|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
[Anketa]

Mekane dojke! Ima li mlijeka dovoljno?


Ne
  20% (1)
Da
  80% (4)


Ukupno glasova: 5


(Posljednji glas : 30.9.2014 22:53:17)
(Glasovanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mekane dojke! Ima li mlijeka dovoljno?
18.4.2014 16:41:50   
elina
Pomoc!!!velika mi je zelja dojit,i evo proslo je 4 mj.da uspjevamo bez nadohrane!inace su mi prsa bila mekana,odn,nikad puna da bi i znala koju sam joj zadnju dala(morala sam pisat na papir L-D),al u zadnje vrime su sve to meksa i sve to praznija(barem se tako cini)! ona jede,nesto izvuce,i to dok je otpustanje mlijeka,onaj mlaz,posli stane i nesto vuce-vuce i kraj...5 min i gotovo.....Jedem,pijem cajeve neznam sto sve ne al neznam kako da malo "napunim" ta prsa!ima li tko koji savjet ili slicno iskustvo!!!???

< Poruku je uredio Zvonki -- 24.6.2014 8:00:01 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mekane dojke!!Ima li mlijeka dovoljno???
20.4.2014 20:58:23   
evanoi
jedino što znam jest da ako ima malo mlijeka, da je dobro puno piti tekućine (ne moraju se piti samo čajevi; može i voda, mlijeko...) i da što bebač više cica, to će mlijeko više nadolaziti. barem je tako u većini slučajeva. jede li uvijek isti (sličan) broj obroka?

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mekane dojke!!Ima li mlijeka dovoljno???
22.4.2014 9:59:13   
ruwenzor
Opusti se, pazi na svoju prehranu, puno pij, odmaraj i stavljaj ju što više na prsa, zaboravi čajeve, kapi i pripravake, to su sve gluposti, nit škode nit pomažu puno kaj se količine tiče
Btw s prvom curkom sam imala puno (pre)više mlijeka pa su mi cike bile ogromne i tvrde prvih par mjeseci dok se nije malo skockala ponuda-potražnja (dojila ju 13 mj), sad s drugom bebicom (7 i pol mj) su manje i mekše od starta a mlijeka uvijek ima dovoljno za njen obrok i još ostane, makar izgledaju jadno, tak da po mom iskustvu mekana dojka nije indikator da fali mlijeka.
Možda se tvojoj bebici jednostavno ne da vuči, jer u startu ide lakše pa pred kraj sve više treba vuči da izvuće zadnje mlijeko? Probaj sa kompresijama dojke pred kraj dojenja, tj. kad vidiš da ne curi više jako i da se smanjio mlaz lagano masiraš i pritišćeš tamo gdje ti se čini da još ima (meni obično ostajalo još sastrane, ispod pazuha pa malo niže)
Sretno

< Poruku je uredio ruwenzor -- 22.4.2014 10:12:25 >


_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mekane dojke!!Ima li mlijeka dovoljno???
22.4.2014 11:55:03   
keyt
Elina, ne brini, imaš mlijeka. To što su ti dojke mekane i nemaš više dojam da su pune mlijeka samo znači da se regulirala ponuda i potražnja, odnosno, bebica ti pije točno onoliko koliko joj treba. Moja 21-mjesečna cura i dalje doji, cice su odavno već mekane, a nju redovito slušam kako pije, tj. guta mlijeko. Ja sada razmišljam o polaganom odvikavanju do ljeta, pa ću baš otvoriti novu raspravu po tom pitanju.

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mekane dojke!!Ima li mlijeka dovoljno???
23.4.2014 8:32:00   
elina
Jutro svima!fala na utješnim iskustvima.....jučer mi je tražila svakih sat,sat ipo.....na dane....neznam jel to taj famozni skok u razvoju....a može biti i da je ljena....dok traje otpuštanje sve je 5,čim popusti e već se mrda,baca noge itd....sinoć sam joj ponudila i drugu,prije spavanja...pojela je obje,i kad sam ju makla,tražila je još .....da imam treću dala bi joj i njuuser posted image .....

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mekane dojke!!Ima li mlijeka dovoljno???
23.4.2014 9:08:29   
keyt
Je, skok u razvoju, ne brini. Događat će se s vremena na vrijeme, moja je tako znala periodično non stop bila na cici.

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mekane dojke!!Ima li mlijeka dovoljno???
23.4.2014 10:38:51   
kisica
Ne brini, dojke su mekane jer dojiš dugo, potražnja i ponuda su konačno uspostavljene i to je to. Beba možda jede krače nego prije, ali jede brže, i jače vuće.
Ja imam bebu od 3 mj., isto su mi dojke kao prazne, osim kad navečer sisa oko 22, pa onda do jutra do 6 ne, onda budu baš pune, inaće su mekane. Beba napreduje super, 1 kg po mjesecu, tako da znam da imam dosta mlijeka.
Samo ne brinite i dojite i dalje.

_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mekane dojke!!Ima li mlijeka dovoljno???
23.4.2014 12:43:29   
elina
Zanima me,dal ako mi ne pojede baš sve,dal da se još malo izdojim,ako uspijem?! Jer kad prestane to otpuštanje ona u 90% slučajeva prestane jest,pa ono najmasnije mlijeko " ostaje", i strah me da se ne smanji proizvodnja!?!

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mekane dojke!!Ima li mlijeka dovoljno???
24.4.2014 9:14:33   
keyt
Elina, dojenje nije znanost, pusti priče o masnijem početku, vodenastijem kraju itd... nego se lijepo opusti i doji, zdrava beba najbolje zna koliko joj treba mlijeka. Dobro ti je Kisica rekla, ako ti dijete lijepo napreduje i zadovoljno je, ne brigaj user posted image

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Mekane dojke!!Ima li mlijeka dovoljno???
25.4.2014 8:08:22   
elina
user posted image fala ti na "ne brini"....baš me drmne ta riječ i osnaži.....byyyuser posted image user posted image

< Poruku je uredio elina -- 25.4.2014 8:10:18 >

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mekane dojke!!Ima li mlijeka dovoljno???
25.5.2014 14:35:27   
kisica
Ma nema potrebe, samo neka papa kako ona hoće..jer ako ti izbaci dojku onda se najela i sumnjam da bi htjela još na bočicu popit.

_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mekane dojke!!Ima li mlijeka dovoljno???
24.6.2014 8:01:07   
Zvonki

IZVORNA PORUKA: keyt

Je, skok u razvoju, ne brini. Događat će se s vremena na vrijeme, moja je tako znala periodično non stop bila na cici.


Slažem se!


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Mekane dojke! Ima li mlijeka dovoljno?
22.7.2014 18:40:25   
leot
Moja curica je na dohrani,odnosno na adaptiranom mlijeku nakon sta je bila na cici puna dva tjedna od rodenja. Dojke su mi nakon svakog podoja-posto je cicala svakih 40 min do max 1h bile prazne,odnosno mekane.Nisam imala dovoljno mlijeka za njene potrebe.
Sad ju hranim svaki drugi obrok sa AD,odnosno sa ciciom i navecer dobije AD pa bolje spava.
Cice mi sesad sada pa ima pravi obrok na cici i najvaznije nije gladna.
Ja sam pocela piti caj od komoraca (pravi) i kupila sam hippov i za sad mi pomaze da mi se mlijeko radi brze i vise.

_____________________________

Volim sto postojis <3
18.1. L
21.06. L.

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Mekane dojke! Ima li mlijeka dovoljno?
22.7.2014 23:18:08   
mimee
hm..a sto ako se potrefi kao meni lijeni cickaros koji kod svakog podoja zaspi nakon 5-10min cicanja, skoro nikada nemam let down tj jako rijetko osjecam te trnce i uvijek nakon podoja kada jace stisnem ide jos mlijeka i mogu jos bar malo izdojit?
Beba ima 3 mjeseca i na mom je mlijeku+bočica adaptiranog dnevno. Zbunjuje me to sto bi adaptiranog mogao jesti po obroku i 150-170ml, a znam da ako sisa 5 min aktivno da nema sanse da je posisao ni pola toliko, a kamoli dosao do masnog mlijeka. Kompresije i razbudjivanje bebe ne pomazu, posisa jos 2x i opet zaspi.
Da napomenem da ima puno, preko 10 popiskanih pelena dnevno, a kaka svaki 11.dan. Od poroda nikada nije kakao svaki dan i nista sto sam pokusala nije tome pomoglo :/

(Odgovor članu leot)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Mekane dojke! Ima li mlijeka dovoljno?
23.7.2014 14:35:52   
ma re
Pozdrav

Ja isto sve sto čitam piše da sto je vise na cici to je vise mlijeka.. Meni je desna mekana kao da u njoj nema mlijeka a malena cica 15ak min.. Inače ona mi ima 7 tjd i isto smo nakon dva tjd išli na adaptirani jer je prestala dobiva na kilazi.. Počeli smo sa 60 ml i cca 5 bočica dnevno a sada smo ostali na 60ml ali pali na dvije bočice dnevno s time da od te dvije nekad popije samo 20ml.. SAD si razmišljam da ukine m i te dvije al me strah da ce biti gladna??user posted image

Ono sto sam razmišljala je kupiti mamine kapi al ne znam da li to djeluje??

< Poruku je uredio ma re -- 23.7.2014 14:45:35 >

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Mekane dojke! Ima li mlijeka dovoljno?
24.7.2014 11:45:15   
elina
Ovo sam napisala kad je imala 4 mj.,a evo sada odn. jucer napunila 7 mj.i dojimo!! KOliko god sam se "bojala" da nema dovoljno mlijeka sad vidim da je to bio sam strah! kod mene je bilo to što sam dugo čekala na to famozno otpuštanje, a kako joj je to bilo jednino" sredstvo" hranjenja uvik sam bila napeta oče li joj biti dosta?da ne bude gladna!?stalno je tražila i to me stvarno iscrpilo ali vridi....ugl. kad smo počeli s dohranom, sa 6 mj. sve mi je poslalo lakše.....manji pritisak da ovisi samo o mome mliku(iako postoji ad), pa mi sada brzo dolazi do otpuštanja(jer nisam opterečena) i sad je lakše! Drago mi je da sam uspila! Sad joj npr. navečer napravim bebimil sa rižolinom i to pojede i naravno prsa su odma iza....dajem joj ad jer ako joj ne dam stalno mi se noću diže i traži jesti što je koma, al ne sekiram se jer su joj i dalje prsa hit i na raspolaganjuuser posted image
Ma re.....ima mlijeka.....i meni je jedno kratko vrime jedna bila "manja i mekša" od druge ali se normaliziralo... samo ju triba nudit po redi...liva pa desnauser posted image itd....ne zanemarivat ju!probala sam te mamine kapi ali jednu bocu koja traje jakooo malo....i to mi je bio skupi sport pa sam pila čajeve,anis, i sve moguće za poticanje milka,al ipak je najbolja voda.....i BIT OPUŠTEN, što znam da je lakše reći nego napravit...sretnouser posted image

< Poruku je uredio elina -- 24.7.2014 11:51:39 >

(Odgovor članu ma re)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!