zbog svega sto ______ prolazi ovog trenutka , molimo vas IMAJTE RAZUMJEVANJA . Molimo vas budite pazljivi sa rijecima . Ponekad ce biti depresivna . Ponekad ce biti ljuta . Ponekad ce biti placljiva .Ponekad zavidna . Ponekad ce biti psihicki iscrpljena . Ponekad ce biti fizicki iscrpljena .Ponekad ce sve emocije presusiti. Ponekad ce biti uplasena. Ali vise nikad nece biti "ona stara "
ONA ne zna kada ce njen problem biti rjesen , ni da li ce .Jednog dana , mozda , uspjece. Mozda prije , mozda kasnije .Jedino sto zna to je da mora da pokusa.To je jedino sto je odrzava .ONA ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato , pruzite joj ruku .I podrsku . I razumjevanje . Saslusajte je . Bar dok ne postane MAMA . Poslije vise ne morate .

(Odgovor članu LourdessPadme)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Odbrojavanje - srpanj 2016.
25.7.2016 8:32:53   
perlica55
Jutro cure, dal ste odmorile za vikend???? user posted image
Papucice, fino je sve napisano u textu, davno sam ga pročitala,
al trenutno sam u fazi da me nervira kada me neko od bližnjih pita
o našem problemu, pa me nervira kada niko ne pita..
Jao pa tko b mi udovoljio, ne valja nikako user posted image
Ima li kod ikog novosti??? Slabo pišete u zadnje rijeme, pa
ne znam kaj bi pitala.. Pusa svima user posted image


_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu papučica)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Odbrojavanje - srpanj 2016.
25.7.2016 11:18:26   
PinkyFunkyBirdy
Drage moje, imamo novu listu: Odbrojavanje kolovoz 2016.

Perlice, još tjedan dana pa more? user posted image Ja još trebam izdržati 2 tjedna pa se nadam da ću se onda bućkati skupa sa mojim malim slatkišem i njegovim taticom. user posted image

Papučice, nekad davno sam i ja našla taj tekst i stavila ga na RR, ali nije na odmet ponoviti ga. No, ne smijem ga opet čitati jer ću se opet rasplakati. user posted image
Vidim da ste se malo opustili - nema veze. Sama si se prirodno očistila i ako se sad primi bebica onda je to suđeno. user posted image

Ajme chrna tako mi je drago da malo junačko srčeko kucka! user posted image user posted image user posted image Svaka ti čast da nisi odustala odmah i da si se izborila za svoju mrvicu. user posted image

Lourdess , Tajci i hipo, kako ste mi? user posted image

Belina, dal si se izdepilirala? user posted image Dal je sad sve glatko? user posted image user posted image user posted image

Snjeguljice, kako su tvoja velika curka i mali dečko? Dal uživaš? user posted image

Lidac, ti još uvijek sve stižeš. Baš si žena-zmaj. user posted image Ja ti se divim!

Hajdi, dal se kupaš? user posted image Uživaj! user posted image

Leilani, pa tebe baš nejde s tim beštijama. user posted image Ajde, oboružaj se s probiticima (pojačaj dozu ili uzmi neke jake) i držimo fige da se riješiš tih napasti. user posted image

Eternity, jako mi je žao zbog dijagnoze, ali ne kužim se puno u to pa ne znam što pametno savjetovati. user posted image Drži se draga! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tintin milena, što ima kod tebe? user posted image

Meni je pazuh puno bolje, danas me nešto glava boli (M se noćas budio valjda 10-tak puta user posted image ), još moram riješiti neke stvari na poslu pa da malo popusti strka ... i tako. E, da, kupila sam si tablete Adrenomaxx koje pomažu kod stresa, kroničnog umora i sl. tj. trebale bi mi dati energije, a kako su na prirodnoj bazi treba im malo vremena da počnu djelovati pa vam javim dal pomažu (ako će trebati kojoj). user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Odbrojavanje - srpanj 2016.
25.7.2016 16:22:53   
Hajdi
Papučice, tekst je dirljiv, sve je dobro opisano.
I sama sam ponekad preosjetljiva, neke me nenadane situacije jako štrecnu, zabole. Ali ipak se manje vise dobro nosim i nastojim misliti da ce i meni doci moja bebica.
Pinky kupam se, more je taman user posted image
Perlice jos malo pa ces i ti na more user posted image
Ja sam pripremila dragog za pregled, sad samo trebam vidjeti kad ćemo, mozda petak.
Treba mi i njegova potpora, da idemo u borbu zajednički.
On je sklon na sve gledati s puno opreza i skepse, a ja sam drugi tip, pa ga trebam gurati.
Malo gubim snagu putem, ali nadam se ipak uspjehu na kraju.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Odbrojavanje - srpanj 2016.
26.7.2016 9:26:29   
perlica55
Jutro cure user posted image
Pinky draga, jedva čekam petak, da krenemo na jug i iskreno se
nadam da ćemo izbjeći gužvu, kolone i zastoj!
Dobro da ti je pazuh bolje, nek ti vitaminčeki donesu punoo
snage, volje i dobrog raspoloženja na moru. Nadam se da će tvoj M
uživati u kupanju, i spavati ko top od umora user posted image
Izguraj još dva tjedna, budu proletila.
Hajdi, to si TM naručila na spermiogram ili user posted image  pišeš pregled pa me zbunilo..
Ak sam dobro shvatila, nek nalazi budu super user posted image  pa da ste korak
naprijed. Ne zaboravite na apstinenciju cca 3/4 dana, ne valja da je dulje
zbog pokretljivosti.
Belina, tintin, kak je u splitu?? Grije li sunce??
Chrna, viola, kak ste cure, javljaju li se simptom??? Čuvajte se i mazite
buše, pazite se sunca i vrućine..
Kod nas u firmi krenuli GO, pa je milina raditi jer nas je malo.. Niko nije živčan,
nema presinga, povišenih tonova i sl.. Baš uživamo user posted image
Ostale gdje ste?? Opasno zabušajete user posted image

< Poruku je uredio perlica55 -- 26.7.2016 9:28:25 >


_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu Hajdi)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Odbrojavanje - srpanj 2016.
26.7.2016 10:00:54   
Leilani
Jutro!

pinky izdrzi jos malo i onda uzivancija!! I nadam se da ce ti tablete donijeti toliko potrebnu energiju, ja vjerujem prirodi tako da samo naprijed.

perlice super su ti dani na poslu bez presinga, mom MM cak bude i dosadno ovih dana kako nema posla user posted image Nadam se i ja da vam ne bude guzve u petak, ali najvaznije da sretno stignete.

hajdi nisam ni ja bas shvatila o kakvom pregledu se radi. Ali u svakom slucaju zelim vam srecu!!

Eto, mi smo svoje odradili za oavj ciklus kako je gin "naredio", ali budemo jos i danas za svaki slucaj. Bilo je i vise nego opusteno nakon 2 mj pauze, ali kratko user posted image user posted image Moj datum je 9.8.

Ostale curke ljubim!

_____________________________

Already in my heart, someday in my arms...

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Odbrojavanje - srpanj 2016.
26.7.2016 13:09:06   
tinast
bok cure! nema me jer sam na poslu a kad nisam onda sam tako daleko od kompjutera a sa mob se ne prijavljujem. jedva da bilo sta stignem kroz dan napraviti koliko posla imam. od prošlog tjedna imam bolove u zelucu i u području struka pa mi doktrorica sumnja na upalu misića, koja se siri niz trbuh i da bi prije bilo to nego bilo šta drugo, zbog fizičkog posla i istih polozaja obavljanja istog. palpacijom nije napipala nista sumnjivo. pit lekadol pred spavanje a ako ne prođe vadit urin da vidimo da nije u pitanju pjesak iako sumnja bi to bio pjesak. akcije u tijeku, kljucni dani pokriveni i još se nastavlja user posted image test kupljen u dm-a ne da mi se davati neke novce na nista skuplje jer sam ih toliko već prije kupovala tako da će i ovaj od 30kn biti dobar. ne znam kada cu opet biti na RR pa svoj datum neću stavljati a svakako se javim u koliko bude user posted image puno sreće svima u akcijama i što više user posted image user posted image i user posted image user posted image zelim!

_____________________________

My Ovulation Chart


(Odgovor članu Leilani)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Odbrojavanje - srpanj 2016.
26.7.2016 13:36:13   
Leilani
tinast nadam se da to kod tebe nije nista ozbiljno. Cuvaj se na poslu koliko mozes bar dok te to ne popusti. Cudno zvuci da bi od upale misica bila bol u zelucu, ali dok. zna kaj radi. Dobro da te salje na urin. Nadam se da ce tvoja akcija uroditi plodom i da ces nas i bez prijave svog datuma iznenaditi lijepim user posted image !!

Ja sam prijavila zabunom krivi datum, tocan je 7.8.

_____________________________

Already in my heart, someday in my arms...

(Odgovor članu tinast)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Odbrojavanje - srpanj 2016.
26.7.2016 14:09:13   
Hajdi
Perlice, Leilani naravno da se radi o s-gramu, na to sam mislila user posted image . Napisala sam malo nespretno ustvari ne bas precizno.
I ja se nadam dobrom nalazu, al samo da odemo sto prije.
Perlice i Pinky zelim vam da izdrzite do mora, isplati se, bas je gust kupanjac i antistres terapija, barem meni user posted image
Pozdrav svima!

(Odgovor članu Leilani)
Neposredna veza do poruke: 309
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Idi na:







Anketa

Rina za curicu?
pisonjica

Znaci POBEDNICA! :)))

ne (69%)

da (31%)


Broj svih glasova: 108

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!