|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Djeca na adaptiranom mlijeku
10.6.2013 20:18:41   
renata87
Ne znam ima li neka tema slična ovoj, ja ju nisam našla :)

Pratite li tablicu na kutiji koliko beba treba jesti? Moja nikad nije jela po tome jer bi imala manji broj obroka pa bih joj povećala dozu. Sad kad smo uveli dohranu ima samo 3 obroka adaptiranog pa me to brine. spava 12 sati u komadu pa ne stigne više jeti
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
10.6.2013 20:19:54   
BUMBI
Koliko je stara?
L ne popije svaki obrok jednako,ali ima 4 preko dana i 2 preko noći.Sad će 5 mj

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu renata87)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
10.6.2013 20:26:40   
nunač
Kako to da tako puno spava?
Moja je tražila svaka 3 sata, a noću je spavala oko 5-6 sati, ne više.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
10.6.2013 20:37:46   
evanoi
a jel bacate odmah ostatak mlijeka ako vam dosta ostane u bočici?

(Odgovor članu nunač)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
10.6.2013 20:43:18   
BUMBI

IZVORNA PORUKA: evanoi

a jel bacate odmah ostatak mlijeka ako vam dosta ostane u bočici?


Ja da,jedino ako hoće jesti 15-tak minuta poslije onda mu dam

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
10.6.2013 21:15:47   
renata87
Ima 4 mjeseca. 6 tjedana je bila u bolnici jer ju je pedijatrica iz Siska poslala na rebro bezveze (inače luda žena). a spava otkad je došla iz bolnice po 6 sati. Sad je nedavno počela po 12 sati u komadu. Po tablici bi trebala iamati 5 obroka po 200ml. Ona je jela 4 po 230 jer bi jela svaka četir sata: u 8, 12, 16 i 20.
Sad kad je dohrana u 12 nekad pojede dosta pa ne traži do 16. Danas je bilo tako prvi put. Pojela je oko 12 125 grama prosa na mlijeku i do 16 nije htjela jesti

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
11.6.2013 18:39:17   
bella 1
u početku je jeo po tablicama, kasnije kako je htio, sada ima 3 bočice po 180-210 ml (24 h) kako kada, ima 10 mj

_____________________________

04.08.2012. stigao nam Lo naš

(Odgovor članu renata87)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
12.6.2013 12:47:02   
sunchy
tablice su nas stalno zbunjivale, nisu nam štimali obroci, težina....Uzimali smo neki prosjek, uglavnom sam se orjentirala po njegovom apetitu.
Sada ima 11,5 mjeseci i ima tri "čvrsta obroka" te dva mliječna. Ujutro jede na 210 vode (to ispadne oko 240 adaptiranog), a uveče na 180 (210). Uglavnom. Nekad odbija mlijeko po 2-3 dana pa pojede manje, a nekad bude pravi gladuš. user posted image

(Odgovor članu bella 1)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
12.6.2013 15:30:34   
zara13
svaka tri sata po danu ,točna je ko satuser posted image user posted image a po noći radi razmak 3-4 sata kako kada

(Odgovor članu sunchy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
12.6.2013 15:36:59   
evanoi
joj, u tome vam zavidim user posted image moj cicač cica katkad svaka 2 sata!

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
12.6.2013 15:49:42   
Sunshine28
moja Em od prvog dana jede tocno po tablici sa kutije Bebimila 1, kako je pisalo na tablici tako smo joj povecavali dozu i razmak između obroka....ali obzirom da je ona vec sa 5-6 tjedana pocela spavati po noci 12h u komadu nismo postovali broj obroka, dakle nije ih imala 5 nego 4...i sve bilo ok...
kada smo u 5. mjesecu poceli sa dohranom ostali smo količinski za jedan obrok na zadnjoj dozi sa kutije, ali smo prvo jednu dozu u podne zamjenili sa kašicom, a onda i dozu u 17h...
kada je napunila 6.mj. samo smo presli na Bebimil 2 i nastavili po uputama sa te kutuje i ostali na dvije bocice - jedna ujutro, jedna navecer...

savjetovala bi ti da pratis upute sa kutije kada je u pitanje doziranje obroka i razmak jer ces tako nauciti bebu da uvijek jede u isto vrijeme, a bebe vole rutinu, a mame obozavaju mozda nece prvi dan pojesti vecu dozu kada ju povecas, ali kroz 2-3 dana hoce....

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
12.6.2013 18:47:35   
renata87
Meni je super što ona po noći spava jer se i ja naspavam :) sad sam joj počela nuditi svaka tri sata kad je budna pa i pojede kloliko treba, ostavim jedino prvi jutarnji i prvi zadnji po 230 (a ne 200) jer spava 10-12 sati

(Odgovor članu renata87)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
28.7.2013 9:12:39   
calpurnia
Ma ne treba se opterećivati tim tablicama! Dijete jede koliko mu treba, nisu sva djeca ista! Barem ja nikad nisam tu tablicu gledala...u početku je Tonči, dakle do negdje 5 mjeseci jeo i po 7,8 obroka na dan i to po 180 ml (na tablici aptamila za njegovu kilazu je pisalo da treba max 5 obroka, kasnije čak i 4). Sada ima 10 mjeseci i popije 2 boce na dan (mislim u 24h) po 210 ml. Zaključak - pustite te tablice! Ako dijetetu paše ad i ako ok napreduje, nema potrebe za opterećivanjem tim glupostimaa! :D

_____________________________

TONČI <3

(Odgovor članu renata87)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
28.7.2013 9:31:30   
JELENKO VG
Ja se također slažem s time da tablice nisu bitne jer svako dijete je individualno.Ukoliko ono napreduje, nemam mjesta brizi!!
Moja od rođenja kombinira dojenje,izdajanje i ad i za sada je sve super!!

_____________________________

13.07.2013. Ema ljubav najveća
11.02.2015.-stiže druga ljubav

(Odgovor članu calpurnia)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
28.7.2013 10:42:51   
MaTana
Moja jede kolicinski po obroku koliko treba (180ml), ali vec dugo jede jedan obrok manje. Isto kao u tebe i moja cura je spavalivca i meni je zao buditi. Tako mi je isto bilo sa starijom... ne opterecujem se puno jer najbitnije je da je beba sretna, zadovoljna i da dobija na kilazi. Moja dobije kilo mjesecno iako preskacemo obrok. Vise nije mrvica tako da mislim da bi se probudia da je gladna.

_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu JELENKO VG)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Djeca na adaptiranom mlijeku
22.7.2014 13:17:14   
SunshineBay

Pozdrav! Citam vas dugo ali nisam imala potrebe pisati.
Imam bebu od mjesec dana i na Aptamilu je, on jede mjeru od 120 ml, ima u prosjeku 6-7 obroka dnevno ali zadnjih para dana trazi svakih 2 i pol sata i prvu vecer prekjucer kada je tako cesce trazio je odspavao od 21:00 do 6 a sinoc od 22:30 do 7, dali je to normalno i dali mu smijem davat tako na dva i pol sata razmaka?

(Odgovor članu renata87)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!