|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   početak odvikavanja od pelena
30.4.2013 10:52:01   
ana85
Ovo ljeto bi počela sa odvikavanjem, zanima me kako početi. Da joj skinem pelenu i obućem gaćice i tako ostavim? I kaj onda kad idemo u vrtić i iz vrtića, kako ću kad se tam popiša nasred ceste? Kako ste to vi napravile?

_____________________________

Ema- 5.7.2011.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: početak odvikavanja od pelena
30.4.2013 10:55:50   
sarah_zg
upravo tako: skineš pelene, obučeš gaćice, naoružaš se strpljenjem, osmijehom i rezervnom odjećom, nutkaš svako malo: jel hoćeš piškit, jel idemo na wc i sl.

SRETNO!!!

_____________________________

Baci brigu na veselje!

(Odgovor članu ana85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: početak odvikavanja od pelena
30.4.2013 16:33:46   
mariwa
Mi isto planiramo ovo ljeto sa odvikavanjem od pelena. K već sad kad kaka kaze da kaka i ode u stranu obavit tako da se nadam da necemo imat većih problema kad pocmemo. Ne ide u vrtić nego ga cuva baka tako da ce bit lakše se posvetit tomu.

_____________________________

Karlo 6.7.2011.

(Odgovor članu sarah_zg)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: početak odvikavanja od pelena
30.4.2013 22:21:20   
inesica
I mi smo imali velikih planova za ljeto, i onda je meni puklo da je ljeto ustvari vec tu-toplo vrijeme svaki dan i mogu osušiti vani štogod pozelim. I krenuli smo u subotu, cijeli dan je bez pelena, nosi ih samo na spavanju i fantasticno ide. Za vikend je jos par puta se upiskio, u ponedjeljak normalno krenuo u vrtic bez pelene, obasnila sam mu da pita tetu umjesto mamu kad treba na WC, donijela rezervne odjece i to je to. Prvi dan se nije upiskio nijednom, drugi dan evo kaze teta krenulo mu pa je zaustavio i zvao ju, tako da se nije zapiskio...mi prezadovoljni user posted image
U par navarata smo pokusavali ranije ali ne vrijedi ako dijete nije spremno. Nismo nista forsirali, a sad je i sam skuzio da je ovako bolje...


_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu mariwa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: početak odvikavanja od pelena
1.5.2013 7:32:41   
emaemily
I mi krecemo na odvikavanje ovih dana.. nadam se da nece biti zapisan svaki kut vrtica i kuce hehe ;)

_____________________________

Today I'm thankful <3

(Odgovor članu ana85)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: početak odvikavanja od pelena
1.5.2013 21:38:13   
artur
cure kolko su vam stari klinci? moj će sad dvije godine i neće tutu ni vidjeti... ak se ovo ljeto ne odvikne fučkaj ga do idućeg! nudim mu i tutu i onu dasku za klince što ide na školjku i neće ni probati sjesti user posted image

_____________________________

kad ti život priušti limun, ti napravi limunadu

(Odgovor članu emaemily)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: početak odvikavanja od pelena
3.5.2013 10:27:20   
mamino zlateko
mi isto pocinjemo sa odvikavanjem,nadam se uspjesnom user posted image user posted image

_____________________________

T & H
03.01. & 12.02

(Odgovor članu artur)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: početak odvikavanja od pelena
3.5.2013 11:08:13   
sarah_zg
moj s dvije godine nije htio ni čut, ali s dvije god i 4 mjeseca, bez problema

_____________________________

Baci brigu na veselje!

(Odgovor članu mamino zlateko)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: početak odvikavanja od pelena
3.5.2013 11:08:37   
sarah_zg
moj s dvije godine nije htio ni čut, ali s dvije god i 4 mjeseca, bez problema

_____________________________

Baci brigu na veselje!

(Odgovor članu mamino zlateko)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: početak odvikavanja od pelena
3.5.2013 12:55:48   
Tanjica Tanja
I mi krećemo, na tutu nekad hoće nekad neće, morat ću skinut pelene i obući gaće pa neka se zapiški dok ne skužiuser posted image user posted image

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu sarah_zg)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: početak odvikavanja od pelena
6.5.2013 12:43:16   
cocco
mi smo mislili krenut na ljeto, al ne znam kak će to ić jer uopće ne želi ni probati. zna za tutu i ono šta se stavlja na wc, i zna da se tamo kaka, al neće. ne želi ni reći više da se pokakao jer se ne voli presvlačiti. a čekamo još jednu bebicu pa me i zbog toga strah.

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: početak odvikavanja od pelena
6.5.2013 15:30:31   
ucitelj
moj jos nema 2 god i ne reagira kad je ukakan ilia ako ga skinem za kupanje i cekam da voda istece uopce ne kuzi da se piski amo kad slaucajno stane u lokvicu...e sad ja bi ga rado odvikavala a nisam pametna jeli ranouser posted image

_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu cocco)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: početak odvikavanja od pelena
6.5.2013 21:34:52   
inesica
Je, rano je. kod nekih stvari je ipak bolje ne zuriti, a ovo je svakako jedna od tih. Mis mo pokusali dva puta dok nije bio spremana, i kad vidis da ne ide, ne treba siliti, onda pauza od par mjeseci pa probali opet. Sad prije dva tjedna smo uspjeli i sve je bilo super, bez ikakvih problema u gostima ili u vrticu, kao i kod kuce. Sada ima 2,5 godine.
Ovdje mozes vidjeti znakove koje dijete pokazuje kad je spremno, pa pogledaj vrlo je korisno: http://www.trudnoca.net/forum/viewtopic.php?f=77&t=17156

Nas je glavni problem prije bio sto on jednostavno nije mogao mirno sjediti na kahlici vec se stalno vrpoljio, ustajao...to je jedan od znakova da nije spreman. Onda su ga babe pilile da je on vec veliki decko i da treba ici na lonku, njemu je to toliko islo na zivce i vjerojatno ga opterecivalo da vise ni odjeven nije htio sjesti na kahlicu. Doslovno kao da ju je zamrzio, ni vidjet ju nije htio. Svako dijete je drugacije i ima svoj tempo pa to treba i postivati.
Sretno!

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: početak odvikavanja od pelena
24.5.2013 16:37:26   
malena 35
ja također planiram maloga odviknuti od pelena ovo lito. s tim sad kad sam pročitala stranicu koju je objavila inesica odlučila sam da mu tutu neću više spominjati jer kad ga pitam hoće li tutu odg. je ne, ne, ne ,ne... jednostavno ću mu samo obući gaćice i pustiti ga da piška gdje stigne, valjda će onda skužit , bar se nadam user posted image

_____________________________

23.06.2008.
28.05.2010. moji anđeli

život je prekratak da bismo se okretali i pitali zašto



(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: početak odvikavanja od pelena
16.12.2013 13:45:27   
zima1995
M je jučer sa 22 mj. prvi put tražio tutu i kakao u njoj. Svi smo bili oduševljeni, govorili mu "Bravo" , medjutim par sati iza toga imao je kakanje ponovno u pelenu, bez da je tražio tutu. Planiram uskoro kad odem na GO i kad budem cijelo vrijeme s njim, skinuti mu pelenu i ostaviti tutu na vidno mjesto. Nadam se da ćemo uspjeti... :)

(Odgovor članu malena 35)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: početak odvikavanja od pelena
28.11.2014 8:36:40   
monstrum
Moja curica nije htjela ni čuti za tutu..suze i plač i odbijanje..i onda sam odlučila-valjda će sama na neki način pokazati kad bude spremna. Oboružala sam se strpljenjem i čekala.
Jedno jutro se samo probudila, skinula sama pelenu i rekla "ne želim više pelene" i to je bilo to. Odtada kao da nikad nosila pelene nije, nikad mi se nije popiškila niti išta slično. Eto još jedan dokaz da ne treba forsirati dijete na ništa-za sve postoji vrijeme kad se treba desiti i to je to.

(Odgovor članu zima1995)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: početak odvikavanja od pelena
12.12.2014 9:43:52   
sorina
L je bila nekih 21 mj kad smo počeli s odvikavanjem. Bilo je vruće (5mj) i skinula sam joj pelenu i obukla gaćice i pokušali smo par puta na tuticu. I kad je skužila da joj je lakše bez pelene jednostavno je više nije htjela. Znala nam se "dogoditi nezgoda" par puta,ali do druge godine smo riješili i dnevnu i noćnu pelenu

_____________________________

Moja dobrica - 07.08.2010
Mamin smješko -02.05.2013

(Odgovor članu monstrum)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: početak odvikavanja od pelena
12.12.2014 11:05:15   
Ela28
Joj moji dečki imaju 24 mj još nismo ni probali sad je već hladno a da čekam ljeto to mi je već onda puno ,tako da ne znam ni sama iako još ne razumiju i ne shvaćaju user posted image

(Odgovor članu sorina)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: početak odvikavanja od pelena
12.12.2014 11:13:58   
sorina
Ako misliš da nisu spremni radije sačekaj još malo,a i lakše je kad je toplije vrijeme.

_____________________________

Moja dobrica - 07.08.2010
Mamin smješko -02.05.2013

(Odgovor članu Ela28)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: početak odvikavanja od pelena
12.12.2014 21:58:52   
monstrum

IZVORNA PORUKA: sorina

Ako misliš da nisu spremni radije sačekaj još malo,a i lakše je kad je toplije vrijeme.


Slažem se s tobom..evo ja sam se na svojoj curki uvjerila da jednostavno "to mora doći", da i dijete shvati...


(Odgovor članu sorina)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: početak odvikavanja od pelena
12.12.2014 22:05:37   
Ela28

IZVORNA PORUKA: sorina

Ako misliš da nisu spremni radije sačekaj još malo,a i lakše je kad je toplije vrijeme.


Ma naravno neću ih forsirati i tjerati pa što god okolina govorila user posted image

(Odgovor članu sorina)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: početak odvikavanja od pelena
12.12.2014 22:06:30   
Ela28

IZVORNA PORUKA: monstrum


IZVORNA PORUKA: sorina

Ako misliš da nisu spremni radije sačekaj još malo,a i lakše je kad je toplije vrijeme.


Slažem se s tobom..evo ja sam se na svojoj curki uvjerila da jednostavno "to mora doći", da i dijete shvati...




Nadam se da i kod nas bude tako a opet kažem ima i starije djece oko nas pa još nose pelene user posted image

(Odgovor članu monstrum)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: početak odvikavanja od pelena
12.12.2014 22:22:36   
monstrum
Nemoj se zamarati time user posted image

(Odgovor članu Ela28)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: početak odvikavanja od pelena
13.12.2014 0:06:18   
zima1995
Moj se sin odvikao od pelena deset dana prije svog drugog rodjendana, ali bez nekog prevelikog forsiranja. Dijete je jednostavno bilo spremno, a mi oduševljeni time. Evo nas sad s drugim djetetom samo gledamo gdje su pelene na akciji jer su stvarno veliki trošak user posted image

(Odgovor članu monstrum)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: početak odvikavanja od pelena
13.12.2014 8:27:16   
sorina

IZVORNA PORUKA: Ela28


IZVORNA PORUKA: monstrum


IZVORNA PORUKA: sorina

Ako misliš da nisu spremni radije sačekaj još malo,a i lakše je kad je toplije vrijeme.


Slažem se s tobom..evo ja sam se na svojoj curki uvjerila da jednostavno "to mora doći", da i dijete shvati...




Nadam se da i kod nas bude tako a opet kažem ima i starije djece oko nas pa još nose pelene user posted image


Dobro monstrum kaže: nemoj se zamarati s time.
Ako dijete nije spremno,ništa od toga neće biti.


_____________________________

Moja dobrica - 07.08.2010
Mamin smješko -02.05.2013

(Odgovor članu Ela28)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!