|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 91 92 [93]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci
25.12.2015 18:13:58   
hipo
Sretan Bozic!

Mi rosli 7 tjedana. Dojim i dalje, grceva manje, pomaze nam gimnastika i madaza.
Beke nocinje stalno budna i nema sanse da zaspe. Sita, cista pelena i cereka mi se u mraku. Najduze spava 4.5 sata.
Glavno da vise ne vristi od grceva, to mi je bio horor. Sad malo zajauce kad kaka i prducka, al prodje bol odmah. Dobiki smo od prijatelja ljuljacku. Svaki put kadje stavimo se pokaka. Valjda joj polozaj nogu orema trbuhu pase. Inace serucka dosta, 5-6 punik oelena bude a ove ostale su rjetko kad samo mokre, uvijek bude jos malo govanca.
Tata se dobro snalazi. Tu i tamo se izdojim da ju on moze nahranit s bocom, a da ja malo odem van sama.


_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu leptirica111)
Neposredna veza do poruke: 2301
   RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci
25.12.2015 18:19:06   
luce 2008
Sretan Božić svima.
Leptirice kad su krenuli grcevi??
dojis djete ili pije adaptirano?"

(Odgovor članu leptirica111)
Neposredna veza do poruke: 2302
   RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci
25.12.2015 18:33:11   
luce 2008
hipo pozdrav.nisam vidla poruku.
I tvoja beba je imala grceve.jooj.
Kad to pocinje??ako bude pocelo.
Moje dvoje djece nisu imali grceve.bas me zanima dali bude sad imqla mqrija grceve.nadam se da ne.
Sad je stara 2 tjedna.

(Odgovor članu luce 2008)
Neposredna veza do poruke: 2303
   RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci
26.12.2015 23:53:10   
leptirica111
pa sa dva tjedna uzas..još se patronazna čudila kak tak rano. .
i mj se mučimo malo s kakanjem al dobro je to bitno da je grčeva manje
dojim fala Bogu bez ikakvih problema mlijeka ima taman koliko treba user posted image


_____________________________

20.06.2011 Damjan
...čekamo bracu. ...

(Odgovor članu luce 2008)
Neposredna veza do poruke: 2304
   RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci
27.12.2015 9:00:20   
hipo
Ona se pocela grcit jos u rodilistu. Kao to je prerano. Al se grcila, crvena u licu, sva se zakoci, dok ju drzi grc ne dise i ne sisa...
S vremenom sam naucila sta joj pomaze pa je bolje. Znala je plakat jao dugo. Uzas, pati se a ne znas pomoc.
Skuzila sam da prodje kad se pokaka i pusti golupčiće. Dugo ju drzim na ramenu da se podrigne da izbacibsav zrak viska, masiram po trbuhu, radimk vjezbice.
To preventivno, kad ju uhvati, pomaze da je na sisi pa izmedju grceva sisa. Kod nje je slucaj da kad sisa cesto se pokaka, a onda je odma i prestane bolit.
Isto tako na ljuljacki. Ina ima 5-6 jako pokakanih pelena, a u ostalima uvijek bude malo, mozda samo 1 dnevno je samo mokra.
Tako da mi cijeli dan prodje u brizi oko njene probave. Hahaha zezam se. Sad taj plc traje kratko pa ohrabruje sto je bolje.
Neka djeca placu 3-4 sata u komadu od grceva. Jadne bebe i mame :-(

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu leptirica111)
Neposredna veza do poruke: 2305
   RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci
27.12.2015 15:38:16   
luce 2008
moja zasad nema grceve.malo se grci kad se pokaka i to je to.bumo vidli dalje.

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 2306
   RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci
3.2.2016 18:16:24   
Danira
Hej curke,nadam se da su vam bebice dobro da grcevi prolaze,ja malo svratila sa zimskihuser posted image .imam pitanje za hipo-do kad si u dojenju koristila sesirice?moj decko nece nikako bez sesirica,a bas bih ga rado odvikla od njih.svaki savjet je dobro dosao,hvala!

< Poruku je uredio Danira -- 3.2.2016 18:18:09 >

(Odgovor članu luce 2008)
Neposredna veza do poruke: 2307
   RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci
3.2.2016 20:15:43   
hipo
Ej, mi smo ih koristili nekih desetak dana na desnoj, koji dan duze na lijevoj. Probala vise puta bez, kad je uhvatila jednom vise sesiric nisam vracala. Meni je trebao zbog uvucenih brradavica. Ne znam jel nisu bile dovoljno izvucene ili joj je trebalo dok uhvati sisu nakon te glupe plastike.
Uf sto sam to mrzila :-(
Ne znam jesam li ti ista pomogla, sta kaze patronazna. Meninje moja puno pomogla, one kokosi u rodilistu osim dvije sestre su bile koma.


_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu Danira)
Neposredna veza do poruke: 2308
   RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci
3.2.2016 20:24:43   
Danira
Hvala ti hipo.ja sam isto imala uvucene bradavice,sad vise nisu.pokusavam bez sesirica,al on nece,primi i onda koda da mu ide na povracanje.user posted image pokusat cu svaki dan pa netko ce popustitiuser posted image .
Ne znam jel si pratila ja sam rodila sa 33/34 tjedna pa je mali bio u inkubatoru bio tezak 1600 grama,tak da sam sretna da smo bilo kako uspjeli s dojenjem.sad je tezak 2750g i ima mjesec i 5 dana.user posted image
Kako je tvoja curica?

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 2309
   RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci
3.2.2016 21:49:45   
hipo
Citam koliko stignem, drago mi je da je sve ok. Vjerujem da ti je bilo tesko.
Super sto vam ide dojenje, rekla mi je patronazna da nekima treba vise, nekima manje.
Ja joj nisam htjela dat dudu i bocicu do 5. tjedna da izbjegnem konfuziju oko bradavice pa joj je i to valjda pomoglo, a izdojeno mlijeko sam joj davala sa spricom od 5 ml u kut usta pomalo. Poslije sm joj na zlicicu D vitamin s mlijekom, sve je bolje od dude i bicuce dok ne uhvate sisu kako treba. Al svaka beba je prica za sebe, neki krenu rano s dudom i bocicom pa je ok, ja nisam htjela riskirat. Drzim fige da uhvati bradavicu stk prije, puno je jednostavnije!

Curica je dobro, sutra 3 mjeseca, ima 5.9 kg i 62 cm, rodila,se s 49 cm i 3340 g.
Dobro papa, spava po noci al trazi jest cesti (3-4 puta). Bleblece na veliko i smije se. Da mi je samo znat o cemu to ona pricauser posted image

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu Danira)
Neposredna veza do poruke: 2310
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  89 90 91 92 [93]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 91 92 [93]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!