|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko vjerujete teti u vrtiću?
25.5.2015 10:07:22   
mamo
I da, moram reći da je ona odlučno odbijala navode da je ona ikad rekla da je P jedan od troje najgorih u grupi jer ona "ništa takvo ne bi rekla, niti je to istina".

Također zaključak svega je bio da P nikoga nikada nije ugrozio u smislu da je agresivan ili slično, nego da jednostavno odbija poslušati (također sam joj objasnila da ona mora stvoriti preduvjete da on nju poštuje i sluša, bar je to moje mišljenje). I to je zapravo razlog zašto njegovo ponašanje nije okarakterizirano kao alarmantno, jer on načelno sva pravila poštuje, osim što nekad odbija raditi sve kako mu se kaže.

E sad, drugi problem je i to što je njemu očito dosadno, iako ona tvrdi da se oni trude i svaki dan nešto novo rade i sl. Ali po njenom vlastitom priznanju, on jedini od sve djece shvaća smisao priča koje su malo iznad njihovog uzrasta (za 5 i 6 godišnjake, predškolce), on je jedini u potpunosti svjestan svoje okoline (imaju meteorološku stanicu i svaki dan pričaju o vremenu tog dana i temperaturi), on jedini zna vjerno i dosljedno opisati pojave u prirodi (od cijele grupe on je jedini znao zašto je nestao snijeg ispred vrtića - očistila ralica. Drugi su imali izjave tipa - prošao je Božić pa nema ni snijega, otišao je i sl.).

Mislim, ja nisam to smatrala posebno neobičnim jer mi samo pratimo njegove želje i interese, ali on već sad zbraja i oduzima i čita, na vlastitu inicijativu. I stvarno ga puno toga zanima. I sad zapravo razmišljam, iako teta to nije ni predložila, da se odem raspitati kod ravnateljice je li moguće da ga prebaci u neku grupu gdje su tete možda bar malo više angažirane i gdje će malo više raditi s njime. A ako ni to ne bude moguće, ne znam...morat ćemo ga negdje prebaciti user posted image

U kvartu do, u gradskom vrtiću ima montessori program, pa ću se malo raspitati tamo. Ima li netko iskustva s montessorijem?

(Odgovor članu mamo)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Koliko vjerujete teti u vrtiću?
2.6.2015 10:55:05   
keyt
Draga Mamo,

kakva je situacija kod vas, je li se stanje primirilo? Sjećam se po pričama moje šogorice da se vrtićka djeca ne forsiraju spavati, ali se od njih u vrijeme spavanja samo očekuje da se igraju mirnih igara, da čitaju, slažu nešto kako bi mogla spavati djeca koja to žele. Očito kod vas trenutačno vlada veliki kaos zbog izostanka druge tete i smatram da ravnateljica mora biti upoznata s trenutačnom situacijom i postupcima izvjesnog dječaka.
Vidim da je tvoj sin napredno dijete, ali za takvu djecu u našem vrtiću postoji dodatni program, skupina Baltazar (2xtjedno), kao i mješovite grupe gdje idu naprednija manja djeca kako bi se družila sa starijima, a često su u takvim grupama zajedno braća i sestre.
Što se tiče Montessorija, taj je program i zamišljen da potiče osobnost djeteta, rade s prirodnim materijalima, posebno dizajniranim igračkama itd. U taj na Vrbanima ide dijete moje kolegice i ona je jako zadovoljna. Premda aktivnosti koje one opisuje ne izlaze iz okvira aktivnosti koje se nude u vrtiću, tj. jaslicama u koji ide moja mala. Ne znam, mišljenja su različita, a ima i onih koji sami kažu da su više očekivali. No, ja bih se na tvom mjestu raspitala i prebacila bih dijete ako mi se čini da bi to bilo dobro za njega. Ali, s druge bih strane vodila i računa o tome je li moje dijete u ovoj grupi stvorilo već dobar krug prijatelja. U svakom slučaju, sretno ti s odlukom i javi se.

_____________________________

El nam je stigla 25. 7. 2012. u 19:07

(Odgovor članu mamo)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Koliko vjerujete teti u vrtiću?
21.9.2016 11:13:06   
ZUZ
Dosta ljudi smatra da je dijete u vrtiću na cuvanju...a ne da se sa dijetetom cijeli dan radi. Kao sto ljudi misle da djeca u skolu idu da bi samo naucila nesto, naravno primarno, ali u skoli nastavnici i odgajaju i savjetuju učenike.

Ja ne vidim kako bi bez prihvacanja komentara tete/profesora dijete moglo napredovati? Ponekad osoba sa strane ipak bolje vidi, nego roditelj.

< Poruku je uredio ZUZ -- 21.9.2016 11:15:01 >

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Koliko vjerujete teti u vrtiću?
13.4.2017 14:12:13   
AnitaZg
Meni je prijateljica teta u vrtiću tako da imam maksimalno povjerenje u nju user posted image

(Odgovor članu ZUZ)
Neposredna veza do poruke: 54
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Anketa

.
пеперутка16

.

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!