|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mišljenje i savijet :)
20.7.2016 12:42:42   
smizla
Pozdrav!
Imam 26 godina.
Pokušati ću ovo što preciznije napisati.
Znači moji ciklusi nekada traju 28-29 dana, a nekad 33, ili čak 35 dana. Tako da sada ni sama ne znam odrediti koliko točno dana mi kasni.
Evo datumi i trajanje krvarenja u prošlim mjesecima:
Ožujak od 17. do 22.
Travanj od 17. do 22.
Svibanj od 26. do 31.
Lipanj od 12. do 17.

Znači po nekoj mojoj procjeni trebala sam dobiti ovaj mjesec 14.og.

Imam PCOS, neredovite menstruacije i miom na ušću maternice 18mm za koji je ginekolog rekao da ga ne treba dirati ukoliko ne raste.
U zadnjih 4-5 mjeseci menstruacije su mi koliko-toliko redovite... a prije se znalo događati da mi ciklus jednostavno nekako preskoči, pa uopće ni ne dobijem mengu taj mjesec.
Krvna slika u redu, mrvicu povišeni proteini (zbog raznih dijeta kojima sam se mučila), ali ostalo je sve ok i u granicama normale. Urinokultura u redu. Hormoni štitnjače u redu.
Ostalo mi je samo za obaviti endokrinologa i dermatologa u 9.mj. I to je to.
"Zahvaljujući dijeti" i gubitku nekih 20kg uspjela sam u ovih nekoliko mjeseci regulirati mengu, jer prije toga po nekoliko mjeseci nisam znala imati.

E da ne duljim previše.
Znači prije 3 godine imala sam spontani pobačaj u 5.om tjednu, poslali su me doma da se "sama očistim", krvarila sam 14 dana i patila se ko isus. Pala u depresiju, udebljala se 40ak kg, i pripremala svadbu... stres, ovo ono. Zaradila ogromnu upalu jajnika, mjehura, bubrega i ležala doma mjesec dana. Nakon toga mi je otkriven PCOS i miom.
I eto od tada već tri godine pokušavamo ostati trudni....

E sad, zanima me da li je moguće po sljedećim simptomima da se radi o trudnoći. Po mojoj procjeni kasni mi 6 dana. Grudi su osjetljive, bradavice bole (što nisu nikako odlike mog PMS-a), imam gušći bijeli iscjedak, prestala sam pušiti sama od sebe, tj nekako mi se zgadila cigareta... miriši mi kada drugi puše, ali kada zapalim vrti mi se i bude mi muka. Imam povećan apetit (mada to pripisujem dijeti, odnosno želji za svime nakon dijete). Umornija sam.
Grčeve u trbuhu sam imala samo 1 dan, i probadanje u desnoj strani... ali to je više bilo škakljanje nego bol. Nakon toga ništa.
I bradavice su me počele boljeti jučer, prije toga ništa... nema naznaka ni osjećaja da će doći menga, nema pms-a.
Jedino imam strašne promjene raspoloženja i derem se na MM bez razloga i poslije razmišljam kako nisam normalna.

Oprostite na ovako dugom postu, htjela sam da imate detaljan uvid u moju situaciju.
Konkretna pitanja:
Da li je rano za napraviti test?
Da li je moguće da je ovo sve samo zakašnjeli pms?
Užasno se bojim svega nakon tog prvog spontanog... i sama sebi radim stres i ne znam da li mi je bolje čekati mengu ili napraviti test pa se razočarati... ne znam ni sama.

Možda sam sve te simptome umislila, ali vidim neke promjene, već 3 godine pokušavam zatrudniti i do sada se ovako čudno još nisam osjećala.

Kada predlažete da napravim test i koji ?

Unaprijed hvala i oprostite
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mišljenje i savijet :)
20.7.2016 12:48:44   
perlica55
Smizla, dobro došla..
Ako si zadnju mengu imala 20.06. možeš napraviti test,
već sada bi trebao biti pozitivan ako je došlo do trudnoće.
Svaki test na trudnoću bude pokazao user posted image  ako si trudna,
savjetujem najjeftiniji, hvale Gravignost mini ili Gravignost duo (dva u paketu)
Simptomi koje imaš mogu biti od user posted image  ali i od user posted image
Budući tri godine pokušavaš ostati trudna, a još uvijek nisi,
trebali bi tražiti dodatne pretrage za sebe i muža
i tražiti savjet ginekologa koji se bavi humanom reprodukcijom..

< Poruku je uredio perlica55 -- 20.7.2016 12:50:42 >


_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu smizla)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mišljenje i savijet :)
20.7.2016 13:18:00   
smizla
12. lipanj je bila posljednja menstruacija
Hvala puno, puno na odgovoru, ujutro trčim po testić :) :)
I nadamo se da će biti user posted image

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mišljenje i savijet :)
20.7.2016 17:36:55   
Viola6
Slazem se sa Perlicom. Ja sam trudna 8tjedana i meni ti je najobicniji test iz dm-a pokazao plusic 2 dana nakon izostanka menge i to poslijepodne kad ssm dosla sa posla.
tako da ja mislim ako je tazlog izostanka trudnoca svakako ce ti bilo koji test pokazati user posted image
Ja sam svaki mj skoro pratila simptome i nista i bas ovaj mj kad sam rekla kad bude bit ce evo moje mrvice. Od simptoma isto osjetljive grudi..
Samo hrabro i javi rezultat svakako.. a mi navijamooouser posted image

(Odgovor članu smizla)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mišljenje i savijet :)
21.7.2016 8:17:54   
perlica55
Smizla ima li user posted image ?????
Sretnoo

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu Viola6)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mišljenje i savijet :)
22.7.2016 14:26:45   
smizla
Minus kao kuća user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mišljenje i savijet :)
22.7.2016 14:29:45   
Viola6
Draga bas mi je zao zbog minusa. Probaj provjeriti sa doktorom. Ne ocajavaj bit ce bebica uskoro uvjerena samuser posted image

(Odgovor članu smizla)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mišljenje i savijet :)
22.7.2016 14:39:34   
perlica55
Smizla, žao mi je..
Očito je opet nekakav hormonalni disbalans user posted image
Odi dalje na pretrage, 3 godine je puno, a user posted image  nema..
Inzistiraj na deteljnim pretragama, napravi
spolne hormone, cervikalne briseve, HSG, Muž nek napravi spermiogram.
Ako sve bude uredno, odi po Klomifene + folikulometriju, ne dozvoli
da te zavlače.. Sretnooo user posted image

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu Viola6)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mišljenje i savijet :)
2.8.2016 16:00:04   
smizla
Cure moje, od moje user posted image još uvijek ništa.
Po nekom mom izračunu sada mi kasni ukupno 20 dana.
Znači trbuh mi je stalno napuhnut kao kada trebam dobiti, i svaki čas idem na wc vidjeti, ali nema ništa. Imam jači iscjedak jedino. Nema grčeva i nema bolova.
Jedino 2 dana za redom jako me pikalo u lijevom jajniku nekoliko puta. Onako kratka oštra bol.
I grudi, tj bradavice užasno bolne, što nije pravilo mojih pms-ova, nekad prije user posted image bole bradavice, nekad ne, tako da svejedno ne znam na čemu sam.

Da li je moguće da sam test prerano napravila i da sam krivo izračunala plodne dane? Radila sam onaj najobičniji i najjeftiniji test za 15 kn.
Je li moguće da je bilo prerano da pokaže plusič, ili se ipak radi o nekom gadnom hormonskom poremećaju uzrokovanom počinjanjem i prekidanjem dijete?

Ginekologu sam se pokušala naručiti, ali na godišnjem je :(

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Mišljenje i savijet :)
2.8.2016 19:29:00   
perlica55
Smizla, nema druge neg ponovi testić.. Zbrčkati ciklus može svašta,
stres, cista, dijeta.... Ako ne bude user posted image odi kod drugog gineka
da te pogleda na UZV..

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu smizla)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mišljenje i savijet :)
2.8.2016 22:27:52   
danery
sadću ti ja bubnut,ali meni je svaki put tako bilo kad sam bila user posted image ....rekao mi jedan stari ginekolog....
kad je trudnoća u pitanju,onda ti sluznica "dolje",znači unutar vekikih usana postane ljubičasto ili čak srebrnkasto sivo,tamno....to je kao pouzdan znak trudnoće čak i ako test ne pokaže,pa ako te baš jako zanima prije testića,ti lijepo ogledalce pa zjakni user posted image
tako je i moja prijateljica prošle godine,evo curica od par mjeseci kraj nje,a test pokazivao minus....

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mišljenje i savijet :)
3.8.2016 7:21:07   
Viola6
Draga probaj otici kod gineka ili na uzv tako ces najbolje znati. Evo kako sam rekla. Mene isto kuhao trbuh 4 dana prije vjestice i ja bila uvjerena da ce doci. Ali dani su prolazili a moja vjestica se nije pojavila. Grudi malko napetije ali kako koji dan nekad da nekad ne. I uvijek sam radila one skuplje testove i uvijek bio negativan. A sad sam napravila onaj obicni za 25 kn iz dm-a i plusic se odmah pokazao i to 2 dana od izostanka.
U tvom slucaju neznam probaj napraviti jos jedan testic ak ti je ginek na go ili odi vaditi betu. Tako ces biti najsigurnija. Ja ti od srca zelim da ti plusek bude oooogromanuser posted image

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!