|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Putovnica za bebu i djecu?????
6.2.2011 9:36:42   
lema
Zanima me kako i šta treba koliko se ćeka i koji papiri se predaju??? J a imam putovnicu ali mi je istekla ne pitaj dali ja djecu stavljam unutra i produžujem svoju ili kako??? KOliko se ćekauser posted image

_____________________________

Elena 22.2.2001==3220 52cm
Manuela 27.10.2002 = 3740 53cm
Anthony 25.06.2005 =4990kg 55cm
Lucas 19.03.2007 =4700kg 54cm
14.12. 2010 moje najmanje zlato Marcus =4200kg 54cm


6.6.2013 nam stiže mala princeza:)
ponosna mama .....


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
6.2.2011 9:41:26   
Nika 24052006
Kad smo pravili prvu putovnicu za Niku,mislim da nam je trebao rodni list i slika.I morali smo potpisaqti i ja i mm taj zahtjev. Čekali smo oko 2 tj.Ali to je bilo prije skoro 3 godine,ne sumnjam da su sad promijenili štošta,kako to već kod nas ide.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu lema)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
6.2.2011 9:58:57   
Indy
dijeca imaju svako svoju putovnicu, mom Patriku smo pravili putovnicu kad je bio 5mj. i dobio ju je na 5 godina. ti moraš ponjeti svoju putovnicu koja je istekla( moraš donjeti čitavu i neoštečenu, jer naplaćuju kaznu za to), oni je tamo ponište i praviš novu. čekaš 8tjedana, ako nisu promjenili, možeš dobiti i prije ali se mora dodatno platiti.

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
6.2.2011 13:35:43   
pula25
Naj novije.... od prije par meseci kad su se uvele one biometrijske putovnice, svako dijete mora imati svoju, nema više upisivanja u roditeljeve. Treba ti onaj njihov zahtjev, rodni list i potvrda o OIB-u, slike na kojima ima otvorene oči i zatvorena usta i lova jer takva putovnica dođe 420 kn. Čeka se 2 tjedna i možeš dati broj mobitela pa ti pošalju sms kad stigne.

Ja sam odustala od puta jer je i meni istekla što znaći da mi treba 900 kn sa slikama i svim za mene i malu.

Još jedan izvor gdje nas deru.

_____________________________

MALI ANĐEO NAM DOŠAO...
...NIKA 21.10.2009

(Odgovor članu lema)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
6.2.2011 13:53:22   
keksić
da li i za djecu i za odrasle isto košta?user posted image

_____________________________

03.11.1999. - prva srećkica moja iva (iva- šljiva)
15.02.2010. - druga srećkica moja vendy (vendica -švendica)

(Odgovor članu pula25)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
6.2.2011 14:43:23   
malizia
IZVORNA PORUKA: lema

Zanima me kako i šta treba koliko se ćeka i koji papiri se predaju??? J a imam putovnicu ali mi je istekla ne pitaj dali ja djecu stavljam unutra i produžujem svoju ili kako??? KOliko se ćekauser posted image



ja sam svome sinu radila prošle godine, jš nije imao godinu dana.....putovali smo preko grane, on je morao imati svoju putovnicu, šta znači da ga ne možeš umetnuti u svoju putovnicu, putovnice su bile gotove za cca 10-tak dana.

(Odgovor članu lema)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
6.2.2011 18:47:39   
Nika 24052006
Šta to sad toliko košta???? Pa stvarno više prelaze svu mjeru...Pa meni za nas 4 onda treba skoro 2000 kn za putovnice...Mislim da ne budemo baš putovaliuser posted image

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
6.2.2011 19:23:51   
mala99
IZVORNA PORUKA: malizia

IZVORNA PORUKA: lema

Zanima me kako i šta treba koliko se ćeka i koji papiri se predaju??? J a imam putovnicu ali mi je istekla ne pitaj dali ja djecu stavljam unutra i produžujem svoju ili kako??? KOliko se ćekauser posted image



ja sam svome sinu radila prošle godine, jš nije imao godinu dana.....putovali smo preko grane, on je morao imati svoju putovnicu, šta znači da ga ne možeš umetnuti u svoju putovnicu, putovnice su bile gotove za cca 10-tak dana.



To je bilo prije 01.01.2010.. Znam jer sam ja radila nove putovnice, bile su prvoj pošiljci za sebe i dijete. Svako dijete, beba sada ima svoju putovnicu. Za sebe i dijete platila sam cca 800 kn.

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
6.2.2011 21:02:12   
lema
Ma super user posted image  toliko me košta izlet kompletan od male sad na kraju 4 razreda !!!! Ma joj pa 5 djece a mi možemo sa osobnim ej za jedno je puno a  kakmoli za njih 5!!!!user posted image

_____________________________

Elena 22.2.2001==3220 52cm
Manuela 27.10.2002 = 3740 53cm
Anthony 25.06.2005 =4990kg 55cm
Lucas 19.03.2007 =4700kg 54cm
14.12. 2010 moje najmanje zlato Marcus =4200kg 54cm


6.6.2013 nam stiže mala princeza:)
ponosna mama .....



(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
6.2.2011 21:52:44   
pula25
je užasno je skupo...
I mi smo odustali već od 3 puta upravo zbog toga.
i što mi je najgore te putovnice traju ja mislim 5 godina za klince. Nije da baš često nekamo idemo - upotrijebit će ju možda 5 puta u 5 godina
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

MALI ANĐEO NAM DOŠAO...
...NIKA 21.10.2009

(Odgovor članu lema)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
6.2.2011 21:58:10   
mala99
Napravite pa ste 5 godina na miru. Mi svake godine idemo na skijanje i tu i tamo na neki odmor, tako da nisam ni razmišljala da ne bi napravila, novci mi i nisu neki problem.

(Odgovor članu pula25)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
6.2.2011 23:51:50   
novamama
Krasno, znaci i meni trba cca 1500kn...mislm da cu cekati da uđemo u eu pa mi nece ni trebatiuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
7.2.2011 0:01:09   
leilany
uf,ja moram maloj napravit do 7mj.....

_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
7.2.2011 8:56:54   
Bebys
napisem citavu citablu i on me izbaci...prokleta rr to radi stalno...user posted image

nevredi stari zakon vise...
zurna kosta 600kn i bude gotova za dva dana
za djecu je ista vrijednost jer je jednake kvalitete..
normalna mislim da je 420kn  i da je dva do tri tjedna gotova...

slikanje nekada se ide i po vise puta jer ne potrefe sliku kako treba nazalost...vrate nazad na slikanje..opet

jedna napomena vazna
tko moze neka radi putovnicu...jer ako se a hoce brzo uskladi zakon sa svim drzavama EU...bit ce jos duljina za odrasle samo pet godina....za sada je jos uvijek 10god. za odrasle a to je velika dupla razlika...
mislim da nece jos dugo....sretno svima


ima moja tema o tome PUTOVNICE NA RR

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
7.2.2011 9:02:54   
Bebys
UPUTE O PROCEDURI: Izdavanje putne isprave    Prvi korak NAPOMENA: U hitnim slučajevima (liječenje, bolest, smrt člana obitelji, neodgodiv službeni put), putovnicu u žurnom postupku izdaje policijska uprava koju odredi ministar unutarnjih poslova (za sada je to samo Policijska uprava zagrebačka). Ako građanin ima reguliran boravak u inozemstvu duže od tri mjeseca neprekidno, putovnicu može izdati i diplomatska misija ili konzularni ured Republike Hrvatske u inozemstvu na čijem području građanin boravi. Iznimno, građaninu kojemu je putovnica nestala ili iz drugih razloga ne može služiti svrsi, a nužno je da ostane u inozemstvu duže od 30 dana radi liječenja, službenog posla, školovanja, specijalizacije ili drugih opravdanih razloga, putovnicu može izdati diplomatska misija ili konzularni ured Republike Hrvatske na čijem području građanin boravi. 


*1NAPOMENA: Zahtjev za izdavanje putovnice može se podnijeti u svakoj policijskoj upravi odnosno policijskoj postaji koje imaju upravne poslove dakle, referadu za izdavanje osobnih isprava. *2NAPOMENA: Iznos koji se plaća za navedenu ispravu može se uplaćivati samo putem uplatnica koje se dobiju u policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji, budući da se u navedene uplatnice u rubriku "poziv na broj" upisuje jedinstveni kontrolirani broj koji ne može biti jednak kod dvije osobe.

Drugi korak Na šalteru pošte / FINA-e / banke uplaćuje se*2
    iznos od 320,00 kuna za izdavanje biometrijske putovnice iliiznos od 410,00 kuna za izdavanje biometrijske putovnice u žurnom postupku

*2NAPOMENA: Iznos koji se plaća za navedenu ispravu može se uplaćivati samo putem uplatnica koje se dobiju u policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji, budući da se u navedene uplatnice u rubriku "poziv na broj" upisuje jedinstveni kontrolirani broj koji ne može biti jednak kod dvije osobe.
Treći korak
    Zahtjev za izdavanje putne isprave podnosi se osobno*3 na šalteru za putne isprave, a osim zahtjeva potrebno je priložiti iosobnu iskaznicu ili drugu ispravu na temelju koje se može provjeriti identitet i hrvatsko državljanstvo; dokaz o uplati u Državni proračun:
                     - iznosa od 320,00 kuna za izdavanje biometrijske putovnice        
                     - iznosa od 410,00 kuna za izdavanje biometrijske putovnice u žurnom postupku
                       (posebnom uplatnicom koja se dobije u policijskoj upravi/postaji)
    upravnu pristojbu u državnim biljezima u iznosu od 70,00 kuna, a za izdavanje putovnice u žurnom postupku upravnu pristojbu u iznosu od 220,00 kuna (20,00 kuna u državnim biljezima, a iznos od 200,00 kuna uplatiti posebnom uplatnicom koja se dobije u policijskoj upravi);1 fotografiju - 35 x 45 mm, (naglasak fotografu da je fotografija za biometrijsku putovnicu);staru putnu ispravu, koja  će se poništiti i vratiti (osim ako se putna isprava ne podiže prvi puta);za malodobnu djecu koja prvi puta vade putovnicu, a nemaju osobnu iskaznicu: izvod iz matice rođenih i domovnicu (djeca koja su navršila 12 godina moraju biti prisutna radi potpisivanja zahtjeva odnosno radi davanja otisaka prstiju koji se pohranjuju u čipu biometrijske putovnice).
Za malodobnu djecu, koja već ranije imaju izdanu putovnicu, a iz raspoložive dokumentacije nije moguće utvrditi podatak o roditeljima ili zakonskom zastupniku tražit će se i izvod iz matice rođenih.
*3 NAPOMENA: Za maloljetne i poslovno nesposobne osobe zahtjev za izdavanje putovnice podnosi roditelj, odnosno zakonski zastupnik.

Četvrti korak
    u policijskoj upravi / policijskoj postaji (PU/PP) u kojoj je podnesen zhtjev za izdavanje putne isprave osobno se podiže putna isprava. PU/PP će izdati putnu ispravu najkasnije 30 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
7.2.2011 9:04:20   
Bebys
neznam dali je ovo stari dio  u mupu ali znam da sada svaki grad u hr..koji ima mup za izdavanje putovnica...zurno daje putovnicu isto ne samo zagreb....

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
7.2.2011 9:45:03   
Bebys
jedan ispravak....navod za zurnu putovnicu...SAMO ZAGREBuser posted image user posted image

(Odgovor članu lema)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
7.2.2011 10:54:53   
Bebys
imate pitanja@mup.hr
meni su odgovorili za dva sata ili ih zovite...ako sta trebate jako su brzi u odgovoru....

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Putovnica za bebu i djecu?????
7.2.2011 11:01:53   
mariola
IZVORNA PORUKA: pula25

Naj novije.... od prije par meseci kad su se uvele one biometrijske putovnice, svako dijete mora imati svoju, nema više upisivanja u roditeljeve. Treba ti onaj njihov zahtjev, rodni list i potvrda o OIB-u, slike na kojima ima otvorene oči i zatvorena usta i lova jer takva putovnica dođe 420 kn. Čeka se 2 tjedna i možeš dati broj mobitela pa ti pošalju sms kad stigne.

.


Točno. Nas je došla i više, 420kn putovnica, 50kn slike i 30kn rodni list =500kn.
Isto košta za svih.
I ne trebaju oba roditelja. Ja sam i podnijela zahtjev za T i podigla putovnicu.

< Poruku je uredio mariola -- 7.2.2011 11:03:16 >


_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu pula25)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!