|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
28.5.2012 11:27:08   
PinkyFunkyBirdy
Bila sam kod endokrinologa prije par mjeseci i poslao me na test inzulinske rezistencije (znam da to nije OGTT, ali mislim da bi se već na tome vidjelo barem nešto) i rezultat je bio ok:
Inzulin - 7,53 mU/L (2,6 do 24,9)
Aktivnost beta stanica gušterace (HOMA kalkulator) - 95,4 %
Periferna osjetljivost na inzulin (HOMA kalkulator) - 88,0 %
Indeks inzulinske rezistencije (HOMA kalkulator) - 1,1

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
28.5.2012 12:03:39   
seraphyme
uh, ja ti o tome ne znam ništauser posted image , znam samo u OGTT.  kod nas u brodu ti ide: kompletna obrada u lab, internist, metformin->duphaston->klomifen uspješnost je prilično velika. i btw, ne se keksati svaki dan, broj spermija se smanji velikom potrošnjom user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
28.5.2012 14:26:52   
ucitelj
kompletna obrada u lab, internist, metformin->duphaston->klomifen uspješnost je
prilično velika. i btw, ne se keksati svaki dan, broj spermija se smanji velikom potrošnjom

e ovako sam ja radila duuuuuuuugo i puno puta
po kilazi si ok pinky ali ako nema ovulacije nis sad da me ubijes zadnji put prije trudnoce sam koristila dabroston i neke druge tabl ne klomifen pogledat cu pa javim i nakon te terapije imala pauzu 1mjesec i zatrudnila vidit cu kad stignem koje su bile

_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
12.7.2012 11:56:37   
PinkyFunkyBirdy
Evo, da se malo opet raspišem na svojoj temi. user posted image Još nisam otkrila što bi mi pomoglo (trenutno pijem marulju i zdravac), no jučer sam naišla na nešto zanimljivo i baš me zanima dal itko ima iskustva sa čajem od sladića? I gdje kupiti boražinu?

SLADIĆ (GLYCYRRHIZA GLABRA)

NAJBOLJE ZA: Policistične jajnike

Slatki korijen upotrebljava se kao aroma u slatkišima. Aktivni je sastojak pedeset puta slađi od saharoze. Sladić je sastojak mnogih lijekova kao što su sirup za kašalj ili lijekova za olakšavanje peptičkog ulkusa. Povećava izlučivanje kortizola i estrogena, a smanjuje testosteron. Takvo djelovanje važno je za žene s policističnim jajnicima jer taj sindrom podrazumijeva pretjeranu količinu testosterona što može prouzročiti neplodnost, povećanje tjelesne težine, dlačice na licu i akne.

Istraživanja su pokazala da sladić kod žena smanjuje količinu testosterona za pedeset posto. Ključ je u aktivnome sastojku koji blokira enzim za proizvodnju testosterona u jajnicima. Sladić djeluje i na kosu i kožu, također sprječavajući aktivnost testosterona.

KAKO GA KORISTITI: Kod policističnih jajnika sladić se najčešće kombinira s boražinom.

Boražina također smanjuje proizvodnju testosterona pa zajedno imaju vrlo snažno djelovanje. Boražina potiče ovulaciju i poboljšava proizvodnju progesterona. Najbolje ih je pomiješati u omjeru 1:1.
SAVJET: Žene kojima je potrebna ova biljka često imaju želju za slatkišima koji je sadrže. No količina u bombonima nije dovoljna za tretman.

UPOZORENJE: Velika doza sladića može izazvati gubljenje joda u tijelu, a to može rezultirati visokim krvnim tlakom. Stoga ga “tlakaši” trebaju izbjegavati. Ovdje preporučene doze, međutim, nisu štetne.

Nekako sam se našla u ovom dijelu da imam potrebu za slatkišima. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
16.10.2012 14:19:56   
PinkyFunkyBirdy
Ajme kako dugo nisam pisala na svojoj temi ... vrijeme stvarno leti. user posted image
Neki zaključci do sad: kombinacija čaja od marulje, zdravca i sladića pomaže, ali se mora biti jako redovit (što ja baš i nisam bila dok sam bila na putu) te nastavljam s tom kobinacijom i dalje. Ne mogu reći da su ciklusi svakih mjesec dana, ali meni je pomak već i to što ne čekam 3 mjeseca i duže već mi ovulacija bude unutar 2 mjeseca (što je za mene super!). user posted image
Krenula sam na pretrage i kad dobim nalaze idem dalje ... k Baumanu (prvo privatno na konzultacije pa na sv. Duh) pa ćemo vidjeti što i kako dalje.
Dok čekam nalaze razmišljam da isprobam još jednu stvar: Peruansku macu.
Jedna moja poznanica koja isto ima policistične jajnike je isprobala macu u tabletama i iznimno je zadovoljna s njima - ciklusi su joj postali skroz redoviti. user posted image
Ja bi isprobala macu u prahu (ima za kupiti u Bio&Bio: http://www.biobio.hr/maca-prah-300g-18899). Počet ću s time nakon vađenja spolnih hormona (da mi slučajno ne popravi nalaz prije vremena user posted image user posted image user posted image ). Dobrobiti te biljke su više nego poželjne:
" tijelo brzo opskrbljuje energijom
" povećava izdržljivost
" ublažava kronični umor
" povećava plodnost
" ublažava menstrualne simptome
" tijekom menopauze smanjuje hormonalnim poremećajima
" regulira hormonalne ravnoteže u tijelu
" poboljšati cjelokupno zdravlje
" smanjuje stres
" liječenje anemije
" ubrzava zacjeljivanje rana
" poboljšava pamćenje, mentalne i akademske sposobnosti
" daje koži mladenački izgled
" pridonose zdravlju kostiju i zubi
" djeluje kao antioksidans i antikarcinogen, čime se smanjuje rizik od raka tkiva i razvoju kardiovaskularnih bolesti
" pozitivan učinak na povećanje mišićne mase, mnogi sportaši koriste ga kao alternativu za umjetni steroidi za koje se zna da mogu imati mnoge nuspojave.

Ima li još netko iskustva s ovom biljčicom? user posted image
Javim svoje iskustvo kad isprobam. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
16.10.2012 15:02:13   
Lol@
Ja sam nasla da caj od hajducke trave regulira cikluse...eto to nesto prirodno user posted image

_____________________________

Žena sam!

Mogu sve! <3

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kako regulirati cikluse
16.10.2012 15:29:15   
PinkyFunkyBirdy
Da, to je stolisnik ako se ne varam. Pila sam ga ... dobar je i koristan, kao i nevenov cvijet i vrkuta, ali mi niti jedan od njih ne pomaže. To sve jako ovisi od osobe do osobe ... nekome pomaže jedno, drugima pak drugo. Treba se svašta isprobati da se pogodi koja je dobitna kombinacija. user posted image
Evo, mičem dio da tražim savjet iz naslova. Sad je ova tema postala više kao moj blog na kojem mogu svi komentirati. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Lol@)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kako regulirati cikluse
13.12.2012 20:53:05   
ikaaa
pozzz, ja i mm na bebici radimo jako dugo, 3 godine smo u braku, ali za user posted image smo se odlučili još prije...vađenjem hormona smo utvrdili da imam visok prolaktin, nakon 9 mj smo ga uspjeli izregulirati...naravno da napomenem da su mi ciklusi bili po 50-58 dana.... sada je to sve redovno, ali jako mi je pomogao ČAj ZA ŽENE, od pčelarstva Radošević, jako je dobar i nije uopće bljutav kao marulja-majčina trava..... otkako ga pijem evo već 2 mj, izregulirale su mi se menstruacije, manje boli, tj uopće ne boli...samo malo prvi dan,a inače 5 dana nisam mogla doći k sebi... stoga drage moje ako hoćete probati ukucajte pčelarstvo radošević, čaj je odličan.....

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kako regulirati cikluse
14.12.2012 9:14:08   
PinkyFunkyBirdy
Draga ikaaa ovo je dobro znati za sve cure/žene koje će zanimati. user posted image Daj mi samo reci da li pratiš da li imaš ovulacije? Pitam jer ja imam jako dugačke i neredovite cikluse i postoje stvari koje mi mogu natjerati organizam da imam redovito menge, ali najčešće tada uopće nemam ovulacije (ali dobro ... ja ima problem s PCOS). Samo me zanima da li si si možda potvrdila da u svojim redovitim ciklusima imaš O? user posted image

Kad sam već na svojoj temi samo bi htjela nadodati da bi Peruanska maca možda čak bila i dobra za regulaciju ciklusa, ali za nekoga tko ima PCOS i vremena barem mjesec, dva da pripremi organizam prije nego se baci u akciju pravljenja bebice. Ja sam ju pila (prah koji sam stavila u prazne kapsule jer je okus odvratan pa sam pila po dvije kapsule na dan) od kraja menge do negdje 16. DC kad mi je temperatura naglo porasla jer se ne smije piti u trudnoći (više zato jer je neistraženo, a ne da se znaju neke nuspojave), ali nisam imala nikakve druge simptome O te sam za nekih 10-tak dana dobila smeđi iscjedak (koji se može pripisati i uzimanju brisa) i spustila mi se temperatura na normalnu razinu. Nakon toga ju više nisam pila jer mi očito radi zbrku u ciklusu i po njoj ne mogu znati dal je i kad je O. Ako će se netko zainteresirati za taj preparat preporučam da se pije 2 mjeseca bez prestanka i tek tada ide na bebicu. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu ikaaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kako regulirati cikluse
14.12.2012 18:36:16   
ikaaa
Pinky draga, ja sam ti u veljači ove godine bila na klomifenu dva mj, ali pošto sam imala visoki prolaktin u opće nisam ni imala O...., tek nakon par mj kad mi se je snizio prolaktin sam osjetila o, ali naravno uvijek to završi sa cistama, sve dok nisam pokušala sa tim čajem, odkako ga pijem nema više nastajanja ciste, a i janici su se ''STABILIZIRALI'', i nakon toliko godina konačno sam osjetila o.....ne mogu ti opisati taj osjećaj, možda će zvučati glupo i nekima čudno ali kad već godinama ne ugledaš rastezljivu sluz i nakon toliko vremena ju ugledaš stvarno si happy....eto tako da sad već 2 mj se pravo nadam da će možda uspjeti....

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kako regulirati cikluse
17.12.2012 9:25:21   
PinkyFunkyBirdy
Draga znam kako je to kad napokon vidiš da O dolazi. Ja sam je se načekala i previše. user posted image user posted image user posted image
Naravno da će vam uspjeti! Samo opušteno i pozitivno razmišljanje i bit će user posted image ! user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu ikaaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kako regulirati cikluse
24.12.2012 9:41:52   
uliksa
PinkyFunky da li si probala dobiti od doktora Ciklo Proginova tablete ,moja snaha nije imala user posted image mjesecima pa kad je to pocela piti ostala trudna .

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kako regulirati cikluse
28.1.2014 13:54:03   
PinkyFunkyBirdy
Evo da malo podignem svoju prvu temu. user posted image Dobila sam još jedan recept za ciste i miome od drage folletto pa da ga podijelim s vama ... možda nekome pomogne. user posted image
MED I ČUVARKUĆA

500 gr meda,
300 gr listova čuvarkuće

Čuvarkuća se samelje i pomiješa sa medom .
Ostaviti da odstoji nekoliko dana .

Konzumira se kašičica smjese na prazan stomak i posle toga se ne jede ništa 2 sata .Zimi zbog smanjene fizičke aktivnosti dolazi do povećanog zadržavanja štetnih materija u organizmu . Smjesa od čuvarkuće i meda ubrzava metabolizam i čisti tijelo od toksina . Takođe se koristi i kod srčanih mana po preporuci ruskih ljekara . Dokazano je da uspješno liječi miome na maternici i ciste na jajnicima.

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu uliksa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kako regulirati cikluse
14.4.2014 16:16:36   
ucitelj
user posted image Pinky ovo je dobro sigurno ja se opet javljam na raporti u ovoj temi user posted image nec e nas i nece i nece ni runku bas sam ljuta

_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kako regulirati cikluse
15.4.2014 8:41:01   
PinkyFunkyBirdy
Draga ucitelj, žao mi je da se još patiš. user posted image Evo, ja sam otkrila da ipak postoji problem kod mene iako sam ga ranije otpisala - imam inzulinsku rezistenciju, ali kako bi to otkrila bilo je bitno 2 puta vaditi krv (prije i nakon uzimanja glukoze) jer mi na temelju jednog vađenja sve izgleda ok, a tek se na drugom vađenju vidjelo da je inzulin ostao u nebesima. user posted image Terapija mi je trebala biti Metformin vjerojatno do kraja života, no na svu sreću zatrudnila sam prije nego sam počela s terapijom. user posted image
Tako da želim reći svim curama koje imaju neredovite cikluse - postoji neki problem i nemojte odustajati dok ne otkrijete što je uzrok jer PCOS NIJE uzrok već posljedica nečega, a to nešto je potrebno otkriti (dal je inzulin, prolaktin, štitnjača ili nešto treće). Sretno svima! user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kako regulirati cikluse
15.4.2014 17:51:57   
ucitelj
STVARNO???!! pa on je meni dao neke lijekove da pijem uz dabroston do dalnjeg za secerase a vadila sam samo obicne nalaze nije me slao na ono cudo sa secerom :( nema pojma na uputama pise ako planite trudnocu ne piti nisam normalna vise i sad vrtim kutiju u ruci

_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kako regulirati cikluse
16.4.2014 9:09:45   
PinkyFunkyBirdy
Daj vidi kako se zovu tablete. Ako je riječ o Metforminu onda je on ok i po njemu se može zatrudniti i trebao bi regulirati ciklus (od njega većina žena ima mučnine dok se ne privikne na lijek, ali većina žena i brzo smršavi po njima pa tako da ima i pozitivnu stranu). Preporučam ti da zatražiš uputnicu za OGTT i inzulin (to nije isto pa naglasi da su to dvije stvari) i neka piše da se vadi oboje natašte i 2 sata nakon ispijanja glukoze. Postoji i verzija gdje se krv vadi svakih pola sata do 2 sata, ali već ti je ovo dovoljno da se vidi problem.
Ako imaš problem s šečerom definitivno ti on zeza cikluse i potrebno ga je regulirati kako bi ti se i ciklus izregulirao. user posted image Na žalost i za problem sa šečerom i za problem s inzulinom lijekovi se moraju uzimati doživotno, ali ako je to jedini način da dođemo do svojih bebica vjerujem da bi većina pristala. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 67
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!