|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
14.1.2018 9:11:08   
Tuck
Jesam, dva puta do sada... bila mi je glukoza u krvi povisena kod ovog redovnog vađenja krvi pa me gin slao na ogtt vec u 11tt a drugi put u 27-28.tt jer je tad valjda kao redovno za sve trudnice..
Obvezno moras doci na taste na vađenje krvi, i pripaziti da vecer prije ne veceras kasno, recimo do 20h najkasnije i to nesto lagano.... Izvade ti krv na taste pa cekas sat vremena, pazis da ne povratis, jer ako povratis onda se ponistava mjerenje... nakon sat vremena ti vade krv ponovno i onda cekas opet sat vremena da ti ponovno izvade krv... dok cekas moras mirovati i nista jesti niti piti(eventualno lar gutljaja vode)..nije najljepse iskustvo al sta ces, mora se..

Kod nas se to radi u domu zdravlja gdje su ginekoloske ordinacije i nalaz bude gotov taj dan poslijepodne i salje se ginekologu u ordinaciju elektronskim putem..

_____________________________

Aleksandar - 21.12.2012. <3

David - 22.03.2018. <3

(Odgovor članu Tamariniki)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
14.1.2018 9:15:53   
Tuck

user posted image


user posted image Tuck - 25.03. user posted image
user posted image Tamariniki - 09.04. user posted image
user posted image Black rose - 19.05. user posted image
user posted image dad@ 26.05./06.06. user posted image


user posted image





_____________________________

Aleksandar - 21.12.2012. <3

David - 22.03.2018. <3

(Odgovor članu Tuck)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
14.1.2018 11:45:26   
Black rose
Tuck, svatko drugacije govori. A budem vidjela kak bude.
KNina, nama je ovo prva bebica zato vam i jesam malo dosadna s pitanjima jer mi je sve novo user posted image
Tamariniki, dobro dosla user posted image

(Odgovor članu Tamariniki)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
14.1.2018 19:27:05   
Tamariniki
Black rose hvala na dobrodošlici!
Tuck dobro da si rekla da moram biti natašte.user posted image ja bih si sigurno pojela barem bananu.
Ići ću u utorak ujutro.
Trbuh mi je već pozamašan. Već me nekolicina ljudi pitala da li sam pred porod.user posted image Ipak, visoka sam samo 158 cm, a ljudi su kao babe! Za sad sam dobila 7 kg.
Kako vi stojite sa kilama?


_____________________________

M 3.12.2003.
N 20.5.2007.
T 29.9.2009.

(Odgovor članu Black rose)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
14.1.2018 19:29:46   
Tamariniki
Molim savjet: gdje se nalaze postavke u kojima mogu staviti avatar?

_____________________________

M 3.12.2003.
N 20.5.2007.
T 29.9.2009.

(Odgovor članu Tamariniki)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
14.1.2018 23:21:44   
Tuck
To kad odes po uputnicu kaze ti dr sve upute :)

Za promjenu avatara odi na "moja ringeraja" i zatim na uredi profil i tu ti je prvo ponudjeno... :)

_____________________________

Aleksandar - 21.12.2012. <3

David - 22.03.2018. <3

(Odgovor članu Tamariniki)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
14.1.2018 23:23:12   
Tuck
Sto se kila tice, mislim da sam na +8 ali nisam sigurna dok se sutra ne izmjerim u ordinaciji :)
U prvoj sam dobila 35kg user posted image tako da sam sad zadovoljna :).

_____________________________

Aleksandar - 21.12.2012. <3

David - 22.03.2018. <3

(Odgovor članu Tuck)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
15.1.2018 10:08:31   
KontesaNina
Tamariniki, dobro došla! Ne brini za trbuh i za babe, ne brini za kile! Tvoje tijelo je čudo i 9 mjeseci ce biti dom malom biću pa ako nikad ne izgubiš te kile, kao npr ja, neka te tješi činjenica da je ono pomoglo tvojem djetetu da dođe na svijet! A babe... pusti selo neka priča! Nadam se da je GUK uspio!

tuck, bitno da ste vi dobro. Kažeš 35 kila?! Odeš, prešišala si me za 15, ja sam sa prvom dobila 20, a u drugoj i trećoj sam dobila 6! Ali sam prije toga izgubila kile!

Samo pitajte, interesirate se! Svaka trudnoća je drugačija, svako dijete je drugačije!!!

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu Tuck)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
15.1.2018 13:58:45   
Black rose
Onda jos niti nemate puno kila. Za sad sam dobila 5 kila, ali me ne iznenađuje s obzirom na blagdane i puno papanja kolaca user posted image

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
15.1.2018 15:04:22   
Tuck
user posted image user posted image
Da, da KNina, 35kg..s 50 na 85.. iako sada smatram da sam bila premrsava prije prve trudnoce.. a opet bilo je svega, dobro je samo da je bilo sve ok samnom i sinom, jer je spletom nekih cudnih okolnosti gin kod koje sam se upisala otisla i dosao je neki staaari gin, preko 70g je imao.. tada to nisam znala ali sad znam da me nije slao na dosta pretraga, cak ni na ogtt iako sam se toliko bila udebljala, a isto tako niti provjeriti hormone stitnjace koji mi recimo u ovoj trudnoci ne valjaju i bas prosli mjesec kad su podivljali sam se udebljala 4 kg za mjesec...

Nisam ni ja sve kg skinula, sada sam zatrudnila sa 68, pa 2.5kg smrsavila na pocetku i eto danas 77 kg :) doci cu ja opet na 85 hahha
Iako mi svi kazu "nista se nisi udebljala, sve ti u stomak ide" nista ja to ne vjerujem user posted image

Bili smo jutros na kontroli, bila sam prva narucena pa je i MM isao samnom jer nije bilo guzve..inace je uvijek kaos u cekaonici pa ga nikada nisam htjela uvoditi unutrauser posted image
Vidio je bebu i bas je sretan, uspjeli smo vidjeti profil lica i dobili smo slikicu, imat ce debele usne na tatu :D
napokon se okrenuo glavicom dolje, jeeee :D valjda se nece sad opet okrenut na guzu hah :D
Sljedecu kontrolu.imam 07.02., kaze tek od 36.tt idu pregledi na 2 tjedna, bit ce da nisam onda dobro cula prije :)

_____________________________

Aleksandar - 21.12.2012. <3

David - 22.03.2018. <3

(Odgovor članu Black rose)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
15.1.2018 21:45:30   
dad@
Pozdrav cure evo i nas 🙂 Bili danas nenadano na pregledu jer smo imali prometnu 🙁 Ugl sve je Bogu hvala u redu sa bebom 🙏🙏 tt 19+5 i vec imamo 400 grama 🙂 Srce se cuje 😍❤️ Sve u svemu smo ok 🙂 Posteljica mi je sprijeda je li to ok 🤔 Sa Davidom mi je bila straga sa ovim deckom sprijeda ... kontrola ponovno za mjesec dana

_____________________________



* 27.11.2010.- najsretniji dan u mom životu postala sam supruga za mene najboljeg muškarca na svijetu :-))))
* 14.9. moja ljubav,najveća podrška mm Danijel

(Odgovor članu Tuck)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
15.1.2018 23:00:18   
Tamariniki
KontesaNinahvala na dobrodošlici!
Ne idem sutra na ogtt jer je nešto iskrslo na poslu pa mjenjam smjenu.
Kaže doktor da nije panika, da imam do 32. tjedna vremena kad sam naručena opet na pregled. On je gledao i šećer u mokraći i bio je uredu.
Dakle, bili smo na kontroli, sa bebicom je sve u savršenom redu, mjere ok, slažu se s tjednima trudnoće, protoci super, otkucaji super, živahna djevojčica je okrenuta kako dr. kaže "školski za porod": glavica dolje, ličekom unatrag, leđa uz moj trbuh. No, to ne znači da ne bude još izvodila vratolomije i okrenula se. Danas smo mm i ja gledali kako mi trbuh skače, upre se nogicama i rukicama i izbaci leđa, a na mojem trbuhu naraste velika kvrga. Počeli smo je dragati po mjestu za koje znamo da su leđa i kad smo stali ponovno se izbočila tražeći još. Valjda...tako smo si mi to prokomentirali!user posted image
Pitala sam ga za trbuh...user posted image pa kaže da mi je trbuh baš kako se i očekuje da bude, da su sve to bapske priče. Mjerio ga je i metrom...28cm. Eto, toliko o mojem neobično velikom trbuhu.user posted image
Tucknaručeni smo opet 12.2.
Dad@, pozdrav! Prometna? HdB da je sve ok!


_____________________________

M 3.12.2003.
N 20.5.2007.
T 29.9.2009.

(Odgovor članu Tuck)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
16.1.2018 16:05:24   
Tuck




Naši pregledi:


Tuck user posted image user posted image user posted image
user posted image 07.02user posted image

Black rose user posted image user posted image user posted image
user posted image 29.01.user posted image

dad@ user posted image user posted image user posted image
user posted image 15.02user posted image

Tamariniki user posted image user posted image user posted image
user posted image 12.02user posted image






< Poruku je uredio Tuck -- 16.1.2018 16:06:32 >


_____________________________

Aleksandar - 21.12.2012. <3

David - 22.03.2018. <3

(Odgovor članu Tamariniki)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
16.1.2018 16:11:49   
dad@
Evo nas 🙂 Da se malo javimo dobro smo javljam se mami svojok tako da je mama mirna ❤️🙂

_____________________________



* 27.11.2010.- najsretniji dan u mom životu postala sam supruga za mene najboljeg muškarca na svijetu :-))))
* 14.9. moja ljubav,najveća podrška mm Danijel

(Odgovor članu Tuck)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
16.1.2018 16:20:34   
Tuck
Dad@, drago mi je da je s bebom sve ok, nadam se da je i s tobom...
Mislim da to sto je posteljica sprijeda nije nista.. probaj guglat, koliko sam procitala sad na brzinu po forumima nije bitno gdje je dokle god nije nisko...
Tamariniki, super za malu zivahnu curicu :D i mi tako mazimo, samo ponekad ti pokreti znaju biti jako bolni user posted image


_____________________________

Aleksandar - 21.12.2012. <3

David - 22.03.2018. <3

(Odgovor članu dad@)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
16.1.2018 20:58:25   
Tamariniki
Da...udarci će biti sve jači i jači. Primijetila sam da je podvečer nakon cca 17 h puno budnija i aktivnija. Zna biti budna po pola sata u komadu...čak i dulje. Udarce rukicama u ovom položaju osjećam puno jače nego udarce nogicama. Zasada.user posted image
Žao mi je što joj ovaj put nismo mogli vidjeti konture lica ili barem usnice ili nosić na uvz.
Imate li BH kontrakcije?
Ja ih imam nekoliko na dan. Znaju biti nezgodne, pogotovo ako sam na poslu.user posted image
Poslije svake jurim na wc jer me potaknu na mokrenje.
Najsmješnije je kad moram na poslu komunicirati s ljudima tijekom kontrakcije...ponekad se pitam da li mi se ista vidi i na izrazu lica.user posted image



_____________________________

M 3.12.2003.
N 20.5.2007.
T 29.9.2009.

(Odgovor članu Tuck)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
17.1.2018 19:20:37   
Black rose
Dad@ bitno da je sve u redu user posted image . Sto se polozaja posteljice tice, vele da se jedino malo slabije udarci osjecaju kad je sprijeda. I naravno, bitno da nije prenisko.
Mi sad vec i rukom mozemo osjetiti udarce pa se moj dragi svako malo zalijepi za trbuh user posted image
S kolko godina ste imale prve bebe? Ja cu s 23 user posted image user posted image

(Odgovor članu Tamariniki)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
18.1.2018 0:46:54   
Tuck
Pozz cure, evo i mene, A nam je bolestan pa sam sva slomljena od nespavanja...
Imam BH kontrakcije al ne cesto.. ne sjecam se da sam ih imala u prvoj trudnoci...
A sam rodila 9 dana prije 19. Rođendana, sada imam 24 :)
Odakle ste, znate li vec gdje cete roditi??




_____________________________

Aleksandar - 21.12.2012. <3

David - 22.03.2018. <3

(Odgovor članu Black rose)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
18.1.2018 3:04:21   
dad@
Ja sam svog Davida rodila sa 25g i 6mj ( tocno 6 mj prije rodjendana),a ovoga cu samo 5 godina kasnije opet isto sve 🙂 Samo ja starija 😂❤️ D je 7.6.,a ovome je termin 6.6.❤️ Ja sam iz Makarske,vodi me doktor Visković,a rodit cu u St 🙂 Pocela sam ja osjecat udarce tamo prosli tjedan intezivnije a D sam osjetila vec od 16tt a ovu bebicu dva tjedna kasnije sa 18 tt i koji dan iza

_____________________________



* 27.11.2010.- najsretniji dan u mom životu postala sam supruga za mene najboljeg muškarca na svijetu :-))))
* 14.9. moja ljubav,najveća podrška mm Danijel

(Odgovor članu Tuck)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
18.1.2018 10:18:47   
Black rose
Mi cemo u Varazdinu. To nam je najblize user posted image
Jucer sam bas citala sto sve treba za rodiliste i opcenito za bebu od prvog dana. Pogubila sam se skroz user posted image sad mi opet kroz glavu prolazi dal sam spremna na to user posted image

(Odgovor članu dad@)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
18.1.2018 11:14:31   
dad@
Cure sta smijem uzeti za suhi kasalj nocas od 2 nisam spavala 😔

_____________________________



* 27.11.2010.- najsretniji dan u mom životu postala sam supruga za mene najboljeg muškarca na svijetu :-))))
* 14.9. moja ljubav,najveća podrška mm Danijel

(Odgovor članu Black rose)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
18.1.2018 15:12:15   
Tamariniki

IZVORNA PORUKA: dad@

Cure sta smijem uzeti za suhi kasalj nocas od 2 nisam spavala 😔

Ima jedan receptić koji sam koristila kad su klinci bili mlađi za suh i dosadan kašalj: u lončičć stavi dva lista lovora, dvije jušne žlice šećera, dvije žlice vode i krišku limuna. Zakuhaj do vrenja, a kad provrije makni s vatre, poklopi i kad se ohladi uzimaj jednu žličicu svakih sat-dva.
Ne može ti naškoditi, a možda može pomoći.
Mozda da nazoves dr. I pitaš je li to ok.
Kaj se tiče godina...hm...ja sam među vama definitivno najmlađauser posted image , imam 41.
Prvo dijete sam rodila sa 27.
Ujutro sam mjerila šećer natašte, bio je 4.7.
Popila sam čaj s dvije kockice šećera i dvije suhe šljive za doručak, a za ručak jedan file soma sa češnjakom i maslinovim uljem (cca200g) i veću žlicu krumpir salate. Nakon toga čašu soka od ananasa bez dodanog šećera. I sad sam mjerila...9,5.user posted image


_____________________________

M 3.12.2003.
N 20.5.2007.
T 29.9.2009.

(Odgovor članu dad@)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
18.1.2018 15:21:39   
Tamariniki
Black rose u Varaždinskom rodilištu radi dr. Danijela Batas. Ona me porodila sa srednjim sinom prije 10 godina u Vinogradskoj.
Bila je divna.
Taj mi je porod ostao u sjećenju kao jedno od najljepših životnih iskustava. Žena je zaista bila više nego susretljiva, strplhiva i osjećajna.
Rodila sam uz epiduralnu. Osim što nisam osjetila niti mrvicu boli, doktorica je izvadila moju bebu do pazuha, znači da su rukice bile vani i pitala me hoću li dalje sama. Naravno da sam bila oduševljena tom idejom i pod adrenalinom. Znači, od pazuha sam bebicu izvukla sama, stavila si je na prsa (sve uz njenu asistenciju) i kad je posteljica otpulsirala sama sam prerezala pupkovinu. Neprocjenjivo!!!!!
Tako da, vjeruj mi, žalim što više ne radi u Zg.

_____________________________

M 3.12.2003.
N 20.5.2007.
T 29.9.2009.

(Odgovor članu Tamariniki)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
18.1.2018 20:47:04   
Black rose
Tamariniki sigurno posebno i predivno iskustvo. user posted image
Neznam kolko su fleksibilni sto se tice biranja doktora. To bi trebalo pitati.

(Odgovor članu Tamariniki)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Proljetne/ljetne bebe 2018
19.1.2018 8:14:24   
Tamariniki
Eventualno da saznaš kad je od željenog liječnika tjedna ambulanta pa da krenes tamo na preglede.

_____________________________

M 3.12.2003.
N 20.5.2007.
T 29.9.2009.

(Odgovor članu Black rose)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!