|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   cerviks skraćen i omekšan
26.7.2010 9:47:47   
Tratina
Na zadnjem pregledu mi je utvrđeno da imam skraćen i omekšan cerviks. Doktor kaže da ne trebam baš ležat ali da mirujem.
Jel se to stanje može popravit ili samo zaustavit? Jel sjedenje radi pritisak na cerviks?  Tek sam u 24. tjednu pa me panika da se ne počmem otvarat pa da dođe do prijevremenog poroda...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: cerviks skraćen i omekšan
26.7.2010 10:12:59   
Anoniman
najbolje je da ležiš na boku, tako se smanjuje pritisak na cerviks. Na leđima nemoj, jer težina bebe pritišće leđne krvne žile, pa je cirkulacija loša, ne dolazi dovoljno krvi do bebe. nemoj puno sjediti, radije lezi i čitaj nešto.

ja sam se počela otvarati u 25. tjednu u svakoj trudnoći. prvu sam ležala u bolnici na infuziji za zaustavljanje trudova, drugu i treću sam bila doma i puno ti je ljepše doma. user posted image

vjerujem da će sve dobro proći! drži se! user posted image

< Poruku je uredio Mariachi -- 26.7.2010 10:13:37 >

(Odgovor članu Tratina)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: cerviks skraćen i omekšan
26.7.2010 10:19:02   
maja
Tako je i meni bilo, rekao mi da ne moram baš zaleći ali neka mirujem i naravno da nisam, a onda sam se počela otvarati pa me strpao u bolnicu...uglavnom miruj i što manje sjedi i nemoj raditi neke preteške poslove

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: cerviks skraćen i omekšan
26.7.2010 10:25:49   
Leluška
U prvoj trudnoći sam bila na pregledu sa 20-i-nešto-sitno  tjedanai rekao mi je dok da sam prst otvorena i da moram piti prepare i mirovati. Na to sam mu ja rekla, ok, nema frke, ali i dalje mogu ići na posao?? Samo sjedim...
Da kaj sam ja noramlna?!?!?!?!??!

Uglavnom bila sam na čuvanju trudnoće, nisam nigdje putovala, ali sam se normalno kretala, svako toliko se legla i rodila na termin. Da ne velim da s preparima ne bi ni mogla ići raditi jer mi se prvih nekoliko tjedana užasno vrtilo u glavi od njih (jedino me je to ograničavalo u kretanju!user posted image )

Eto, valjda ovu trudnoću neću na prepare....

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: cerviks skraćen i omekšan
26.7.2010 10:46:27   
lidac0605
I ja sam u ovoj trudnoći imala skraćen i omekšan cervix od 27.tj.Morala sam pit Normabel 3x2 mg i mirovat,al ne strogo,sa 30 sam se otvorila za prst,bila u bolnici da sam dobila injekcije za sazrijevanje bebinih pluća zbog prijetećeg prijevremenog poroda i morala mirovati do 37.tjedna...Sa 38 bila otvorena 3 prsta,sa 39 5 prstiju:-o bez trudova i na kraju cijele priče su mi inducirali porod jer im se nije više dalo čekat,tak da ti je to sve individualno,od žene do žene...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Brisano sporočilo]
26.7.2010 10:57:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Tratina)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: cerviks skraćen i omekšan
26.7.2010 11:01:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: elinamama

Na zadnjem pregledu mi je utvrđeno da imam skraćen i omekšan cerviks. Doktor kaže da ne trebam baš ležat ali da mirujem.
Jel se to stanje može popravit ili samo zaustavit? Jel sjedenje radi pritisak na cerviks? Tek sam u 24. tjednu pa me panika da se ne počmem otvarat pa da dođe do prijevremenog poroda...


ne može se popraviti, jer dijete raste pa se može samo dalje otvarati... zato trebaš mirovati (ne sjediti) da ne vršiš pritisak na cerviks...ja sam od 15 tjedna imala takva nalaz pa mi je ginička prepisala partusisten (ili prepare po starom) i normabele i uz njih sam se lagano otvarala, na zadnjem pregledu u 30. tj otvorena 2 prsta...boli me zdjelica jako kad hodam, moram mirovati...bila na dva navrata po 10ak dana u bolnici zbog bolova....ali imam švrlju od 2 god doma pa ne mirujem bašuser posted image imam osjećaj da sam se još otvorila, ali valjda ćemo izdržati još koji tjedan user posted image gle, možeš imati zbog tog problema...prerano se otvoriti, dobiti trudove, poroditi se....a možeš prenijeti preko termina ....znam i ovakvih i onavih slučajeva user posted image
ne brini, i iskoristi to vrijeme da miruješ, jer kad dođe bebač nećeš moći user posted image



ja sam dvije donijela do termina a jednu tri tj. ranije rodila ali se računa kao terminska beba.


elinamama, još bar 6 tjedana izdrži.user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: cerviks skraćen i omekšan
26.7.2010 11:11:18   
Tratina
Meni nije jasno to šta ne moram ležat al da mirujem?user posted image Imam posla i po kući i ne želim se zaleć ako mi to nije potrebno, al isto tako ne želim komplikacije.
Doktor mi nije prepisao nijedne tablete. Valjda još nisam u toj fazi...
Znači, nema više šetnji ili sjedenja duljeg od 2h? user posted image


(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: cerviks skraćen i omekšan
26.7.2010 11:43:29   
cuba
Ma ne, nećeš sad ležati 24/7 ali nemoj se naprezati. Tipa- ribati pločice, nositi teške stvari, generalno čistiti kuću, izvoditi vratolomije na moru i sl. Znači možeš se prošetati - laganini, polako, po kući možeš nešto obaviti (neće ti ništa biti staviš li sušiti robu ili ako napraviš krevet) ali neke teže poslove izbjegavaj. Lijepo uživaj, pripazi se i sve će biti okuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: cerviks skraćen i omekšan
26.7.2010 12:56:42   
martina33
evo i mene...s 20 tjedana cervikometrija pokazala cervix od 3,5 cm...zatvoren...za 3 tjedna redovna kontrola i šok..cerviks 2,5 cm i unutarnje ušće se počelo otvarati...uopće nisam imala nikakve simptome,tipa grčeva...naravno,bila sam na moru(pakiranje,raspakiravanje,kupanje...)..odmah drugi dan pravac Zagreb i Petrova te sam završila na hitnoj serklaži s 24 tjedna... bila u bolnici 7 dana i otpustili me doma na strogo mirovanje...bez ikakvih lijekova osim normabela koji popijem možda jedan ,po potrebi...nakon serklaže mi rekli da mi je cerviks 0,5 mm,tj da ga skoro uopće nema i da su me jedva pokrpali!!!Pa kak je to moguće?! i da ak samo kihnem ili čučnem,šav može ispast...sad sam u 27.tjednu i trpim užasan strah da se bebač ne rodi prerano...a moram mirovat još najmanje 10 tjedana...već sad imam osjećaj da ću iskočit iz vlasite kože...

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: cerviks skraćen i omekšan
26.7.2010 13:02:14   
Točkica28
ma ja to nis ne kuzim...
ja sam kao otvorena za vrsak prsta od 26 tj ali reko dr da je to potpuno normalno za ovaj stadij trudnoce... i nista nije rekao o nekom strasnom  mirovanju, ali ja ugl mirujem jer mi je tesko hodati... kaj to opće znaci skrracen???


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: cerviks skraćen i omekšan
26.7.2010 13:05:20   
maja

IZVORNA PORUKA: Tratina

Meni nije jasno to šta ne moram ležat al da mirujem?user posted image Imam posla i po kući i ne želim se zaleć ako mi to nije potrebno, al isto tako ne želim komplikacije.
Doktor mi nije prepisao nijedne tablete. Valjda još nisam u toj fazi...
Znači, nema više šetnji ili sjedenja duljeg od 2h? user posted image




Ni ja nisam nikakve tablete pila...porodila sam se dva tjedna ranije

A nemoj ništa teško nositi, rifljati, prati prozore, ovo drugo sve lagano možeš, a i sama već znaš koji su ti poslovi teški za obavljati
A ja sam samu sebe zavaravala, nisam sjedila, nego sam kao ležala na stolici da mogu tipkati po kompuuser posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: cerviks skraćen i omekšan
26.7.2010 19:50:11   
Tratina
Drage moje forumašice, hvala vam na odgovorima user posted image  Smirile ste me. user posted image

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: cerviks skraćen i omekšan
22.8.2014 6:34:33   
janaaj
POZZ DRAGE MOJE JA SAM 20 PLUS 3 DANA TRUDNOCE...JUCE BILA KOD DR NA PREGLEDU KAZE DUZINA CERVIXA 2.5CM...IMALA SAM POBACAJ PROSLE GODINE U OKTOBRU I SAD U 17 TJEDNU MI JE RADZENA SERKLAZA..U KARTONU PISE DA JE TAJ SAV 1.5CM NEZNAM STA TO ZNACI JAAAAKO SE BOJIM...DALA MI JE NEKE TABLETE VAGINALNO MECEM SVAKU NOC...I REKLA JE NA IDUCOJ KONTORLI DOBIT CU INJEKCIJU KORTIZONI DA BEBI OJACAJU PLUCA...UPOMOC NEZNAM STA I KAKO I KUDA ZABRANILA MI JE DA IDEM NA POSAO...JA SE BOJIM CAK I SJEDIT I U VC ICI MA SVEGA IMA LI IKO ISKUSTVA

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: cerviks skraćen i omekšan
6.9.2014 18:12:44   
vodenjak123
Janaaj, meni nije radjena serklaza ali mislim da i moras lezati.Nikakvi poslovi po kuci.
Cudi me da ti dokica nije rekla/o upute o strogom mirovanju.

_____________________________

Jedino bogatstvo koje čovjek ima su njegova djeca :-)
Laura,2006
Mihael,2004
Viktoria,2014

(Odgovor članu janaaj)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!