|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   dvogodišnjak i kolica
19.8.2014 10:00:54   
Sunshine28
dakle, u toj dobi, i dalje kolica ili ne?

do kada su vaša djec koristila kolica?

mi zivimo u rubnom dijelu kvarta na rubu grada...prednost - lijepa set_nica uz rijeku na kraju koje je prekrasan park, covjek bi rekao da ne zivi u gradu...i iako imam tih nekih manjih parkova na korak od kuce najdraze mi je izvesti moju curu na tu set_nicu pa do praka, igra i onda natrag...
no, do prilaza set_nici ima jedno 10-15 minuta hoda prometniciom koja u velikom dijelu nema plocnik, a kako su dvogodisnjaci takvi kakvi jesu kada krenemo od kuce ja ju stavim u kolica i kada dodem na set_nicu, izvadim ju i pustim ju da hoda do parka...do prije mjesec-dva to je super funkcioniralo, cim bi ju izvadila iz kolica odusevljeno bi trckarala do praka, igrala se, pa ako se ne bi jako umorila, cak hodala skroz natrag - a dobar je to komad...
no, u zadnje vrijeme ne prijeđemo ni 20 metera po set_nici, a ona ulazi natrag u kolica i nece hodati...a natrag iz parka ni pomisliti, kada zavrsi sa igrom, kaze mi lijepo "kuci" i krene se penjati u kolica user posted image
kao da idemo unatraguser posted image
nekako mi je uvijek bilo glupo vidjeti na ulici veliku djecu 2-3-4 godine u kolicima i govorila sam si da ja necu tako, ali eto, punimo dvije i umjesto da samo sve manje u kolicima ona ih ponovno trazi....
ne znam sta bi...navikla sam se na ovu rutu, stvarno je super, i park i svjez zrak i normalni roditelji u parku...ovo sve pored kuce gdje mozemo bez kolica uopce je lose po tom pitanju...

savijet?

da otvorim temu potaknulo me to sto cujem od poznanica cija su djeca dobi kao moja Em kako kolica uopce vise ne koriste....i kada kazem kako su kod nas i dalje u pogonu osjecam neki prijekor....



< Poruku je uredio Sunshine28 -- 19.8.2014 10:04:03 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: dvogodišnjak i kolica
19.8.2014 12:14:54   
keyt
Ja sam ZA kolica dokle god je moguće jer ih doživljavam kao sigurno dječje prijevozno sredstvo, a ne neku bejbi stvar od koje bi se mala djeca morala što prije odviknuti, kako bi se cijelom svijetu dokazalo da više nisu bebe. A uostalom, nahodat će se, čitav život je pred njima. Prijekori drugih roditelja me ne zanimaju, osobito onih koji su ponosni što njihovi veliki bebači više nisu u kolicima a istodobno još dudlaju dude. Koliko je god mnogima ružno vidjeti "veliko" dijete u kolicima, toliko se ja užasavam kada vidim roditelje koji doslovno vuku za ruku svoje uplakane dvogodišnjake, trogodišnjake..., a još i mlađu djecu, kojima se upravo ne da hodati, a roditeljima se žuri i imaju princip da su preveliki za nošenje (gledam i slušam to svaki dan jer moja susjeda upravo to čini).
Pločnik i pješačke zone više nisu sigurna oaza za pješake, osobito ne za malu djecu, zbog najezde biciklista, motorista, kontejnera za smeće i parkiranih automobila i dijete je ipak sigurnije u kolicima. Ja svoju dvogodišnjakinju vozim u kolicima, ona je davno već shvatila njihovu prednost, a dodatno je štite od sunca, kiše, vjetra... Ima trenutaka kada se ne bi vozila i u velikoj većini slučajeva to poštujem i ona mi uredno da ruku i zajedno samnom gura kolica. Točno znamo kada nam ne trebaju kolica (kada idemo u obližnji parkić ili u dućan ili na na neku kraću relaciju). Kada idemo u grad i na duže relacije, onda su kolica obavezna. Spas su nam ujutro za vrtić, osobito zimi kada je u papučicama smjestim ispod tople zimske navlake i za čas smo u vrtiću. Ovako bih izgubila puno vremena za stići na posao kada bih je bundala u skafandere, skidala onda to s nje u vrtiću i pustila da hoda jer nikad s njom ne žurim, ne tjeram je da hoda pravo ispred sebe, odnosno, puštam je da zvirla okolo, popne se na stepenicu, dotakne cvijeće itd.
No, s druge strane, ako dijete baš iskreno odbija kolica, onda ne bih više forsirala.
E da, a tek prednost što ih mogu natrpati sa svim i svačim i imam slobodne ruke, samo za guranje. Moramo malo i na sebe misliti user posted image

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: dvogodišnjak i kolica
19.8.2014 16:00:26   
cuba
Sunny, tvoja Em nema još ni 2god pa mislim da o "odvikavanju" od kolica ne moraš još niti razmišljati.
Koliko god su oni već samostalni u toj dobi itekako dobro dođu. Za prijevoz od-do parkića, dućana, vrtića i sl dušu dalauser posted image A o košari i ručkama na kolicima koja su spas za kupljene potrepštine ili nekakav shoping da ne govorim.
Moj R se prestao voziti u njima sa 2god i 5mj. Onda je baš mogao prošetati sve te rute do kojih smo išli, nije me žicao da ga nosim a to je bitno jer onda nema smisla kolica ostavljati kući. Prethodno smo par puta probali bez njih pa vidjeli da je spreman toliko šetati.
Nemoj se obazirati ako ti netko nešto komentira, to je tvoje dijete i ti najbolje poznaješ njene potrebe. U par mjeseci se može dogoditi veliki preokret, tko ti kaže da ona već za mjesec dana neće u njih htjeti.



_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: dvogodišnjak i kolica
19.8.2014 17:18:02   
evanoi
potpisujem cubu i keyt, nemam apsolutno ništa više za dodati! user posted image

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: dvogodišnjak i kolica
19.8.2014 22:17:30   
sminkret
To neko povlačenje granica do kad bi dijete trebalo nešto koristiti, raditi... nema smisla. Svi smo individue i svatko ima drugačije potrebe. Sunny, dok god bude tebi i tvojem djetetu odgovaralo- ti koristi kolica!
Moja O koristila kolica oko 2,5 godine najvise iz razloga jer smo bile stalno same i svugdje sam je doslovno morala vući sa sobom.
Kad je prosle godine dobila bracu, kupili smo onaj dodatak za kolica da starije dijete stoji, e sto se onda ona kao 4-godisnjakinja zalijenila! user posted image vise nije nigdje mogla hodati, dok istovremeno po igralistu trci maratone. Tako da sam tu trebala intervenirati i maknuti to čudo za vožnju, a dvogodišnjaci i mame neka samo uživajuuser posted image

_____________________________

Velika seka 12.1.2009.
Braco 25.2.2013.

(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: dvogodišnjak i kolica
20.8.2014 9:43:15   
Sunshine28
hvala cure na komentarima....jucer samo opet imali istu situaciju koju sam opisala....deset metara hoda po stenici i sama se popne u kolica...i dobro, prezivim ja to, dodemo do parka, ona se igra, kad evo cure s kojom sam bila u sobi u rodilistu, malci su nam dva sata razmaka....gleda ona moja kolica i sva u cudu - vi jos u kolicima?! mi smo svoj spremili prije dva mjeseca! doduse znam ja da ona zivi 10 metera od parka u kojemu smo se srele ali svejedno, opet mi je bilo nekako nelagodno....imala sam potrebu da se opravdam pa sam odmah prebacila temu na pitanje "jer nosite jos pelene?" i kada je rekla da nisu ni poceli sa odvikavanjem lijepo sam se pohvalila kako smo mi vec zavrsili!
user posted image user posted image user posted image user posted image
no kada su odlazili vidim ja ona njega uzima na ruke i nosi prema kuci, pa si mislim - lako tako, ja do kuce imam vise od pola sada dobrog hoda! i onda mi je bilo lakse....

i jos sada kada procitam vase komentare vidim da pravim problem od nicega...


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu sminkret)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: dvogodišnjak i kolica
21.8.2014 10:04:19   
mali andeo
pozdrav !
evo ja sam ZA kolica ,moje L sad će imati 2godine i 5 mj...
mi smo još uvijek za kolica ,i rekla sam ako bude prilike i treču godinu neka provede u kolicima...
od prvog dana kak se rodila ,provodile smo vrijeme u dugim šetnjama iz dana u dan...
i zavoljela je kolica... to mi je veliki plus ,kad smo na moru ili idemo nekam,u kolica samo i uživamo...
sad ovu godinu baš na moru isto starci vele ,nemoj uzimati kolica bude L hodala ,ma da ..ja im velim da je ja ne mislim nositi,
kad ono mala napravi dva tri koraka i traži kolica ,e sad je vi nosite user posted image
inače je jako živa ,gotovo nikad nije umorna i stalno je na nogama ,
ali kad je riječ o šetnji to se voli voziti...
i neka si drugi misle što žele...
mislim da nema misla raditi sad granice do kad dijete može biti u kolica...kak i sve ostalo..


_____________________________

moja mišica 05.04.2012.

1. ICSI -beta 1.32 :(
2. ICSI biokemijska :(

Čuda ipak postoje ,imamo +

http://www.fertilityfriend.com/home/4f1d4c
https://www.fertilityfriend.com/pregticker/4f1d4c

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: dvogodišnjak i kolica
21.8.2014 10:24:34   
keyt
Tako je, mali anđele user posted image

(Odgovor članu mali andeo)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: dvogodišnjak i kolica
22.8.2014 21:48:55   
andydea
Sunny dok god dijete zeli kolica i voziti se..ma veliko ZA ! Curke su mi se vozile do 3 god. I bas su voljele kolica..dok Di vise ne zeli..nekada i to samo ako je jako umoran..kolica vozim zbog igracki i ruksaka =D ..On sada voli biti slobodan..eto ima 2 g. I ne zeli sam..Ja uvijek pratim djetetove zelje..Na silu nista..a to sto neko prica..pa neka prica..briga me ;)

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: dvogodišnjak i kolica
24.8.2014 16:16:50   
elina
Mi smo u malom gradu pa nam je relativno sve blizu, pa su cure volile šetat.....od prve g. do neke 2,5g. smo imali kišobran kolica....brza, mala i za tren se sklope i rasklope....ona "prva" kolica sa košarom itd.su brzo izašla iz upotrebe...user posted image user posted image

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: dvogodišnjak i kolica
2.9.2014 9:25:05   
ruwenzor
N je bila u kolicima do nekih 15-16 mj max, zadnjih par tjedana kad bih ju stavila se izvukla iz remenčića i ustala pa sam vozila kolica i pazila da ne ispadne pa smo ih prestali koristiti i uglavnom smo išli pješice ili na bicikliću za guranje (sad ga vozi).
H ima 1 god i u kolicima je, i ne vjerujem da će dugo , na proljeće ju stavljam u tj isti biciklić a N će dobiti za velike cure

< Poruku je uredio ruwenzor -- 2.9.2014 9:27:39 >


_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: dvogodišnjak i kolica
4.9.2014 14:35:02   
mamo
Moji su oboje bili u kolicima dok nisu prohodali, nakon toga (12. mjeseci) se stariji sin još 2-3 puta vozio u kolicima, jer nije ni mogao jer mu ih je seka "preotela" kad je imao 15mjeseci user posted image

A malecka se isto nakon što je prohodala (11. mjeseci) nije baš htjela voziti, al bila je zima, pa kad sam morala negdje s njom do doktora ili u dućan išla bi kolicima, ali zadnji put je u kolica sjela s 15mjeseci i nakon toga su još 4 mjeseca skupljala prašinu u hodniku pa smo ih proslijedili dalje.

Ali problem je u tome što bi JA sada rado da se oni žele vozit u kolicima jer ih ne možemo uvijek ni pohvatat :) Bili prošli vikend na Špancir festu i nekoliko puta mi došlo da imam ona za blizance da ih samo na 10-ak minuta "privežem" da mogu malo odahnut user posted image

Inače imaju 3 god malac, a malecka 21 mj.

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: dvogodišnjak i kolica
15.9.2014 14:12:30   
Zvonki

IZVORNA PORUKA: andydea

Sunny dok god dijete zeli kolica i voziti se..ma veliko ZA !


Potpisujem!


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: dvogodišnjak i kolica
29.9.2014 14:41:38   
calpurnia
Evo, baš sam tražila ovako neku temu :D Mislila sam da sam jedina koja još uvijek kositi kolica (T ce 11.10. dvije godine). Da stvar bude bolja, do nedavno smo koristili velika kolica i sad sam kupila kišobran kolica. MM muž i dalje tvrdi da sam luda što dvogodišnjaku kupujem kolica, ali kad se on stvarno voli vozit (vozi se i u bicikli ali nju bas ne voli toliko) i bas gusta u njima....a i meni je puno lakše i praktičnije sa kolicima. Tako da, jedno veliko DA od mene za kolica. :D

_____________________________

TONČI <3

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: dvogodišnjak i kolica
27.11.2014 17:58:33   
sorina
S prvim djetetom smo prestali koristiti kolica (osim za spavanje) sa nekih 14 mjeseci života i prešli na tricikl guralicu jer ona jednostavno NIJE htjela u kolica,a sad s drugim,koji je 19mj. još uvijek su maksimalno u upotrebi jer se on voli voziti,a i puno mi je praktičnije kad negdje idem s njih dvoje,tako da se nadam da ćemo ih i mi još koristiti bar do proljeća. Tako da sam i ja isto ZA kolica-dokle god želi.

_____________________________

Moja dobrica - 07.08.2010
Mamin smješko -02.05.2013

(Odgovor članu calpurnia)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: dvogodišnjak i kolica
27.11.2014 21:57:35   
Ela28
Naši blizanci dečki imaju 24 mj i još se uvijek voze u kolicima i mogu vam reći dok god žele ja ću ih voziti jer mi je tako ponekad lakše.Naravno da i šetamo i trčimo i igramo se ali kad negdje moram ići sama bez muža ne znam što bi da nemam kolica teško bi išta mogla stoga ne vidim tu ništa čudno znam djecu koja su se vozila i do 4.god user posted image

(Odgovor članu sorina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: dvogodišnjak i kolica
28.11.2014 9:56:39   
monstrum
Mi smo se do neke 2 i po godine vozili u kolicima. Uglavnom smo išli autom kad negdje treba pa nisam imala potrebe. Inače da nije tako, vozila bi se ona još u kolicima user posted image  . Kad trebaš puno hodati, praktičnije, sigurnije i brže je kolicima.

(Odgovor članu Ela28)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!