|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kiretaža
18.2.2015 7:41:56   
noemaa
Cure s tim ružnim iskustvom, molim pomoć!
Bila sma na kiretaži, b.ovum, 6 tj t. Uglavnom, sve prošlo dobro. Krvarenje skoro pa ništa prva dva dana. sad mi je počelo jače, čak i jedan kao manji ugrušak. Je li to normalno? Koliko je vama trajalo to krvarenje odmah nakon kiretaže i kako je izgledalo?
Imam još puno pitanja, najčešće vezana su za ponovno zatrudnjivanje pa se nadam da ćete se moći javiti.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kiretaža
19.2.2015 12:59:45   
Sunshine28
ja sam jako malo krvarila, mozda 5-6 dana kao zadnji dan user posted image i to je bilo to....ali ovo tvoje zvuci normalno....ja sam cula da sve ovisi o doktoru koji je obavljao kiretazu....ako ima prakse i dao si je truda pa je uspio sve ostrugati ne bi trebala puno krvariti, ali ako nije onda mozes ocekivati malo tih vecih ugrusaka - ostataka...

ponovno zatrudnjivanje - vec sam ti rekla na odbrojavanju - mi smo cekali uopce do prvog sexa ravno 2 mjeseca...imala sam blokadu u glavi, kiretaza mi je rađena pod lošom lokalnom, jako me bolilo, vikali su na mene, trazili da tisakam, ma horor svih horora.....uspjesno sam zatrudnila tek godinu dana kasnije, ali ne vjerujem da to ima veze sa kiretazom...znam cure koje su uspjele ostati trudne vec 2-3 mjeseca nakon....tak da....



_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kiretaža
19.2.2015 15:20:42   
noemaa
joj, sunshine, užas od doktora koji ti je to radio. ja sam imala opću i nisam niš osjetila. ne jrvarim više, samo onaj dan kad sam otvorila temu. sad nekakv mali, ma nezamjetan spotting. sad me zanima drugo pitanje - kad smijem ponovno početi raditi na bebici. a trebam se strpiti još dva tjedna do kontrole. valjda će biti ljubazan doktor pa mi objasniti.
baš me zanima u kojem su roku i druge cure zatrudnjele nakon k.

_____________________________

My Ovulation Chart

Bebaču, iščekujemo te s veseljem.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kiretaža
19.2.2015 17:28:06   
Sunshine28
Ja se sjecam da su meni rekli da poslje prve sljedece M mozemo pokusati....tak da ako se ti osjecas dobro zasto ne pokusati od prvog sljedeceg ciklusa.....

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kiretaža
19.2.2015 17:35:12   
madeline
Noema -znam kako ti je i ja san to prosla.mene je moj ginekolog
savjetovao da se pazim sest miseci .da se zalicim fizicki i psihicki.a kad
je proslo tih 6 miseci taj isti misec san ostala trudna.ja bi ti savjetovala da se
cuvas bar 3 miseca ..da dodjes sebi fizicki i psihicki . Lipi pozzzzz user posted image

(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kiretaža
19.2.2015 20:53:42   
BUMBI
Ja sam isto prosla kiretazu i krvarila poslije par dana,nista strasno...na pregledu su mi rekli da najbolje sacekam 3 mjeseca,ali to sbe ovisi od osobe.Ja ni nisam mogla psihicki bas odmah slijedeci ciklus pokusati

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu madeline)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kiretaža
19.2.2015 21:12:06   
noemaa
dakle, tri ginekologa i tri različita mišljenja user posted image hmmm... meni se čini da bih psihički lakše podnijela kad bih zatrudnila, naravno, da je sve u redu. mislim, dobro sam ja i ovako, jedino kad počnem o tome razmišljati... ma znate i uostalom same. ali ohrabrujuće mi je to da vidim sve vas trudne sad, unatoč kiretaži, i to čini mi se relativno brzo!!! user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

Bebaču, iščekujemo te s veseljem.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kiretaža
19.2.2015 21:45:29   
daxy
noemaa par puta sam čula da treba čekati onoliko tjedana koliko si bila trudna. Ako ti to šta pomaže. user posted image


sunshine naježila sam se od ovog:


IZVORNA PORUKA: Sunshine28

kiretaza mi je rađena pod lošom lokalnom, jako me bolilo, vikali su na mene, trazili da tisakam, ma horor svih horora.....



Pa nemoš vjerovat. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kiretaža
19.2.2015 21:55:29   
noemaa
dakle, taman mjesec i pol onda, malo manje user posted image to ću izdržati user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

Bebaču, iščekujemo te s veseljem.

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kiretaža
22.2.2015 21:08:03   
noemaa
a koliko dugo ste krvarile? ja već 7.dan. nije puno, bio bi dovoljan uložak na dan da ih ne miojenjam zbog straha od gljivica i raznih gluposti. user posted image ali sam mislila da će i brže to nestati...

_____________________________

My Ovulation Chart

Bebaču, iščekujemo te s veseljem.

(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kiretaža
23.2.2015 11:01:16   
Sunshine28
daxy, na zalost, to je istina....zato se asad vec danima tresem kao siba jer kada pomislim da cu mozda moratiti na kiretazu dode mi da se bacim sa mosta....meni nitko nije ni ponudio opcu anaesteziju, naravno da bi ju uzela....samo su me doveli u "salu" i....ma jos sam ja malo detalaji napisala, da sam napisala sve zgrozila bi se jod vise....

noema jer su tebi nudili da biras izmedu lokalne i opce ili su ti bez rijeci dali opcu? u koju si bolnicu isla? jesu li ti anesteziju posebno naplatili? kazu mi da u OS bolnici ako hoces opcu moras platiti 1.500 kuna i izricito ju trazili, a kako pricas cini mi se da ti nisi morala nista dodatno platiti user posted image

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kiretaža
23.2.2015 11:01:55   
Sunshine28

IZVORNA PORUKA: noemaa

a koliko dugo ste krvarile? ja već 7.dan. nije puno, bio bi dovoljan uložak na dan da ih ne miojenjam zbog straha od gljivica i raznih gluposti. user posted image ali sam mislila da će i brže to nestati...

to je ok, mislim da je tako manj-vise bilo i meni, ako ne i manje....

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kiretaža
23.2.2015 11:06:00   
noemaa
svašta, sunshine. ista smo država, a svugdje se radi drukčije! user posted image ja sam u PU bolnici. ne, ništa me nisu pitali, već su mi samo objasnili prije kako izgleda postupak, tj. da neću ništa osjetiti, da će mi dati najprije opću anesteziju. nisam se bunila uopće, pasalo mi je da niš ne vidim i niš ne čujem. ništa nisam platila, ni boravak u bolnici ni postupak ni anesteziju. ne znam s čime ima veze, s dopunskim ili s nečim drugim. na papirima mi je pisalo neka formulacija kao "trudnica ne plaća" tako nešto. sad, e li to besplatno jer je trudnoća samsa po sebi krenula krivim smjerom (dakle, znam da se plaća kad se radi namjerni pobačaj, naravno) ili zato što imam dopunsko... to ne znam...
pa šta ti si platila nešto? zašto?

_____________________________

My Ovulation Chart

Bebaču, iščekujemo te s veseljem.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kiretaža
23.2.2015 11:11:49   
Sunshine28
nisam ni ja nista platila, ali mi kazu da bi platila da sam trazila opcu anasteziju....
pa mi nije jasno...i ja znam da se tih 1.500 kuna placa u cjelosti pobacaj ako ga zelis...
ali ja sam imala spontani, i to missed. ab. odnosno "zadrzani probacaj" dakle ni kap krvi mi nije izasla vec se beba prestala razvijati i ostala unutra bez krvarenja....dakle nista nisam prirodno izbacila....nema logike...jos mogu shvatiti kiretazu pod lokalnom ako jer tijelo vec djelomicno obavilo svoje pa nema puno "posla", ali kod mene je bas bilo user posted image
ma....
uglavnom, za ne daj boze sada barem znam da mogu dobiti opcu, pa ako budem trebalo trazit cu ju koliko kostalo da kostalo....user posted image

p.s. i ja imam dopunsko

< Poruku je uredio Sunshine28 -- 23.2.2015 11:12:45 >


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kiretaža
23.2.2015 11:48:41   
daxy
Sunshine, uh,uh,baš grozno. user posted image
Jesi kome prijavila? user posted image

Kad su mi skidali polip sa mnom u sobi je bila cura koja je išla na kiretažu.
Njoj je dosta izašlo već,ostalo je malo unutra,al su joj radili kiretažu pod općom anastezijom.
Mislim da tu u ST ni ne pitaju,nego šibaju opću za takve stvari.
Nikakvo plaćanje,sve pokriva dopunsko.

Ne znam kakva je praksa s namjernim ab.

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kiretaža
1.3.2015 21:35:32   
Sunshine28
kako izgleda kiretaza pod opcom anastezijom....da li ste bile bas u nekoj operacijskoj sali (zbog anestezije) ili u ambulanti na gin. stolcu? kako su vam pustili anesteziju? kroz venu? da li ste bas spavali-spavali ili se samo osjecali omamaljeno? jeste se probudili tamo gdje je postupak zapoceo ili u krevetu u sobi?

naime, prijateljica mi tvrdi da kod mene nije bio problem da su mi dali lokalnu vec da su mi opcu dali krvo, odnosno da mi je pukla vena dok sam ju primala user posted image i da se od opce u slucajevima kriteza ipak ne spava bas skroz. vec se nista ne osjeti i osjecas se omamljeno....

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kiretaža
1.3.2015 21:52:49   
noemaa
ja sam bila baš u oper.sali. kroz venu mi pustili anesteziju i nisam ništa osjetila, dakle, totalno u snu sam bila. probudila sam se u sobi. tj. malo sam počela stizati k sebi prilkom dolaska u sobu, ali sam bila totalno ošamućena pa nisam kužila ništa. user posted image .
opća je - koliko ja znam - opća baš zbog toga što si u snu i ne osjetiš ništa. sve ovo da nešto kao osjetiš - to je lokalna. ma ne mogu zamisliti da pravi anesteziolog fula opću i tako nekako dalje šiba. mislim da je u pitanju ipak bila možda lokalna jer su procijenili da se može i tako. ili zbog naše hrvatske štednje u zdravstvu user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

Bebaču, iščekujemo te s veseljem.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kiretaža
1.3.2015 22:11:10   
BUMBI
Ja isto nisam dobila opcu anesteziju i nisu me ni pitali sta hocu.Cura prije mene je bila i kad se vratila je stalno povracala i kaze da ju je jako bolilo,naravno ja odh bila gotova i pocela.plakati a onda mi sestra dosla i rekla da se smirim i da ce biti sve ok
Rekla mi da se ona bila uspanicilaodmah tamo cim je dosla i da joj zbog toga nije djelovalo nista i da je urlala i nagutala se zraka i zato povracala
I stvarno nije bilo strasno.Dobila sam dolje neku inekciju i u venu neki lijek koji me u sekundi omamio i bila u nekom polu snu.Osjetila jesam nesta malo,ali nista jako.Odveli me u sobu i tamo sam jos lezala omamljena jos nekij pola.sata,sat

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kiretaža
1.3.2015 22:14:18   
BUMBI
Ja sam morala tu noc ostati u bolnici,a recimo u Zg se ide ist dan kuci

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kiretaža
1.3.2015 22:23:43   
Sunshine28
Pa da.bumbi - osjecka bolnica - i ja sam dobila isto kao ti, dolje neku injekciju i tu u venu samo sto tu u venu nisu dobro pustili pa me nije omamilo pa su poceli ja plakala pa su skuzili da anestezija ne ide pa mi brzo prebacilu na drugu ruku ali nisu uopce pricekali da djeluje vec krenuli...uzas....i nisu se ponasali kao da sam omamljena vec trazili da suradujem, tiskam, dok. Je ljutito vikaka cijelo vrijeme da se opustim jer cu inace morati ponovno.....ma horor....

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kiretaža
1.3.2015 22:26:18   
BUMBI
Ma strasno,nemogu vjerovati.Meni bila neka mlada doktorica i neka super sestra
Ja ju pitala jel je mogi drzati za ruku i rekla da.mogu pa mi ipak malo lakse.bilo

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kiretaža
1.3.2015 23:00:11   
Sunshine28
Onda si hb dobro prosla...
Nadam se da necu morati opet, ali ako dode do toga traziti cu opcu pa sta bude....
Meni je nevjerojatno da zivimo svi u istoj zemlji i placamo isto zdravstveno a u jednoj bolnici ti ni ne kazu koje su ti.opcije dok u drugoj ni ne pitaj vec automatski rade ono sto je ta zenu bolje....
Evo vidi noemu...ona vec najnormlanije ide na drugu bebu, ja dva mjeseca nisam mogla ni pomisliti na sex od traume.....

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kiretaža
2.3.2015 7:45:01   
noemaa
pa sunshine to je i meni prestrašno. ista država, isto zdravstvo, a sve različito ... užas!!! ma zašto da tiskaš? u kojem tt si bila?

_____________________________

My Ovulation Chart

Bebaču, iščekujemo te s veseljem.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kiretaža
2.3.2015 10:45:37   
Sunshine28
Noema 7-8 tjedan....ma...
Nego da te pitam, kazes da si bila u opeacijskoj, kakvu su ti pripremu radili prije sale?

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kiretaža
2.3.2015 12:05:31   
noemaa
nikakvu pripremu. morala sam doć ujutro natašte, bez vode, bez jela. odjenula sam njihovu spavaćicu i stavili me u sobu. tamo sam prespavala par sati, itd.jer je operac.bila zakazana u 9, na kraju se desila u 3!!! a, da, kad sam došla, dala sam urin i krv, i čekali smo te nalaze. i onda kad su nalazi bili gotovi, a sala se oslobodila + anesteziolog se oslobodio, onda sam ja došla na red.
si na to mislila ili nešto drugo? tj. sam ti odgovorila na pitanje?

_____________________________

My Ovulation Chart

Bebaču, iščekujemo te s veseljem.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!